Naujos technologijos mažina chirurginių operacijų komplikacijų riziką

2017 m. Londono Queen Mary universiteto atliktos mokslinės studijos duomenimis, kasmet po chirurgų peiliu dėl įvairių sveikatos problemų gulasi per 300 mln. žmonių, iš kurių kas šeštas susiduria su įvairaus sunkumo pooperacinėmis komplikacijomis. Nors medicina sparčiai žengia į priekį, pacientų saugumas ir pooperacinių komplikacijų rizika išlieka vienu svarbiausių klausimų chirurgijoje, ypač atliekant pilvo operacijas. Tad šioje srityje kiekviena technologinė investicija itin svarbi.
Lapkričio pabaigoje viena lyderiaujančių privačių gydymo įstaigų, Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, įsigijo tik šiemet Lietuvą pasiekusią keturis kartus didesnės nei įprasta (4K) raiškos laparoskopinę-artroskopinę (sąnarių) įrangą ir elektrochirurginę-ultragarsinę sistemą.
Pacientų saugumas svarbiausias mūsų darbo uždavinys. Nors per pastaruosius penkerius metus mūsų Centre neužfiksuota nė vienos hospitalinės infekcijos, vien tuo mūsų saugumas neapsiriboja. Aktyviai investuojame į pažangias technologijas, kurios reikšmingai prisideda prie šio uždavinio įgyvendinimo, sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro direktoriaus pavaduotojas chirurgijai, abdominalinės chirurgijos gydytojas Alfredas Songaila.
nuotrauka::1 left
Jis pasakoja, kad įsigyta nauja technika šiuo metu yra viena pažangiausių vaizdo atkūrimo technologijų chirurgijoje. Nauja 4K sistema lems geresnį ir aiškesnį matomumą operuojantiems gydytojams, o tai padės greičiau ir tiksliau priimti sprendimus bei sumažinti galimų komplikacijų tikimybę. Tikima, kad 85 tūkst. eurų siekianti investicija ne tik palengvins darbą chirurgams, tačiau leis užtikrinti dar didesnį operacijų greitį ir saugumą sutrumpins operacijų atlikimo laiką, sumažins galimų komplikacijų riziką ir užtikrins spartesnį pacientų gijimo procesą.
Gydytojo teigimu, naujoji technika taps itin svarbiu įstaigoje dirbančių pilvo chirurgų, ginekologinės, ortopedinės ir urologinės chirurgijos specialistų asistentu.
Sumažina komplikacijų riziką ir operacijų atlikimo trukmę
Nepamainomu įrankiu, anot A. Songailos, chirurgams taps ir kartu su tikslesnės raiškos laparoskopine-artroskopine technika įdiegta elektrochirurginė-ultragarsinė sistema, dar vadinama ultragarsiniu peiliu. Ši technologija padeda užtikrinti mažesnį kraujavimą operacijų metu ir kartu sumažina galimų komplikacijų tikimybę tiek operacijų metu, tiek po jų.
Ultragarsinis peilis svarbus įrankis atliekant didesnes laparoskopines operacijas, kurių metu laparoskopiškai gali būti šalinami ir kai kurie vidaus organai, pavyzdžiui, gimda. Naudojant ultragarsinį peilį, atkertamos kraujagyslės akimirksniu užakinamos, dėl ko ne tik sumažėja kraujavimas operacijos plote, bet ir nereikia atlikti eilės papildomų veiksmų, t. y. atitinkamai užspausti, siūti kraujagyslių. Taip ultragarsinis peilis leidžia geriau matyti operuojamą plotą, sutrumpina operacijų atlikimo laiką, o tuo pačiu ir pacientui taikomos visiškos nejautros trukmę, todėl jis lengviau bunda ir atsigauna po narkozės, akcentuoja jis.
nuotrauka::2 right
Centre ultragarsinis peilis kol kas bus naudojamas atliekant ginekologines, taip pat pilvo operacijas, o ateityje juo galės naudotis ir gydytojai otorinolaringologai (LOR), atlikdami tonzilių šalinimo operacijas.
Greičiau grįžta prie įprasto gyvenimo ritmo
A. Songaila pasakoja, kad Medicinos diagnostikos ir gydymo centre aktyviai plėtojama mažai invazinės chirurgijos kryptis. Tokių operacijų metu nėra daromi dideli atviri pjūviai. Naudojant tokią metodiką, mažiau traumuojami audiniai, dėl to lengviau ir greičiau sveikstama po operacijos, lieka mažesni randai, sumažėja pooperacinių komplikacijų rizika.
Operacijos atliekamos per specialius nedidelius įpjovimus įvedant nedidelę kamerą bei reikiamus instrumentus ir atliekamus veiksmus stebint specialiuose ekranuose. Operuojant laparoskopiškai, tausojamas žmogaus organizmas, greičiau gyja audiniai, mažėja infekcijų ir kitų komplikacijų tikimybė, pacientai daug greičiau grįžta prie įprasto gyvenimo ritmo, pažymi chirurgas.
Šiuo metu gydymo įstaigoje įrengtos 5 operacinės, kuriose kasmet atliekama per 3,5 tūkst. įvairaus pobūdžio, daugiausia kelio ir peties sąnarių, taip pat ginekologinių ir pilvo (išvaržų, tulžies pūslės šalinimo), operacijų.
Centras yra vienas iš privačios medicinos pradininkų Lietuvoje, veikiantis jau beveik 25 metus. Kasmet jame apsilanko per 55 tūkst. pacientų, dirba beveik 200 gydytojų specialistų. Kartu tai viena iš nedaugelio gydymo įstaigų pasaulyje, akredituotų JAV tarptautiniu Joint Commission International ligoninės standartu. Toks įvertinimas vienas aukščiausių, kokį gali gauti sveikatos priežiūros įstaiga pasauliniu mastu, patvirtinantis, kad medicinos įstaigoje taikomi aukščiausi paslaugų kokybės ir saugos standartai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti