Euras

Euras: valiutų kursai, valiutų rinka, euras Lietuvoje
Euras yra Lietuvos ir dar 18-os kitų euro zonos šalių valiuta. Euras kaip nepiniginė atsiskaitymo priemonė buvo įvesta 1999 m. sausio 1 d., o grynieji pinigai pasirodė 2002 m. sausio 1 d. Skaičiuojama, kad euras yra pagrindinė atsiskaitymo priemonė daugiau kaip 300 mln. europiečių, o dar 200 mln. žmonių pasaulyje atsiskaito valiutomis, susietomis su euru.

Euras neabejotinai yra viena iš pagrindinių pasaulio valiutų – tai antra po JAV dolerio populiariausia rezervinė valiuta tarp centrinių bankų ir antra po JAV dolerio daugiausiai prekiaujama valiuta tarptautinėje valiutų rinkoje.

Lietuva eurą įsivedė nuo 2015 m. sausio 1 d., nors planavo įsivesti dar nuo 2007 m. sausio 1 d., tačiau tuomet šalis neatitiko Mastrichto kriterijų.

Euras aukščiausią lygį JAV dolerio atžvilgiu buvo pasiekęs prieš pat praėjusios finansų krizės pradžią 2008 m., kai kainavo beveik 1,60 USD. Euro vertė 2014 m. JAV dolerio atžvilgiu sumenko 12%, o 2015 m. pradžioje buvo pasiekusi 1,05 USD ir paskatino diskusijas, kad vertė gali smukti iki pariteto (1:1 su JAV doleriu) ar dar žemesnio lygio.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus