„MV GROUP Logistics“: tobulėti skatina klientų reiklumas

Publikuota: 2019-12-04

Po daugiau kaip 22 tūkst. kvadratinių metrų ploto logistikos centrą zuja modernūs elektriniai vežimėliai ir krautuvai. Pastarieji iš pat palubės, 11 metrų aukščio, nukelia paletes su prekėmis, kurios netrukus iškeliaus į Lietuvos parduotuves. Apsilankius šioje įmonėje sąvoka „greito apyvartumo prekės“ (fast moving consumer goods) įgyja visiškai tiesioginę prasmę: logistikos paslaugų bendrovėje „MV GROUP Logistics“ gyvenimas verda ištisą parą. Tačiau sumaišties nematyti – priešingai, darbuotojų veiksmai atrodo ne tik greiti, bet ir tikslūs.

„Kiekviena logistikos centre laikoma prekė turi tiksliai pažymėtą vietą su adresu. Renkant prekes ir ruošiant jas pristatyti užsakovams, sandėlio valdymo sistema parenka optimalų maršrutą ir efektyviausią kelią užsakymui surinkti. Atstumai čia dideli, padrikai važinėjant po sandėlį būtų gaištama labai daug laiko. O užsakymus siekiame įvykdyti greitai ir be klaidų“, — pasakoja bendrovės vadovas Raimondas Vyšniauskas.

Duomenis teikia realiu laiku

Iš jo vadovaujamos įmonės kroviniai kasdien išvyksta į maždaug 800 paskirties vietų. Per mėnesį jų išsiunčiama daugiau kaip 4 tūkstančiai tonų: daugiausiai gėrimų, maisto produktų, higienos priemonių, spaudos ir knygų bei kitų kasdien paklausių prekių. Jos kiekvieną mėnesį pasiekia daugiau nei 6,6 tūkst. prekybos vietų.

Dalis gaminių logistikos centre neužsibūna – pavyzdžiui, daugelio taip mėgstami bulvių traškučiai, pristatyti į sandėlį jau kitą dieną gali būti pristatomi į parduotuves. Kitos, ypač – sezoninės prekės, čia gali būti saugomos ir kelis mėnesius. Tačiau gamintojus ir prekybininkus aptarnaujančioje „MV GROUP Logistics“ greito apyvartumo prekių užsakymams reikalingas trumpas  įvykdymo terminas.

„Maisto produktai turi pasiekti pirkėjus, užtikrinant prekių FEFO rotaciją sandėlyje. Tai padeda pasiekti modernios sandėlio valdymo technologijos. Galiojimo terminai, laikymo sąlygos, sertifikatai – kiekvieną gaminį lydi daug informacijos, kurią taip pat registruojame ir galime sekti, kaip produktas judėjo nuo jo priėmimo į sandėlį iki kliento. Žinome, kada prekės gautos, kur jos buvo, kokioje vietoje, kiek laiko, bei teikti visus šiuos duomenis mūsų klientams“, — paaiškina R. Vyšniauskas.

Tiesiogiai sekti vykstančius procesus sandėlyje leidžia naujai įdiegtos modernios informacinės sistemos ir technologijos. Šiuo metu „MV GROUP Logistics“ baigia modernizuoti sandėlio valdymo sistemą, kuri jau leido automatizuoti sandėlyje atliekamas operacijas ir padidinti efektyvumą, taip pat dar labiau pagerinti darbo kokybę įvykdant užsakymus. Šia naujove klientams bus suteiktos papildomos galimybės: patikrinti informaciją apie užsakymų statusus, turimus likučius sandėlyje, jų galiojimą ir kita. 

Džiugina ir šįmet įdiegtos transporto valdymo sistemos Track-POD atnešti rezultatai: sistema padeda efektyviai planuoti prekių pristatymo  maršrutus. Įdiegus sistemą, užsakymams pristatyti vairuotojai naudoja telefonus, leidžiančius priimti prekių gavėjo elektroninį parašą ir suformuojami elektroniniai važtaraščiai.  

„Moderni transporto valdymo ir pristatymo sistema leidžia supaprastinti prekių pristatymo procedūrą, stebėti ir užfiksuoti kiekvieną atliktą veiksmą. Tuo tarpu klientai  gali sekti kiekvieną žingsnį – realiu laiku stebėti pristatymą, taip pat gauti visą informaciją apie jo statusą. Be to, naujoji sistema leidžia internetu pasiekti reikiamus dokumentus su prekių gavėjų parašais ar net peržiūrėti prekių pridavimo nuotraukas“, – privalumus vardija R. Vyšniauskas.

Iš viso bendrovės investicijos į informacinių sistemų plėtrą siekia net pusę milijono eurų. Dar tiek pat „MV GROUP Logistics“ šiemet investavo į sandėlio infrastruktūros, vaizdo stebėjimo sistemos atnaujinimą ir modernizavimą.

Atstoja  logistikos padalinį įmonėms

R. Vyšniausko vadovaujama „MV GROUP Logistics“ aptarnauja tokias bendroves kaip  „Lithuanian Snacks“, „Momentin Lietuva“, „Nestle Baltic“ ar „Dr. Oetker Lietuva“, kurių gaminius įprasta matyti Lietuvos pirkėjų krepšeliuose. Prekybos vietas visoje šalyje šie gaminiai pasiekia iš įmonės logistikos centro.

Būtent darbas su tarptautiniais klientais ir siekiai plėsti veiklą užsienyje šią įmonių grupei „MV GROUP“ priklausančią bendrovę paskatino keisti pavadinimą. Anksčiau veikusi kaip „Tromina“, įmonė 2018 m. rudenį persikrikštijo į „MV GROUP Logistics“.

Bendrovė teikia kompleksines, vadinamąsias trečiosios šalies logistikos paslaugas: nuo sandėliavimo ir akcizinio sandėlio, iki prekių ženklinimo, užsakymų surinkimo ir pristatymo. „Savo veiklą ir paslaugas organizuojame taip, kad mūsų aptarnaujamai įmonei nebereikėtų turėti savo logistikos padalinio. Klientui tereikia pateikti duomenis apie pirkimus ir jo klientų užsakymus, visą kitą darbą atliekame mes“, – komentuoja įmonės vadovas.

Į bendrovės veiklos spektrą patenka ir paslaugos, apie kurias daugelis vartotojų, ko gero, nė nesusimąsto. Šokolado plytelių ar kitokių gaminių pakuotės ženklinimas, ant kurių užklijuoti lipdukai su informacija apie gaminį lietuvių kalba. Akcijoms skirti, į vieną pakuotę sujungti skirtingi traškučių pakeliai – nemaža dalis gaminių prekybai Lietuvoje taip pat paruošiami būtent logistikos centre.

Pasak R. Vyšniausko, tarptautinėms bendrovėms, siekiant efektyvinti gamybos procesą, gaminių partijos mažesnių šalių rinkas pasiekia nepaženklintos taip, kaip reikalauja tų šalių teisės aktai. Tad šį darbą atlieka įmonės prekių paruošimo prekybai padalinys. Kiekvieną mėnesį „MV GROUP Logistics“ darbuotojai paženklina iki 4 milijonų gaminių vienetų.

99,9 proc. tikslumu

Procesų valdymui ir kokybės kontrolei įmonė skiria ypatingą dėmesį. Tai atspindi įmonės veiklos rodikliai. Pasak „MV GROUP Logistics“ vadovo, pernai ir šiemet 99,6 proc. prekių buvo pristatyta laiku, o prekių užsakymų paruošimo kokybė siekia 99,9 proc.

„Šie skaičiai rodo mūsų operacijų patikimumo lygį: kaip gerai atrenkami, paruošiami ir komplektuojami klientų užsakymai bei gebėjimas gaminius pristatyti laiku. Tie 99,9 proc. yra aukštas rodiklis, ir dirbant su greitojo vartojimo prekėmis, jį nėra lengva pasiekti. Kai prekės nėra greito apyvartumo, o užsakymams įvykdyti galima skirti daugiau laiko, viskas gerokai paprasčiau. Tuo tarpu mūsų atveju, darbo kokybei būtina skirti ypatingą dėmesį“, — teigia R. Vyšniauskas.

Anot vadovo, itin griežti kokybės reikalavimai – darbo su tarptautinėmis kompanijomis, savo srities lyderėmis, kasdienybė. Kai kurios „MV GROUP Logistics“ aptarnaujamų įmonių nuolat atlieka kompleksinius auditus, apimančius visą tiekimo grandinę, įskaitant prekių sandėliavimo sąlygas ir procedūras, aplinkosaugą, sandėliavimo ir pristatymo energetinį efektyvumą. „MV GROUP Logistics“ vadovas tvirtina, kad bendradarbiavimas su itin reikliais klientais yra didelis paskatinimas tobulėti ir pačiai įmonei.

Vis dėlto, pagrindinį darbą bendrovėje atlieka žmonės, kurių „MV GROUP Logistics“ dirba arti 200. Ar įmanoma išvengti žmogiškų klaidų?

„Suprantama, esame žmonės, ir visiškai apsisaugoti nuo klaidų neįmanoma. Bet mes visi kartu ieškome geriausių būdų kaip to galime išvengti. Pastebime, kad darbuotojus itin motyvuoja naujovės, galimybė patiems dalyvauti veiklos tobulinimo procesuose, savarankiškai priimti sprendimus. Įsitikinome, kad tik įtraukiant darbuotojus, suteikiant jiems atsakomybę už savo veiklą, galima tikėtis sėkmės“, – teigia pašnekovas. 

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vilniaus oro uostas pernai sulaukė 5 mln. keleivių 2

Paskutinę 2019-ųjų dieną keleivių skaičius Vilniaus oro uoste perkopė 5 mln. – tai didžiausias keleivių...

Revoliucija, varoma sudaužytais stiklais ir multimilijardinėmis sutartimis Premium

Šliaužianti technologinė automobilių pramonės transformacija ruošiasi šuoliams, kuriuos artimiausiu metu...

Verslo klasė
2020.01.01
Vilniuje daugelyje vietų brangsta automobilių stovėjimas

Vilniuje nuo sausio 1-osios keičiasi rinkliavos zonų ribos – dėl to daug kur brangsta automobilių stovėjimas,...

Verslo aplinka
2020.01.01
Smiltynės perkėloje – nauja bilieto kompensaciją gaunančių asmenų identifikavimo sistema

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) praneša, kad nuo 2020 m. sausio 27 d. asmenims, turintiems teisę...

Geležinkelių eismo valdymą Vilniaus aplinkkelyje atnaujins Ispanijos „Indra“

Ispanijos bendrovė „Indra Sistemas“ už maždaug 1,21 mln. Eur (su PVM) atnaujins geležinkelių eismo valdymą...

Geležinkelį Plungė-Šateikiai už 57 mln. Eur platins „Kauno tiltai“

Didžiausia Lietuvoje infrastruktūros statybos bendrovė „Kauno tiltai“ už 56,5 mln. Eur (su PVM)...

Statyba ir NT
2019.12.31
Svarbiausi šių metų transporto ir logistikos sektoriaus įvykiai Premium

Pranešimais apie 2018-aisiais fiksuotus rekordus šiuos metus pradėjusios logistikos ir transporto sektoriaus...

Orlaivių priežiūros bendrovė „Litcargus“ grįžo į įkūrėjo rankas Premium

Antžeminės orlaivių priežiūros ir keleivių aptarnavimo paslaugas Vilniaus ir Kauno oro uostuose teikianti...

Benediktas Vanagas paskelbė radęs naują šturmaną

Sportininkas pranešė pasirašęs sutartį 2020-tųjų Dakare dalyvauti su 42 metų portugalu Filipe Palmeiro.

Automobiliai
2019.12.31
Lietuvos paštui ieškomi nepriklausomi valdybos nariai 1

Susisiekimo ministerija praneša su atsirinktos personalo atrankos agentūros pagalba pradedanti kandidatūrų į...

Artėjant teismui Japonijoje, buvęs „Nissan“ vadovas C. Ghosnas netikėtai išvyko iš šalies 

Japonijoje laukęs teismo dėl kaltinimų finansiniais pažeidimais, Carlosas Ghosnas netikėtai išvyko į Libaną.

Automobiliai
2019.12.31
„Tesla“ pirkėjams pristatė pirmuosius kiniškus „Model 3“

„Tesla“ pristatė pirmuosius Kinijoje pagamintus automobilius. Specialioje Šanchajaus „Gigafactory“ gamykloje...

Automobiliai
2019.12.30
„Lietuvos geležinkeliai“ atstatė Rengės ruožą

„Lietuvos geležinkeliai“ baigė Rengės ruožo atstatymo darbus. Mažeikius Lietuvoje ir Rengę Latvijoje...

Parkavimo vietų dalijimosi platforma žengia į Kauną Premium

Automobilių parkavimo vietų dalijimosi platforma „Barking“ ruošiasi startui Kaune. Neseniai veikla Lietuvoje...

Statyba ir NT
2019.12.30
„Tesla Cybertruck“ įkvėpė 1977 m. Jameso Bondo automobilis  1

1989 m. pora iš Niujorko vadinamajame aklajame aukcione už 100 USD nusipirko seną sandėliuką. Aklas aukcionas...

Laisvalaikis
2019.12.29
Egipte Sinajaus pusiasalyje planuojama statyti dar vieną oro uostą turistams

Į Šarm el Šeicho kurortą grįžtant britų keliautojams, apie būtinybę atgaivinti turizmą svarstoma kitame...

Paslaugos
2019.12.28
„Mercedes“ elektrifikuoja savo komercinių automobilių modelius

„Mercedes-Benz“ savo „Sprinter“ furgonų seriją papildė elektra varomu modeliu. Jis tapo antruoju visiškai...

Automobiliai
2019.12.28
BMW ir „Daimler“ pavėžėjimo platforma meta iššūkį „Uber“  Premium

Dviejų Vokietijos automobilių pramonės koncernų – BMW AG ir „Mercedes-Benz“ automobilių gamintojo „Daimler...

Vilniaus oro uoste – „Kiss and Fly“ zona 1

Vilniaus oro uostas pradėjo bandymus su vadinamąja „Kiss and Fly“ zona, kuri įrengta prie išvykimo terminalo.

Gyventojams nebereiks informuoti VMI apie užsienyje įsigytus naujus automobilius 

Gyventojus ketinama atleisti nuo prievolės informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją apie kitose Europos...

Verslo aplinka
2019.12.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau