Vaistų nuo vėžio ieškanti „Sanobiotec” Vilniaus pramonės parke investuos iki 8 mln. Eur

Tik pernai įregistruota biotechnologijų UAB Sanobiotec, kartu su Nacionaliniu vėžio institutu įgyvendinanti inovatyvų mokslinių tyrimų projektą onkologijos srityje, kuriasi Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke (VMIPP) Vismaliukuose (netoli Kareivių gatvės). Bendrovė ten žada investuoti iki 8 mln Eur.
Vilniaus inovacijų pramonės parko operatorius VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas ir UAB Sanobiotec pasirašė sutartį, kuri numato, kad UAB Sanobiotec įsikurs 55 arų ploto parko teritorijoje, čia įkurdama mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą bei administracines patalpas. Statybos, planuojama, prasidės šių metų lapkritį, o veiklą naujose patalpose įmonė planuoja pradėti 2021 m. Numatoma kad UAB Sanobiotec investicijos sieks iki 8 mln. Eur, bus sukurta iki 80 naujų darbo vietų.
Pasirašyta sutartis su UAB Sanobiotec dar tvirčiau brėžia Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko tendenciją, kad esame patrauklūs stiprioms ir pažangioms įmonėms, veikiančioms sumanios specializacijos srityse, ir ypatingai sveikatos technologijų ir biotechnologijų sektoriuje, džiaugiasi Gediminas Pauliukevičius, Šiaurės miestelio technologijų parko vadovas.
Sintetiniai kanabinoidai
Pagrindinės Sanobiotec veiklos sritys yra fitocheminių medžiagų išskyrimas ir gryninimas, jų panaudojimas vaistiniuose ir sveikatingumo preparatuose, plataus vartojimo bei inovatyvių produktų tyrinėjimas ir kūrimas. Įmonės svetainėje nurodoma, kad ji, šiuo metu kuria sintetinius kanabinoidus ir kartu su Nacionaliniu vėžio institutu tiria jų poveikį bei potencialą kovojant su onkologinėmis ligomis.
Mūsų laboratorijoje tiriami natūraliai aptinkami junginiai, sintetinami biologiškai aktyvūs jų analogai, vertinamas jų potencialas sveikatingumo ir vaistinių preparatų rinkose. O atsižvelgdami į globalias tendencijas ir potencialą, siekiame plėsti savo veiklą į industriją, susijusią su sveikatos technologijomis ir biotechnologijomis, agroinovacijomis ir maisto technologijomis, apie įmonės plėtrą ir sprendimą kurtis sostinės inovacijų pramonės parke pasakoja Rytis Vincentas Urbonas, įmonės direktorius.
Vėžio tyrimų projektas ir įmonės veikla bendrai daugiausia finasuojama ES ir nuosavomis dalininkų lėšomis.
Parko plėtra
Iki šiol šieme parke įsikūrė dvi įmonės: lietuviško kapitalo inžinerinės pramonės įmonės Poliprojektas laboratorijos statybos jau įpusėjo. Netrukus įsikūrimo darbus pradės ir Suomijos bendrovė Experimentica.
Netolimoje ateityje Šiaurės miestelio technologijų parkas VMIPP planuoja pastatyti ir įrengti 2 000 kv. m verslo inkubatorių, skirtą jaunoms technologinėms gamybinėms įmonėms bei mokslininkams. Taip pat čia bus įkurti dviejų mokslo ir studijų institucijų filialai, kurių studentai, tyrėjai ir doktorantai turės galimybę realizuoti savo sumanymus bendradarbiaudami su jau pažengusiomis VMIPP įsikūrusiomis aukštųjų technologijų gamybinėmis įmonėmis. Bus siekiama užtikrinti VMIPP įmonių sinergiją teritorijoje planuojama įkurti ne mažiau kaip 6 klasterius.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti