Vokietijos konkurencijos prievaizdai imasi „Amazon“

Vokietijos konkurencijos sargai pradėjo tirti JAV e. komercijos milžinės Amazon veiklą. Vokiečiai įtaria, kad bendrovė išnaudoja savo dominuojančią padėtį rinkoje santykiuose su mažmenininkais, kurie Amazon interneto prekyvietėje parduoda savo produktus.
Ketvirtadienį Vokietijos federalinė kartelių tarnyba pranešė, kad gavo daug prekybininkų skundų dėl milžinės veiksmų ir pradeda tyrimą.
Amazon veikia kaip pardavėjas ir durininkas, galintis atidaryti arba uždaryti duris klientams. Dvigubas įmonės vaidmuo ji yra didžiausia prekybininke ir prekybos platformos savininkė reiškia, kad ji turi galimybes trukdyti arba sudaryti nesąžiningas sąlygas kitiems prekybininkams, veikiantiems toje platformoje, sako Andreasas Mundtas, kartelių tarnybos vadovas.
Anot jo, tyrimo metu bus nagrinėjamos verslo sąlygos, kurias Amazon taiko prekybininkams, naudojantiems JAV milžinės interneto svetainę kaip pardavimo kanalą, įskaitant neskaidrią santykių su prekybininkais nutraukimo procedūrą, pranešimus dėl atidėtų mokėjimų ir prekių siuntimo sąlygų.
Amazon atsisako komentuoti padėtį, tik skelbia, kad visapusiškai bendradarbiauja su šalių, kuriose dirba, įstaigomis, ir tikina, kad toliau dirbs, remdama mažų ir vidutinių įmonių augimą, rašo Reuters.
Nors Vokietija yra antra pagal dydį Amazon rinka (po JAV), bendrovė šioje šalyje vis susiduria su sunkumais. Jau kurį laiką Amazon kovoja šalies profsąjungomis dėl darbo užmokesčio ir sąlygų logistikos darbuotojams, kurie, beje, praėjusią savaitę surengė dar vieną streiką.
Nepatenkinta ir Europos Komisija
Vokiečiai ne vieninteliai, įtariantys, kad Amazon dirba ne itin sąžiningai. Šiuo metu Europos Komisija (EK) tai pat domisi šios kompanijos veikla šiapus Atlanto. Komisijai irgi užkliūna tai, kad Amazon yra ir prekybininkė, ir prekybinės platformos savininkė, teikianti galimybę joje prekiauti trečiosioms šalims.
EK yra paskelbusi užklausą dėl Amazon taikomų sąlygų Europoje ir laukia mažmenininkų bei gamintojų atsiliepimų, ar JAV milžinės taisyklės ir verslo praktika pakenkė jų verslui.
Šiuo metu Vokietijos konkurencijos sargai tiria ir Facebook, mat nustatyta, kad bendrovė piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi rinkoje, rinkdama duomenis apie žmones be jų žinios ir sutikimo. Nutarimo šioje byloje laukiama kitų metų pradžioje.
Tačiau tai veikiausiai dar nebus pabaiga. Šio tyrimo duomenis vokiečiai perdavė EK, kuri svarsto pradėti oficialų Facebook veiklos tyrimą, nes toks duomenų rinkimas pažeidžia Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR).
Maža to. Šiemet gegužę, pradėjus taikyti BDAR, Facebook, Google, WhatsApp ir kelios kitos bendrovės buvo įspėtos, kad jų verslo praktika pažeidžia reglamentą. Dabar teigiama, kad tam dalies pažeidimų įmonės iki šiol nepašalino. Jei tai bus nustatyta ir įrodyta, įmonėms gresia milijardinės baudos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti