Virtualiame hakatone Vilnius ieškos viešojo transporto patrauklumo receptų

Vilnius rengia hakatoną, kurio metu bus ieškoma inovatyvių sprendimų, kaip pagerinti neįgaliesiems galimybes naudotis viešuoju transportu.
Vilniaus savivaldybės ir Lietuvos geležinkelių kartu su keliomis neįgaliųjų organizacijomis gegužės 15-17 d. rengiamame hakatone bus ieškoma idėjų, kaip pagerinti maršrutų planavimą, supaprastinti bilietų įsigijimą neįgaliesiems.
Pageidaujama sukurti inovatyvius sprendimus, kaip neįgalieji galėtų komunikuoti su viešojo transporto vairuotojais patys, palikti atsiliepimus, jei aptarnavimas būtų netinkamas.
Skelbiama, kad organizatoriai planuoja tęstinį bendradarbiavimą su hakatono laimėtojais, kurie pasiūlys geriausius greitus sprendimus. Laimėtojams skiriamas ir 4.500 Eur prizas.
Hakatonas viešiesiems pirkimams
Pranešime cituojamas Julius Norkūnas, Transporto inovacijų centro vadovas, sako kad šio renginio metu bus vertinama, kaip hakatonas galėtų tapti viešųjų pirkimų dalimi.
Europos Komisija yra parengusi rekomendacijų, tačiau Lietuvoje pavyzdžių nėra, teigia jis.
Judumas gali būti suprantamas ir kaip būdas iš patekti iš vienos vietos į kitą perkeliant dalį arba visą vaizdą. Judumą suprantant būtent taip, galima sukurti visiškai naują įrankį, kurį būtų galima panaudoti sukuriant virtualią realybę regėjimo sunkumų turintiems, ar sunkią judėjimo negalią turintiems asmenims, Vilniaus savivaldybės pranešime cituojama Eglė Radvilė, administracijos direktoriaus patarėja IT klausimais bei viena iš hakatono mentorių.
Greičiau ir pigiau
Monika Ošmianskienė, Vilniaus miesto tarybos narė, tvirtina kad tokio tipo hakatonai nėra naujiena pasaulyje ar Lietuvoje, tačiau yra puikus būdas suvesti skirtingų sričių entuziastus greitam ir efektyviam darbui bei inovatyviam rezultatui pasiekti.
Nors infrastruktūriniai pokyčiai vyksta, jie kartais užtrunka ilgai ir reikalauja didelių lėšų. Tuo tarpu internetinė erdvė ir programėlės šiandien prieinamos net ir neregiams. Pokyčiai čia vyksta žymiai greičiau, o teikiama nauda gali išspręsti net ir problemas esančias realiame pasaulyje svarbu pasitelkti kūrybiškumą. Iš tokio tipo renginių tikimasi naujų idėjų bei prototipų, kuriuos galima būtų išplėtoti iki galutinio produkto ar paslaugos, tvirtina M. Ošmianskienė.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti