„CityBee“ skųs teismo nusprendį, reikalaujantį atlyginti kliento sukeltą žalą

Nuomą teikiančios įmonės vadovas tvirtina, kad tokia praktika užkirstų kelią tolimesnei analogiškų paslaugų veiklai šalyje.
Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paskelbė nutartį, kuria neturtinę žalą turi atlyginti ne tik 2018 m. žmogaus gyvybę nusinešusią avariją sukėlęs neblaivus CityBee klientas, bet ir šią paslaugą teikianti UAB Prime Leasing.
Kristijonas Kaikaris, pastarosios įmonės vadovas, paskelbė skųsiantis sprendimą, kuris neigiamai paveiktų visus nuomos paslaugų teikėjus.
Užjaučiame visus, kuriuos palietė ta siaubinga tragedija, sukelta neatsakingo ir nepateisinamo vairuotojo elgesio. Mes gerbiame teismo sprendimą ir sutinkame, kad žala artimiesiems turi būti atlyginta. Vis dėlto nepritariame tam, kad žalą turėtų atlyginti ir mūsų bendrovė, todėl Lietuvos apeliacinio teismo nutartį skųsime, įmonės pranešime cituojamas K. Kaikaris. Mūsų pozicija nuo vasaros nepasikeitė. Manome, kad toks teismo priimtas sprendimas neigiamai paveiktų visas automobilių lizingo ir ilgalaikės transporto priemonių nuomos bendroves bei užkirstų kelią inovatyvaus mobilumo bei skaitmenizuotų susisiekimo paslaugų sektoriaus vystymuisi Lietuvoje.
Precedentas paveiktų verslą
Platformos vadovas sako įsitikinęs, kad tokia teismo nutartis sukurtų precedentą, kai atsakomybė nuo neatsakingai besielgiančio ir įstatymus pažeidžiančio asmens perkeliama ir paslaugos teikėjui ar transporto priemonės savininkui.
Tai reiškia, kad nepriklausomai nuo to, ar tai būtų automobilių nuomos bendrovė, ar paspirtukų ir dviračių nuomotojai, jie tampa atsakingais už tai, kaip transporto priemonę valdo ją faktiškai naudojantis asmuo. Tokią nuostatą pritaikius vienai įmonei, būtų paveiktos ir kitos naujos kartos bendrovės, kurios yra Lietuvos skaitmeninės ekonomikos dalis, aiškina K. Kaikaris.
Įmonė deklaruoja, kad alkoholis ar kiti svaigalai buvo ir yra nesuderinami su CityBee vertybėmis.
Norėdami tai dar labiau akcentuoti, prieš dvejus metus drastiškai padidinome baudas už vairavimą būnant apsvaigus. Tiesą pasakius, mūsų taisyklės yra griežtesnės nei Lietuvos įstatymai, nes visiems klientams taikome 0,0 promilių taisyklę. O jei ji sulaužoma, asmuo visam gyvenimui netenka teisės naudotis CityBee paslaugomis ir turi sumokėti 2.000 Eur baudą, poziciją dėsto mobilumo platformos vadovas.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti