Ketvirtojo #SWITCH! žvaigždės – „blockchain“ ir dirbtinio intelekto technologijos. Renginio programos

Publikuota: 2018-09-11

Didžiausi „blockchain“, sėkmingiausių ICO, dirbtinio intelekto ekspertai, kibernetinio saugumo profesionalai, karščiausios inovacijų ir skaitmeninės naujienos – rugsėjo 20 d. didžiausiame Baltijos šalyse moderniųjų technologijų bei verslumo renginyje #SWITCH!. 

„Tai ne šiaip technologijų ir verslumo renginys. #SWITCH! yra skaitmenine ateitimi tikinčių ir technologijomis gyvenančių susibūrimas. Mums svarbu pamatyti patiems ir parodyti pasauliui, ką galime geriausio. Technologijų srityje turime didelį proveržį, daug besidominčių, krūvą sėkmingų startuolių. Šiais metais į #SWITCH! atvyks „blockchain“ profesionalų ne tik iš Europos, bet ir iš Azijos, Amerikos. Turėsime visas galimybes ne tik prisistatyti aukščiausiu lygiu, bet ir sugerti patirtį, žinias ir energiją“, –  apie ketvirtus metus iš eilės organizuojamą renginį pasakojo Europos Parlamento (EP) narys ir renginio iniciatorius Antanas Guoga.

Visas programas vienijanti inovacija

Visų renginio dalių – profesionalų, švietimo ir jaunimo – programų ašimi šiemet taps „blockchain“. „Daugelis girdėjo, kad „blockchain“ technologija gali pakeisti pasaulį, tačiau dar nesupranta, kaip. Žmonės kriptovaliutas ir „blockchain“ naudoja kaip investiciją, bet didžiausias pokytis turi įvykti tarp kompanijų“, – teigia viena renginio pranešėjų Magdalena Golebiewska, kriptovaliutų platformos LUNO vadovė Rytų Europos regione. Pasak jos, kompanijos turi ieškoti būdų, kaip panaudoti „blockchain“. „Ir verslas tikrai naudos, nes tai pigiau, greičiau ir labai saugu. Tiesiog reikia sužinoti, kaip tai padaryti ir kaip iš to užsidirbti“, – teigia M. Golebiewska, dar rugpjūtį per renginį „#SWITCH! Launch“ pristačiusi LUNO tyrimo apie kriptovaliutomis besidominčių lietuvių nuomonę rezultatus.

Tūkstančiai kontaktų po vienu stogu

„Blockchain“ technologijos įtaka pramonės efektyvumui ir skaidrumui, jos nauda paslaugų ir prekių sektoriuje, dirbtinio intelekto progreso sparta ir kryptis – apie tai diskutuos, praktiniais pavyzdžiais dalysis daugiau nei 70 aukščiausio lygio specialistų iš 14 šalių. Į renginį  susirinks skaitmeninės ateities vizionieriai, technologijas kuriančios ir taikančios įmonės, sėkmingi startuoliai „Lympo“, IOTA, LUNO, „Odem“ ir kiti. Apie reguliacinę aplinką kalbės Europos Parlamento ir Europos Komisijos, Lietuvos ir kitų šalių vyriausybių, globalių tarptautinių kompanijų, pavyzdžiui, „Google“, „Microsoft“, „Oracle“, „Skycop“, „TransferWise“ ir kitų, lyderiai.

„#SWITCH! – didžiausias kontaktų renginys regione. Čia bet kurios srities verslo ar viešojo sektoriaus atstovas gaus šimtus idėjų, kaip išnaudoti skaitmeninę revoliuciją savo veiklai, savo regionui“, – kviečia renginio sumanytojas europarlamentaras Antanas Guoga.

#SWITCH! 2018 hakatonas – inovatyviems energetikos sprendimams 

#SWITCH! hakatonas – vienintelė renginio dalis, prasidėsianti rugsėjo 19 d. ir truksianti 24 val. Šių metų hakatono tema – SMART ENERGY, jį organizuoja „Lietuvos energija“. Čia kviečiami dalyvauti ir savo idėjas siūlyti įvairių sričių entuziastai: programuotojai, dizaineriai, verslo vystytojai ar energetikos ekspertai. Nugalėtojų laukia 1500 eurų vertės prizinis fondas.

Renginio metu dalyviai bursis į komandas ir kurs realius sprendimus naujosios energetikos iššūkiams spręsti. Siūlomos temos: elektros tinklo skaitmenizavimas, „Big data“, „IoT“ ar „blockchain“ sprendimai ir kt.

„Esu tikras, kad inovacijos gali pakeisti tradicinį energetikos verslo modelį. Dėl šios priežasties „Lietuvos energija“ atveria savo infrastruktūrą ir duomenis norintiems ir žinantiems, kaip įdarbinti „Big data“, „blockchain“ ir kitas technologijas, kuriant naują, išmanią energetiką. Kviečiu registruotis visus, kurie nėra abejingi energetikos ateičiai, ir kurti kartu“, – sako Dominykas Tučkus, „Lietuvos energijos“ valdybos narys bei Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius.

Registracija – iki rugsėjo 16 dienos. Daugiau informacijos: www.switchit.lt/hakatonas.  

Ką verslui planuoja Lietuva ir Europa? 

„Lietuvos „fintech“ centras laikomas vienu iš progresyviausių ne tik regione, bet ir visoje Europoje. Apie tai, kaip naujausios technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas ar „blockchain“, keičia „fintech“ sektoriaus veidą, kokios numatomos esminės „fintech“ naujienos Lietuvoje, kokia reguliacinė Europos Sąjungos aplinka aktuali Lietuvos verslui, įžvalgomis dalysis finansų ministras Vilius Šapoka, M. Golebiewska (LUNO), Europos Komisijos aukštas pareigūnas Peter Ohrlander, Jurgis Petrošius („Skycop“), Linas Sabaliauskas („TRINITI Lietuva“), Alvar Lumberg („TransferWise“). 

Kokie pažangiausi technologiniai sprendimai galėtų padėti verslui ar vyriausybėms stiprinant kibernetini atsparumą? Kaip versle taikyti dirbtinį intelektą? Kokia ES teisinė bazė planuojama internetinėms platformoms? Šie ir kiti iššūkiai bus aptariami #SWITCH! profesionalų pranešimuose ir diskusijose (www.switchit.lt/programa). 

Švietimo programa - ne tik mokytojams 

Tarp siekiančių visapusiškai išnaudoti „blockchain“ sričių – ir švietimas. Vienas iš sėkmingų technologijos panaudojimo pavyzdžių šiame sektoriuje – amerikiečių kuriama ODEM platforma, kurią pristatys specialiai į Vilnių atskrendantys jos vadovai. Naudodama blokų grandines, ši platforma siekia suteikti galimybę studentams ir dėstytojams bendrauti tiesiogiai, dalyvauti švietimo ir mokymosi procese be tarpininkų įsitraukimo ir taip pagerinti sąlygas siekiantiems kokybiško išsilavinimo. Efektyvus tinklas turėtų sumažinti švietimo sąnaudas, kartu automatizuojant ir individualizuojant programų kūrimą ir išlaikant aukštą skaidrumo lygį. 

„Manome, kad „blockchain“ technologija yra galimybė tobulinti švietimo sistemą visame pasaulyje, vystyti pasauliniais skaičiais, pasaulinėmis tendencijomis paremtas mokymo programas. Institucijoms šie pokyčiai leis atnaujinti mokomąją medžiagą daug greičiau nei kada nors anksčiau, užmegzti glaudesnį ryšį tarpusavyje ir išnaudoti technologijas sėkmingam gyvavimui bei auditorijos augimui“, – įsitikinęs ODEM vadovas.

#SWITCH! švietimo programoje kviečiami dalyvauti verslo įmonių vadovai, švietimo bendruomenės ir aptarti valstybės bei verslo investicijas ugdant perspektyvius darbuotojus skaitmeniniame amžiuje. Bus pristatomos įdomiausios technologinio švietimo idėjos ir jų integracija švietimo sistemoje.

Technologijų šventė jaunimui

Tradiciškai #SWITCH! jaunimo programa, technologijų ir mokslo mugė bus kupinos įkvepiančių sėkmės istorijų, motyvacijos savo ateitį sieti su skaitmeniniu pasauliu, technologinių naujovių patirčių. #SWITCH! technologijų mugėje dalyviai ir vėl galės praktiškai išbandyti technologijas bei inovacijas: dronų čempionatas,  įvairūs simuliatoriai, 3D spausdintuvai, robotų kovos. Į #SWITCH! jaunimo programą nemokamai galės pakliūti visi norintys.  

#SWITCH! Mokslo mugėje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir neformalaus ugdymo atstovai iš visos Lietuvos pristatys su technologijomis ar verslumu susijusias studijų programas. Ši mugė padės visiems moksleiviams, studentams ir ypač merginoms atkreipti dėmesį į darbo rinkoje itin paklausias technologijų specialybes.

Jaunimo program ir daugiau informacijos http://switchit.lt/ bei www.facebook.com/SwitchLietuva

Bilietai į profesionalų programą bilietai.lt

[infogram id="3e097ed1-fc3b-4dac-9630-a940dfc11609" prefix="wED" format="interactive" title="TR:Switch 1"]

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Darbuotojus motyvuoja robotai Algis ir Pūkis Premium

Robotai ir darbų automatizacija dažnai įsivaizduojami kaip žmogiškosios darbo jėgos priešai. Tačiau bent jau...

Vadyba
07:05
Pirmame gynybos hakatone triumfavo kompiuterinės regos sprendimų kūrėjai 1

Rukloje savaitgalį vykusios pirmosios Lietuvoje gynybos technologijų kūrybos stovyklos (hakatono) pagrindinį,...

Paslaugos
2019.04.16
Populiariausi socialinės inžinerijos būdai ir kaip nuo jų apsisaugoti? Verslo tribūna 1

Per pastarąjį dešimtmetį kibernetinio saugumo kontekste vis daugiau dėmesio sulaukianti socialinė inžinerija...

Išmani Lietuva
2019.04.16
„Bitė Lietuva“ pirmoji Lietuvoje bando įregistruoti garsinį ženklą

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“, neseniai pristačiusi atnaujintą savo pagrindinį prekės ženklą ir...

Rinkodara
2019.04.16
Lietuva neužleidžia lyderio pozicijų lazerių srityje Verslo tribūna

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK) nariai vieningai tvirtina, kad LITEK ypač svarbus ir...

Išmani Lietuva
2019.04.16
ESET: sukčiai vėl ėmėsi pornografijos mėgėjų šantažo 7

Kai šią savaitę jaunas programišius buvo nuteistas šešerių metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausme...

Paslaugos
2019.04.15
Psichologiniai triukai arba kodėl Siri ir Aleksa kalba moterų balsais 3

Vadinamojo silpnojo dirbtinio intelekto (DI) pagrindu veikiantiems skaitmeniniams asistentams, tokiems kaip...

Paslaugos
2019.04.15
4 iš 10 mokslo daktarų renkasi karjerą versle, kur atlyginimai didesni 6

Nors doktorantūros studijos dažnai siejamos su akademine karjera, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės...

Paslaugos
2019.04.15
Blokų grandinės logistikoje: kelią skinantys milžinai kviečia mažesnius Premium

Blokų grandinių („blokchain“) technologija žada naujas logistikos galimybes: gerąja „Maersk“ ir IBM praktika...

„Startup Visa“ rezultatai gerėja, panaši programa ruošiama ir darbuotojams 1

Per pirmus tris šių metų mėnesius leidimą Lietuvoje įkurti 18 startuolių gavo 45 užsienio piliečiai,...

Paslaugos
2019.04.13
D. Trumpas pasirengęs nugalėti 5G lenktynėse, ruošiasi ir Lietuva 12

JAV vadovo Donaldo Trumpo administracija paskelbė apie įvairias iniciatyvas, skirtas 5G plėtrai. Anot...

Technologijos
2019.04.13
NASDAQ viceprezidentas B. Petersonas: technologijos apverčia verslą Premium

Pirmosios pasaulyje elektroninės biržos NASDAQ, įkurtos dar 1971 m., viceprezidentas ir technologijų ir...

Verslo klasė
2019.04.13
„Uber“ atvėrė detalius finansinius rezultatus 5

JAV pavėžėjimo paslaugų bendrovė „Uber“, balandį planuojanti vieną šiemet labiausiai laukiamų ir...

Rinkos
2019.04.12
Vilniuje įsikūrė CERN gimęs startuolis „ProtonMail“ 7

„ProtonMail“, viena žymiausių kibernetinio saugumo kompanijų, atvėrusių savo biuro duris Vilniuje. Šis...

Paslaugos
2019.04.11
„Ford“ irgi siūlys gamyklinę telematikos sistemą Premium

Koncernas „Ford“ Amsterdame neseniai vykusiame renginyje paskelbė apie jau šiemet Europoje pradedamus siūlyti...

Paslaugos
2019.04.11
Jeffas Bezosas jungiasi prie milijardierių lenktynių į kosmosą

Jeffas Bezosas, „Amazon“ įkūrėjas ir vadovas meta pirštinę Elonui Muskui („SpaceX“) ir verslo milžinų...

Paslaugos
2019.04.11
„Bitė“ plečia savo tarptautinį tinklą, nuo šiol turės kabelį į Ukrainą 1

Informacijos ir komunikacijos technologijų bendrovė „Bitė Lietuva“ stiprina savo tarptautinių jungčių tinklą.

Paslaugos
2019.04.11
„INVL Technology“ valdoma bendrovė „Novian“ įsigijo Norvegijos „Zissor“ Premium

Investicijų į IT verslus bendrovė „INVL Technology“ už 5,9 mln. Norvegijos kronų (0,62 mln. Eur) įsigijo...

Paslaugos
2019.04.11
Nevalyva dirbtinio intelekto strategija 11

Turbūt iš tikrųjų niekas jau seniai neskaito jokių oficialių dokumentų. Tikriausiai daugelis jau pamiršo...

Išmani Lietuva
2019.04.11
Daugiau jokių adatų: lietuviai sukūrė jutiklį, gebantį atlikti kraujo tyrimus Premium 21

Bendrovė „Brolis Semiconductors“ kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkais sukūrė...

Paslaugos
2019.04.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau