Sandėlių automatizacija įgauna pagreitį

Publikuota: 2019-11-28
Rasa Beskajevienė, UAB „Equinox Europe“ direktorė: „Siekiame, kad būtų įvertintas mūsų klientams siūlomas platus paslaugų spektras, sprendimų lankstumas bei aukšta jų kokybė.“
Rasa Beskajevienė, UAB „Equinox Europe“ direktorė: „Siekiame, kad būtų įvertintas mūsų klientams siūlomas platus paslaugų spektras, sprendimų lankstumas bei aukšta jų kokybė.“

Automatizuotų sprendimų logistikoje tiekimo lyderė UAB „Equinox Europe“ šiemet džiaugiasi ne tik apvalia sukaktimi – 25-mečiu, bet ir, palyginti su pernai, 30% išaugusia apyvarta. Šio pasiekimo nebūtų be aukštos kvalifikacijos logistikos ir IT specialistų bei  inžinierių, projektuojančių ir kuriančių automatizuotas sistemas, konvejerius, rūšiavimo įrenginius, kranus bei robotus, optimaliai atitinkančius užsakovų reikmes.

Išaugęs automatizacijos poreikis

Lietuvoje internetu naudojasi 77% vartotojų, 45% internetinių pirkėjų el. parduotuvėse perka bent kartą per mėnesį. „Planet Retail“ skaičiuoja, kad 2022 m. el. prekyba sudarys kone 25% pasaulinės modernios tiekimo grandinės pardavimų. Akivaizdu, kad artėja milžiniška el. prekybos banga, todėl prekybos procesų automatizavimas, kai veikloje integruojami įvairūs algoritmai ir išmanieji įrenginiai, skinasi kelią ne tik tarp užsienio prekybininkų, bet ir Lietuvoje.

Praėjusiais finansiniais metais 101 mln. Eur apyvartą pasiekusi el. prekybos lyderė Baltijos šalyse įmonių grupė „Pigu“ jau ne vienerius metus glaudžiai bendradarbiauja su „Equinox Europe“ logistikos procesų optimizavimo klausimais.

„Su „Pigu.lt“ dirbame nuo 2013 m. Įmonės sandėliuose įdiegta ir „Equinox“ sandėlio valdymo sistema (SVS), ir automatizuota konvejerinė sistema. „Pigu.lt“ sparčiai augant „Equinox“ sprendimai įmonės sandėliuose kasmet plečiami ir optimizuojami. Šiuo metu su „Pigu.lt“ vykdome didžiausią mūsų bendrą projektą. Prieššventiniams užsakymams greitai ir tiksliai įvykdyti „Pigu.lt“ jau naudos „Equinox“ įdiegtą modernią konvejerinę sistemą su automatizuota paruoštų klientams siuntų skirstymo įranga – sorteriu,“ – apie ilgametį bendradarbiavimą pasakoja Rasa Beskajevienė, „Equinox Europe“ direktorė.

Automatizuojami ir gamybininkų, mažmeninės prekybos sandėliai, siuntų terminalai. Šiemet automatizuotas konvejerines sistemas „Equinox“ įdiegė vieno didžiausių Lietuvos maisto pramonės įmonių sandėlyje, H&M sandėlyje Maskvoje, vykdomas projektas su „Omniva“ Latvijoje, įdiegta siuntų skirstymo sistema naujame Panevėžio įmonės „Autecha“ siuntų terminale, daug dirbama su klientais Vakarų Europoje, tarp kurių – viena iš 10 didžiausių logistikos paslaugų tiekėjų pasaulyje – XPO įmonė, „Ingram Micro“, teikianti logistikos paslaugas bol.com ir kitoms didelėms Nyderlandų el. prekybos įmonėms.

Įdiegė sistemą Lenkijos el. prekybos lyderei

Anot R. Beskajevienės, Kaune įsikūrusi „Equinox Europe“ teikia logistinių operacijų optimizavimo, sandėlių projektavimo, sandėlio procesų planavimo ir valdymo sistemų, transporto užsakymų ir prekių srautų valdymo sistemų planavimą, projektavimą, diegimą ir pilną palaikymą savo klientams. Šios paslaugos vertinamos ir už Lietuvos ribų.

Šiemet įmonė pasirašė sutartį dėl sandėlio valdymo sistemos diegimo su „Morele.net“ – vienu didžiausių el. prekybos žaidėjų Lenkijoje. Tikimasi, kad sandėlio valdymo sistema leis prekybininkui sklandžiai suvaldyti užsakymų srautus, kurie pasipils prieš didžiąsias metų šventes. Šiuo metu „Equinox“ sandėlio valdymo sistemą naudoja jau daugiau nei 100 „Morele.net“ sandėlio darbuotojų.

„SVS diegimas – vienas iš įmonės strateginių tikslų. Ieškodami partnerių žvalgėmės ir už Lenkijos ribų. Girdėjome daug gerų atsiliepimų apie „Equinox Europe“, jų darbo etiką, naujų technologijų taikymą ir inovacijas, o dar labiau pasitikėjimą sustiprino tai, kad sistemą jau ne vienerius metus efektyviai naudoja kita įmonių grupės narė – „Pigu“. Nustebino, kad visas procesas buvo itin trumpas: pasirengimo stadija truko vos 3 mėn., o paleidimas – tik 2 savaites. Esame pasirengę atlaikyti intensyvų šventinį laikotarpį, o tai išgirsti iš logistikos departamento – retas atvejis“, – pasakojo Mateusz Kapusta, „Morele.net“ logistikos direktorius.

Anot jo, SVS veikia viso labo 5 savaites, todėl tikslios statistikos apie pokyčius dar negali pateikti, tačiau nauda matoma ir juntama vienareikšmiškai.

„Šią savaitę sulaukėme itin didelio užsakymo skaičiaus. Manau, kad tai gali būti antras didžiausias užsakymų skaičius per įmonės gyvavimo istoriją, o viskas vyko be trikdžių. Užsakymai buvo atlikti laiku, procesas nestrigo – tai džiugina ir nuteikia itin pozityviai. Vis dar mokomės dirbti su SVS, bandome ją prisijaukinti, tačiau jau dabar matome, kad darbo kokybė pagerėjo“, – teigė „Morele.net“ atstovas.

Jis taip pat negailėjo gerų žodžių „Equinox Europe“ komandai, padėjusiai įdiegti SVS: aukštos kvalifikacijos darbuotojai iki smulkmenų išnagrinėjo įmonės poreikius, pritaikė prie veiklos ir užtikrino, kad pirmosiomis veiklos dienomis kiekvienas atsiradęs trikdis sistemoje iš karto būtų pašalintas, nesukeldamas neigiamos įtakos įprastai įmonės veiklai.

Potenciali rinka plėstis

Pastaraisiais metais Lietuvoje Kazachstano vardas skamba vis dažniau. Lietuvių įmonės nepabūgsta plėstis devintoje pagal teritorijos plotą pasaulio valstybės rinkoje, kurioje mato potencialą. Š. m. gegužę „Equinox Europe“ pasirašė sutartį dėl logistikos konsultacijų, SVS bei automatizuotos konvejerinės sistemos diegimo su vienu pirmaujančių prekybos tinklų Kazachstane, prekiaujančių buitine technika, elektronika ir kompiuterine įranga. Šio projekto vertė – 1,5 mln. Eur. Projektas baigiamas įgyvendinti.

„Equinox Europe“ diegia naujame kliento sandėlyje ir vaizdo stebėjimo sistemą, tiekia klientui radijo ryšio ir kitą sandėliui reikalingą įrangą. Prekybos tinklą sudaro 82 parduotuvės 28 šalies miestuose ir už šalies ribų, taip pat veikia ir el. prekybos parduotuvė. Klientams siūlomas per 50.000 skirtingų prekių asortimentas.

„Šis projektas – pirmasis mūsų žingsnis Kazachstano rinkoje, tačiau – ne paskutinis. Laukia nemažai kitų ambicingų darbų. Siekiame, kad būtų įvertintas mūsų klientams siūlomas platus paslaugų spektras, sprendimų lankstumas bei aukšta jų kokybė“, – teigė R. Beskajevienė.

FOTOGALERIJA Sandėlių automatizacija įgauna pagreitį (12 nuotr.)

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Klaipėdos uostas: augimas išlieka, rekordų nesitikima Premium

Klaipėdos uosto direkcija naujų rekordų šiais metais neplanuoja – koją pakišo sumenkusi konteinerių, naftos...

„Volkswagen“ konkuruos su „Apple“ ir „Google“: samdys 10.000 IT specialistų Premium

Vienas stambiausių pasaulyje automobilių gamintojų „Volkswagen“ jeigu ne iš esmės keičia savo verslo modelį,...

Pramonė
2019.11.28
Atnaujinama tiesioginė traukinių jungtis Vilnius-Kaunas

Nuo gruodžio 2 dienos atnaujinama tiesioginiai traukinių maršrutai iš Vilniaus į Kauną. Atnaujinus reisus,...

Išrinko geriausias pasaulio oro linijas 2020-iesiems

Keliautojai retai giria oro linijas. Dažniau apie jas kalbama, kai turima priekaištų: bilietai brangūs,...

Laisvalaikis
2019.11.28
Paslaugų sektoriuje III ketvirtį apyvartą labiausiai padidino oro transporto įmonės

Transporto, apgyvendinimo ir paslaugų įmonių apyvarta (be PVM) 2019 m. trečiąjį ketvirtį sudarė 6,7 mlrd. Eur...

Paslaugos
2019.11.28
Ekonomistai: logistikai ir transportui iššūkiai bus tie patys, tik didesni Premium

Nepaisant lėtėjančios Europos ekonomikos, stiprėjančios konkurencijos ir geopolitinių įtampų, Lietuvos...

Investiciniame „Lietuvos geležinkelių“ dešimties metų plane – 6 mlrd. Eur

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 m. infrastruktūros plėtrai, modernizavimui ir pajėgumų didinimui numato...

Pirmąjį pusmetį augo visas transporto sektorius

Transporto sektoriuje sukuriama bendroji pridėtinė vertė per pirmąjį šių metų pusmetį išaugo 10,7%, paslaugų...

Dakaro lenktynių dalyviai iš Lietuvos skelbia apie naujus rėmėjus 

Benediktas Vanagas ir Antanas Juknevičius paskutiniosiomis dienomis pranešė apie naują bendradarbiavimą su...

Sandėlių automatizacija įgauna pagreitį Verslo tribūna

Automatizuotų sprendimų logistikoje tiekimo lyderė UAB „Equinox Europe“ šiemet džiaugiasi ne tik apvalia...

Mažesnėms transporto įmonėms – kelias iš finansavimo aklavietės Verslo tribūna

Transporto sektoriui šiandien veiklos netrūksta. Tačiau net ir stabiliai dirbant, pasiskolinti iš banko...

Pinigų vežėjams yra ne tik bankuose, klausimas – jų kaina Premium

Bankams mažinant skolinimo apimtį, vežėjai ieško alternatyvių galimybių gauti pinigų verslo plėtrai – ieško...

Už dar neįsteigtos draudimo bendrovės akcijas „Linava“ planuoja gauti 4,8 mln. Eur Premium

Vežėjų asociacija „Linava“ naujiems investuotojams planuoja perleisti daugiau kaip tris ketvirtadalius...

Iššūkiai užgrūdina ir mobilizuoja 8

Šalies logistikos ir transporto sektorius, nepaisydamas lėtėjančios ekonomikos Europoje bei neapibrėžtos...

K. Sankovskis: atsistatydinti iš „RB Rail“ stebėtojų neketinu

Europinės vėžės geležinkelio projekto „Rail Baltica“ bendros įmonės „RB Rail“ stebėtojų tarybos pirmininkas...

Vyriausybė patvirtino tvarką dėl alkoblokų automobiliuose įrengimo

Nuo sausio įsigaliojant galimybei neblaiviems vairuotojams vietoje teisės vairuoti atėmimo rinktis galimybę...

Vilniuje – transporto sektoriaus „laidotuvės“ ir oponuojančių profsąjungų pasirodymas 

„Linavos“ organizuotą vežėjų protesto paradą lydėjo didesnių atlyginimų tolimųjų reisų vairuotojams...

„Girteka“ paaiškino, kodėl didina investicijas į „Novaturą“ Premium 4

Didžiausia Lietuvoje transporto ir logistikos bendrovė „Girteka Logistics“ padvigubino savo turimą...

Rinkos
2019.11.27
„Kautra“ atnaujina parką už „beveik 1 mln. Eur“

Didžiausias privatus keleivių vežėjas Lietuvoje rudens pabaigoje įsigijo 15 mažų „Mercedes-Benz Sprinter“...

„737 MAX“ pakils tik leidus JAV Federalinei aviacijos administracijai

JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) paskelbė būsianti vienintelė institucija, galėsianti išduoti...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau