Suaugusiųjų karjeros pokyčiams startą duoda programavimo mokykla

Tobulėjant technologijoms ir vyraujant jaunumo kultui vyresnio amžiaus žmonės, šiandieninei darbo rinkai neturintys reikiamų kvalifikacijų, lieka už borto: yra atleidžiami arba, norėdami karjerą pasukti kita linkme, susiduria su žinių stoka. Nors Darbo birža siekia įdarbinti kuo daugiau žmonių, ne visi ieškantieji darbo turi tai, ko reikia darbdaviams. Šią problemą trečius metus spręsti padeda programavimo mokykla Vilnius Coding School, dirbanti su kvalifikaciją keliančiais ar persikvalifikuoti siekiančiais suaugusiais.
Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Rygoje mokytis kviečianti Vilnius Coding School gali pasigirti sėkmingai įdarbinusi didžiąją dalį mokinių, dalis jų jau tapo trokštamais ir medžiojamais specialistais ar sėkmingai plėtoja savo sukurtus verslus.
Žmonės į mūsų mokyklą dažnai ateina nusivylę, trokštantys karjeros pokyčių ir dažniausiai nesitiki, kad jiems tai pavyks. Todėl labai smagu tuos žmones po mokymų matyti labiau savimi pasitikinčius ir išeinančius dirbti į didžiausias IT įmones bei girdėti, kad jų svajonė pasikeisti išsipildė, sako Julija Rimšelė, Vilnius Coding School įkūrėja ir vadovė.
Remia ir Darbo birža
Mokyklos tikslinė auditorija suaugusieji. J. Rimšelė sako, kad daugiausia mokykloje mokosi 2535 m. amžiaus žmonių, tačiau išmokti programuoti nori ir 50 m. perkopę žmonės, siekiantys savo kompetencijomis atitikti šiuolaikinę darbo rinką.
nuotrauka::1 left
Suaugusių žmonių karjeros pokyčiai problemiški. Šie žmonės turi vaikų, paskolų ir kitų finansinių įsipareigojimų, taigi jiems reikia greitai persiorientuoti darbo rinkoje. Nusprendę keisti karjerą šie žmonės rizikuoja. Tai ne laisvalaikio praleidimo būdas ar užsienio kalbos mokymasis savo malonumui, tai realūs karjeros sprendimai, kuriuos reikia priimti labai atsakingai. Mūsų mokykloje sprendžiami gyvybiškai svarbūs žmonių gyvenimo klausimai ir mes esame pasiryžę padėti juos išspręsti, nesiekiame tik prispausdinti ir išdalinti diplomus, pasakoja J. Rimšelė.
Daliai Vilnius Coding School mokinių mokslus finansuoja Darbo birža, taigi persikvalifikuoti gali ir neturintys finansinių išteklių. Šie žmonės dažniausiai lanko dieninius kursus ir per gana trumpą laiką sugeba išmokti to, ko prašo darbdavys. Dirbantys ir kvalifikaciją mokykloje keliantys žmonės renkasi vakarinius kursus, jie nėra tokie intensyvūs ir trunka kiek ilgiau.
Padeda pasirinkti kelią
Vilnius Coding School persikvalifikavimo sistema susideda iš dviejų dalių: karjeros centro ir mokymų. Anot J. Rimšelės, karjeros centras yra tai, kas skiria šią mokyklą iš kitų, mat čia žmonės ne tik išmoksta programuoti ar įgyja darbui reikalingų įgūdžių, jie taip pat gauna pagalbą karjeros keitimo klausimais, taigi persikvalifikuoti jiems pavyksta lengvai ir tikslingai. Karjeros centras leidžia besimokančiuosius nukreipti teisinga linkme ir parenka jų būdui tinkamiausią mokytis programavimo kalbą.
Visi mūsų konsultantai patys yra persikvalifikavę ar radikaliai pakeitę darbą, todėl žino, kaip tai nelengva, ir geba remdamiesi savo patirtimi konsultuoti mokinius. Su kiekvienu užsukusiu į mokyklą ir norinčiu pradėti čia mokytis kalbamės apie turimus įgūdžius, sužinome, kur žmogus nori nueiti ir kokioje aplinkoje save įsivaizduoja. Tuomet kryptingai mokome tų dalykų, kurie žmogui bus reikalingi darbe, pasakoja J. Rimšelė.
Mokykloje mokoma tik populiariausių ir darbo rinkai reikalingiausių programavimo kalbų. Pasak J. Rimšelės, mokytojai nesistengia mokinių galvų apkrauti teorijomis, mat patys mokiniai siekia vos paklausę sėsti ir praktikuotis. Ji sako, kad norint išmokti programuoti ir tapti darbdavių geidžiamu specialistu, kaip ir kiekvienoje srityje, neužtenka dirbti vien tik klasėje reikia atlikti ir namų darbus, praktikuotis.
Mokykloje daug dirbame su žmonių lūkesčiais, mat dažnas programavimą romantizuoja. Jei nusipirksi sporto klubo abonementą, tai nereiškia, kad raumenys užaugs savaime, lygiai taip pat ir čia be sunkaus darbo nepasieksi aukštumų, teigia ji.
Sėkmė šypsosi daugumai
Vilnius Coding School bendradarbiauja su dauguma IT įmonių. Anot J. Rimšelės, kai kurios jų iš pradžių į mokyklą žiūrėjo skeptiškai ir buvo linkusios į darbą priimti universitetų, o ne mokyklos absolventus. Tačiau išvydę mokyklą baigusių žmonių galimybes ir motyvaciją, šių įmonių personalo vadovai greitai pakeitė nuomonę, todėl dabar Vilnius Coding School absolventus priima labai noriai.
Darbdaviai mato, kad šių žmonių motyvacija yra visai kitokia, nei ką tik iš universiteto suolo pakilusių studentų. Mūsų mokiniai tikslingai siekia pakeisti karjerą, todėl dauguma jų susiranda darbą iškart arba atlikę praktiką įmonėje, teigia mokyklos įkūrėja.
Mokykla, net ir išleidusi mokinius į darbo rinką, palaiko ryšius ir seka jų progresą. Tokiu būdu mokyklos darbuotojai išgirsta daugybę sėkmės istorijų, kaip programavimas atvėrė naujus karjeros kelius, padėjo pakilti pareigose ar užtikrino didesnį atlyginimą.
Galime papasakoti ne vieną sėkmės istoriją, kuomet mūsų mokinių karjera po mokymų staigiai šovė į viršų, lygiai taip pat kaip ir atlyginimas bei pasitikėjimas savimi. Siekiame, kad būsima karjera žmones džiugintų visapusiškai, džiaugiamės, kai mūsų lūkesčiai pasitvirtina, tai mus pačius motyvuoja dirbti, sako Vilnius Coding School vadovė.
FOTOGALERIJA Suaugusiųjų karjeros pokyčiams startą duoda programavimo mokykla (6 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti