Ieškantiems programinės įrangos siūlo pigesnį sprendimą

Įmonės, perkančios naują programinę įrangą, dažnai tai daro skaudančia širdimi: programos kainuoja nemenkus pinigus, tačiau be jų nė iš vietos. Vis dėlto, 2012 m. Europos Sąjungos teisingumo teismui įteisinus galimybę prekiauti naudota programine įranga, atsirado pigesnė alternatyva: jau dvejus metus Lietuvoje galima įsigyti naudotą didžiųjų gamintojų programinę įrangą, kainuojančią kur kas mažiau už naują.
Nors UAB IT paslaugų centras prekių ženklas dotlic.lt rinkoje nuo 2016 m., ne visi žino apie galimybę įsigyti naudotą programinę įrangą. Tai nauja sritis ir nedaug kas supranta, kaip tai veikia, klausia, ar tai legalu. Tačiau faktas, kad ši prekyba yra teisėta, yra aiškiai konstatuotas, jį yra patvirtinę Microsoft, o pats tokios įrangos pirkimo principas ganėtinai paprastas, sako Matas Kolpertas, IT paslaugų centro verslo plėtros vadovas.
Didžiųjų gamintojų įranga
M. Kolpertas, ilgai dirbęs verslo valdymo sistemų pardavimo srityje, vis atkreipdavo dėmesį, jog investicijos į programinę įrangą, būtiną verslo valdymo sistemoms veikti, nemažai atsieina. Sužinojęs, jog naudotą programinę įrangą pirkti ir parduoti legalu, verslininkas sumanė pristatyti šią galimybę Lietuvos įmonėms.
Analizė ir gilinimasis truko kiek daugiau nei metus, nes šiame versle yra daug teisinių niuansų, būtina puikiai išmatyti gamintojų, kurių programine įranga prekiauji, licencijavimo principus. Nors iš pradžių buvo sunku rasti šia idėja tikinčių žmonių, šiandien vis daugiau įmonių pradeda domėtis naudota programine įranga, pasakoja M. Kolpertas.
Šiuo metu dotlic.lt koncentruojasi į didžiausią programinės įrangos kūrėją Microsoft ir prekiauja pagrindiniais šio gamintojo produktais: nuo vartotojų prisijungimo licencijų iki duomenų bazių ar Office produktų. Adobe dar vienas bendrovę dominantis gamintojas.
Šiuo metu kaip tik aktyviai ieškome klientų, kurie galėtų mums perduoti nenaudojamas ar senesnes šio gamintojo produktų versijas, jas tikimės pateikti rinkai artimiausiu metu. Nors Adobe įrangos pardavimui jau turime, kiekiai kol kas nėra dideli. Netrukus ketiname pradėti dirbti su Oracle produktais, žvalgomės ir į kitus gamintojus, gilinamės į licencijavimą, taigi pasiūlą netolimoje ateityje didinsime, atskleidžia M. Kolpertas.
Pirkti ir parduoti
dotlic.lt veikla paremta B2B verslo modeliu. Įmonėms, norinčioms įsigyti bendrovės siūlomų prekių, tereikia atsiųsti užklausą el. paštu arba susitikti su dotlic.lt personalu aptarti poreikių.
Kadangi visų prekių į elektroninę erdvę nekeliame, raginame klientus kreiptis asmeniškai ir skirti pusvalandį pokalbiui akis į akį. Pasiūlysime būtent kliento įmonei reikalingą prekę, o jeigu jos neturėsime, skirsime savo laiko paieškoms. Paprastai licenciją rinkoje randame per 35 dienas, sako M. Kolpertas.
Paklaustas, kodėl įmonei apsimoka pirkti naudotą programinę įrangą, verslininkas teigia, jog naudota programinė įranga paprastai kainuoja 2030 % pigiau už naują, tačiau pasitaiko atvejų, kai kaina būna net 50 % mažesnė: Kainos priklauso nuo pasiūlos ir paklausos santykio: jei turime didelį kiekį licencijų jas galime parduoti pigiau, jei jų neturime, mažinti kainų negalime. Vienaip ar kitaip, ši įranga kainuoja pigiau už naują.
dotlic.lt siūlo ne tik įsigyti programinę įrangą, bet ir ją parduoti: Jeigu įmonė atnaujino savo licencijas, migravo į debesis arba restruktūrizavosi, mes visada siūlome nebenaudojamas licencijas nupirkti ir taip sugrąžinti įmonėms dalį pinigų. Vis dėlto ne visos licencijos gali būti perparduodamos. Kai kurių licencijų, pavyzdžiui OEM programinės įrangos, mes savo klientams nesiūlome ir, natūralu, jų neperkame. Todėl norintys parduoti programinę įrangą turėtų kreiptis į mus, o mes pasistengsime ją nupirkti geriausiomis sąlygomis, teigia M. Kolpertas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti