Ryšys užmegztas: „Atea“ IT įdiegti „Aruba“ sprendimai tapo „Avia Solutions Group“ kompiuterinio tinklo prieigos standartu

Publikuota: 2020-01-24
Kairėje Edmundas Vasonskis, Avia Solution Group IT vadovas, dešinėje Paulius Kirdeikis, Atea projektų vadovas. Nuot. Irmanto Gelūno.
svg svg
Kairėje Edmundas Vasonskis, Avia Solution Group IT vadovas, dešinėje Paulius Kirdeikis, Atea projektų vadovas. Nuot. Irmanto Gelūno.

Neseniai duris atvėrusio „Avia Solutions Group“ biurų komplekso IT tinklo sprendimai pradėti planuoti prieš pastato statybas. Ryšių saugumui, patikimumui ir stabilumui preciziškus reikalavimus kėlusi bendrovė ieškojo kompetentingo partnerio, todėl projektą patikėjo „Atea“ specialistų komandai. Už sklandžią apie tūkstančio darbuotojų IT veiklą atsakingas Avia Solutions Group IT vadovas Edmundas Vasonskis šiandien sako – darbo dieną pradedantis ramiai, nes visus užsibrėžtus tikslus paslaugų tiekėjas įvykdė be priekaištų. Jo teigimu, „Atea“ įgyvendinti „Aruba“ sprendimai taps „Avia Solutions Group“ IT standartais, kuriuos bendrovė panaudos plėsdama veiklą.

Nulinė tolerancija sutrikimams

Avia Solutions Group biurų kompleksas duris atvėrė prieš kelis mėnesius, tačiau tinklo sprendimai pradėti planuoti prieš porą metų – pastatą ėmus projektuoti. Pasak E. Vasonskio, šiems darbams bendrovė ieškojo patikimų IT konsultantų: buvo sprendžiama, kaip atrodys ryšių infrastruktūra, kiek patalpų jai prireiks, kur visa tai bus išdėstyta.

nuotrauka::1 right

Avia Solutions Group IT vadovas sako – sprendimų prireikė įvairių: svarstyta, ar diegti tik bevielį ryšį, visiškai atsisakant laidinio, ar derinti abu. Anot E. Vasonskio, pasirinkta dvilypė sistema, prioritetą suteikiant bevieliui tinklui. Laidinis tinklas naudojamas kaip alternatyva, jei vartotojui ar įrenginiui dėl objektyvių priežasčių prireikia laidinio prisijungimo.  

„Su „Atea“ tinklo architektais konsultavomės dar iki paties tinklo įrangos konkurso paskelbimo. Vertiname jų darbą, nes ne kiekvienas tiekėjas nori investuoti savo laiką, nežinodamas, ar bus pasirinktas. Ankstyva konsultacija negarantavo užsakymo, tačiau patarimai ir įsitraukimas nuo pat pradžių leido optimizuoti patį sprendimą, įsitikinti, kaip dirba tiekėjas, įvertinti kompetencijas. O partneriui vėliau buvo lengviau suprasti, kokį planą turėjome”, – komentuoja E. Vasonskis.

Pašnekovas pabrėžia – projekto vykdytojus bendrovė rinkosi kruopščiai, nes, po vienu stogu subūrusi visas grupės įmones, turėjo užtikrinti ne tik sklandžią apie tūkstančio darbuotojų veiklą. Pasak E. Vasonskio, persikrausčius į naują biurų kompleksą, rizikos laipsnis išaugo keletą kartų, todėl negalėjo būti toleruojami jokie sutrikimai.

„Nuo pat pradžių kėlėme stabilumo, patikimumo ir saugumo reikalavimus. Bet kokie trikdžiai galėtų paveikti visos grupės įmonių darbą, o tai mums nepriimtina. Siekėme, kad viso tinklo autorizacija ir autentifikacija būtų nepriekaištinga. Dabar į darbą ateinu ramiai: partneriai tuo pasirūpino”, – apie bendradarbiavimo su „Atea“ rezultatus kalba E. Vasonskis.

Kol pastatas neiškilęs, kyla iššūkiai

Paklausti, ar kliento reikalavimai kėlė daug iššūkių, „Atea“ specialistai atviri: projekto planavimas projektuojant pastatą nėra lengva, tačiau įveikiama užduotis.

„Su labai dideliais sunkumais nesusidūrėme, nors jų buvo – tai įprasta atliekant tokio dydžio darbus. Pirmiausia, turėjome suprasti kliento poreikius, verslo IT procesus, parinkti įrangą ir suformuluoti technines užduotis statybų projektuotojams. Tuomet, užsakovui pristatėme naujoves ir sprendimų galimybes, o tada sudėliojome preliminarią sprendimo architektūrą”, – prisimena „Atea“ tinklo produktų vadovas Mindaugas Ališauskas.

Jam antrina už darbų priežiūrą atsakingas „Atea“ projektų vadovas Paulius Kirdeikis. Pašnekovas įsitikinęs: užduoties vystymas nuo balto pastato projektavimo lapo iki darbo vietos įrengimo reikalauja pasiruošimo netikėtumams, lankstaus požiūrio ir greitos reakcijos į pokyčius.

„Iššūkiu tapo projekto pabaiga, nes prireikė per itin trumpą laiką pristatyti ir įdiegti įrangą, sukonfigūruoti ir įgyvendinti pilną kompiuterinio tinklo sprendimą, jį išbandyti. Kai į naujas patalpas jau kitą dieną persikrausto visi kliento įmonės darbuotojai ir nori pradėti dirbti be trikdžių, nesklandumus turime pamiršti ir mes”, – įsitikinęs P. Kirdeikis.

Sprendimą panaudos plėtrai

M. Ališauskas akcentuoja, kad projekto sėkmę lėmė trys esminiai dalykai: komandos patirtis, kompetencija ir įdiegtos įrangos patikimumas. ASG tinklo sprendimai paremti technologijų gamintojo „Aruba, a Hewlett Packard Enterprise company“ produktais, kurie vadinami laiko ir praktikos patikrintu pasirinkimu.

„Aiškinantis kliento poreikius, buvo išsikelti keli uždaviniai: pasirinkta tinklo įranga turėjo užtikrinti saugumą ir aukštą veiklos patikimumą, lengvą priežiūrą ir patogumą naudoti, paprastą administravimą bei ateities plėtros potencialą. Kartu, rinkomės kompiuterinio tinklo fizinės ir programinės įrangos lyderį pasaulyje – technologijų gamintoją „Aruba“. Klientui saugumas buvo ypač aktualus, todėl tinklo prieigos kontrolei pritaikėme „Aruba ClearPasss“ sprendimą. Naudodamas jį, užsakovas mato visus tinkle prisijungusius įrenginius ir vartotojus, nepriklausomai nuo prisijungimo tipo – laidinio ar bevielio. Įrenginiai yra profiliuojami, vartotojams suteikiamos skirtingos rolės ir, svarbiausia, visi įrenginiai ir vartotojai kompiuteriniame tinkle yra autentifikuoti. „Aruba“ tinklo prieigos kontrolės sistema veikia naujausiu Wi-Fi standartu 802.11ax, dar žinomu kaip Wi-Fi 6, kurį ir naudoja „Avia Solutions Group“”, – teigia M. Ališauskas.

E. Vasonskis priduria – buvo svarstyta, ar verta investuoti į Wi-Fi 6 tinklą, kuris vadinamas ateities technologija ir yra visiška naujovė, tačiau ne visai įrangai kol kas pritaikomas standartas.

„Tačiau nusprendėme, kad tendencijos aiškios –  taikomųjų programų sistemos tobulėja, tinklo pralaidumo vaizdo ir garso skambučiams poreikiai auga, duomenų kiekis didėja. Manome, kad ši technologija pasiteisins artimiausiu metu, o ja paremtas IT sprendimas, įgyvendintas „Atea“, taps mūsų grupės tinklo diegimo standartu, kurį naudosime bendrovės plėtrai ateityje”, – apibendrina Avia Solutions Group IT vadovas.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kiek pagrįstas entuziazmas dėl „Teslos“ Premium 8

Dešimtis kartų daugiau mašinų pagaminantys automobilių pramonės gigantai yra verti kur kas mažiau nei...

Rinkos
2020.01.24
Ryšys užmegztas: „Atea“ IT įdiegti „Aruba“ sprendimai tapo „Avia Solutions Group“ kompiuterinio tinklo prieigos standartu Verslo tribūna

Neseniai duris atvėrusio „Avia Solutions Group“ biurų komplekso IT tinklo sprendimai pradėti planuoti prieš...

Technologijos
2020.01.24
Lenkija kyla į mokestinę kovą su „Airbnb“ Premium

Tadeuszas Koscinskis, naujasis Lenkijos finansų ministras, siekia, kad JAV būsto nuomos platforma „Airbnb“...

Paslaugos
2020.01.24
Saulės energija automobiliuose: netiki investuotojai, bet dosniai remia vartotojai Premium

Miunchene įsikūręs startuolis „Sono Motors“ per minios finansavimo kampaniją savo projektui surinko 53 mln.

Automobiliai
2020.01.23
VGTU ketina plėsti Linkmenų studentų miestelį

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ketina plėsti sostinės Šnipiškėse esantį Linkmenų studentų...

Statyba ir NT
2020.01.23
ES siekia vieno kroviklio visiems mobiliesiems telefonams

Siekiant sumažinti elektroninių atliekų kiekį ir palengvinti vartotojų gyvenimą, Europos Parlamentas (EP)...

Paslaugos
2020.01.22
„Pildyk“ simboliškai atnaujino prekės ženklą 1

Telekomunikacijų bendrovei „Tele2“ priklausanti išankstinio mokėjimo paslauga „Pildyk“ atnaujino savo prekės...

Rinkodara
2020.01.22
Prancūzija ir JAV sutarė pratęsti derybas dėl skaitmeninio mokesčio iki metų pabaigos

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir JAV vadovas Donaldas Trumpas sutarė derybas dėl skaitmeniniams...

Technologijos
2020.01.21
Aiškėja būsimas „Revolut“ investuotojas ir įvertinimas Premium 2

Jungtinės Karalystės internetinis bankas „Revolut“, turintis lietuvišką banko licenciją, per šiuo metu...

Rinkos
2020.01.21
Vėl įsisiūbuoja „Apple“ ir FTB ginčas dėl „iPhone“ atrakinimo Premium

„Apple“ ir JAV federalinis tyrimų biuras (FTB) vėl ginčijasi dėl telefonų šifravimo. Po gruodį įvykusio dar...

Technologijos
2020.01.21
Analitikai jau regi 2 trln. USD „Apple“ kapitalizaciją

JAV technologijų milžinė „Apple“, kuri jau dabar yra didžiausia JAV įmonė pagal savo rinkos vertę...

Rinkos
2020.01.20
Kuria pradžiamokslį, kaip stiprinti kibernetinį saugumą

„Kurk Lietuvai“ projekto dalyviai Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) kuria Kibernetinio saugumo vadovą...

Gazelė
2020.01.18
„NEO Finance“ paslaugą „Neopay“ pasiūlė ir Latvijoje

Lietuvos finansų technologijų startuolis „NEO Finance“ žengė į Latviją, kur pasiūlė mokėjimo inicijavimo...

Technologijos
2020.01.17
„Google“ sugalvojo, kaip įvykdyti EK reikalavimus ir iš to dar uždirbti Premium

„Google“, kuriai Europos Komisija (EK) 2018 m. skyrė beveik 5 mlrd. USD baudą (4,3 mlrd. Eur), rado būdą,...

Technologijos
2020.01.16
„Rocket Software“ Vilniuje atidaro kompetencijų centrą

JAV informacinių technologijų bendrovė „Rocket Software“, besispecializuojanti įmonių veiklos modernizavimo...

Technologijos
2020.01.16
„Telia“ pradeda tiekti siaurajuostį daiktų interneto ryšį 1

Bendrovė „Telia Lietuva“ pradeda tiekti siaurajuostį daiktų internetą. Ši technologija, užtikrinanti ryšį su...

Technologijos
2020.01.16
„Fintech“ rinka: ko galime tikėtis 2020-aisiais Premium

Naujos technologijos ir besikeičiantys vartotojų poreikiai pastaraisiais metais sudrebino finansinių paslaugų...

Paslaugos
2020.01.16
I. Survila pardavė beveik visas „Citybirds“ akcijas, „Unicorn Scooters“ – ant prekystalio Premium 1

Paspirtukus gaminančios „Citybirds“ įkūrėjas Ignas Survila pardavė didžiąją dalį turėtų bendrovės akcijų ir...

Technologijos
2020.01.16
Kibernetinėms atakoms per mažų ar neįdomių nėra: kaip apsisaugoti Premium 1

Pusė smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) – 44% bendrovių – nemano, kad galėtų tapti kibernetinių atakų...

Gazelė
2020.01.15
Lietuvoje įkurtas pirmasis „fintech“ verslo klasteris

Lietuvoje sparčiai augantis finansinių technologijų („fintech“) sektorius žengia klasterizacijos...

Technologijos
2020.01.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau