„Kuranos“ antros kartos biotetanolis įvertintas aukso medaliu

Reklama publikuota: 2020-12-29
svg svg

Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurse „Lietuvos metų gaminys” aukso medalis skirtas Pasvalyje įsikūrusios bendrovės „Kurana“ gaminamam antrosios kartos bioetanoliui.

Pasak „Kuranos“ generalinio direktoriaus Jurgio Polujansko, bendrovė „Kurana“ pirmoji įmonė Baltijos šalyse iš pradėjo gaminti antrosios kartos degalus. Iki šiol „Kurana“ iš grūdų gamino tik pirmosios kartos bioetanolį, kurio 10 proc. naudojama benzino sudėtyje.

Pradėti antrosios kartos bioetanolio gamybą paskatino Lietuvos įsipareigojimas didinti atsinaujinančių išteklių dalį transporto sektoriuje bei pareiga pasiūlyti dar mažiau taršius degalus. „Kuranos“ pirmos kartos bioetanolis išskiria iki 72 proc. mažiau anglies dvideginio nei mineraliniai degalai, o antros kartos bioetanolis –  iki 95 proc. mažiau anglies dvideginio.

nuotrauka::1 left

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Džiaugiamės, kad pernai rinkai pasiūlytas inovatyvus produktas sulaukė svarbaus pripažinimo. Sukūrėme pažangią technologiją, kuri leidžia bioetanolį pagaminti iš  maisto pramonėje nepanaudotų atliekų. Taigi, mes rinkai ne tik pasiūlėme aplinkai draugiškesnius biodegalus, tačiau ir padedame kitoms įmonėms utilizuoti gamyboje susidariusias atliekas ir savo veikloje įgyvendinti žiedinės ekonomikos principus“, — teigė „Kuranos“ direktorius J. Polujanskas.

Aukšta kokybė

Antrosios kartos bioetanolį gaminamas iš kitų įmonių gaunamo krakmolo ir cukraus turinčio mišinio, kuris netinkamas tolimesniam panaudojimui gamybos procese.

Pasak „Kuranos“ vadovo, Pasvalyje gaminamas antros kartos bioetanolis pagal kokybinius parametrus nenusileidžia pirmosios kartos degalų kokybei. „Kuranos“ antrosios karto bioetanoliui suteiktas ISCC (International Sustainability and Carbon) sertifikatas, patvirtinantis, kad biodegalai yra gaminami laikantis tvarumo kriterijų. Šis sertifikatas pripažįstamas visose ES šalyse.

Per šiuos metus „Kurana“ planuoja pagaminti 12 tūkst. kub. metrų antros kartos bioetanolio, o ilgainiui planuojama antros kartos etanolio gamybos pajėgumus didinti iki 30 tūkst. kub. metrų. Tuomet bendras „Kuranos“ gamybinis pajėgumas išaugtų iki 55 tūkst. kub. metrų.

Beatliekinė gamyba

Pagrindinė „Kuranos produkcija yra bioetanolis arba dehidratuotas etilo alkoholis (DEA), iš kurio vėliau gaminami biodegalai bei biologinės kilmės priedas, maišomas į benziną. Bioetanolis išgaunamas kaitinant augalinės kilmės žaliavą (grūdus), o šio gamybos proceso metu lieka vertingos organinės medžiagos.

„Kurana“ iš bioetanolio gamybos likutinių medžiagų gamina biodujas, kurios vėliau paverčiamos šiluma ir elektros energija. Visi šie procesai vyksta įmonės viduje – Lietuvos bendrovė buvo pirmoji ES, sujungusi bioetanolio bei energijos iš atsinaujinančių energijos šaltinių gamybos technologinius procesus į vieną nepertraukiamą technologinę grandinę.

Apie „Lietuvos metų gaminio“ konkursą

„Lietuvos metų gaminio“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Šiemet „Lietuvos metų gaminio“ konkursas vyko jau 24 kartą. Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė 51 aukso ir 10 sidabro medalių. Pasak LPK prezidento Vidmanto Janulevičiaus, įmonių pasiekimai Lietuvoje ir pasaulyje net ir tokiu sudėtingu laikotarpiu rodo, kad iššūkius galėsime įveikti naudodamiesi savo inovatyvumu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku