Sandėlių automatizacija įgauna pagreitį

Reklama publikuota: 2019-11-28
Rasa Beskajevienė, UAB „Equinox Europe“ direktorė: „Siekiame, kad būtų įvertintas mūsų klientams siūlomas platus paslaugų spektras, sprendimų lankstumas bei aukšta jų kokybė.“
svg svg
Rasa Beskajevienė, UAB „Equinox Europe“ direktorė: „Siekiame, kad būtų įvertintas mūsų klientams siūlomas platus paslaugų spektras, sprendimų lankstumas bei aukšta jų kokybė.“

Automatizuotų sprendimų logistikoje tiekimo lyderė UAB „Equinox Europe“ šiemet džiaugiasi ne tik apvalia sukaktimi – 25-mečiu, bet ir, palyginti su pernai, 30% išaugusia apyvarta. Šio pasiekimo nebūtų be aukštos kvalifikacijos logistikos ir IT specialistų bei  inžinierių, projektuojančių ir kuriančių automatizuotas sistemas, konvejerius, rūšiavimo įrenginius, kranus bei robotus, optimaliai atitinkančius užsakovų reikmes.

Išaugęs automatizacijos poreikis

Lietuvoje internetu naudojasi 77% vartotojų, 45% internetinių pirkėjų el. parduotuvėse perka bent kartą per mėnesį. „Planet Retail“ skaičiuoja, kad 2022 m. el. prekyba sudarys kone 25% pasaulinės modernios tiekimo grandinės pardavimų. Akivaizdu, kad artėja milžiniška el. prekybos banga, todėl prekybos procesų automatizavimas, kai veikloje integruojami įvairūs algoritmai ir išmanieji įrenginiai, skinasi kelią ne tik tarp užsienio prekybininkų, bet ir Lietuvoje.

Praėjusiais finansiniais metais 101 mln. Eur apyvartą pasiekusi el. prekybos lyderė Baltijos šalyse įmonių grupė „Pigu“ jau ne vienerius metus glaudžiai bendradarbiauja su „Equinox Europe“ logistikos procesų optimizavimo klausimais.

„Su „Pigu.lt“ dirbame nuo 2013 m. Įmonės sandėliuose įdiegta ir „Equinox“ sandėlio valdymo sistema (SVS), ir automatizuota konvejerinė sistema. „Pigu.lt“ sparčiai augant „Equinox“ sprendimai įmonės sandėliuose kasmet plečiami ir optimizuojami. Šiuo metu su „Pigu.lt“ vykdome didžiausią mūsų bendrą projektą. Prieššventiniams užsakymams greitai ir tiksliai įvykdyti „Pigu.lt“ jau naudos „Equinox“ įdiegtą modernią konvejerinę sistemą su automatizuota paruoštų klientams siuntų skirstymo įranga – sorteriu,“ – apie ilgametį bendradarbiavimą pasakoja Rasa Beskajevienė, „Equinox Europe“ direktorė.

Automatizuojami ir gamybininkų, mažmeninės prekybos sandėliai, siuntų terminalai. Šiemet automatizuotas konvejerines sistemas „Equinox“ įdiegė vieno didžiausių Lietuvos maisto pramonės įmonių sandėlyje, H&M sandėlyje Maskvoje, vykdomas projektas su „Omniva“ Latvijoje, įdiegta siuntų skirstymo sistema naujame Panevėžio įmonės „Autecha“ siuntų terminale, daug dirbama su klientais Vakarų Europoje, tarp kurių – viena iš 10 didžiausių logistikos paslaugų tiekėjų pasaulyje – XPO įmonė, „Ingram Micro“, teikianti logistikos paslaugas bol.com ir kitoms didelėms Nyderlandų el. prekybos įmonėms.

Įdiegė sistemą Lenkijos el. prekybos lyderei

Anot R. Beskajevienės, Kaune įsikūrusi „Equinox Europe“ teikia logistinių operacijų optimizavimo, sandėlių projektavimo, sandėlio procesų planavimo ir valdymo sistemų, transporto užsakymų ir prekių srautų valdymo sistemų planavimą, projektavimą, diegimą ir pilną palaikymą savo klientams. Šios paslaugos vertinamos ir už Lietuvos ribų.

Šiemet įmonė pasirašė sutartį dėl sandėlio valdymo sistemos diegimo su „Morele.net“ – vienu didžiausių el. prekybos žaidėjų Lenkijoje. Tikimasi, kad sandėlio valdymo sistema leis prekybininkui sklandžiai suvaldyti užsakymų srautus, kurie pasipils prieš didžiąsias metų šventes. Šiuo metu „Equinox“ sandėlio valdymo sistemą naudoja jau daugiau nei 100 „Morele.net“ sandėlio darbuotojų.

„SVS diegimas – vienas iš įmonės strateginių tikslų. Ieškodami partnerių žvalgėmės ir už Lenkijos ribų. Girdėjome daug gerų atsiliepimų apie „Equinox Europe“, jų darbo etiką, naujų technologijų taikymą ir inovacijas, o dar labiau pasitikėjimą sustiprino tai, kad sistemą jau ne vienerius metus efektyviai naudoja kita įmonių grupės narė – „Pigu“. Nustebino, kad visas procesas buvo itin trumpas: pasirengimo stadija truko vos 3 mėn., o paleidimas – tik 2 savaites. Esame pasirengę atlaikyti intensyvų šventinį laikotarpį, o tai išgirsti iš logistikos departamento – retas atvejis“, – pasakojo Mateusz Kapusta, „Morele.net“ logistikos direktorius.

Anot jo, SVS veikia viso labo 5 savaites, todėl tikslios statistikos apie pokyčius dar negali pateikti, tačiau nauda matoma ir juntama vienareikšmiškai.

„Šią savaitę sulaukėme itin didelio užsakymo skaičiaus. Manau, kad tai gali būti antras didžiausias užsakymų skaičius per įmonės gyvavimo istoriją, o viskas vyko be trikdžių. Užsakymai buvo atlikti laiku, procesas nestrigo – tai džiugina ir nuteikia itin pozityviai. Vis dar mokomės dirbti su SVS, bandome ją prisijaukinti, tačiau jau dabar matome, kad darbo kokybė pagerėjo“, – teigė „Morele.net“ atstovas.

Jis taip pat negailėjo gerų žodžių „Equinox Europe“ komandai, padėjusiai įdiegti SVS: aukštos kvalifikacijos darbuotojai iki smulkmenų išnagrinėjo įmonės poreikius, pritaikė prie veiklos ir užtikrino, kad pirmosiomis veiklos dienomis kiekvienas atsiradęs trikdis sistemoje iš karto būtų pašalintas, nesukeldamas neigiamos įtakos įprastai įmonės veiklai.

Potenciali rinka plėstis

Pastaraisiais metais Lietuvoje Kazachstano vardas skamba vis dažniau. Lietuvių įmonės nepabūgsta plėstis devintoje pagal teritorijos plotą pasaulio valstybės rinkoje, kurioje mato potencialą. Š. m. gegužę „Equinox Europe“ pasirašė sutartį dėl logistikos konsultacijų, SVS bei automatizuotos konvejerinės sistemos diegimo su vienu pirmaujančių prekybos tinklų Kazachstane, prekiaujančių buitine technika, elektronika ir kompiuterine įranga. Šio projekto vertė – 1,5 mln. Eur. Projektas baigiamas įgyvendinti.

„Equinox Europe“ diegia naujame kliento sandėlyje ir vaizdo stebėjimo sistemą, tiekia klientui radijo ryšio ir kitą sandėliui reikalingą įrangą. Prekybos tinklą sudaro 82 parduotuvės 28 šalies miestuose ir už šalies ribų, taip pat veikia ir el. prekybos parduotuvė. Klientams siūlomas per 50.000 skirtingų prekių asortimentas.

„Šis projektas – pirmasis mūsų žingsnis Kazachstano rinkoje, tačiau – ne paskutinis. Laukia nemažai kitų ambicingų darbų. Siekiame, kad būtų įvertintas mūsų klientams siūlomas platus paslaugų spektras, sprendimų lankstumas bei aukšta jų kokybė“, – teigė R. Beskajevienė.

FOTOGALERIJA Sandėlių automatizacija įgauna pagreitį (12 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Logistika“

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kukli, bet svarbi „Volkswagen“ naujiena  Premium

Nauja, universali platforma ir atsisiunčiama programinė įranga leidžia taikytis į žemą, 20.000 Eur kainų zoną.

Automobiliai
18:25
Į Izraelį atskrido pirmasis oficialus „EgyptAir“ lėktuvas

Į Izraelį sekmadienį oficialiai tiesioginiu reisu atskrido Egipto nacionalinio vežėjo lėktuvas –  pirmą kartą...

Augantys vairuotojų atlyginimai nepritraukia naujų darbuotojų 

Vairuotojų krizė Europoje, kurią sukelia augantis transporto poreikis, senstantis esamų darbuotojų...

Logistika
10:44
„Bolt“ sustabdė veiklą Rusijoje

Pavėžėjimo ir transporto paslaugų platforma „Bolt“, 2019 metais įžengusi į Rusijos rinką, nutraukė savo...

Logistika
2021.10.02
Sprendžiant Jungtinės Karalystės degalų krizę pasitelkiama kariuomenė

Nuo pirmadienio Jungtinės Karalystės kariuomenė pradės gabenti kurą į šalies degalines, padėdama spręsti...

Verslo aplinka
2021.10.02
Pasirašytas memorandumas dėl šliuzo ir žuvitakio per Kauno hidroelektrinės užtvanką

Penktadienį Kaune pasirašytas memorandumas dėl laivybos šliuzo per Kauno hidroelektrinės užtvanką įrengimo.

Logistika
2021.10.01
16 avialinijų sutarė palengvinti kompensacijos sąlygas dėl COVID-19 atšauktų skrydžių keleiviams 1

16 pagrindinių Europos avialinijų, tarp kurių yra tokie skraidintojai, kaip „Air France“, „Alitalia“,...

Logistika
2021.10.01
Dviračių ir pėsčiųjų takams Vilniuje – papildomi 2 mln. Eur

Dviračių ir pėsčiųjų takams Vilniuje bus skirti papildomi 2 mln. Eur, tai leis įrengti 10 kilometrų takų...

Logistika
2021.10.01
Iš Klaipėdos uosto išplaukiantis sausakrūvis kliudė stovinčius laivus

Išplaukiantis laivas užkliudė du prie KLASCO ir „Krovinių terminalo“ prišvartuotus laivus, sugadino...

Logistika
2021.10.01
„Tiketa Tour“ 2022 m. pavasarį pradės skrydžius į Kretą

Kelionių organizatorius „Tiketa Tour“ kitų metų gegužę planuoja pradėti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus...

Paslaugos
2021.10.01
Teismas vėl atmetė „Škoda“ ieškinį dėl „LTG Link“ elektrinių traukinių pirkimo konkurso

Apeliacinis teismas atmetė Čekijos koncerno „Škoda“ įmonių skundą dėl „Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo...

Verslo aplinka
2021.09.30
M. Skuodis skubina „RB Rail AS“ darbus, latviai žada nevėluoti

Lietuvos susisiekimo ministras nurodo, kad „Rail Balticos“ vykdymo terminai priklauso nuo bendros įmonės...

Logistika
2021.09.30
Rugsėjį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Rugsėjį Vilniuje pradėjo kilti viešbutis „Clarion“, siuntų terminalas oro uoste, 20 aukštų daugiabutis,...

Statyba ir NT
2021.09.30
I. Šimonytė abejoja, ar racionalu išsaugoti senąjį Vilniaus oro uosto pastatą 16

Premjerė Ingrida Šimonytė abejoja, ar būtų racionalu išsaugoti sovietinį Vilniaus oro uosto pastatą. Pasak...

Logistika
2021.09.30
„Siųsk pigiau“ švenčia dešimtmetį: sekasi, nes dirbame kaip komanda Verslo tribūna

Viena didžiausių siuntų siuntimo platformų internete „Siųsk pigiau“  šiais metais švenčia pirmąjį jubiliejų.

Paslaugos
2021.09.30
Išvarginti logistikos chaoso, atidaro savas transporto linijas  Premium

Ieškodamos būdų ištrūkti iš užburto rato, logistikos, prekybos ir gamybos įmonės rizikuoja, pačios...

Logistika
2021.09.30
Rugpjūtį Estijos geležinkeliai pervežė šeštadaliu daugiau krovinių

Šalyje rugpjūtį geležinkeliais pervežta daugiau krovinių, nei prieš metus, bet mažiau, nei prieš mėnesį.

Logistika
2021.09.29
„United Airlines“ atleis beveik 600 darbuotojų, kurie atsisako skiepytis nuo COVID-19 9

Antra pagal dydį JAV oro linijų bendrovė „United Airlines“ atleis beveik 600 darbuotojų, atsisakiusių...

Vadyba
2021.09.29
Lėktuvų taršą JAV oro uostuose ribos nauja programinė įranga 

Didieji JAV oro uostai netrukus pradės naudoti naują programinę įrangą, kuri apskaičiuos, kada lėktuvai turi...

Logistika
2021.09.29
Klaipėdoje – 12 mln. Eur investicijos į logistikos ir gamybinį centrą Premium

Trys giminingos uostamiesčio įmonės – logistikos bendrovė „Transnest“, metalo apdirbimo įmonė „Fabbro“ ir...

Logistika
2021.09.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku