„Lithuanian ICT Cluster“ – raktas į efektyvesnę veiklą ir augančius rezultatus

Publikuota: 2019-06-20
Marius Pareščius, „Lithuanian ICT Cluster“ prezidentas.
Marius Pareščius, „Lithuanian ICT Cluster“ prezidentas.

Gyvavimo dešimtmetį skaičiuojanti asociacija „Lithuanian ICT Cluster“ šiuo metu jungia daugiau nei 30 Lietuvos įmonių. Buvimas klasteryje įmonėms leidžia ne tik nukreipti esamus resursus, sukauptas žinias ir patirtį, bet ir energiją, siekiant sustiprinti konkurencingumą tarptautinėse rinkose.

Asociacija buvo įkurta 2010 m., tuomet ji vadinosi „Užupis Creative Cluster“. Pirmieji žingsniai buvo labiau orientuoti į IT, kūrybines industrijas, socialinius tinklus, žaidimų kūrimą, audiovizualines medijas. 2018 m. pasikeitė ne tik pavadinimas: asociacija tapo „Lithuanian ICT Cluster“, bet ir veiklos sritis – tapo informacinių technologijų (IT) ir komunikacijų klasteriu. Įmonių narių veiklos paletė – plati ir įvairi: nuo IT paslaugų, programavimo, kibernetinio saugumo sprendimų, verslo konsultacijų iki reklamos ir kino, o taip pat mokymų programų kūrimo, organizavimo ir vedimo.

„Buvimas klasteryje įmonėms leidžia ne tik nukreipti esamus resursus, sukauptas žinias ir patirtį, bet ir energiją, siekiant sustiprinti jų konkurencingumą tarptautinėse rinkose. Todėl šalies verslui aktualu jungtis į klasterius ir stiprinti lyderystę tarptautiniu mastu Lietuvai svarbiuose aukštųjų technologijų sektoriuose“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius.

Nenusileidžia užsienietiškai produkcijai

Dažnai yra akcentuojama, kad Lietuva lyderiauja pasaulyje pagal komunikacinių technologijų infrastruktūrą, turi greičiausią viešą „WiFi“ , minima kaip turinti vieną aukščiausių informacinių ir komunikacinių raštingumo rodiklių regione. Lietuvos IT potencialas nėra iki galo išnaudojamas tarptautinėje rinkoje, todėl klasteris jungia IT kompanijas, kurios programuoja informacines sistemas, kuria inovatyvius interneto svetainėmis ir mobiliomis aplikacijomis paremtus sprendimus tiek valstybinėms institucijoms, tiek verslui. Klasterio įmonės savo produktus iki šiol kūrė ir platino Lietuvoje, tačiau jų orientacija – eksportas į Europą ir kitas pasaulio šalis.

„Klasterio įmonės dažniausiai eksportuoja jau sukurtas informacines sistemas, kurias pritaiko prie užsakovų verslo poreikių užsienio šalyse. Kita svarbi klasterio įmonių darbo sritis – programuotojų darbo (angl. outsourcing) eksportas į kitas šalis, kuomet darbuotojas dirba Lietuvoje, tačiau užsakovai gali būti kitame pasaulio krašte, pvz., JAV, Vokietijoje ar Norvegijoje. Tai padeda šalies įmonėms išsaugoti darbuotojus, mokant vidutinį ar didesnį darbo užmokestį nei įprasta mūsų šalies darbo rinkoje. Taip programuotojai lieka Lietuvoje: čia gyvena ir dirba, gauna darbo užmokestį ir moka mokesčius, o mes juos auginame“, – teigė Marius Pareščius, „Lithuanian ICT Cluster“ prezidentas. Anot jo, darbuotojai džiaugiasi galėdami dalyvauti žinomų pasaulio startuolių ar didelių pasaulio įmonių produktų ar paslaugų kūrime.

Dalis klasterio įmonių dirba kūrybinių industrijų srityje: kuria žaidimus, multimedia produkciją, dalyvauja vaizdo klipų, reklamos, kino produkcijos kūrime, kurių didelė dalis eksportuojama. Ši produkcija kuriama čia, Lietuvoje, ir savo kokybe niekuo nenusileidžia kitose pasaulio šalyse kurtiems produktams. M. Pareščius džiaugėsi, kad protai nenuteka į kitas šalis, lieka Lietuvoje, o jų sukurta produkcija yra itin vertinama užsienyje.

Pagalba ir narėms, ir jaunoms įmonėms

„Lithuanian ICT Cluster“ yra ne tik asociacija, vienijanti IT ir komunikacijų verslo įmones, bet ir padedanti jaunoms įmonėms augti, kurti naujus verslus, produktus ir paslaugas. Inovatyvūs programiniai produktai, produktai sukurti naudojant 3D spausdinimo technologijas, medienos, plastiko ir metalo apdirbimo įrankius yra kuriami klasterio laboratorijose. Vėliau produktų ar paslaugų prototipai išbandomi Lietuvos ar kaimyninių šalių rinkose. Po prototipų bandymų yra taisomos išsiaiškintos klaidos, produktas tobulinamas, kol gimsta galutinis produktas, kuris atiduodamas gamybai ir tiražuojamas.

M. Pareščius atkreipia dėmesį, kad asociacija labai aktyviai užsiima verslo konsultavimu, padeda kurtis jauniems verslams. „Lithuanian ICT Cluster“ kartu su nariais padeda įsteigti įmones, formuluoti verslo idėją, ją išgryninti, susidėlioti naujo verslo tikslus, gauti finansavimą iš valstybės ar verslo investuotojų t. y. verslo angelų, rizikos kapitalo (angl. Venture Capital, VC), kurie mielai investuoja į perspektyvius startuolius. Taip pat šioje srityje aktyviai dirbama su Ekonomikos ir inovacijų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis bei kitomis valdžios institucijomis formuojant Lietuvos startuolių ekosistemą.

„Lithuanian ICT Cluster“ – Lietuvos klasterių asociacijos narė, glaudžiai bendradarbiaujanti su užsienio partneriais – klasteriais iš viso pasaulio, o ypač glaudūs ryšiai užmegzti su klasteriais iš Norvegijos, Austrijos, Olandijos, Kroatijos, Airijos, Slovėnijos, Lenkijos, Moldovos, Brazilijos, JAV. „Jau beveik dešimtmetis, kai organizuojame klasterių ir įmonių renginius Lietuvoje, dalyvaujame užsienio parodose, konferencijose, apskrito stalo diskusijose, tarptautiniuose projektuose, tokiuose kaip ES smulkių ir vidutinių įmonių konkurencingumo programoje COSME, „Horizon 2020“. Esame kviečiami pranešėjais, kur Lietuva yra pristatoma kaip inovatyvi šalis, o įmonės narės bei mūsų geroji praktika yra rodoma kaip pavyzdys kitoms šalims“, – teigė M. Pareščius.

Verslumo skatinimas tarp jaunimo

„Lithuanian ICT Cluster“ itin daug dėmesio skiria jaunosios kartos švietimui ir verslumo ugdymui. Pernai Vilniuje ir Klaipėdoje įvykę studentų ir dėstytojų mokymai apie verslumą davė apčiuopiamų rezultatų. Po 8 savaitgalių mokymų, kuriuose dalyvavo 150 studentų ir 18 dėstytojų, buvo pradėtas ne vienas studentų verslas, įkurtos įmonės, startuoliai. Asociacija daug dirba su universitetais ir kolegijomis, padeda kurti naujas mokymo programas, kurios dažniausiai yra nukreiptos į verslumo skatinimą, IT, žaidimų kūrimą, programavimą, dirbtinį intelektą ir kūrybines industrijas. Asociacijos nariai taip pat dalyvauja studentų baigiamųjų darbų pristatymuose, startuolių renginiuose kaip vertinimo komisijos nariai, mentoriai.

„Lithuanian ICT Cluster“ dalyvauja projekte „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Klasterio vadovybė bei įmonės aktyviai įsitraukusios į projektą, dalyvauja renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Projekto mentoriai kartu su įmonėmis brandinimo sesijų metu generavo idėjas naujoms bendroms veikloms apjungiant klasterio įmones produktų ir paslaugų kūrimui.

nuotrauka::1 nocrop

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Garso technikos paroda stebina lietuviškais gaminiais Premium

Lapkričio 22–24 d. Vilniuje, „Radisson Blu Hotel Lietuva“, rengiamoje IX tarptautinėje Hi-Fi garso technikos...

Laisvalaikis
11:45
Seimas parlamentarams iš „Telios“ nupirko 180 „prekybos terminalų“ Premium 2

Beveik tris Seimo kadencijas atlaikiusius posėdžių salės „IBM ThinkPad X60“ kompiuterius „Telia“, kuri...

Paslaugos
05:45
„Google“ griežtina politinės reklamos sąlygas Premium

JAV kompanija „Google“ nusprendė įvesti apribojimus tikslinei politinei reklamai – reklamdaviai nebegalės...

Verslo aplinka
2019.11.21
Biurų darbuotojus sportuoti skatinantis „OnePass“ pritraukė 160.000 Eur investiciją 1

Viena narystė – visi sporto klubai. Tokią idėją siekiantis įgyvendinti startuolis „OnePass“ (UAB „Sporto...

Paslaugos
2019.11.21
Lietuvos lazerių įmonės žengia gilyn į pramonės sektorių Premium 2

Pastarosiomis dienomis kelios Lietuvos lazerių bendrovės pranešė apie bebaigiamus pramoninių inovacijų...

Technologijos
2019.11.21
Vilniaus universitete bus dėstoma kibernetinė sauga

Vilniaus universitetas (VU), bendradarbiaudamas su Izraelio kibernetinio saugumo bendrove „Check Point“,...

Paslaugos
2019.11.20
„Alibaba“ Honkongo biržoje gali pritraukti iki 12,9 mlrd. USD

Kinijos elektroninės prekybos milžinė „Alibaba“ per akcijų platinimą Honkongo vertybinių popierių biržoje...

Rinkos
2019.11.20
Apžvalga: Lietuvos startuolių ekosistema auga sparčiau už latvių ir estų

Tarp 3 Baltijos šalių Lietuvoje rizikos kapitalo investicijų augimas yra didžiausias – Estiją lenkiame 47%, o...

Paslaugos
2019.11.20
„Plačiajuostis internetas“ nutraukė 20 mln. Eur vertės ryšio bokštų konkursus

Įsiteisėjus teismo sprendimui, viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“ nutraukė tris daugiau nei 20...

Technologijos
2019.11.20
JAV kapitalo įmonės idėja – sukurti asmeninę sveikatos sistemą Premium

Prieš penkerius metus Lietuvoje įsteigta JAV programinės įrangos kūrėjos „Exadel Inc“ antrinė įmonė „Exadel...

Pramonė
2019.11.20
„Google“ įžengė į 150 mlrd. USD vertės vaizdo žaidimų rinką

Antradienį interneto milžinė „Google“ pristatė naują žaidimų transliavimo platformą „Stadia“, taip įkeldama...

Paslaugos
2019.11.19
I. Laursas kuria investavimo platfomą: siūlys tokenizuoti NT Premium 5

Verslininkas ir investuotojas Ilja Laursas kuria sutelktinio finansavimo platformą „Oz finance“, kuri, kaip...

Rinkos
2019.11.19
CRM sąsiuvinyje išmanios sistemos neatstos, bet reikia tvarkingų procesų Premium

Jeigu verslo organizacijos procesai nesutvarkyti, verslo valdymo sistema mažai kuo padės, todėl kuriantieji...

Gazelė
2019.11.19
Čekijos planuose – skaitmeninis mokestis „Google“ ir „Facebook“

Čekijos vyriausybė pritarė siūlymui įvesti 7% skaitmeninio verslo mokestį, kuriuo siekiama padidinti...

Rinkodara
2019.11.19
HP atmetė „Xerox“ įsigijimo pasiūlymą  Premium

Bendrovė HP (dalis buvusios „Hewlett Packard“), atmetė „Xerox“ pasiūlymą įsigyti kompaniją už 33,5 mlrd. USD...

Technologijos
2019.11.19
„Qoorio“ pritraukė 2 mln. Eur investiciją ir startuoja Jungtinėje Karalystėje

Lietuvių sukurta žinių dalijimosi platforma „Qoorio“ pritraukė 2 mln. Eur investiciją produkto vystymui ir...

Paslaugos
2019.11.18
Pasaulyje pirmaujančių FinTech inovatorių reitinge - vienintelė Lietuvos įmonė Verslo tribūna 4

Tarptautinė audito, mokesčių ir verslo konsultacijų bendrovė KPMG kartu su rizikos kapitalo investicijų fondu...

Finansai
2019.11.18
Blokų grandinė: finansų paslaugų sektorių prislėgė nusivylimas Premium 3

Blokų grandinės technologija turėjo išstumti bankus ir suteikti galimybę pasauliui „pačiam būti (savo)...

Technologijos
2019.11.17
„Amazon“ užginčijo „Microsoft“ laimėtą 10 mlrd. USD vertės kontraktą 1

„Amazon Web Services“ (AWS) pranešė užginčijusi sprendimą 10 mlrd. USD JAV Gynybos departamento viešųjų...

Technologijos
2019.11.15
Papildytosios realybės akiniai grįžta, bet tik į verslo sektorių Premium

Kartu su pirma „Google Glass“ versija prieš keletą metų vos nenumirusi papildytosios realybės akinių...

Technologijos
2019.11.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau