Asmenų judėjimo kontrolė: skirtingi miestų sprendimai ir priemonės 

Publikuota: 2020-12-16
Policijos patikros postas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Policijos patikros postas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Įvedant asmenų judėjimo ribojimus, atskiri šalies miestai imasi skirtingos kontrolės strategijos, o policija nurodo, kad mobilūs postai gali būti visoje šalyje.

„Jie gali būti įrengti visur – kiekviena apskritis nusprendžia pagal savo galimybes ir taktiką“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Jo teigimu, dabar automobiliai gali būti tikrinami atsitiktinai, tačiau kai kur gali būti stabdoma ir kiekviena važiuojanti mašina.

„Dabar tikrinami pasirinkti automobiliai, bet kažkuriuo laiku gali būti stabdomi ir visi – priklausomai nuo transporto kiekio, srauto. Pagrindinis tikslas – nesudaryti spūsčių darbo laiku“, – teigė policijos atstovas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Anot jo, pareigūnai automobilius gali tikrinti ir miestų viduje, o mobilūs postai turėtų išlikti ir naktimis.

Tokių priemonių imtasi, kad žmonės įprastų prie judėjimo ribojimų, kai savaitgalį, Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu bus vykdomas masinis tikrinimas.

„Tai daroma tam, kad žmonės jaustų tam tikrą kontrolę, kad šiek tiek įprastų“, – kalbėjo R. Matonis.

Judėjimo draudimas tarp savivaldybių įvestas siekiant sumažinti COVID-19 plitimą.

Savivaldybių centrų prieigose įrengtuose postuose bus stebėjimo kameros, statomi draudžiamieji ženklai, dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis.

Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose policijai padės jos rėmėjai, taip pat šauliai ir kitos institucijos.

[infogram id="2219204f-b988-457a-9fb8-f762d42e4150" prefix="8fW" format="interactive" title="judėjimo kontrolė Lietuvos miestuose"]

Neatskleis postų vietų

Kauno ir Vilniaus savivaldybės pranešė uždarysiančios ar kitaip kontroliuosiančios daugiau nei po 30 įvažiavimų į miestus.

Klaipėda ir Kaunas nurodė konkrečias blokuojamas vietas, o Vilniaus savivaldybė to neketina daryti siekdama išvengti bandymų apeiti draudimus.

Vilniaus mero atstovė spaudai Ieva Dirmaitė BNS informavo, kad nuo penktadienio numatyta įrengti 33 kontrolės postus, kurių konkrečių vietų nežadama atskleisti.

„Šiuo metu numatoma įrengti 33 kontrolės postus, tačiau šis skaičius šiai akimirkai dar nėra galutinis ir gali būti tikslinamas artimiausiu metu. Numatoma, kad judėjimo ribojimai bus pradėti taikyti šį savaitgalį nuo penktadienio popietės, taip pat ir šventiniu laikotarpiu kitą savaitę. Kaip ir pirmojo karantino metu taikant šią priemonę, taip ir šį kartą konkrečių kontrolės postų neviešinsime, kad nekiltų noro gudrauti ieškant neužtvertų kelių“, – BNS sakė I. Dirmaitė.

VŽ duomenimis, trečiadienį policijos postai jau buvo bent keturiuose į Vilnių vedančiuose keliuose – Nemenčinės plente, Naujojoje Vilnioje, Vilniaus–Kauno kelyje ir Ukmergės plente.

Nuotrauka::1left

Remsis pavasarine praktika

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Pauliaus Kero teigimu, fiziniai ribojimai bus įrengti nuo penktadienio ryto, o juos atlaisvinti planuojama sausio 4-ąją.

„Iš viso aplink Kauną fizinėmis priemonėmis numatyta blokuoti 13 kelio atkarpų, o 21 vietoje pravažiavimus kontroliuos policijos pareigūnai. Visus veiksmus derinamės su Kauno policija, atsižvelgdami į pavasario patirtį, kai teko imtis analogiškų priemonių per Velykas“, – teigia P. Keras, vadovaujantis miesto Ekstremalių situacijų operacijų centrui.

Nuotrauka::2nocrop

Neišsižada griežtesnių metodų

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad nuo penktadienio iki pat sausio 3-iosios bus uždaryti keturi iš 11 pagrindinių įvažiavimų.

„Jie bus uždaryti visam laikui, iki sausio 3-iosios. Ženklai bus visur, įspėjama, kad policija gali tikrinti bet kuriuo metu, naudojantis techninėmis priemonėmis, „trikojais“, jei reikės, o paprastomis dienomis – pasitelkiant ir policijos rėmėjus. Tačiau savaitgaliais kontrolė bus nuolatinė, tai faktas tiems trims savaitgaliams“, – sakė V. Grubliauskas.

Meras žada, kad bus stebima situacija ir pačiame mieste ir, jei žmonės nesilaikys raginimų likti namie, neatmetama galimybė blokuoti ir kai kurias gatves.

„Jei per šį savaitgalį matysime, kad tai neduoda reikiamo efekto, tų visiškai uždaromų įvažiavimų skaičius gali didėti“, – sakė meras.

nuotrauka::3nocrop

Neapsunkins atvykstančių dirbti

Šiaulių meras Artūras Visockas BNS teigė, kad Šiauliuose taip pat bus blokuojami keturi pagrindiniai įvažiavimai.

„Turime keturis pagrindinius vartus, žiūrint iš Panevėžio pusės, taip pat link Klaipėdos, nuo Rygos pusės ir link Tilžės. Iš viso yra 11-12 įvažiavimų, tai šie bus pagrindiniai, kur bus policijos patikra šventinėmis dienomis, kitose vietose bus pastatytas ženklas, kad negalima važiuoti, vadinamoji „plyta“, – teigė Šiaulių savivaldybės vadovas.

Anot jo, darbo dienomis bus atliekama nebent atsitiktinė patikra, siekiant neapsunkinti rytais vykstančiųjų į darbą Šiauliuose iš rajonų.

Gyvoji kontrolė – šventadieniais

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna teigė, kad visuose įvažiavimuose bus įrengti įspėjamieji ženklai, o ties 5-7 įvažiavimais savaitgaliais, švenčių dienomis budės ir pareigūnai. Likusiu metu per šiuos pagrindinius įvažiavimus ženklais į miestą bus leidžiama įvažiuoti tik aptarnaujančiam transportui ir specialiosioms tarnyboms.

„Gyvoji kontrolė vyks savaitgaliais, švenčių dienomis, visu kitu metu parengtos schemos, pastatyti ženklai, kurie atkreips gyventojų dėmesį, kad yra karantinas ir judėjimas yra ribojamas. Mažesnės kategorijos gatvės bus užtvertos, eismas bus draudžiamas ženklais, penki-septyni pravažiavimai į miestą taip pat bus su ženklais „Stop kontrolė“, o kitu metu, kai nebus budima, bus draudžiantys eismą ženklai „išskyrus aptarnaujantį transportą“, – paaiškino savivaldybės administracijos vadovas.

Nevengs neviešų priemonių

Alytus jau nuo trečiadienio įrengė 4 kontrolės postus, 4-uose keliuose įrengė inžinerines užtvaras ir dar 7 įvažiavimus uždarė, pastatydami transporto eismą draudžiančius ženklus. Miesto vadovybė skelbia asmenų kontrolę vykdyti Vyriausybės nurodomu laiku savaitgaliais ir švenčių dienomis. Tačiau miesto policijos atstovai skelbia, kad asmenų judėjimo kontrolė bus vykdoma viešomis ir neviešomis priemonėmis, mobilūs postai gali atsirasti bet kurioje miesto vietoje.

Nuotrauka::4nocrop

Palanga jau užsidarė

Palangos savivaldybė trečiadienį pranešė apribojusi įvažiavimą į kurortą, gyventojai įspėjami įrodyti atvykimo būtinybę.

„Vykstantieji į Palangą tikrinami ypač preciziškai, ir tik atitikę visus reikalavimus įleidžiami į kurortą. Policijos pareigūnai organizuos darbą nenutrūkstamai“, – skelbia savivaldybė. Jos teigimu, Palangoje dirbs papildomai skirtos policijos pajėgos, leisiančios užtikrinti nepertraukiamą kontrolę.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako, kad norinčiųjų šventiniu laikotarpiu vykti į kurortą yra itin daug, todėl policijos dėmesys yra būtinas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Logistika“
„Girteka“ pakeitė vizualinę tapatybę 1

Naujos spalvos ir naujas ženklas aiškinamas siekiu akcentuoti tvarumą ir „ilgametę patirtį“.

Logistika
13:39
G. Nausėda: svarbu, kad turėtume efektyvius kelius karinei technikai atgabenti

Karinis mobilumas yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių šalies saugumą, sako Lietuvos prezidentas...

„Dyzelgeito“ skandale – dar 193 mln. GBP „Volkswagen“ išmokų

Milijardus eurų jau kainavusiame skandale kompensacijas gaus maždaug 91.000 ieškovų Jungtinėje Karalystėje.

Automobiliai
2022.05.26
„Itella Logistics“ sutarė dėl logistikos terminalo nuomos Kauno Petrašiūnuose

Logistikos bendrovė „Itella Logistics“ su nekilnojamojo turto (NT) plėtros UAB „Eveko investicija“ sutarė dėl...

Statyba ir NT
2022.05.26
„Sostenos“ pelnas pernai išaugo dukart

Automobilių prekybos ir remonto bendrovės „Sostena“ grynasis pelnas pernai išaugo daugiau nei du kartus – iki...

Logistika
2022.05.26
„R&R Technology“: vasarą verslą pakviesime įsitikinti mobiliųjų robotų galimybėmis Verslo tribūna 1

Paulius Rakauskas, mobiliosios robotikos srityje inovacijas kuriančios įmonės „R&R Technology“ atstovas,...

Logistika 2023
2022.05.26
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
Rusija skelbia po išminavimo atidaranti Mariupolio uostą

Rusija trečiadienį pareiškė, kad jos pajėgų užimto Ukrainos pietrytinio Mariupolio miesto uostas vėl...

Verslo aplinka
2022.05.25
Naujos grėsmės transporto sektoriuje ir EK sprendimas kovai su jomis Premium

Tarptautinės logistikos ekspertams prognozuojant galimas naujas rizikas, ES vadovybė parengė šiam sektoriui...

Logistika
2022.05.25
Teismas: kol neišspręsta byla, VVT profsąjunga negali stabdyti darbuotojų sutarčių

Teismas neleido „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinei sąjungai stabdyti darbuotojų sutarčių, kadangi...

Logistika
2022.05.25
BKT ateitis miglota: ieško naujų rinkų ir krovinių 22

Milijonų tonų Baltarusijos gamintojos „Belaruskalij“ trąšų nuo vasario netekęs Birių krovinių terminalas...

Logistika
2022.05.25
Ar obuoliaujame su Putinu?

Dievas sukūrė žmogų pagal savo atvaizdą, o Adomas, velnio paveiktas, nuraškė obuolį nuo draudžiamo medžio ir...

VŽ požiūris
2022.05.25
Teismas: VVT profsąjunga gali streikuoti užtikrindama 50% paslaugų 1

Teismas antradienį leido „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinei sąjungai vykdyti streiką užtikrinant...

Vadyba
2022.05.24
Į Lietuvą iš Ukrainos atgabenti grūdai laukiami „Begoje“

Į Lietuvą antru bandomuoju traukiniu iš Ukrainos atgabenti grūdai bus kraunami per vieną didžiausių Klaipėdos...

Logistika
2022.05.24
Ukraina planuoja pradėti tiesti europinę geležinkelio vėžę 1

Ukraina pradės palaipsniui tiesti siaurąją europinę vėžę, kad sujungtų savo geležinkelį su Europos...

Logistika
2022.05.24
Baltijos jūros rytinės pakrantės regione Klaipėdos uostas pagal krovą išliko ketvirtas

Klaipėdos uostas, per šių metų keturis mėnesius perkrovęs 12,6 mln. t krovinių, tarp kitų Baltijos jūros...

Logistika
2022.05.24
ES vieneriems metams atšaukia muitus visam Ukrainos eksportui

Europos Sąjungos (ES) Taryba antradienį priėmė reglamentą dėl laikino Bendrijos prekybos su Ukraina...

Verslo aplinka
2022.05.24
„Sirin Development“ sukirto rankomis su „Kesko Senukais“ dėl sandėlių nuomos Rygoje

Su „Girtekos“ grupe susijusi industrinio nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Sirin Development“...

Statyba ir NT
2022.05.24
Draudimas rusams pirkti NT ir investuoti į fondus Lietuvoje sukrėtimo nežada, bet tikrintojams bus reikalų Premium

Europos Parlamentui svarstant šeštąjį sankcijų paketą, kuriame numatytas draudimas Rusijos piliečiams Europos...

Statyba ir NT
2022.05.24
50% pajamas pernai didinusi „CityBee“ ieško naujų automobilių Premium 8

Didžiausia trumpalaikės nuomos platforma Baltijos šalyse pernai pasiekė istorinį pajamų rekordą, toliau...

Logistika
2022.05.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku