„Birių krovinių terminalo“ bendraturtis I. Udovickis prieštarauja sankcijoms „Belaruskalij“

Verslininkas Igoris Udovickis tikina, kad Lietuvoje svarstomos sankcijos Baltarusijos kalio trąšų gamyklai bus naudingos Vokietijai ir Rusijai.
I. Udovickis, kartu su Baltarusijos Belaruskalij valdantis pastarosios trąšas Klaipėdos uoste kraunantį Birių krovinių terminalą (BKT), sako, kad sankcijos šiai Baltarusijos valstybinei trąšų gamintojai būtų žalingos Lietuvos ekonomikai.
Didžiausio BKT akcininko I. Udovickio teigimu, Baltarusijos opozicijos prašymu įvedus sankcijas Belaruskalij, naudą pajustų Vokietija, Rusija, Kanada ir kitos kalio trąšų gamyklas turinčios šalys anot jo, jos padidintų savo įmonių kapitalizaciją dešimtimis milijardų eurų.
Akcentuoja sprendimo kainą
Tačiau ar Lietuva pasiruošusi sumokėti už kitų šalių sėkmę? Tokios sėkmės kaina šimtai milijonų eurų prarastų pajamų kasmet, tūkstančiai netekusių darbo uosto, geležinkelių ir kitų susijusių įmonių darbuotojų, BNS teikė I. Udovickis.
Pasak jo, Lietuva tokiu atveju taip pat turėtų prisiimti atsakomybę už tai, kad dešimtys tūkstančių Baltarusijos šachtininkų ir jų šeimų narių netektų pragyvenimo šaltinio, taip pat už šimtus tūkstančius Baltarusijos biudžetininkų, kurie taip pat gyvena iš įplaukų, susijusių su trąšų eksportu.
Daugelis tų, kurie šiandien svarsto sankcijų Belaruskalij galimybę, net nesuvokia jų svarstymų dalyko kainos. Esu įsitikinęs, kad išsamiau išnagrinėjus šio verslo mastą ir jo svarbą Lietuvai, sankcijų klausimas nebebūtų aktualus, teigė I. Udovickis.
Anot jo, Belaruskalij trąšos per Lietuvą eksportuojamos 20 metų, aršiai konkuruojant su kitais uostais ir šalimis.
Aš esu sankcijų priešininkas. Dirbdamas su Belaruskalij jau 28 metus esu matęs daug situacijų, todėl situacija su sankcijomis nėra nauja. Anksčiau visada ir visais atvejais Lietuvos pozicija buvo vienareikšmiška sankcijos žalingos. Taip buvo ir 2011 metais, kai būtent Lietuva, Latvija ir Slovakija užblokavo panašias sankcijas, aiškino verslininkas.
Abejonės dėl sankcijų
Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja paragino Lietuvos vyriausybę svarstyti sankcijas trąšų gamintojai Belaruskalij, jei ši Baltarusijos valstybinė įmonė ir toliau persekios savo darbuotojus dėl protestų prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą.
S. Cichanouskaja interviu BNS patvirtino, kad Lietuvos valdžios atstovams pasiūlė peržiūrėti tranzito sąlygas, jei Belaruskalij tęs represijas prieš darbuotojus dėl politinių priežasčių.
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė teigė, kad sankcijų įvedimas Belaruskalij reikalauja papildomų diskusijų, tuo metu būsimoji ekonomikos ministrė, Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė sako, kad naujoji Vyriausybė turėtų svarstyti Baltarusijos opozicijos prašymą.
Paskirtasis užsienio reikalų ministras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad Lietuva neturi galimybiu? i?vesti vienas?alių ekonominių sankcijų. Pasak jo, tai gali padaryti tik Europos Sa?junga (ES).
Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas teigia, jog sankcijos turėtų neigiamos įtakos uostui, todėl, pasak jo, jas reikėtų taikyti asmenims, o ne verslui.
Belaruskalij naudojasi Lietuvos geležinkeliais ir Klaipėdos uostu eksportuoti savo produkciją. Belaruskalij taip pat yra investavęs į infrastruktūrą pačiame Klaipėdos uoste.
Registrų centro duomenimis, I. Udovickis valdo 70% Birių krovinių terminalo akcijų, Belaruskalij turi 30%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Logistika
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti