„Bloomberg“: Lietuva nuo bankų gręžiasi į „fintech“

Pandemija ir besikuriančios finansų technologijų bendrovės Lietuvoje paskatinofintech sektoriaus plėtrą. Jam stiprėjant, bankų vaidmuo Lietuvoje silpsta, rašo Bloomberg.
Lietuvoje, kurios finansų sistemoje dominuoja Skandinavijos šalių bankai SEB ir Swedbank, prieš ketverius metus finansų technologijų bendrovėms buvo sudarytos sąlygos e. pinigų licencijas gauti greitai ir supaprastinta tvarka. Ši iniciatyva davė vaisių Lietuva pasauliniame fintech ekosistemų reitinge dabar yra ketvirta.
Ekosistema finansų technologijoms sukurta, todėl galime tikėtis tam tikrų pokyčių konkurencijoje dėl finansinių paslaugų. Didesniems pokyčiams reikia laiko, nes finansų technologijų bendrovės turi sustiprėti. Tačiau mokėjimų srityje kasmet matome mažėjantį bankų ir didėjantį fintech įmonių vaidmenį, Bloomberg cituoja Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską.
Nurodoma, kad prie fintech industrijos augimo šalyje prisidėjo pandemija, kuri paskatino žmones dažniau pirkti internetu. Didėjančias e. mokėjimų apimtis taip pat skatina ir fintech bendrovės kaip Revolut, kuri persikėlė į Lietuvą dėl Brexit.
E. mokėjimų apimtys pernai Lietuvoje augo 27%, palyginti su 11% prieš dvejus metus. Lietuvos centrinis bankas užregistravo 132 e. mokėjimų bendroves ir tikisi, kad naujų fintech bendrovių augimas Lietuvoje bus spartesnis nei ES.
Tiesa, žingsnis finansų technologijų link kelia ir rizikų, susijusių su šio sektoriaus priežiūra. V. Vasiliauskas sako, kad Lietuva su rizikomis kol kas tvarkosi gerai.
Tarptautinė audito, verslo ir mokesčių konsultacijų bendrovė KPMG skelbė, kad pasaulinės investicijos į finansų technologijas praėjusiais metais sumažėjo trečdaliu ir siekė 105,3 mlrd. USD.
Itin sudėtinga sektoriui buvo pirmoji 2020 m. pusė, kai dėl pasaulį netikėtai užklupusios COVID-19 pandemijos didelė dalis verslo sandorių buvo sustabdyti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti