„Lidl“ Logistikos departamento vadovas: kitos šalys mokosi iš lietuvių logistikos gudrybių

Publikuota: 2020-01-24
„Lidl Lietuva“ Logistikos departamento vadovas Andrius Narmontas.
svg svg
„Lidl Lietuva“ Logistikos departamento vadovas Andrius Narmontas.

„Lidl Lietuva“ Logistikos departamento vadovas Andrius Narmontas gali nesustodamas pasakoti apie įdiegtas logistikos naujoves. Jos lėmė, kad „Lidl“, Lietuvos logistikos sistema yra vertinama, kaip viena efektyviausių. Kviečiame sužinoti, kuo ji ypatinga.

Andriau, papasakokite, kaip sukasi logistikos karuselė.

Kaune veikia 42 tūkst. kvadratinių metrų plotą užimantis logistikos centras, į kurį kiekvieną dieną priimamos prekės iš Lietuvos bei užsienio tiekėjų ir išvežamos į parduotuves visoje Lietuvoje. Logistikos departamentas yra atsakingas už pagalbą šiam centrui. Vilniuje dirbantys žmonės turi pasirūpinti, kad ši sistema veiktų kuo efektyviau: kad prekės į parduotuves būtų pristatomos tinkamai ir už optimalią kainą.

Pavyzdžiui, susiplanuojame, kad vilkikai nuvežtų prekes į parduotuves ir pakeliui pasiimtų kitas prekes iš tiekėjų. Per visą „Lidl“ gyvavimo Lietuvoje laiką nebuvo tokių atvejų, kad prekės nepasiektų parduotuvių. Daug dirbame, kad logistinė grandinė neturėtų jokių trikdžių. Rūpinamės ir logistikos kaštų efektyvumu, kad galėtume kartu su kitais padaliniais užtikrinti patrauklias maisto produktų kainas.

Kita mūsų atsakomybės dalis – darbas su išoriniais partneriais. Bendradarbiaujame bemaž su visomis didžiausiomis Lietuvos logistikos įmonėmis. Su jomis deriname visą logistikos procesą. Kai prekės pasiekia mūsų logistikos centrą Kaune, esame atsakingi už tai, kad šios bendrovės jas pristatytų į visas mūsų parduotuves.

2019 metais iš logistikos centro į parduotuves vilkikai su prekėmis pajudėjo daugiau nei 16 tūkst. kartų, per praėjusius metus jie Lietuvoje nuvažiavo daugiau nei 4 mln. kilometrų.

Papasakokite, kokius inovatyvius prekių sandėliavimo ir gabenimo sprendimus esate įdiegę?

Lietuvoje veikia naujos koncepcijos „Lidl“ parduotuvės, todėl jos turi didesnius sandėlius. Inovatyvus yra prekių pristatymo būdas: giliai šaldomas prekes galime pristatyti ant atvirų padėklų, o ne termoizoliacinėse dėžėse, nes parduotuvėse turime didesnius gilaus šaldymo sandėlius. Toks sprendimas leidžia sumažinti transportavimo kaštus, nes į termoizoliacinę dėžę telpa gerokai mažiau prekių nei tiesiog ant padėklo. Tai yra mūsų išskirtinumas, šį būdą pradėjome naudoti pirmieji.

Visame transporte esame įdiegę sekimo įrangą, kuri leidžia efektyviai kontroliuoti maršrutus, nuolat sekti produktų transportavimo temperatūrą vilkikuose ir apie tai gauti automatinius pranešimus. Todėl itin atidžiai sekame produktų transportavimo sąlygas ir kokybę.

Į parduotuves prekes pristatome kiekvieną dieną. Lietuvos rinkoje esame išskirtiniai, nes vieninteliai produktus į parduotuves vežame sunkvežimiais, kurie turi du temperatūros režimus. Taigi visas produktų grupes galime sudėti į vieną sunkvežimį ir prekes į parduotuvę nuvežti vienu kartu.

Ar galėtumėte pasidalinti profesinėmis sėkmės istorijomis?

Mūsų transporto ūkis yra vienas efektyviausių tarp visų šalių, kuriose veikia „Lidl“. Kitos šalys teiraujasi ir nori sužinoti daugiau mūsų patirčių: veiklos struktūrą, derybų su vežėjais ypatumus. Šis sėkmingas rezultatas pasiektas nuolat tobulinant visą logistikos sistemą.

Aukštą efektyvumo lygį padeda užtikrinti mūsų glaudus bendradarbiavimas su Kaune esančiu logistikos centru. Sėkmės raktas yra bendros efektyviausių sprendimų paieškos, poreikių supratimas ir bendro rezultato siekimas.

Logistikos departamentas taip pat rūpinasi aplinkosaugos klausimais?

Mūsų departamentas yra atsakingas ir už aplinkosaugą. Rūpinamės visu atliekų ūkiu – prižiūrime, kad atliekos parduotuvėse būtų tinkamai rūšiuojamos. Kuriame uždarą grandinę: pasirūpiname, kad visas į parduotuves atvežamas popierius, plastikas, skaidri plėvelė ir kitos antrinės žaliavos būtų perdirbamos. 

Mes organizuojame atliekų perdirbimą ir bendradarbiaujame su tai atliekančiomis organizacijomis. Stengiamės, kad antrinės žaliavos nepatektų į išorę. „Lidl“ parduotuvėse veikia speciali rūšiavimo įranga, presuojanti popierių. 2019 metais perdirbta per 5000 tonų popieriaus bei 200 tonų plastiko.

Mūsų komanda taip pat organizuoja mokymus parduotuvių, regionų vadovams ir kitiems darbuotojams – mokome atsakingo rūšiavimo. Dirbdami siekiame, kad antrinė žaliavų kokybė būtų tokia, kurią galima perdirbti. Nuolat stebime ir skaičiuojame, kaip mums sekasi efektyviau rūšiuoti ir tvarkyti atliekas.

Vykdome ir kitas socialiai atsakingas veiklas. Besibaigiančio galiojimo produktus perduodame labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“. Šiuo metu kelis kartus per savaitę „Maisto bankas“ iš mūsų parduotuvių atsiima sausus maisto produktus ir buitinę chemiją.

Andriau, o kuo Jums pačiam šis darbas labiausiai patinka?

Čia yra daug dinamikos, visos darbo dienos yra labai skirtingos. „Lidl Lietuva“ dirbu jau penkerius metus, tačiau vis dar galiu išmokti naujų dalykų. Darbas su logistikos centru ir išoriniais partneriais man taip pat yra įdomus. Be to, mūsų komandoje – itin draugiška atmosfera, o pasiekti rezultatai labai džiugina ir dar labiau motyvuoja nesustoti.

O kokia darbe gauta patirtis Jums atrodo pati svarbiausia?

Studijuodamas Anglijoje jau žinojau, kad pabaigęs mokslus norėsiu dirbti Lietuvoje. Užsienyje baigiau tiekimo grandinės ir logistikos studijas. Pamatęs darbo skelbimą, kad Lietuvoje „Lidl“ ieško žmonių, parašiau jiems. Kai mane pakvietė dirbti, labai apsidžiaugiau, nes supratau, kad pasirengti parduotuvių atidarymui bus įdomus iššūkis. Metus dirbau Vokietijoje, prieš išvykdamas tris mėnesius po 8 valandas per dieną itin intensyviai mokiausi vokiečių kalbos, nes visiškai jos nemokėjau. Įvyko stebuklas – šią kalbą išmokau per itin trumpą laiką. Iki šiol viduje yra likęs pojūtis, jog vieną dieną nekalbėjau vokiškai, o kitą – jau kalbu. Kai atvykau į Vokietiją, teko padirbėti parduotuvės kasoje – ši praktika įprasta „Lidl“, padedanti darbuotojams dar geriau suprasti parduotuvės veiklą ir procesus. Tai buvo išties puiki patirtis, nes po trijų mėnesių kalbos studijų pavyko bendrauti ir susikalbėti su Vokietijos pirkėjais.

Kokie trys „Lidl“ produktai jūsų yra patys mėgstamiausi?

Mėgstu itališką maistą, todėl man labai patinka „Italiamo“ prekių ženklo produktai. Namuose gaminu makaronus, mėgstu juos pagardinti mūsų padažais. Patinka ir „Lidl“ privataus prekių ženklo „Combino“ makaronai. „Lidl“ perku vaisius ir daržoves, nes pats matau, kaip vos tik atvežtos prekės per naktį  jau būna paskirstytos po parduotuves. Jei daržovės ir vaisiai yra laikomi sandėlyje, matau, kaip rūpinamasi jų laikymo sąlygomis, užtikrinančiomis šviežumą. Ir dar vienas mano mėgstamas produktas – šviežios apelsinų sultys „Solevita“.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Rašyti komentarą 0
Apeliacinis teismas: VLRD konkursas turėjo būti viešas

„Lietuvos geležinkelių“ antrinė įmonė Vilniaus lokomotyvų remonto depas (VLRD) prekinių vagonų atsarginių...

Į Lietuvą žengiantis „Ionity“ tinklas elektromobilių įkrovimą brangina 500% Premium 10

Iki šių metų pabaigos tris itin didelės galios elektromobilių įkrovos stoteles Lietuvoje ketinantis pastatyti...

Per mėnesį kelių transporto sektoriuje nebeliko 3.235 darbuotojų  Premium 5

Sezoniškai svyruojantis darbuotojų pokytis pasiekė 10 kartų didesnį mastą, numanoma darbo jėgos emigravimo...

„Lidl“ Logistikos departamento vadovas: kitos šalys mokosi iš lietuvių logistikos gudrybių Verslo tribūna

„Lidl Lietuva“ Logistikos departamento vadovas Andrius Narmontas gali nesustodamas pasakoti apie įdiegtas...

Vilniaus rajone gamins variklius elektromobiliams „Kia“ ir „Hyundai“: bendrovę perka britų vienaragis Premium 5

Vienas brangiausių britų startuolių „Arrival Ltd“ perka elektros variklių, pavarų dėžių ir baterijų modulių...

Pramonė
2020.01.24
S. Krėpšta: Japonija domisi „Rail Baltica“, sinchronizacijos projektų finansavimu

Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo bankas domisi galimybe finansuoti „Rail Baltica“ geležinkelių...

Verslo aplinka
2020.01.23
Saulės energija automobiliuose: netiki investuotojai, bet dosniai remia vartotojai Premium

Miunchene įsikūręs startuolis „Sono Motors“ per minios finansavimo kampaniją savo projektui surinko 53 mln.

Automobiliai
2020.01.23
Vokietijos laivybos kompanija „TT-Line“ įsteigė įmonę Lietuvoje

Klaipėdoje įmonę įsteigė Vokietijos keltų kompanija „TT-Line“, jau plaukiojanti iš Klaipėdos į Švedijos...

Kelyje Vilnius–Klaipėda, ties Kaunu, pradedama naujo tilto statyba  2

Judriausioje Lietuvos kelių transporto arterijoje pradėti statybos darbai, kuriuos ketinama baigti 2021 m.

Tarptautine grupe virtusi „Spark“ platforma didina investicijas ir ruošiasi į naują rinką Premium

Elektrinių automobilių dalijimosi paslaugą trijose valstybėse teikianti platforma „Spark“ VŽ praneša 2019...

„Wizz Air“ nutraukia skrydžius iš Vilniaus į Atėnus ir Reikjaviką

Vengrijos oro bendrovė „WizzAir“ nuo kovo pabaigos nutraukia skrydžius iš Vilniaus į Islandijos sostinę...

Paslaugos
2020.01.22
„Toyota“ visame pasaulyje atšauks 3,4 mln. automobilių 

Dėl galimų saugos pagalvių veiklos sutrikimų bus atšaukiami didžiąja dalimi JAV rinkoje parduoti modeliai.

Automobiliai
2020.01.22
Estų vežėjai skundžiasi jų krovinius perimančiais lietuviais ir latviais Premium 3

Estijos vežėjai skundžiasi, kad jų konkurentai iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos pažeidinėja kabotažo...

Savivaldybių žvyrkelių asfaltavimui skiriama 20 mln. Eur, pusė pinigų – kaimams 1

Skelbiama, kad ši suma perpus viršija 2019 m. finansavimo sumą, be to, pirmą kartą 50% žvyrkelių asfaltavimui...

„Volkswagen“ atstovai: 2021 m. 40% pardavimų Lietuvoje sudarys elektromobiliai 2

„Audi“ ir „Volkswagen“ praneša apie prekybos rekordą Baltijos šalyse: Lietuva išlieka didžiausia rinka,...

Automobiliai
2020.01.22
Didmeninė prekyba sutelkta nepajudinamų milžinų rankose Premium

Maisto produktų, gėrimų ir tabako nespecializuotos didmeninės prekybos sektoriuje penkios įmonės, kurių...

Prekyba
2020.01.22
„Omniva“ prie paštomatų tinklo jungia Neringą, konkurentai anapus marių neskuba Premium

„Omniva LT“ pastatė paštomatą Nidoje ir siuntoms į Kuršių mariomis atskirtą Neringos savivaldybę netaikys...

EP komitetas pritarė Mobilumo paketo nuostatoms  Premium

Antradienį Europos Parlamento (EP) Transporto ir turizmo komitetas įvykdė dar vieną Lietuvos vežėjams...

Kelių direkcija pasirašė 8 žvyrkelių asfaltavimo darbų sutartis 

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) praneša pasirašiusi 8 žvyrkelių asfaltavimo darbų sutartis.

S. Skvernelis: Lietuva pasirengusi didinti Baltarusijos tranzitą per Klaipėdą

Lietuva yra pasirengusi didinti Baltarusijos prekių tranzitą per Klaipėdos jūrų uostą, antradienį pareiškė...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau