Efektyvesniam vėžio gydymui – KTU startuolio dozimetras

Kauno technologijos universiteto (KTU) taikomosios fizikos, medžiagų mokslo, medicinos fizikos ir elektronikos inžinerijos studijų absolventai, įkūrę mažąją bendriją (MB) Šeši partneriai, sukūrė BrachyDOSE dozimetrijos sistemą, skirtą vienam iš dažniausių vėžio gydymo būdų brachiterapijos procedūroms tobulinti.
Brachiterapija tai spindulinės terapijos procedūra, kurios metu vėžio pažeisti paciento audiniai apšvitinami radionuklidų skleidžiama spinduliuote, patalpinus radioaktyvųjį šaltinį kuo arčiau taikinio (naviko) arba įvedus jį į taikinį. Tačiau kartu su vėžinėmis ląstelėmis apšvitinami ir sveiki organai. Todėl svarbu kontroliuoti pacientų apšvitą (dozę), siekiant sumažinti spinduliuotės poveikį sveikiems organams.
Mintys konstruoti ir dirbti medicinos inžinerijos srityje gimė KTU, kai pradėjau medžiagų inžinerijos doktorantūros studijas. Besidomėdama dozimetrijos sritimi prof. Diana Adlienė atrado problemą, su kuria susiduria medikai, atlikdami brachiterapiją nužudyti vėžines ląsteles, o sveikųjų organų nepažeisti. Vėliau produkto koncepcija ir sprendimas buvo kuriami įmonėje, sako dr. Neringa Šeperienė, MB Šeši partneriai vadovė.
BrachyDOSE dozimetras yra lankstus, maždaug milimetro skersmens vamzdelis, užpildytas polimerine medžiaga, kuri priklausomai nuo apšvitos dozės keičia savo savybes. Dozimetras, skirtas apšvitos dozių registravimui, yra patalpinamas viename iš pacientui implantuotų kateterių, skirtų radioaktyvaus šaltinio įvedimui. Po procedūros dozimetras išimamas, o informacija nuskaitoma naudojant specialiai sukonstruotą įrenginį.
BrachyDOSE kol kas tėra prototipas.
Iki rinkos dar ilgas kelias, pripažįsta p. Šeperienė.
Tiesa, Šeši partneriai jau sulaukė įvertinimo. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) konkurse produktas laimėjo Prototipų komercinimo paslaugos projektą. MB Šeši partneriai taip pat dalyvavo programoje Kauno startuoliai 2018 ir laimėjo I-ąją vietą. O Kauno įmonių inovatyviausių produktų konkurse, kurį organizavo Kauno mokslo ir technologijų parkas, inovatyvus produktas užėmė antrąją vietą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti