JAV ir Prancūzija rado kompromisą dėl skaitmeninių paslaugų mokesčio

JAV ir Prancūzija G7 viršūnių susitikime pasiekė susitarimą dėl Prancūzijos įvesto skaitmeninių paslaugų mokesčio didžiosioms technologijų kompanijoms, kurių dauguma yra JAV bendrovės.
Pagal šį susitarimą, Prancūzija atsisakys 3% mokesčio, kai bus pasiektas naujas tarptautinis susitarimas dėl skaitmeninių paslaugų apmokestinimo. Tuomet kompanijoms, kurios moka Prancūzijos mokestį, bus grąžintas skirtumas, susidaręs tarp Prancūzijos mokesčio ir to mokesčio, dėl kurio sutars tarptautinė bendruomenė.
Apie tai pirmadienį pranešė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas bendroje spaudos konferencijoje su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.
Mes padarėme daug darbo dvišaliu pagrindu ir turime susitarimą, įveikiantį tarp mūsų iškilusius sunkumus, teigė E. Macronas.
VŽ primena, kad Prancūzijos Senatas liepą patvirtino 3% mokestį jis bus taikomas pajamoms iš skaitmeninių paslaugų, kurias Prancūzijoje uždirba įmonės, kurių pajamos šioje šalyje siekia daugiau kaip 25 mln. Eur, o visame pasaulyje 750 mln. Eur.
Mokestis paliestų apie 30 didžiųjų technologijų kompanijų, kurių dauguma yra JAV bendrovės, įskaitant tokias kaip Facebook, Amazon ir Google.
Prancūzijos finansų ministerija skaičiuoja, kad mokestis per metus atneš 500 mln. Eur.
Liepos mėnesį JAV pradėjo šios priemonės tyrimą, sakydama, kad mokestis nesąžiningai nukreiptas į Amerikos kompanijas. Per JAV prekybos atstovybės biuro ir kitų vyriausybės pareigūnų klausymus kompanijos pasisakė prieš Prancūzijos įvestą mokestį. Amazon teigė, kad ji bus priversta 3% padidinti tam tikri mokesčius Amazon.fr pardavimams nuo spalio 1 d.
D. Trumpas yra pagrasinęs įvesti tarifus Prancūzijos vynui ar kitoms prekėms. Pirmadienį per spaudos konferenciją JAV prezidentas atsisakė pasakyti, ar po šio susitarimo atsisako tokios minties.
Prancūzija įvedė savo mokestį technologijų kompanijoms po to, kai tokios pastangos ES mastu praėjusiais metais žlugo.
Kitos ES šalys, įskaitant Austriją, Britaniją, Ispaniją ir Italiją, taip pat paskelbė planuojančios analogiškus mokesčius, argumentuodamos, kad mokestis reikalingas, nes tarptautinės technologijų kompanijos moka pelno mokestį žemų mokesčių šalyse, nesvarbu, iš kur gauna pajamas.
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) siekia daugiašalio sprendimo dėl skaitmeninių paslaugų apmokestinimo, bet teigia, kad iki 2020 m. to padaryti nepavyks.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti