„Vismos“ vadovas Øysteinas Moanas: esame atviri naujų įmonių įsigijimams Lietuvoje

Publikuota: 2019-02-07
Tik įsitraukę darbuotojai gali užtikrinti
geros kokybės produktų kūrimą ir
priežiūrą, įsitikinęs „Vismos“ vadovas
Oysteinas Moanas.
Tik įsitraukę darbuotojai gali užtikrinti geros kokybės produktų kūrimą ir priežiūrą, įsitikinęs „Vismos“ vadovas Oysteinas Moanas.

Talentingi ir įsitraukę darbuotojai, sunkiai nukopijuojami produktai ir laiko dvasią atitinkantys darbo principai – tai, pasak bendrovės „Visma“ vadovo Øysteino Moano, yra trys kertiniai veiklos strategijos akmenys didžiausioje Norvegijos ir vienoje didžiausių Europos programinės įrangos kūrėjų įmonių. Biurus 17 valstybių turinčios įmonių grupės vadovas lankėsi Lietuvoje ir paskelbė apie padalinio mūsų šalyje plėtrą.

Vos per septynerius metus nuo aštuonių iki daugiau nei 300 darbuotojų užaugęs programinę įrangą kuriančios bendrovės „Visma“ biuras Lietuvoje įpusėjus lapkričiui pradėjo naują plėtros etapą. „Visma Lietuva“ persikėlė į naujas patalpas verslo centre „Burės 3“ ir per artimiausius metus planuoja pasamdyti dar 150 programinės įrangos kūrėjų.

– Vadovaujate „Vismai“ daugiau nei 20 metų, prie jos vairo stojote dar 1996-aisiais. Ar po tiek laiko profesinėje veikloje dar randate ko nors naujo?

– Pirmiausia turiu paminėti, kad „Visma“ prieš 20 metų ir „Visma“ dabar – visiškai skirtingos bendrovės. Turime kitokius tikslus, kitokius būdus pasiekti juos ir kitokius darbo principus. Jaučiuosi labai įsitraukęs į šiandieninį bendrovės etapą. Kasdien susiduriu su be galo protingais žmonėmis, kuriuos galiu pavadinti tiesiog „grynuoliais“. Jų atsidavimas motyvuoja mane patį, suteikia pasitikėjimo, tad stengiuosi tokių žmonių į bendrovę pritraukti kuo daugiau.

– Sakote, kad „Visma“ labai pasikeitė. Prieš 20 metų, kai pradėjote jai vadovauti, kolektyvą sudarė 300 darbuotojų, metinė apyvarta siekė apie 26 mln. Eur. Dabar „Vismoje“ dirba daugiau nei 8 tūkstančiai žmonių, o grupės metinė apyvarta siekia milijardą. Koks jūsų sėkmės receptas?

– Mūsų bendradarbių skaičius jau viršijo 8 500, o 2018 m. metinės pajamos sudaro 1,3 mlrd. Eur. 2019 m. planuojame pasiekti 1,6 mlrd. Eur metinę apyvartą.

Norint, kad verslas sėkmingai vystytųsi, neužtenka vieno faktoriaus. „Visma“ užsiėmė strategiškai teisingą poziciją, kuri iki šiol padeda augti visai grupei. Priėmėme sprendimą kurti programinę įrangą, kuri yra kritiškai svarbi organizacijoms. Versle būna ir gerų, ir blogų dienų, bet yra funkcijos, kurias bendrovės turi atlikti nuolat. Tai finansų apskaita, mokesčiai, sąskaitų išrašymas ir t. t. Šių dalykų negali atsisakyti net ir susidūręs su sunkumais.

Kitas mūsų sėkmės faktorius – programinė įranga, kuriama remiantis vietiniu reglamentavimu ir reguliavimu. Silicio slėnio bendrovėms būtų sunku ją nukopijuoti ir standartizuoti. Toks programinės įrangos lokalizavimas padeda apsisaugoti nuo konkurentų ir leidžia mums būti rinkos lyderiais nedidelėse valstybėse, pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse. Ši strategija mums suteikia galimybę žengti ir į didžiąsias rinkas, tokias kaip Kinija, JAV, Vokietija, Japonija ar Prancūzija.

Savo laiku priėmėme teisingą sprendimą perkelti programinę įrangą ir paslaugas į debesų kompiuteriją. Apie 70–80 proc. visų mūsų procesų vyksta būtent taip. Daugelis IT bendrovių vis dar naudoja „Windows“ technologiją, o ne debesijos, tad mes turime pranašumą. 

Pagaliau spartų grupės augimą vainikuoja darbuotojai. Geriems produktams kurti ir procesams kontroliuoti reikalingi geri darbuotojai, todėl ir samdome talentus. Kad pas mus dirbtų geriausieji, artimai bendradarbiaujame su universitetais – taip anksti pastebime talentingiausius žmones ir sudarome galimybes jiems augti pas mus.

Taigi verslo sėkmei užtenka gerų žmonių, reikalingų produktų ir teisingai organizuoto darbo proceso.

– O kokie „Vismos“ ateities planai ir vizija? Planuojate sutelkti dėmesį į namų rinkas ar svarstote ir apie tarptautinę plėtrą?

– Artimiausius penkerius metus sieksime plėstis po 25–30 proc. kasmet. Šiuo metu pagal apyvartą esame šeštoji programinės įrangos kūrėja Europoje ir norime tapti trečiąja. Planai ambicingi, tačiau sėkmingai įgyvendinami tikslai, kuriuos išsikėlėme iki šiol, leidžia į ateitį žvelgti optimistiškai.

Svarbu ne tik apyvartos augimas, tačiau ir ėjimas į gylį. Norime tapti lyderiais tarp programinės įrangos kūrėjų, vertinant pagal vartotojų patirtį bei pasitenkinimą ir pagal darbuotojų įsitraukimą. Tik įsitraukę darbuotojai gali užtikrinti geros kokybės produktų kūrimą ir priežiūrą.

– Turite biurus Skandinavijos šalyse, taip pat Olandijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Rumunijoje. Kokią vietą jūsų planuose užima Lietuva?

– Aktyviausiai veiklą vykdome Šiaurės regione, Beniliukso šalyse, taip pat Centrinėje ir Rytų Europoje – nuo Estijos iki Rumunijos. Šiuo metu Lietuvoje turime programinės inžinerijos centrą. Čia dirba daugiau nei 300 darbuotojų ir kas mėnesį jų vis daugėja. Tačiau grupės plėtrą vykdome ir kitaip – kiekvienais metais įsigydami 15–20 įmonių. Tokia dvejopa strategija – esamų programinės įrangos centrų plėtimas ir įmonių įsigijimai – leidžia mums kasmet paaugti trečdaliu. Taigi, nuolat ieškome įdomių vietos bendrovių, kurios galėtų papildyti „Vismos“ šeimą. Įsigijome tokių Latvijoje ir Estijoje, esame atviri pasiūlymams ir Lietuvoje.

– Nuolat minite talentus. Dauguma technologijų įmonių nurodo, kad vienas didžiausių sektoriaus iššūkių – darbuotojų pritraukimas. Ar susiduriate su šia problema? Jei taip, kaip ją sprendžiate?

– Pritraukti geriausius talentus yra didžiausias iššūkis, nes jų nori visi. Tenka konkuruoti ne tik su IT įmonėmis, bet su visomis organizacijomis. Kaip minėjau, bendradarbiaujame su universitetais, kad kuo anksčiau pastebėtume potencialą turinčius žmones. Siūlome sustyguotus procesus įmonės viduje ir itin skatiname lyderystę, kuri, mano manymu, darbuotojo tobulėjime yra svarbiausias dalykas. Tinkamas lyderis įtraukia talentą į darbą, taip naudą gauna abi pusės.

– Minite, kad skatinate darbuotojų įsitraukimą ir lyderystę. „Visma Lietuva“ darbuotojai yra susiskirstę į komitetus ir patys kontroliuoja skirtingas įmonės veiklos sritis. Ar tokia organizacinė kultūra yra visoje grupėje?

– Skirtingose valstybėse mūsų padaliniai turi skirtingas organizacines kultūras, tačiau jas vienija keli dalykai: esame atviri, pragmatiški ir demokratiški. Propaguojame lyčių lygybę, darbuotojus paaukštiname pagal jų pasiekimus ir skatiname komandinį darbą. Manau, daugelis pasakytų, kad tai, ką darome, ir yra skandinaviškas vadybos stilius. Baltijos šalių gyventojams šios vertybės yra artimos, tad „Vismos“ vadybos stilius iš aplinkos išsiskiria mažiau. Tačiau į kai kurias šalis, pavyzdžiui, Rumuniją, atnešame visai kitokią darbo kultūrą nei įprasta.

– Lietuvoje vyksta sparti tradicinės ekonomikos transformacija į skaitmeninę. Kai kurias atvejais patiriame nesėkmių, ypač viešajame sektoriuje. Ką patartumėte lietuviškų organizacijų vadovams, kurie įgyvendina skaitmeninius projektus?

– Viešasis sektorius susiduria su šiomis problemomis daugelyje šalių, taip pat ir Skandinavijoje, taigi nesate unikalūs (šypsosi). Pirmiausia, reikia profesionalių žmonių abiejose pusėse – tiek perkančiosios organizacijos, tiek tiekėjo. Svarbu, kad perkančioji organizacija turėtų kvalifikuotą žmogų, kuris galėtų suformuluoti projekto poreikį ir atsirinkti tinkamą tiekėją. Kitas žingsnis – tinkama projekto specifikacija ir darbo metodologija. Vysčius projektą penkerius metus ir tik po to jį realizavus gali paaiškėti, kad dalis jo funkcijų jau pasenusios arba kad projekto apskritai nebereikia.

Mes stengiamės daryti kitaip ir dirbame Agile metodika: jei tik įmanoma, projektą realizuojame per porą mėnesių nuo jo pradžios ir tuomet jį vystome, pridėdami naujas funkcijas. Toks darbo principas leidžia produktui likti aktualiam. Taip pat įtraukiame vartotojus į produkto tobulinimą: naudodamiesi produktu jie diktuoja, kurios funkcijos reikalingos, o kurias reikia tobulinti ir vystyti. Greitas grįžtamasis ryšys dažnai užtikrina IT projekto sėkmę. Taigi mano rekomendacija – naudokite Agile metodą visada, kai tik įmanoma.

– Dirbtinis intelektas ir automatinis mokymasis yra „karšta“ tema, kuri jaudina ne tik profesinę, bet ir plačiąją visuomenę. Štai „Teslos“ įkūrėjas Elonas Muskas kalba apie tai, kad dėl dirbtinio intelekto net gali kilti Trečiasis pasaulinis karas. Jūs dirbtinio intelekto plėtrą matote iš arti, nes patys jį kuriate. Kokia jūsų nuomonė apie šias diskusijas?

– Programinės įrangos kūrimo versle esu nuo 1979-ųjų ir galiu pasakyti, kad žmonės visada nerimavo dėl technologinio progreso ir plėtros. Tas nerimas jaučiasi net populiariojoje kultūroje – nesvarbu, tai Isaaco Asimovo knygos ar tokie filmai kaip „Aš, robotas“.

Bet pažiūrėkime į faktus. Dirbtinio intelekto nauda yra akivaizdi. Jau anksčiau galėdavome automatizuoti procesus, tarkime, gamybos. Tai prisidėjo prie jos suklestėjimo. Standartizacija pasiekė ir paslaugas, pavyzdžiui, klientų aptarnavimą. Tačiau iki šiol galėdavome automatizuoti tik atsakymus į standartinius vartotojų klausimus, tokius kaip pamiršto slaptažodžio priminimas. Su dirbtinio intelekto ir automatinio mokymosi plėtra išsiveržiame į naujas erdves, kur vartotojai gauna visai naujos kokybės aptarnavimą.

Automatinis mokymasis tampa vis labiau prieinamas ir kol kas matau tik jo naudą. Tad, manau, susirūpinimą ir pastangas reikėtų nukreipti į žmogaus prigimtį ir jos pažinimą, o ne į gąsdinimus dirbtiniu intelektu. 

FOTOGALERIJA Visma Lietuva (6 nuotr.)

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Estai atrado lietuviškus dūmų detektorius  – „Eldes“ vos spėja juos gaminti Premium 1

Idėją patobulinti produktą gali pasiūlyti ir klientai: estų saugos tarnyba paprašė UAB „Eldes“ nuotolinį dūmų...

Gazelė
2019.04.19
„Facebook“ „netyčia“ pasisavino 1,5 mln. vartotojų kontaktų 1

„Facebook“ pastaraisiais mėnesiais šoka nuo vieno skandalo prie kito. Šiandien paaiškėjo, kad kompanija, be...

Paslaugos
2019.04.18
Rinkoje laukiamas „Samsung Galaxy Fold“ lūžta

Neseniai pristatytas beveik 2.000 USD kainuosiantis „Samsung“ išmanusis telefonas „Galaxy Fold“,...

Technologijos
2019.04.18
Sunkus „Apple“ sprendimas supurtė ryšio lustų rinką Premium

Šią savaitę paskelbtos kelios elektronikos ir puslaidininkių kompanijų naujienos, privertė ne vieną rinkos...

Paslaugos
2019.04.18
Idėja iš Londono: lietuviai sukūrė sporto klubus vienijančią interneto platformą Premium

Aktyvi dviejų vaikų mama Greta Šidlauskienė su broliu Laurynu Gružinsku sukūrė sporto klubus vienijančią...

Paslaugos
2019.04.18
„SpectroCoin“ turi pastabų kriptovaliutų sektoriaus reguliavimui 13

Lietuvos planai dėl naujo kriptovaliutų sektoriaus reguliavimo suvaržys visą šalies finansų technologijų...

Rinkos
2019.04.18
„Telecentras“ ir „LG Electronics“ bendradarbiaus Lietuvoje diegdami hibridinę TV 8

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras („Telecentras“) ir PIetų Korėjos bendrovė „LG Electronics“ sutarė...

Paslaugos
2019.04.18
„Uber“ ateina į biržą: Lietuvos analitikų verdiktas, ar verta investuoti Premium

JAV pavėžėjimo paslaugų pradininkei „Uber“ žengiant į biržą, Lietuvos analitikų nuomonės dėl investavimo į...

Rinkos
2019.04.18
Darbuotojus motyvuoja robotai Algis ir Pūkis Premium

Robotai ir darbų automatizacija dažnai įsivaizduojami kaip žmogiškosios darbo jėgos priešai. Tačiau bent jau...

Vadyba
2019.04.17
Populiariausi socialinės inžinerijos būdai ir kaip nuo jų apsisaugoti? Verslo tribūna 2

Per pastarąjį dešimtmetį kibernetinio saugumo kontekste vis daugiau dėmesio sulaukianti socialinė inžinerija...

Išmani Lietuva
2019.04.16
Pirmame gynybos hakatone triumfavo kompiuterinės regos sprendimų kūrėjai 1

Rukloje savaitgalį vykusios pirmosios Lietuvoje gynybos technologijų kūrybos stovyklos (hakatono) pagrindinį,...

Paslaugos
2019.04.16
„Bitė Lietuva“ pirmoji Lietuvoje bando įregistruoti garsinį ženklą

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“, neseniai pristačiusi atnaujintą savo pagrindinį prekės ženklą ir...

Rinkodara
2019.04.16
Lietuva neužleidžia lyderio pozicijų lazerių srityje Verslo tribūna

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK) nariai vieningai tvirtina, kad LITEK ypač svarbus ir...

Išmani Lietuva
2019.04.16
ESET: sukčiai vėl ėmėsi pornografijos mėgėjų šantažo 7

Kai šią savaitę jaunas programišius buvo nuteistas šešerių metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausme...

Paslaugos
2019.04.15
Psichologiniai triukai arba kodėl Siri ir Aleksa kalba moterų balsais 3

Vadinamojo silpnojo dirbtinio intelekto (DI) pagrindu veikiantiems skaitmeniniams asistentams, tokiems kaip...

Paslaugos
2019.04.15
4 iš 10 mokslo daktarų renkasi karjerą versle, kur atlyginimai didesni 6

Nors doktorantūros studijos dažnai siejamos su akademine karjera, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės...

Paslaugos
2019.04.15
Blokų grandinės logistikoje: kelią skinantys milžinai kviečia mažesnius Premium

Blokų grandinių („blokchain“) technologija žada naujas logistikos galimybes: gerąja „Maersk“ ir IBM praktika...

„Startup Visa“ rezultatai gerėja, panaši programa ruošiama ir darbuotojams 1

Per pirmus tris šių metų mėnesius leidimą Lietuvoje įkurti 18 startuolių gavo 45 užsienio piliečiai,...

Paslaugos
2019.04.13
D. Trumpas pasirengęs nugalėti 5G lenktynėse, ruošiasi ir Lietuva 12

JAV vadovo Donaldo Trumpo administracija paskelbė apie įvairias iniciatyvas, skirtas 5G plėtrai. Anot...

Technologijos
2019.04.13
NASDAQ viceprezidentas B. Petersonas: technologijos apverčia verslą Premium

Pirmosios pasaulyje elektroninės biržos NASDAQ, įkurtos dar 1971 m., viceprezidentas ir technologijų ir...

Verslo klasė
2019.04.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau