„Bitė“ užbaigė „Mezon“ įsigijimo sandorį

Bitė Lietuva užbaigė Mezon įsigijimo sandorį. Rinkai jis svarbus, nes traukiasi valstybinis žaidėjas, kurį didieji operatoriai ne kartą kaltino nešvaria konkurencija su privačiu verslu.
VŽ rašė, kad dar šių metų gegužę AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) su Bite pasirašė sutartį, pagal kurią bendrovė už daugiau kaip 20 mln. Eur įsigijo Telecentro interneto, duomenų perdavimo ir skaitmeninės televizijos verslą, plėtojamą su Mezon prekės ženklu. Kartu bendrovė perėmė ir apie pusę Telecentro darbuotojų bei dalį infrastruktūros. Į Bitę pereina apie 150 inžinierių, komercijos, finansų ir klientų aptarnavimo specialistų bei Mezon prekės ženklas, klientai, tinklas, informacinės sistemos ir, svarbiausia, dažniai.
Dėl dažnių kilo ir daugiausia klausimų. Konkurencijos taryba (KT) lapkritį leido Bitei vykdyti šį sandorį, bet atsižvelgė į Telios nuogąstavimus dėl bendrų Bitės ir Tele2 projektų, ir leidimą koncentracijai davė tik Bitei prisiėmus tam tikrus įsipateigojimus.
Atkreipiame dėmesį, kad įvairiais laikotarpiais Telecentro veikla būdavo remiama valstybės suteikiant jiems įvairias išskirtines sąlygas. Tikimės, jog kontroliuojančios institucijos atkreips į tai dėmesį ir įvertins, ar perimdama dalį Telecentro verslo Bitė neįgaus nepagrįsto pranašumo rinkoje ir kokį poveikį šis sandoris turės konkurencijai, atsižvelgiant į vykstantį Bitės ir Tele2 dalinimosi tinklu ir dažnių apjungimo projektą, anksčiau Verslo žinoms sakė Audrius Stasiulaitis, Telios atstovas.
Bitė, be kita ko, įsipareigojo neperleisti, neišnuomoti ir kitais būdais nesuteikti prieigos prie Mezon 2,3 GHz ir 2,6 GHz radijo dažnių (kanalų) bendrai su Tele2 valdomai įmonei Centuria, kuri įgyvendina Bitės ir Tele2 projektą Century. Šiuo projektu siekiama sujungti dabartinius įmonių RAN tinklus į bendrą tinklą. Jis būtų naudojamas GSM, UMTS ir LTE paslaugoms bei 5G tinklo vystymui ir paslaugoms Lietuvoje bei Latvijoje.
Be to, Bitė Lietuva įsipareigojo nei tiesiogiai, nei per susijusius asmenis nesikreipti į Ryšių reguliavimo tarnybą dėl Mezon 2,3 GHz ir 2,6 GHz radijo dažnių (kanalų) perleidimo ar nuomos bendrajai įmonei ir nenaudoti šių radijo dažnių mobiliojo interneto prieigos paslaugų teikimui.
Šie įsipareigojimai galios tik tuo atveju, jeigu Bitė su Tele2 tęs bendradarbiavimą Lietuvoje.
VŽ taip pat rašė, kad gruodį Telia Lietuva kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama nustatyti, ar valstybės valdomam Telecentrui be konkurencijos suteikti radijo dažniai su Mezon paslauga yra teisėtai perleidžiami juos perkančiai bendrovei Bitė Lietuva. Teismas bendrovės kreipimąsi atmetė. Bet maždaug po savaitės Telia dėl to paties kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT). Šis sprendimo dar nėra priėmęs.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti