„Raben Lietuva“ nutiesė logistikos tiltą Rytai–Vakarai

Publikuota: 2019-12-02
Daugiau kaip 85 m. Europoje veikianti logistikos paslaugų kompanija „Raben Group“ savo įmones yra įkūrusi 13 valstybių, tarp jų ir Lietuvoje, o jos tinklas apraizgęs visą senąjį žemyną.
Daugiau kaip 85 m. Europoje veikianti logistikos paslaugų kompanija „Raben Group“ savo įmones yra įkūrusi 13 valstybių, tarp jų ir Lietuvoje, o jos tinklas apraizgęs visą senąjį žemyną.

Tarptautiniam logistikos paslaugų tinklui „Raben Group“ priklausanti UAB „Raben Lietuva“ per 15 veiklos metų tapo svarbia jungtimi tarp Rytų ir Vakarų. Stiprias pozicijas bendrovė išsikovojo pasiūliusi pridėtinės vertės paslaugų, ypač gabenant dalinius krovinius, o taip pat numezgusi precizišką krovinių pristatymo tinklą į Vokietiją ir Lenkiją, diegdama vertę klientams kuriančias technologijas ir plėsdama geografinį logistikos tinklą.

Daugiau kaip 85 m. Europoje veikianti kompanija „Raben Group“ savo įmones yra įkūrusi 13 valstybių. Per dešimtmečius sukaupta patirtis perduodama ir jaunesnėms grupės bendrovėms.

nuotrauka::1 left

„Veža“ pridėtinės vertės paslaugos

„Nuo pat įsikūrimo 2004 m., perimdami grupės patirtį, mes visada orientavomės ne į paprastą krovinių pervežimą iš taško A į tašką B, o siekėme klientams teikti žymiai daugiau papildomos vertės, siūlėme visą paslaugų paketą. Beje, jis nuolat pasipildo atsižvelgiant į klientų pageidavimus, rinkos tendencijas. Pavyzdžiui, dabar jame krovinių sandėliavimas su galimybe užsisakyti pristatymą tiksliai reikiamu laiku, krovinių surinkimas ir pakavimas, prekių paruošimas distribucijai, galiojimų terminų sekimas bei daugybė kitų“, – pasakoja Audrius Losunovas, „Raben Lietuva“ vadovas.

Bendrovė puikiai žinoma ir Lietuvos maisto produktų, ypač pieno pramonės, gamintojų bei eksportuotojų. Nuo 2007 m. „Raben Lietuva“ siūlo paslaugą „Fresh Logistics“ – pervežti šviežius maisto produktus, kuriems reikalinga pastovi 2–6 laipsnių temperatūra. Bendrovė taip pat vykdo reguliarius krovinių pristatymus į didžiuosius Europos prekybos tinklus, turi sutartus pristatymo laikus ne tik „Fresh“ (greitai gendančių maisto prekių), bet ir FMCG (angl. Fast-Moving Consumer Goods), pramoninėms bei kitoms prekėms. Su klientais betarpiškai dalijamasi sukauptu „know-how“, patariama dėl pristatymo terminų, laikų, padedama pasirinkti pristatymo dienas.

Lenkija – ryt, Vokietija – kitą darbo dieną

Atsižvelgdama į klientų ir rinkos pokyčius šiemet balandį „Raben Lietuva“ žengė dar vieną strateginį žingsnį – sustygavo kasdienį ir tiesioginį krovinių pervežimą linija Lietuva–Vokietija–Lietuva.

„Vokietija yra Europos ekonomikos variklis, ten gaminama daugybė aukštos pridėtinės vertės produkcijos, kurios logistikai taip pat keliami aukščiausi reikalavimai. Nutiesę tiesioginę krovinių pervežimo liniją tarp Lietuvos ir Vokietijos galime užtikrinti greitą ir nenutrūkstantį prekių pristatymą bei konkurencingą paslaugos kainą. Šiuo metu klientams siūlome pristatymą nuo durų iki durų, siunčiame pranešimus prieš pristatymą ar pakrovimą, teikiame dokumentų gražinimo paslaugą, tuščių pakuočių gražinimą, prekių atsiėmimą iš mūsų sandėlių ir t. t. Be to, dėl tinkamai išplėtoto tinklo Baltijos šalyse, nuolatinį krovinių pristatymą į ar iš Vokietijos vykdome ir Latvijoje bei Estijoje. Esame vieni iš nedaugelio Lietuvoje, kurie teikia tokį platų paslaugų spektrą Vokietijos rinkai, o tai didelis privalumas verslams, kurie aktyviai veikia ar dar tik ketina plėsti veiklą šioje didžiausioje Europos ekonomikos šalyje“, – teigia A. Losunovas.

nuotrauka::2 right

Tokia sustyguota ir sėkmingai veikianti prekių tiekimo grandinė tarp gamintojų ir prekybos centrų logistikos sandėlių prieš keletą metų jau nutiesta Lenkijoje.

„Nors tai didelė šalis, tačiau jau ne vienerius metus savo klientams siūlome 24 valandų pristatymą – šiandien Lietuvoje pasikrautos prekės jau rytoj pasieks Lenkijoje esančius prekybos tinklų logistikos sandėlius. Mūsų klientui tai reiškia efektyvumą ir pristatymą tinkamu laiku, be to, – itin konkurencingomis kainomis“, – akcentuoja „Raben Lietuva“ vadovas.

Naujos technologijos – vertė klientams

„Raben Lietuva“ per 15 m. veiklos įdiegė ne vieną pažangų sprendimą, kuris padeda gerinti aptarnavimo kokybę, optimizuoti kaštus ir geriau tenkinti klientų poreikius.

Š. m. pradžioje įmonė pradėjo naudoti ETA sistemą (angl. Estimated Time of Arrival). „Raben Lietuva“ pirmoji Lietuvoje tarp paletinius krovinius gabenančių vežėjų pasiūlė klientams tokią galimybę. Sistema klientui leidžia stebėti numatomą krovinio pristatymo laiką, o vairuotojai išmaniuosiuose įrenginiuose gauna informaciją, kur turi važiuoti, jam suplanuojamas optimalus maršrutas remiantis realiu laiku pateikiamais navigacijos duomenimis. Tai taupo ir klientų, ir vairuotojų laiką, o taip pat mažina degalų sąnaudas ir, atitinkamai, išmetamų teršalų kiekį.

„Šiemet klientams pasiūlysime dar vieną papildomą paslaugą – iSMS. Tarp krovinius paletėmis gabenančių vežėjų ši paslauga dar reta, – teigia „Raben Lietuva“ vadovas – Transportavimo paslaugos užsakymo metu, nurodžius gavėjo mobilųjį telefono numerį ir pasirinkus šią paslaugą, krovinio pristatymo dieną gavėjas į telefoną sulauks trumposios žinutės su planuojamu krovinio pristatymo laiku.“

Šiemet išbandyti ir suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD) varomi vilkikai. Paskaičiuota, kad tokiu vilkiku galima važiuoti 10,6% pigiau nei su įprastinėmis dyzelinėmis transporto priemonėmis. A. Losunovas mano, kad SGD naudojantys vilkikai padėtų ne tik sumažinti degalų sąnaudas, bet ir būtų naudingi aplinkai.

Europa mažėja

„Raben Group“ nuolat plečiasi. Šiemet lapkričio pradžioje atidarytas grupės padalinys Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Įsikūrimas šioje šalyje sudarė galimybę sukurti tiltą tarp „Raben Group“ ir Europos pietryčių. Tai pateisino klientų lūkesčius, kurių kroviniams ši kryptis svarbi ir jie laukė aukštos kokybės logistikos paslaugų, o taip pat atkreipė potencialių klientų, turinčių verslo ryšius Bulgarijoje ir Rytų Europoje, dėmesį. Naujo padalinio atidarymas grupei užtikrina tolesnes plėtros galimybes pietrytinėje Europos dalyje.

„Lietuvos gamintojams ir eksportuotojams visa Europa tampa vis lengviau ir kompleksiškiau pasiekiama. Beje, jau pradėjome klientams siūlyti krovinių pervežimą į ir iš Balkanų šalių, ir tai tikrai dar ne visos naujienos, apie kurias pranešime artimiausioje ateityje. Mes visuomet ieškome būdų, kaip padaryti logistiką efektyvesnę, todėl artimiausiu metu sieksime ne karštligiškai didinti apyvartą, o investuoti į veiklos procesus ir paslaugų kokybę“, – teigia A. Losunovas.

Jis užsimena, kad šį rudenį įmonėje pradėta diegti LEAN sistema, todėl palaipsniui bus atsisakyta vertės nekuriančių procesų ir, be abejo, bus skirtas didesnis dėmesys tiems procesams, kurie kuria vertę klientams.

„Logistika ir toliau lieka viena iš perspektyviausių sričių Lietuvoje, čia yra didelės perspektyvos, todėl prie mūsų darnaus kolektyvo nuolat kviečiame prisijungti ir jaunimą, kuris nori įrodyti savo gabumus logistikos, transporto planavimo, klientų aptarnavimo, pardavimų srityse, – kviečia „Raben Lietuva“ vadovas. – Viena iš mūsų kompanijos vertybių – profesionalumas, todėl aktyviai dalyvaujame „Karjeros dienose“, kad galėtume pabendrauti su studentais, suteikti informacijos bei pakviesti realiai prisiliesti prie logistikos atliekant praktiką mūsų įmonėje – čia yra visa reikalinga bazė ir perspektyvos tobulėti.“

„Raben Lietuva“ vadovas džiaugiasi, kad nemaža dalis praktiką atlikusių studentų lieka sėkmingai dirbti įmonėje: „Darbuotojų ugdymas – tai procesas, kurio metu stengiamasi motyvuoti tiek kiekvieną individualiai, tiek visą komandą. Juk esame skirtingi ir būtent visų charakterio savybių atskleidimas labai svarbus veiksnys, kuris nulemia daug produktyvesnį darbą komandose.“

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Technologija, leidžianti bet kurį automobilį paversti elektriniu Verslo tribūna

Elektromobiliai jau spėjo sužavėti pasaulinę rinką. Gamtą tausojanti ir transporto valdytojo lėšas taupanti...

Papildoma įranga – vis didėjanti galutinės automobilio kainos dalis Premium

Iš 37-ių šiais metais konkursui Lietuvos „Metų automobilis“ pateiktų naujų ir atnaujintų automobilių dauguma...

Automobiliai
2019.12.02
Lapkritį – 48% siekęs naujų automobilių rinkos augimas ir „Peugeot“ sugrįžimas 

Lapkričio mėnesį Lietuvos naujų automobilių rinka vėl išlaikė augimą, kurį tradiciškai palaikė reeksportas...

Automobiliai
2019.12.02
Papildomas finansavimas premjero gatvei – be paraiškos ir prašomos sumos 1

Vilniaus rajono savivaldybė, šiemet rudenį perskirstant lėšas keliams tvarkyti, neteikė paraiškos nei...

Verslo aplinka
2019.12.02
Pradeda veikti elektroninė eismo įvykių deklaravimo sistema 3

Į avariją Lietuvoje patekę vairuotojai nuo šiol galės užpildyti elektroninę eismo įvykių deklaraciją.

„Panevėžio keliams“ nepavyko grįžti į Vilniaus Liepkalnio sankryžos atnaujinimo konkursą

Vienai didžiausių kelių tiesimo bendrovių „Panevėžio keliai“ nepavyko grįžti į 31 mln. Eur vertės Vilniaus...

Statyba ir NT
2019.12.02
„Raben Lietuva“ nutiesė logistikos tiltą Rytai–Vakarai Verslo tribūna

Tarptautiniam logistikos paslaugų tinklui „Raben Group“ priklausanti UAB „Raben Lietuva“ per 15 veiklos metų...

Keleiviai jau važiuoja, kroviniai dar palauks Premium

„Lietuvos geležinkeliai“ (LG) baigė dalį europinės vėžės nuo Kauno iki Palemono intermodalinio terminalo...

Estai nori mažinti akcizą dyzelinui 1

Estijoje svarstoma galimybė sumažinti akcizą dyzeliniams degalams, mat brangus automobilių kuras daro...

Verslo aplinka
2019.12.01
VŽ bando „Lexus“: kaip japonai 30 metų vokiečius įveikinėjo Premium

Lygiai prieš trisdešimt metų prabangių automobilių gamintojas „Lexus“ metė iššūkį stipriausiems „premium“...

Automobiliai
2019.12.01
Naujas „Golf“: septintą kartą išvengta revoliucija Premium

Aštuntos kartos kompaktinis „Volkswagen“ hečbekas septintą kartą išvengė esminių permainų – iki šiol tokia jo...

Verslo klasė
2019.11.30
Lietuvos „Metų automobilio“ konkurse – pirmoji „Renault“ pergalė 

Ketvirtadienį Vilniuje surengtoje 23-ąjį kartą rengiamų rinkimų „Lietuvos metų automobilis 2020“ apdovanojimų...

Klaipėdos uostas: augimas išlieka, rekordų nesitikima Premium

Klaipėdos uosto direkcija naujų rekordų šiais metais neplanuoja – koją pakišo sumenkusi konteinerių, naftos...

Verslo aplinka
2019.11.29
„Volkswagen“ konkuruos su „Apple“ ir „Google“: samdys 10.000 IT specialistų Premium

Vienas stambiausių pasaulyje automobilių gamintojų „Volkswagen“ jeigu ne iš esmės keičia savo verslo modelį,...

Pramonė
2019.11.28
Atnaujinama tiesioginė traukinių jungtis Vilnius-Kaunas

Nuo gruodžio 2 dienos atnaujinama tiesioginiai traukinių maršrutai iš Vilniaus į Kauną. Atnaujinus reisus,...

Išrinko geriausias pasaulio oro linijas 2020-iesiems

Keliautojai retai giria oro linijas. Dažniau apie jas kalbama, kai turima priekaištų: bilietai brangūs,...

Laisvalaikis
2019.11.28
Paslaugų sektoriuje III ketvirtį apyvartą labiausiai padidino oro transporto įmonės

Transporto, apgyvendinimo ir paslaugų įmonių apyvarta (be PVM) 2019 m. trečiąjį ketvirtį sudarė 6,7 mlrd. Eur...

Paslaugos
2019.11.28
Ekonomistai: logistikai ir transportui iššūkiai bus tie patys, tik didesni Premium

Nepaisant lėtėjančios Europos ekonomikos, stiprėjančios konkurencijos ir geopolitinių įtampų, Lietuvos...

Investiciniame „Lietuvos geležinkelių“ dešimties metų plane – 6 mlrd. Eur

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 m. infrastruktūros plėtrai, modernizavimui ir pajėgumų didinimui numato...

Pirmąjį pusmetį augo visas transporto sektorius

Transporto sektoriuje sukuriama bendroji pridėtinė vertė per pirmąjį šių metų pusmetį išaugo 10,7%, paslaugų...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau