„Samsung“ imperijos paveldėtojui – 2,5 metų kalėjimo

Pietų Korėjos milžinės Samsung Electronics viceprezidentui, akcijų paveldėtojui ir kompanijos faktiniam valdytojui Lee Jae-yongui šalies teismas pirmadienį skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę.
Anot naujienų agentūros Yonhap, teismas jį pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir turto grobstymo. Vyras buvo iškart areštuotas.
Kaip VŽ rašė, Lee Jae-yongas korporacijos įkūrėjo anūkas ir valdybos vicepirmininkas dėl minėtų kaltinimų pirmą kartą suimtas buvo dar 2017 m. vasarį. Tačiau vėliau jis paleistas.
Ši istorija bene didžiausias sklandalas šių laikų Pietų Korėjos istorijoje, kainavęs postą ir prezidentei Park Geun-hye. Šalies pareigūnai ne vienerius metu tyrė, ar Samsung Electronics valdybos vicepirmininkas dalyvavo arba organizavo finansinę schemą, kurios esmė suteikti 38 mln. USD vertės naudų artimam prezidentės Park Geun-hye bičiuliui mainais už šalies valdžios paramą perimant korporacijos valdymą.
Dabar, po bylos persvarstymo, teismas pagaliau patvirtino kaltinimus ir byla užverčiama.
Lee Jae-yongas aktyviai duodavo kyšius ir netiesiogiai prašė prezidentės (Park Geun-hye) pasitelkti savo įtaką, kad padėtų jam sklandžiai perimti konglomerato valdžią, konstatuojama Seulo centrinio rajono teismo nuosprendyje.
Tenka apgailestauti, kad Samsung, didžiausia šalies įmonė ir pasaulinė novatorė, pakartotinai prisideda prie nusikaltimų, kuomet keičiasi politinė valdžia, pabrėžia teismas.
Milžinės įkūrėjo anūkui už tokius veiksmus skirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė.
Pietų Korėjo žiniasklaida rašo, kad Lee Jae-yongas, įėjęs į teismo salę niūriu veidu, uždengtu kauke, neatsakė į žurnalistų garsiai užduodamus klausimus, o vėliau buvo nedelsiant nugabentas į areštinę.
Jis kelerius metus faktiškai vadovavo Samsung įmonių grupei, mat jo tėvas sunkiai sirgo ir buvo prikaustytas prie lovos, o pernai spalį mirė.
Anot ekspertų, dėl paskelbto verdikto susidarys lyderystės vakuumas, galintis trukdyti konglomeratui priiminėti sprendimus dėl būsimų didelių investicijų.
Samsung tai tikrai didžiulis smūgis ir didelė krizė, komentuoja Kim Dae-jongas, Sedžongo universiteto verslo profesorius.
Tačiau analitikai ir rinkos stebėtojai sako, kad lemiamos ir ilgalaikės įtakos kompanijosi bei jos akcijoms tai netuės.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti