JAV toliau spaudžia Kiniją – į „juodąjį sąrašą“ įtraukė ir „Xiaomi“

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija, prieš užleisdama vietą Joe Bideno komandai, nutarė dar šiek tiek spustelėti Kiniją. JAV Gynybos departamentas į vadinamąjį karinį juodajį sąrašą įtraukė Xiaomi didelę Kinijos technologijų bendrovę.
Šiame sąraše esančios kompanijos kaltinamos tuo, kad bendradarbiauja su Kinijos Liaudies Išlaisvinimo Armija arba yra valdomos kariškių, ir kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui. Tai reiškia, kad JAV įmonės ir privatūs asmenys nuo šiol negalės investuoti į Xiaomi ir jos projektus.
Šis sąrašas sudaromas JAV Gynybos departamento ir skiriasi nuo Komercijos departamento anksčiau sudaryto sąrašo, kuris užkirto kelią Huawei, DJI, SenseTime ir kitoms Kinijos technologijų įmonėms gauti komponentų, kurie pagaminti naudojant JAV intelektinę nuosavybę.
Minimas karinis juodasis sąrašas imtas sudarinėti D. Trumpui pernai lapkritį išleidus vykdomąjį įsakymą, draudžiantį amerikiečiams investuoti į Kinijos įmones, kurios laikomos tiekiančiomis ar remiančiomis šalies karinį ir saugumo aparatą. Pekinas tokį sprendimą griežtai kritikuoja.
Paskelbus šią žiną, Xiaomi akcijos penktadienį Honkongo vertybinių popierių biržoje jau smuko apie 11%.
Anot TechCrunch, į šį sąrašą be Xiaomi papildomai įtrauktos dar 8 Kinijos bendrovės.
Xiaomi yra viena didžiausių pasaulyje išmaniųjų telefonų ir buitinės elektronikos gamintojų. Rinkos tyrimų bendrovė International Data Corporation (IDC), skaičiuoja, kad Xiaomi trečiąjį praėjusių metų ketvirtį aplenkė Apple pagal išmaniųjų telefonų pardavimus ir atsidūrė trečioje vietoje, po Samsung ir Huawei.
JAV Gynybos departamentas savo pareiškime teigia, kad yra pasiryžęs atsilaikyti prieš Kinijos Liaudies Išlaisvinimo Armijos karinės ir civilinės sintezės plėtros strategiją, kuri leidžia Kinijai gauti iš įmonių svarbiausius technologinius ir saugumo duomenis.
Savo ruožtu, Xiaomi išplatino pareiškimą, kuriame teigiama: Xiaomi nėra priklausoma, kontroliuojama ar kitaip susijusi su Kinijos kariškiais ir nėra komunistinės Kinijos karinė bendrovė", saistoma NDAA (Nacionalinės gynybos įgalinimo įstatymo). Bendrovė imsis tinkamų veiksmų siekiant apginti savo ir akcininkų interesus.
Xiaomi ir Lietuvoje yra labai populiarus prekės ženklas, kompanija net turi lokalizuotą interneto parduotuvę, skirtą Lietuvai.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti