Studentų idėjų štormas – impulsas Raseinių rajono įvaizdžio tobulinimui

Reklama publikuota: 2019-12-16
Meras A. Bautronis įvertino kūrybingiausias studentų idėjas Raseinių rajono įvaizdžiui.
svg svg
Meras A. Bautronis įvertino kūrybingiausias studentų idėjas Raseinių rajono įvaizdžiui.

Keičiantis Lietuvos demografiniam žemėlapiui, šalies miestams ir rajonams tenka ieškoti savito identiteto, priemonių, kaip pritraukti išsilavinusį, verslų jaunimą ir kurti aktyvią bendruomenę. Mažėjantis gyventojų skaičius mieste lemia ir investicijų pritraukimo stoką. Vyraujant šioms tendencijoms, šalyje aktualia tapo miesto įvaizdžio sąvoka ir paieškos, ko reikia jaunam žmogui. Atsakymo į pastarąjį klausimą ieškojo Kauno kolegijos studentai, generavę ir siūlę idėjas Raseinių rajono įvaizdžiui formuoti ir žinomumui Lietuvoje didinti.

Sprendimai reikalingi jau šiandien

Ekspertų teigimu, savo įvaizdžiu didieji miestai rūpinosi visais laikais, tačiau pastarojo dešimtmečio demografiniai ir ekonominiai pokyčiai ypač paveikė Lietuvos miestelius. „Lietuvos didmiesčių sėkmingi pavyzdžiai skatina apie įvaizdį susimąstyti ir rajonus. Vadinasi, tai yra efektyvu ir gali suteikti postūmį tam tikrose srityse. Puikus to pavyzdys – Kaunas, – teigia Verslo fakulteto Verslo katedros vedėja dr. Raminta Andrėja Ligeikienė, – tačiau reikia nepamiršti, kad vien rinkodaros ir komunikacijos elementų nepakanka. Būtina komunikaciją grįsti realiais veiksmais.“

Nuolatinių gyventojų skaičiaus mažėjimas neaplenkė Raseinių rajono savivaldybės. Mero Andriaus Bautronio teigimu, mažuose miestuose esama neišnaudotų galimybių jauniems specialistams ir šeimoms. Raseinių geografinė padėtis – strategiškai patogi ir susisiekimo atstumai yra trumpi. „Nors šiandien jaunimas teikia pirmenybę didiesiems miestams, tačiau reikia įvertinti, kad ir konkurencija juose didesnė. Mažesni miestai įgyja pranašumą dėl geresnių karjeros sąlygų ir lengviau įsigyjamo nekilnojamojo turto“, – atsigręžti į mažuosius šalies miestus ragina meras A. Bautronis. Taip pat rajonas gali pasigirti paveldo objektų gausa, religiniu Šiluvos centru ir stipria vietos bendruomene. Kaip bebūtų, to nepakanka ir jaunimo nutekėjimas į didžiuosius Lietuvos miestus jau ne vienerius metus kelia susirūpinimą.

Pasiūlytos idėjos bus įgyvendintos

Kasmetinis Kauno kolegijos renginys „Verslo dienos 2019“ šiemet vykęs hakatono formatu subūrė skirtingų studijų sričių studentus: nuo pardavimų ir marketingo, logistikos, buhalterijos, iki geodezijos būsimų specialistų. Tris dienas trukusio renginio metu komandose dirbę studentai atliko tyrimus, patvirtinusius, kad Lietuvos gyventojai apie Raseinius yra girdėję, tačiau paklausti, kuo šis miestas yra išskirtinis, – negalėjo tiksliai įvardinti. Diskusijų su Raseinių 15–25 metų jaunimu metu paaiškėjo, kad daugumą jų ateities su šiuo miestu teigia nesiejantys ir čia dirbti neketina.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Paskutinę hakatono dieną studentai pristatė galimas miesto komunikacijos koncepcijas, siūlė šūkius kaip, pavyzdžiui, „Neprašok Raseinių“ ar „Nebūk sausainis – varyk į Raseinius“. Jaunieji tyrėjai akcentavo miesto sezoniškumo ir pramogų stygiaus jaunimui problemas, teikė pasiūlymus jų sprendimui. Tarp idėjų Raseinių rajono savivaldybei nuskambėjo pasiūlymas atnaujinti Dominikonų vienuolyną, o istorines patalpas paversti turistų traukos, pramogų objektu: įrengti pabėgimo kambarį, interaktyvų muziejų, viešbutį arba menų inkubatorių. Siekiant didinti lankytojų iš visos Lietuvos skaičių, studentai generavo pažintinių žygių ir ekskursijų maršrutus, tarp kurių – Bažnyčių kelias; siūlė surengti žiemos rogučių varžybas, taip pat  teikė pasiūlymus užsienio turistų pritraukimui.

Raseinių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėja Indrė Antanaitienė teigia, kad bus svarstoma dėl studentų idėjų įgyvendinimo: „Raseinių rajono savivaldybė kaip tik šiuo metu rengia plėtros planą. Studentų įžvalgos apie esamą situaciją, rajono savivaldybės įvaizdžio gerinimą ir visai naujos idėjos šiuo metu mums yra aukso vertės.“

Raseinių rajono savivaldybės meras A. Bautronis įvertino ir apdovanojo labiausiai patikusias idėjas: studentės pasiūlymą socialinių tinklų vartotojams atverti savivaldybės duris, viešinant mero darbo dieną. Taip pat dėmesio sulaukė pasiūlymas organizuoti kasmetinį jaunimo festivalį, tokiu būdu didinant Raseinių rajono lankomumą. „Studentai mūsų miestą pamatė kitomis akimis ir atrado dalykų, kurių mes, vietiniai, nepastebime. Pasiūlytas idėjas kartu bandysime įgyvendinti ir tikiu, kad greitai džiaugsimės apčiuopiamais rezultatais“, – hakatono įspūdžius apibendrino A. Bautronis. Neabejingi studentų darbui liko ir hakatono rėmėjai, apdovanoję komandas už jų kūrybiškumą: sodyba „Pakalnė“, Raseinių hipodromas, UAB „Naftrus“.

Partnerystės vertė studijų procesui

Nuosekliam ir vieningam miesto įvaizdžiui formuoti būtini jį pagrindžiantys sprendimai. Norint pasiekti pageidaujamą rezultatą, reikia trijų komponentų – aukštojo mokslo, savivaldos ir vietos verslininkų – tikslų suderinamumo ir laiko. „Tam, kad miesto įvaizdis visuomenėje taptų atpažįstamas, reikia mažiausiai penkerių metų kantraus ir tikslingo darbo bei visų įsijungimo“, – sako dr. R. A. Ligeikienė. Visų šių komponentų vieninga veikla apibūdina žinių keitimąsi priimant bendrus, miestui naudingus sprendimus.

Sąvoka „partnerystė“ įgalina pridėtinės vertės kūrimą ir Kauno kolegijos studentams. Verslo fakultete studijos paremtos praktika ir realių situacijų analize: „Bendradarbiavimas su miestais ar verslo įmonėmis reiškia studentų supažindinimą su realiais atvejais, jų įtraukimą į problemų sprendimus, „įmetimą“ į kartais nepatogią aplinką, atskleidžiančią, kaip procesai vyksta tikrame gyvenime“, – verte studentams neabejoja Kauno kolegijos Verslo katedros vedėja. Projektinės veiklos nauda džiaugiasi Verslo vadybos studentas Raimondas Žvirblis, manantis, kad dalyvavimas hakatone dovanojo galimybę įtvirtinti įgytas žinias ir praplėtė profesinį akiratį: „Jokiame kitame kontekste nebūčiau galėjęs iš taip arti susipažinti su Raseinių rajonu ir jo valdžios atstovais. Dalyvavimas projekte suteikė naujas patirtis ir pažintis, išliksiančias ir po studijų baigimo.“

Žvelgiant iš studijų perspektyvos, dėl partnerystės su įvairiomis organizacijomis aukštojo mokslo institucijos visada žino apie vyraujančią situaciją darbo rinkoje ir naujausias tendencijas: „Bendradarbiavimas nulemia informacijos mainus, dėl kurių galime rengti darbdaviams reikalingus specialistus“, – teigia dr. R. A. Ligeikienė. Glaudus studentų, dėstytojų ir praktikų bendradarbiavimas, problemų sprendimu grįsti studijų metodai ir projektine veikla paremtas mokymosi procesas yra vienas iš pagrindinių Verslo fakulteto socialinių partnerių ir darbdavių reikalavimų darbo rinkai rengiamiems specialistams.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

NKSC vadovas: kibernetinės atakos nuslopo, tačiau bet kada gali vėl prasidėti

Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui,...

Inovacijos
2022.07.01
„BaltCap“ Latvijos technologijų bendrovę „Vendon“ parduoda „Azkoyen“ grupei

Didžiausia Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ už neskelbiamą sumą parduoda Latvijos...

Inovacijos
2022.07.01
Pernai bendrovės „Bolt“ nuostolis išaugo iki 547,2 mln. Eur

„Bolt“ prekės ženklą naudojantis Estijos startuolis „Bolt Technology“ 2021-aisiais patyrė 547,2 mln. Eur...

Logistika
2022.07.01
Autonominis laivas perplaukė Atlantą

Robotinis laivas be įgulos „Mayflower“, pakartojęs anglų kolonistų 1620 metų kelionę laivu „Mayflower“,...

Logistika
2022.07.01
VŽ klausomiausi podkastai birželį

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Laisvalaikis
2022.07.01
„Wargaming Vilniaus“ vadovas: nuo rudens Lietuvoje suaktyvinsime specialistų samdą Premium

Baltarusijos žaidimų milžinė „Wargaming“ per metus Lietuvoje pasamdė apie keliasdešimt darbuotojų, o nuo...

Inovacijos
2022.07.01
„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
„Samsung“ pirmoji pasaulyje pradeda masinę pažangių 3 nm lustų gamybą

„Samsung Electronics“ tapo pirmąja lustų gamintoja pasaulyje, pradėjusia masinę pažangių 3 nanometrų...

Inovacijos
2022.06.30
Rekordiniai Lietuvos žaidimų industrijos metai: naujos galimybės ir senos problemos Premium

Lietuvos žaidimų industrija pernai stiebėsi į viršų – plėtėsi vietos įmonės, taip pat atvyko naujų, kurios...

Inovacijos
2022.06.30
„Snapchat“ pristato mokamą prenumeratos paslaugą

Socialinio tinklo „Snapchat“ valdytoja „Snap“ trečiadienį pranešė, kad išleidžia mokamą paslaugų planą...

Inovacijos
2022.06.30
Darbo aplinka keičiasi iš esmės: „Xerox“ žengia permainų priešakyje Verslo tribūna

Skaitmeninimo iniciatyvos versle, ypač paskatino prigijęs hibridinio ar nuotolinio darbo modelis, ragina...

Išmani Lietuva
2022.06.30
Priimant sprendimus „Tele2“ siūlo nespėlioti: duomenų analitika leis pamatyti tendencijas ir priimti efektyvesnius sprendimus Verslo tribūna

Iš kur ir kaip juda žmonės mieste, kokia vieta paslaugų teikimui pati tinkamiausia, kaip ir kur buriasi...

Regioninis verslas
2022.06.30
Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Birželį Vilniuje pradėtos naujų daugiabučių, bendro gyvenimo būsto, biurų pastato statybos, Kaune ir...

Statyba ir NT
2022.06.30
„Teltonika Telematics“ vadovas: ne kiekviena klaida yra nusižengimas Premium

Trečias geidžiamiausias darbdavys Lietuvoje „Teltonika Telamatics“ dalijasi sėkmės istorija, kaip į...

Vadyba
2022.06.30
Turtingiausių strateginių įmonių vadovų TOP 10 – M. Armonaitis, M. Rudnickis, A. Latakas

Tarp strateginių Lietuvos įmonių vadovų pagal deklaruoto 2021 m. turto ir lėšų vertę išsiskyrė Klaipėdos...

Vadyba
2022.06.29
Tvari IT įranga – mada ar ateitis? Verslo tribūna

Kol vienos įmonės vis dar abejoja dėl investicinės grąžos į tvarumą, kitos gi imasi lyderystės ir brėžia...

Inovacijos
2022.06.29
A. Anušauskas: kiberatakų organizatoriai ieško silpnų vietų, galimi išpuoliai prieš verslą 1

Su Rusija siejamos organizuotos kibernetinės atakos prieš Lietuvą pirmąkart pasiekė tokį platų mastą, o radus...

Inovacijos
2022.06.29
Auga Aerokosmoso duomenų centro kuriamų sprendimų ir technologijų paklausa Verslo tribūna

Praėjusiais metais Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio aviacijos...

Kuriantiems rytojui
2022.06.29
Ar verta skaitmeninius sprendimus migruoti į „debesį“? Verslo tribūna

JAV technologinių tyrimų ir konsultacijų įmonės „Gartner“ atliktas tyrimas rodo, kad iki 2025 m. bendrovių...

„Simitri“ patirtis ir milijoninė apyvarta pirmaisiais metais: kaip sukurti pelningą e. parduotuvę Premium 5

2020-aisiais įkurta e. parduotuvė „Simitri“ „nulūžo“ per 10 min. po to, kai jos įkūrėjai – influenceriai...

Gazelė
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku