„FireEye“ patyrė „valstybės remiamą“ įsilaužimą

JAV kibernetinio saugumo kompanija FireEye paskelbė neseniai patyrusi, manoma, valstybės remiamų programišių įsilaužimą. Kuri valstybė įtariama, neįvardijama.
FireEye vadovas Kevinas Mandia tinklaraščio įraše pranešė, kad pavogti kompanijos įrankiai, naudojami klientų saugumui tikrinti.
K. Mandios teigimu, užpuolikas visų pirma ieškojo informacijos, susijusios su tam tikrais klientais iš valdžios, tačiau kompanija neturi įrodymų, kad šie duomenys buvo pavogti.
Remdamasis savo 25-erių patirtimi kibernetinio saugumo srityje (...), padariau išvadą, kad esame atakuojami valstybės su aukščiausio lygio puolimo pajėgumais, tinklaraštyje rašė K. Mandia. Jis pridūrė, kad įsilaužimas skyrėsi nuo kitų dešimčių tūkstančių incidentų, į kuriuos mes reagavome per daugybę metų.
Įsilaužimą tiria ne tik pati kompanija, bet ir Federalinis tyrimų biuras (FTB), kurio atstovas Mattas Gorhamas taip pat teigia, kad išankstiniai duomenys rodo už atakos stovint valstybę.
Kalbant apie pavogtus saugumo tikrinimo įrankius, FireEye sako, kad ėmėsi priemonių jų naudojimui aptikti, tačiau ji nėra tikra, ar įsilaužėliai ketina jais pasinaudoti, ar viešai juos atskleisti. Kompanija teigia sukūrusi daugiau nei 300 atsakomųjų priemonių savo klientams ir visai bendruomenei, kad sumažintų galimą šių įrankių vagystės poveikį.
FireEye buvo įkurta 2004 m. Jos specializacija išpuolių kibernetinėje erdvėje prieš kompanijas ir vyriausybes visame pasaulyje tyrimas.
Anot BBC, kompanija vertinama kaip viena iš sparčiausiai augančių savo sektoriuje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti