Sandėlių automatizacija įgauna pagreitį

Reklama publikuota: 2019-11-28
Rasa Beskajevienė, UAB „Equinox Europe“ direktorė: „Siekiame, kad būtų įvertintas mūsų klientams siūlomas platus paslaugų spektras, sprendimų lankstumas bei aukšta jų kokybė.“
svg svg
Rasa Beskajevienė, UAB „Equinox Europe“ direktorė: „Siekiame, kad būtų įvertintas mūsų klientams siūlomas platus paslaugų spektras, sprendimų lankstumas bei aukšta jų kokybė.“

Automatizuotų sprendimų logistikoje tiekimo lyderė UAB „Equinox Europe“ šiemet džiaugiasi ne tik apvalia sukaktimi – 25-mečiu, bet ir, palyginti su pernai, 30% išaugusia apyvarta. Šio pasiekimo nebūtų be aukštos kvalifikacijos logistikos ir IT specialistų bei  inžinierių, projektuojančių ir kuriančių automatizuotas sistemas, konvejerius, rūšiavimo įrenginius, kranus bei robotus, optimaliai atitinkančius užsakovų reikmes.

Išaugęs automatizacijos poreikis

Lietuvoje internetu naudojasi 77% vartotojų, 45% internetinių pirkėjų el. parduotuvėse perka bent kartą per mėnesį. „Planet Retail“ skaičiuoja, kad 2022 m. el. prekyba sudarys kone 25% pasaulinės modernios tiekimo grandinės pardavimų. Akivaizdu, kad artėja milžiniška el. prekybos banga, todėl prekybos procesų automatizavimas, kai veikloje integruojami įvairūs algoritmai ir išmanieji įrenginiai, skinasi kelią ne tik tarp užsienio prekybininkų, bet ir Lietuvoje.

Praėjusiais finansiniais metais 101 mln. Eur apyvartą pasiekusi el. prekybos lyderė Baltijos šalyse įmonių grupė „Pigu“ jau ne vienerius metus glaudžiai bendradarbiauja su „Equinox Europe“ logistikos procesų optimizavimo klausimais.

„Su „Pigu.lt“ dirbame nuo 2013 m. Įmonės sandėliuose įdiegta ir „Equinox“ sandėlio valdymo sistema (SVS), ir automatizuota konvejerinė sistema. „Pigu.lt“ sparčiai augant „Equinox“ sprendimai įmonės sandėliuose kasmet plečiami ir optimizuojami. Šiuo metu su „Pigu.lt“ vykdome didžiausią mūsų bendrą projektą. Prieššventiniams užsakymams greitai ir tiksliai įvykdyti „Pigu.lt“ jau naudos „Equinox“ įdiegtą modernią konvejerinę sistemą su automatizuota paruoštų klientams siuntų skirstymo įranga – sorteriu,“ – apie ilgametį bendradarbiavimą pasakoja Rasa Beskajevienė, „Equinox Europe“ direktorė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Automatizuojami ir gamybininkų, mažmeninės prekybos sandėliai, siuntų terminalai. Šiemet automatizuotas konvejerines sistemas „Equinox“ įdiegė vieno didžiausių Lietuvos maisto pramonės įmonių sandėlyje, H&M sandėlyje Maskvoje, vykdomas projektas su „Omniva“ Latvijoje, įdiegta siuntų skirstymo sistema naujame Panevėžio įmonės „Autecha“ siuntų terminale, daug dirbama su klientais Vakarų Europoje, tarp kurių – viena iš 10 didžiausių logistikos paslaugų tiekėjų pasaulyje – XPO įmonė, „Ingram Micro“, teikianti logistikos paslaugas bol.com ir kitoms didelėms Nyderlandų el. prekybos įmonėms.

Įdiegė sistemą Lenkijos el. prekybos lyderei

Anot R. Beskajevienės, Kaune įsikūrusi „Equinox Europe“ teikia logistinių operacijų optimizavimo, sandėlių projektavimo, sandėlio procesų planavimo ir valdymo sistemų, transporto užsakymų ir prekių srautų valdymo sistemų planavimą, projektavimą, diegimą ir pilną palaikymą savo klientams. Šios paslaugos vertinamos ir už Lietuvos ribų.

Šiemet įmonė pasirašė sutartį dėl sandėlio valdymo sistemos diegimo su „Morele.net“ – vienu didžiausių el. prekybos žaidėjų Lenkijoje. Tikimasi, kad sandėlio valdymo sistema leis prekybininkui sklandžiai suvaldyti užsakymų srautus, kurie pasipils prieš didžiąsias metų šventes. Šiuo metu „Equinox“ sandėlio valdymo sistemą naudoja jau daugiau nei 100 „Morele.net“ sandėlio darbuotojų.

„SVS diegimas – vienas iš įmonės strateginių tikslų. Ieškodami partnerių žvalgėmės ir už Lenkijos ribų. Girdėjome daug gerų atsiliepimų apie „Equinox Europe“, jų darbo etiką, naujų technologijų taikymą ir inovacijas, o dar labiau pasitikėjimą sustiprino tai, kad sistemą jau ne vienerius metus efektyviai naudoja kita įmonių grupės narė – „Pigu“. Nustebino, kad visas procesas buvo itin trumpas: pasirengimo stadija truko vos 3 mėn., o paleidimas – tik 2 savaites. Esame pasirengę atlaikyti intensyvų šventinį laikotarpį, o tai išgirsti iš logistikos departamento – retas atvejis“, – pasakojo Mateusz Kapusta, „Morele.net“ logistikos direktorius.

Anot jo, SVS veikia viso labo 5 savaites, todėl tikslios statistikos apie pokyčius dar negali pateikti, tačiau nauda matoma ir juntama vienareikšmiškai.

„Šią savaitę sulaukėme itin didelio užsakymo skaičiaus. Manau, kad tai gali būti antras didžiausias užsakymų skaičius per įmonės gyvavimo istoriją, o viskas vyko be trikdžių. Užsakymai buvo atlikti laiku, procesas nestrigo – tai džiugina ir nuteikia itin pozityviai. Vis dar mokomės dirbti su SVS, bandome ją prisijaukinti, tačiau jau dabar matome, kad darbo kokybė pagerėjo“, – teigė „Morele.net“ atstovas.

Jis taip pat negailėjo gerų žodžių „Equinox Europe“ komandai, padėjusiai įdiegti SVS: aukštos kvalifikacijos darbuotojai iki smulkmenų išnagrinėjo įmonės poreikius, pritaikė prie veiklos ir užtikrino, kad pirmosiomis veiklos dienomis kiekvienas atsiradęs trikdis sistemoje iš karto būtų pašalintas, nesukeldamas neigiamos įtakos įprastai įmonės veiklai.

Potenciali rinka plėstis

Pastaraisiais metais Lietuvoje Kazachstano vardas skamba vis dažniau. Lietuvių įmonės nepabūgsta plėstis devintoje pagal teritorijos plotą pasaulio valstybės rinkoje, kurioje mato potencialą. Š. m. gegužę „Equinox Europe“ pasirašė sutartį dėl logistikos konsultacijų, SVS bei automatizuotos konvejerinės sistemos diegimo su vienu pirmaujančių prekybos tinklų Kazachstane, prekiaujančių buitine technika, elektronika ir kompiuterine įranga. Šio projekto vertė – 1,5 mln. Eur. Projektas baigiamas įgyvendinti.

„Equinox Europe“ diegia naujame kliento sandėlyje ir vaizdo stebėjimo sistemą, tiekia klientui radijo ryšio ir kitą sandėliui reikalingą įrangą. Prekybos tinklą sudaro 82 parduotuvės 28 šalies miestuose ir už šalies ribų, taip pat veikia ir el. prekybos parduotuvė. Klientams siūlomas per 50.000 skirtingų prekių asortimentas.

„Šis projektas – pirmasis mūsų žingsnis Kazachstano rinkoje, tačiau – ne paskutinis. Laukia nemažai kitų ambicingų darbų. Siekiame, kad būtų įvertintas mūsų klientams siūlomas platus paslaugų spektras, sprendimų lankstumas bei aukšta jų kokybė“, – teigė R. Beskajevienė.

FOTOGALERIJA Sandėlių automatizacija įgauna pagreitį (12 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Logistika“
S. Skvernelis: dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui Lietuva išsišoko

Lietuva interpretavo Europos Sąjungos (ES) sankcijų vykdymą ir išsišoko iš Bendrijos politikos, teigia...

Apeiti sankcijas: į gudrias schemas įpainiotos ir Baltijos šalys Premium

Išradingumui, siekiant apeiti Rusijai taikomas sankcijas, nėra ribų. Ir tai daro ne tik pačios Rusijos, bet...

Pramonė
05:45
Privatūs lėktuvai: godumo simbolis ar nauda verslui Premium

Ekspertai teigia, kad privatūs lėktuvai leidžia greitai įvertinti konkretaus asmens vidinius instinktus...

Vadyba
2022.06.30
Sankcijų spaudžiama Kaliningrado sritis pergrupuoja tiekimo grandines Premium

Nuo Vakarų importo priklausantis Rusijos eksklavas ieško būdų užsitikrinti ekonomikai reikiamą 20 mln. t per...

Logistika
2022.06.30
ES ir Ukraina pasirašė susitarimą, palengvinantį krovinių gabenimą keliais

Ukraina pasirašė „bevizio režimo“ dėl krovinių gabenimo susitarimą su Europos Sąjunga (ES).

Logistika
2022.06.30
„Equite“ vietoje „Pieno žvaigždžių“ sandėlių Vilniuje mato gyvenamuosius namus

Verslininko Viliaus Kavaliausko investicijų bendrovė „Equite“, užbaigusi vienos didžiausių pieno perdirbimo...

Statyba ir NT
2022.06.30
Po Rusijos priekaištų dėl Svalbardo Norvegija atsakė, kad jokių sutarčių nepažeidžia

Norvegija nepažeidžia šimtmečio senumo sutarties dėl Svalbardo salyno Arktyje, blokuodama Rusijos krovinių...

Verslo aplinka
2022.06.30
Minskas siekia atnaujinti keleivinių traukinių eismą į Vilnių, Lietuva prašymus atmeta 1

Minskui pareiškus pageidavimą atnaujinti prieš dvejus metus nutrauktą keleivinį susisiekimą geležinkeliais su...

Logistika
2022.06.30
Lietuvos vežėjai: Vakarų kompanijoms konkuruoti su verslais iš Europos periferijos lengva nebus Premium 4

Palaipsniui įsigaliojančios Europos Sąjungos (ES) Mobilumo paketo nuostatos keičia visos Europos transporto...

Logistika
2022.06.30
Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Birželį Vilniuje pradėtos naujų daugiabučių, bendro gyvenimo būsto, biurų pastato statybos, Kaune ir...

Statyba ir NT
2022.06.30
Turkija optimistiškai vertina Ukrainos grūdų eksporto galimybes

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas išreiškė viltį, kad būtų galima atidaryti humanitarinius...

Verslo aplinka
2022.06.29
Du su valstybe siejamų bendrovių vadovai sukaupė milijoninį turtą

Du bendrovių, kurių akcininkė yra savivaldybė ar valstybė, vadovai yra milijonieriai, rodo vieši Valstybinės...

Vadyba
2022.06.29
„LTG Cargo“ skelbia generalinio direktoriaus atranką 1

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupė pradeda krovinių vežimo geležinkeliu bendrovės „LTG Cargo“ generalinio...

Logistika
2022.06.29
Turtingiausių strateginių įmonių vadovų TOP 10 – M. Armonaitis, M. Rudnickis, A. Latakas

Tarp strateginių Lietuvos įmonių vadovų pagal deklaruoto 2021 m. turto ir lėšų vertę išsiskyrė Klaipėdos...

Vadyba
2022.06.29
Atidedama Lietuvos oro uostų pertvarka į akcinę bendrovę

Valstybės įmonės Lietuvos oro uostų pertvarkymas iš valstybės įmonės (VĮ) į akcinę bendrovę (AB) dėl numatomo...

Logistika
2022.06.29
Įtariant taršos duomenų klastojimą, „Hyundai“ ir „Kia“ biuruose Vokietijoje surengti reidai

Vokietijos prokurorai surengė reidus Pietų Korėjos automobilių koncerno „Hyundai“ ir jam priklausančio „Kia“,...

Automobiliai
2022.06.29
2035 m. ES ketina stabdyti automobilių su vidaus degimo varikliais prekybą 1

Šiai priemonei numatomos ir išlygos, ja tikimasi pasiekti Europos tikslus dėl klimato taršos ir iki 2050 m.

Logistika
2022.06.29
Negalintis Ukrainai teikti paslaugų „Gargždų geležinkelis“ nežino, kaip grąžinti skolas 3

Verslininko Igorio Udovickio valdoma bendrovė „Gargždų geležinkelis“ teigia, kad jos ateities planus griauna...

Logistika
2022.06.29
Teismas svarstys vokeliuose atlyginimus mokėjusių Klaipėdos keleivinio transporto įmonių bylą

Tyrimo duomenimis, dviejose įmonėse, kurios teikė viešojo transporto paslaugas Klaipėdos mieste, įdarbinti...

Logistika
2022.06.29
„Modus group“ automobilių prenumeratos tiekėjas „MyBee“ iš „Luminor“ skolinasi 11 mln. Eur

Bankas „Luminor“ susitarė su įmone „MyBee“ dėl 11 mln. Eur lizingo finansavimo. Susitarimas numato, kad šios...

Logistika
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku