„Lithuanian ICT Cluster“ – raktas į efektyvesnę veiklą ir augančius rezultatus

Publikuota: 2019-06-20
Marius Pareščius, „Lithuanian ICT Cluster“ prezidentas.
Marius Pareščius, „Lithuanian ICT Cluster“ prezidentas.

Gyvavimo dešimtmetį skaičiuojanti asociacija „Lithuanian ICT Cluster“ šiuo metu jungia daugiau nei 30 Lietuvos įmonių. Buvimas klasteryje įmonėms leidžia ne tik nukreipti esamus resursus, sukauptas žinias ir patirtį, bet ir energiją, siekiant sustiprinti konkurencingumą tarptautinėse rinkose.

Asociacija buvo įkurta 2010 m., tuomet ji vadinosi „Užupis Creative Cluster“. Pirmieji žingsniai buvo labiau orientuoti į IT, kūrybines industrijas, socialinius tinklus, žaidimų kūrimą, audiovizualines medijas. 2018 m. pasikeitė ne tik pavadinimas: asociacija tapo „Lithuanian ICT Cluster“, bet ir veiklos sritis – tapo informacinių technologijų (IT) ir komunikacijų klasteriu. Įmonių narių veiklos paletė – plati ir įvairi: nuo IT paslaugų, programavimo, kibernetinio saugumo sprendimų, verslo konsultacijų iki reklamos ir kino, o taip pat mokymų programų kūrimo, organizavimo ir vedimo.

„Buvimas klasteryje įmonėms leidžia ne tik nukreipti esamus resursus, sukauptas žinias ir patirtį, bet ir energiją, siekiant sustiprinti jų konkurencingumą tarptautinėse rinkose. Todėl šalies verslui aktualu jungtis į klasterius ir stiprinti lyderystę tarptautiniu mastu Lietuvai svarbiuose aukštųjų technologijų sektoriuose“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius.

Nenusileidžia užsienietiškai produkcijai

Dažnai yra akcentuojama, kad Lietuva lyderiauja pasaulyje pagal komunikacinių technologijų infrastruktūrą, turi greičiausią viešą „WiFi“ , minima kaip turinti vieną aukščiausių informacinių ir komunikacinių raštingumo rodiklių regione. Lietuvos IT potencialas nėra iki galo išnaudojamas tarptautinėje rinkoje, todėl klasteris jungia IT kompanijas, kurios programuoja informacines sistemas, kuria inovatyvius interneto svetainėmis ir mobiliomis aplikacijomis paremtus sprendimus tiek valstybinėms institucijoms, tiek verslui. Klasterio įmonės savo produktus iki šiol kūrė ir platino Lietuvoje, tačiau jų orientacija – eksportas į Europą ir kitas pasaulio šalis.

„Klasterio įmonės dažniausiai eksportuoja jau sukurtas informacines sistemas, kurias pritaiko prie užsakovų verslo poreikių užsienio šalyse. Kita svarbi klasterio įmonių darbo sritis – programuotojų darbo (angl. outsourcing) eksportas į kitas šalis, kuomet darbuotojas dirba Lietuvoje, tačiau užsakovai gali būti kitame pasaulio krašte, pvz., JAV, Vokietijoje ar Norvegijoje. Tai padeda šalies įmonėms išsaugoti darbuotojus, mokant vidutinį ar didesnį darbo užmokestį nei įprasta mūsų šalies darbo rinkoje. Taip programuotojai lieka Lietuvoje: čia gyvena ir dirba, gauna darbo užmokestį ir moka mokesčius, o mes juos auginame“, – teigė Marius Pareščius, „Lithuanian ICT Cluster“ prezidentas. Anot jo, darbuotojai džiaugiasi galėdami dalyvauti žinomų pasaulio startuolių ar didelių pasaulio įmonių produktų ar paslaugų kūrime.

Dalis klasterio įmonių dirba kūrybinių industrijų srityje: kuria žaidimus, multimedia produkciją, dalyvauja vaizdo klipų, reklamos, kino produkcijos kūrime, kurių didelė dalis eksportuojama. Ši produkcija kuriama čia, Lietuvoje, ir savo kokybe niekuo nenusileidžia kitose pasaulio šalyse kurtiems produktams. M. Pareščius džiaugėsi, kad protai nenuteka į kitas šalis, lieka Lietuvoje, o jų sukurta produkcija yra itin vertinama užsienyje.

Pagalba ir narėms, ir jaunoms įmonėms

„Lithuanian ICT Cluster“ yra ne tik asociacija, vienijanti IT ir komunikacijų verslo įmones, bet ir padedanti jaunoms įmonėms augti, kurti naujus verslus, produktus ir paslaugas. Inovatyvūs programiniai produktai, produktai sukurti naudojant 3D spausdinimo technologijas, medienos, plastiko ir metalo apdirbimo įrankius yra kuriami klasterio laboratorijose. Vėliau produktų ar paslaugų prototipai išbandomi Lietuvos ar kaimyninių šalių rinkose. Po prototipų bandymų yra taisomos išsiaiškintos klaidos, produktas tobulinamas, kol gimsta galutinis produktas, kuris atiduodamas gamybai ir tiražuojamas.

M. Pareščius atkreipia dėmesį, kad asociacija labai aktyviai užsiima verslo konsultavimu, padeda kurtis jauniems verslams. „Lithuanian ICT Cluster“ kartu su nariais padeda įsteigti įmones, formuluoti verslo idėją, ją išgryninti, susidėlioti naujo verslo tikslus, gauti finansavimą iš valstybės ar verslo investuotojų t. y. verslo angelų, rizikos kapitalo (angl. Venture Capital, VC), kurie mielai investuoja į perspektyvius startuolius. Taip pat šioje srityje aktyviai dirbama su Ekonomikos ir inovacijų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis bei kitomis valdžios institucijomis formuojant Lietuvos startuolių ekosistemą.

„Lithuanian ICT Cluster“ – Lietuvos klasterių asociacijos narė, glaudžiai bendradarbiaujanti su užsienio partneriais – klasteriais iš viso pasaulio, o ypač glaudūs ryšiai užmegzti su klasteriais iš Norvegijos, Austrijos, Olandijos, Kroatijos, Airijos, Slovėnijos, Lenkijos, Moldovos, Brazilijos, JAV. „Jau beveik dešimtmetis, kai organizuojame klasterių ir įmonių renginius Lietuvoje, dalyvaujame užsienio parodose, konferencijose, apskrito stalo diskusijose, tarptautiniuose projektuose, tokiuose kaip ES smulkių ir vidutinių įmonių konkurencingumo programoje COSME, „Horizon 2020“. Esame kviečiami pranešėjais, kur Lietuva yra pristatoma kaip inovatyvi šalis, o įmonės narės bei mūsų geroji praktika yra rodoma kaip pavyzdys kitoms šalims“, – teigė M. Pareščius.

Verslumo skatinimas tarp jaunimo

„Lithuanian ICT Cluster“ itin daug dėmesio skiria jaunosios kartos švietimui ir verslumo ugdymui. Pernai Vilniuje ir Klaipėdoje įvykę studentų ir dėstytojų mokymai apie verslumą davė apčiuopiamų rezultatų. Po 8 savaitgalių mokymų, kuriuose dalyvavo 150 studentų ir 18 dėstytojų, buvo pradėtas ne vienas studentų verslas, įkurtos įmonės, startuoliai. Asociacija daug dirba su universitetais ir kolegijomis, padeda kurti naujas mokymo programas, kurios dažniausiai yra nukreiptos į verslumo skatinimą, IT, žaidimų kūrimą, programavimą, dirbtinį intelektą ir kūrybines industrijas. Asociacijos nariai taip pat dalyvauja studentų baigiamųjų darbų pristatymuose, startuolių renginiuose kaip vertinimo komisijos nariai, mentoriai.

„Lithuanian ICT Cluster“ dalyvauja projekte „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Klasterio vadovybė bei įmonės aktyviai įsitraukusios į projektą, dalyvauja renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Projekto mentoriai kartu su įmonėmis brandinimo sesijų metu generavo idėjas naujoms bendroms veikloms apjungiant klasterio įmones produktų ir paslaugų kūrimui.

nuotrauka::1 nocrop

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„OnePlus“ didina apsukas ES, ieško atstovų Lietuvoje Premium 6

Jauna Kinijos mobiliųjų technologijų bendrovė „OnePlus“ neseniai Helsinkyje atidarė pirmą klientų aptarnavimo...

Paslaugos
08:11
„Swedbank“ baigia programėlės bandymus, diegia mokėjimus apyrankėmis 16

„Swedbank“ skelbia baigiantis programėlės „Swedbank 2019“ viešus bandymus (angl. beta testing). Tiesa, senoji...

Paslaugos
2019.07.02
SEB bankas diegiasi naują IT platformą 14

SEB bankas Lietuvoje 2020 m. pirmą ketvirtį planuoja diegti naują IT platformą, kuria valdoma dauguma banko...

Paslaugos
2019.07.02
Įstrigusių „Boeing 737 Max“ programinę įrangą kūrė ir Lietuvoje veikianti HCL 23

„Boeing 737 Max“ lieka ant žemės. Neatsakytas ir klausimas, kaip kompanija, garsėjanti kruopštumu, pridarė...

Paslaugos
2019.07.01
„Swedbank“ rankose „Rise Vilnius“ tampa „Rockit“ Premium 4

„Swedbank“ ir Lietuvą paliekantis „Barclays“ operacijų centras užbaigė sandorį dėl finansinių technologijų...

Paslaugos
2019.07.01
„Rise Vilnius“ tapo „Rockit“

„Swedbank“ ir Lietuvą paliekantis „Barclays“ operacijų centras užbaigė sandorį dėl finansinių technologijų...

Paslaugos
2019.07.01
Technika: nesisuka, bet verčia suktis. Kas? Premium 2

Ką darote su senučiuku, pavyzdžiui, kokio dešimtmečio senumo nešiojamuoju kompiuteriu? Taip taip, tuo pačiu,...

Verslo klasė
2019.06.30
Išmaniųjų laikrodžių evoliucija: nuo J. Bondo iki šių dienų 3

Manoma, kad pirmasis rankinis laikrodis buvo sukurtas dar 1806 metais. O štai pirmasis išmanusis laikrodis...

Paslaugos
2019.06.30
Amerikiečių įsigyta „Baltic Car Equipment“ planuoja eksporto plėtrą Premium 8

Automobiliams skirtų elektronikos įrenginių gamybos ir IT sprendimų vystymo bendrovė „Baltic Car Equipment“...

Verslą Kazachstane pardavusi „Tele2“ akcininkus palepins dividendais 3

Švedijos telekomunikacijų bendrovė „Tele2“, pardavusi savo akcijas Kazachstano įmonėje „Mobile...

Rinkos
2019.06.28
Lietuvoje įrengs eksperimentinę baterijų energijos kaupimo sistemą 7

Baltijos šalims sinchronizuojant elektros tinklus su žemynine Europa, Lietuvoje paskelbtas tarptautinis...

Pramonė
2019.06.28
NASA zondas tyrinės didžiausio Saturno palydovo paviršių

NASA pranešė planuojanti siųsti zondą į didžiausią Saturno palydovą Titaną. 2026 m. startuosiančios misijos...

Laisvalaikis
2019.06.28
Permainos „Baltic Amadeus“ tęsiasi: įmonė keičia ir logotipą  8

Informacinių technologijų (IT) bendrovė „Baltic Amadeus“ tęsia pertvarkas. Pasikeitus akcininkams ir...

Paslaugos
2019.06.27
Įmonių įspūdžiai iš parodos: visiems prireikė lietuviškų lazerių Premium 9

Lietuvos lazerių sektoriaus bendrovės, dalyvaujančios Miunchene vykstančioje didžiausioje ir svarbiausioje...

Paslaugos
2019.06.27
Trečią kartą patikino: „Revolut“ grėsmės nekelia 57

Strateginių įmonių sandorius tirianti vyriausybinė komisija dar kartą, jau trečią, ištyrė Jungtinės...

Rinkos
2019.06.27
„Foxconn“: pasaulio elektronikos fabriko laukia rimti išbandymai  Premium

Didžiausia pasaulyje elektronikos prietaisų užsakomosios gamybos bendrovė „Hon Hai Precision Industry“,...

Technologijos
2019.06.26
Tarp 40 įtakingiausių dirbtinio intelekto srityje dirbančių lyderių – ir lietuvė

„Danske Bank“ IT operacijų vadovė Ona Juodkienė pateko į vienos didžiausių IT bendrovių pasaulyje IBM...

Technologijos
2019.06.26
Klaipėdoje ruošiamas uosto technologijų hakatonas

Rugsėjo 20–22 d. į Klaipėdą sukviestos technologijų specialistų komandos kurs išmanias transporto ekosistemas.

Startuolis „Ziticity“ sutarė dėl investicijos ir žengė į Kauną 4

Lietuvių prekių pristatymo startuolis UAB „Miesto logistika“, veikiantis su prekės ženklu „Ziticity“, VŽ...

Paslaugos
2019.06.25
Didžiausioje lazerinės fotonikos parodoje – rekordinės Lietuvos pajėgos Premium

Šią savaitę Miunchene vykstančiame svarbiausiame lazerių pramonės renginyje „Laser World of Photonics 2019“...

Paslaugos
2019.06.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau