Ketvirtojo #SWITCH! žvaigždės – „blockchain“ ir dirbtinio intelekto technologijos. Renginio programos

Publikuota: 2018-09-11

Didžiausi „blockchain“, sėkmingiausių ICO, dirbtinio intelekto ekspertai, kibernetinio saugumo profesionalai, karščiausios inovacijų ir skaitmeninės naujienos – rugsėjo 20 d. didžiausiame Baltijos šalyse moderniųjų technologijų bei verslumo renginyje #SWITCH!. 

„Tai ne šiaip technologijų ir verslumo renginys. #SWITCH! yra skaitmenine ateitimi tikinčių ir technologijomis gyvenančių susibūrimas. Mums svarbu pamatyti patiems ir parodyti pasauliui, ką galime geriausio. Technologijų srityje turime didelį proveržį, daug besidominčių, krūvą sėkmingų startuolių. Šiais metais į #SWITCH! atvyks „blockchain“ profesionalų ne tik iš Europos, bet ir iš Azijos, Amerikos. Turėsime visas galimybes ne tik prisistatyti aukščiausiu lygiu, bet ir sugerti patirtį, žinias ir energiją“, –  apie ketvirtus metus iš eilės organizuojamą renginį pasakojo Europos Parlamento (EP) narys ir renginio iniciatorius Antanas Guoga.

Visas programas vienijanti inovacija

Visų renginio dalių – profesionalų, švietimo ir jaunimo – programų ašimi šiemet taps „blockchain“. „Daugelis girdėjo, kad „blockchain“ technologija gali pakeisti pasaulį, tačiau dar nesupranta, kaip. Žmonės kriptovaliutas ir „blockchain“ naudoja kaip investiciją, bet didžiausias pokytis turi įvykti tarp kompanijų“, – teigia viena renginio pranešėjų Magdalena Golebiewska, kriptovaliutų platformos LUNO vadovė Rytų Europos regione. Pasak jos, kompanijos turi ieškoti būdų, kaip panaudoti „blockchain“. „Ir verslas tikrai naudos, nes tai pigiau, greičiau ir labai saugu. Tiesiog reikia sužinoti, kaip tai padaryti ir kaip iš to užsidirbti“, – teigia M. Golebiewska, dar rugpjūtį per renginį „#SWITCH! Launch“ pristačiusi LUNO tyrimo apie kriptovaliutomis besidominčių lietuvių nuomonę rezultatus.

Tūkstančiai kontaktų po vienu stogu

„Blockchain“ technologijos įtaka pramonės efektyvumui ir skaidrumui, jos nauda paslaugų ir prekių sektoriuje, dirbtinio intelekto progreso sparta ir kryptis – apie tai diskutuos, praktiniais pavyzdžiais dalysis daugiau nei 70 aukščiausio lygio specialistų iš 14 šalių. Į renginį  susirinks skaitmeninės ateities vizionieriai, technologijas kuriančios ir taikančios įmonės, sėkmingi startuoliai „Lympo“, IOTA, LUNO, „Odem“ ir kiti. Apie reguliacinę aplinką kalbės Europos Parlamento ir Europos Komisijos, Lietuvos ir kitų šalių vyriausybių, globalių tarptautinių kompanijų, pavyzdžiui, „Google“, „Microsoft“, „Oracle“, „Skycop“, „TransferWise“ ir kitų, lyderiai.

„#SWITCH! – didžiausias kontaktų renginys regione. Čia bet kurios srities verslo ar viešojo sektoriaus atstovas gaus šimtus idėjų, kaip išnaudoti skaitmeninę revoliuciją savo veiklai, savo regionui“, – kviečia renginio sumanytojas europarlamentaras Antanas Guoga.

#SWITCH! 2018 hakatonas – inovatyviems energetikos sprendimams 

#SWITCH! hakatonas – vienintelė renginio dalis, prasidėsianti rugsėjo 19 d. ir truksianti 24 val. Šių metų hakatono tema – SMART ENERGY, jį organizuoja „Lietuvos energija“. Čia kviečiami dalyvauti ir savo idėjas siūlyti įvairių sričių entuziastai: programuotojai, dizaineriai, verslo vystytojai ar energetikos ekspertai. Nugalėtojų laukia 1500 eurų vertės prizinis fondas.

Renginio metu dalyviai bursis į komandas ir kurs realius sprendimus naujosios energetikos iššūkiams spręsti. Siūlomos temos: elektros tinklo skaitmenizavimas, „Big data“, „IoT“ ar „blockchain“ sprendimai ir kt.

„Esu tikras, kad inovacijos gali pakeisti tradicinį energetikos verslo modelį. Dėl šios priežasties „Lietuvos energija“ atveria savo infrastruktūrą ir duomenis norintiems ir žinantiems, kaip įdarbinti „Big data“, „blockchain“ ir kitas technologijas, kuriant naują, išmanią energetiką. Kviečiu registruotis visus, kurie nėra abejingi energetikos ateičiai, ir kurti kartu“, – sako Dominykas Tučkus, „Lietuvos energijos“ valdybos narys bei Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius.

Registracija – iki rugsėjo 16 dienos. Daugiau informacijos: www.switchit.lt/hakatonas.  

Ką verslui planuoja Lietuva ir Europa? 

„Lietuvos „fintech“ centras laikomas vienu iš progresyviausių ne tik regione, bet ir visoje Europoje. Apie tai, kaip naujausios technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas ar „blockchain“, keičia „fintech“ sektoriaus veidą, kokios numatomos esminės „fintech“ naujienos Lietuvoje, kokia reguliacinė Europos Sąjungos aplinka aktuali Lietuvos verslui, įžvalgomis dalysis finansų ministras Vilius Šapoka, M. Golebiewska (LUNO), Europos Komisijos aukštas pareigūnas Peter Ohrlander, Jurgis Petrošius („Skycop“), Linas Sabaliauskas („TRINITI Lietuva“), Alvar Lumberg („TransferWise“). 

Kokie pažangiausi technologiniai sprendimai galėtų padėti verslui ar vyriausybėms stiprinant kibernetini atsparumą? Kaip versle taikyti dirbtinį intelektą? Kokia ES teisinė bazė planuojama internetinėms platformoms? Šie ir kiti iššūkiai bus aptariami #SWITCH! profesionalų pranešimuose ir diskusijose (www.switchit.lt/programa). 

Švietimo programa - ne tik mokytojams 

Tarp siekiančių visapusiškai išnaudoti „blockchain“ sričių – ir švietimas. Vienas iš sėkmingų technologijos panaudojimo pavyzdžių šiame sektoriuje – amerikiečių kuriama ODEM platforma, kurią pristatys specialiai į Vilnių atskrendantys jos vadovai. Naudodama blokų grandines, ši platforma siekia suteikti galimybę studentams ir dėstytojams bendrauti tiesiogiai, dalyvauti švietimo ir mokymosi procese be tarpininkų įsitraukimo ir taip pagerinti sąlygas siekiantiems kokybiško išsilavinimo. Efektyvus tinklas turėtų sumažinti švietimo sąnaudas, kartu automatizuojant ir individualizuojant programų kūrimą ir išlaikant aukštą skaidrumo lygį. 

„Manome, kad „blockchain“ technologija yra galimybė tobulinti švietimo sistemą visame pasaulyje, vystyti pasauliniais skaičiais, pasaulinėmis tendencijomis paremtas mokymo programas. Institucijoms šie pokyčiai leis atnaujinti mokomąją medžiagą daug greičiau nei kada nors anksčiau, užmegzti glaudesnį ryšį tarpusavyje ir išnaudoti technologijas sėkmingam gyvavimui bei auditorijos augimui“, – įsitikinęs ODEM vadovas.

#SWITCH! švietimo programoje kviečiami dalyvauti verslo įmonių vadovai, švietimo bendruomenės ir aptarti valstybės bei verslo investicijas ugdant perspektyvius darbuotojus skaitmeniniame amžiuje. Bus pristatomos įdomiausios technologinio švietimo idėjos ir jų integracija švietimo sistemoje.

Technologijų šventė jaunimui

Tradiciškai #SWITCH! jaunimo programa, technologijų ir mokslo mugė bus kupinos įkvepiančių sėkmės istorijų, motyvacijos savo ateitį sieti su skaitmeniniu pasauliu, technologinių naujovių patirčių. #SWITCH! technologijų mugėje dalyviai ir vėl galės praktiškai išbandyti technologijas bei inovacijas: dronų čempionatas,  įvairūs simuliatoriai, 3D spausdintuvai, robotų kovos. Į #SWITCH! jaunimo programą nemokamai galės pakliūti visi norintys.  

#SWITCH! Mokslo mugėje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir neformalaus ugdymo atstovai iš visos Lietuvos pristatys su technologijomis ar verslumu susijusias studijų programas. Ši mugė padės visiems moksleiviams, studentams ir ypač merginoms atkreipti dėmesį į darbo rinkoje itin paklausias technologijų specialybes.

Jaunimo program ir daugiau informacijos http://switchit.lt/ bei www.facebook.com/SwitchLietuva

Bilietai į profesionalų programą bilietai.lt

[infogram id="3e097ed1-fc3b-4dac-9630-a940dfc11609" prefix="wED" format="interactive" title="TR:Switch 1"]

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Eros pabaiga: parodos „CeBIT“ daugiau nebus 1

Į verslo bendruomenę daugiausia orientuota technologijų paroda „CeBIT“ po 33 metų stabdoma. Parodos, kasmet...

Technologijos
2018.12.31
Technologijos, žiniasklaida ir telekomunikacijos: „Deloitte“ prognozės 2019 m. Premium

Kitais metais verslas verslui srityje prognozuojamas spartus dirbtinio intelekto sprendimų augimas, o plataus...

Technologijos
2018.12.31
„Nextury Ventures“ keičia „Baltic arrow“ kryptį, pradinė idėja nepasiteisino Premium 18

Verslininko Ilja Laurso kontroliuojamas startuolis „Baltic arrow“ keičia kryptį – trumpalaikį apsikeitimą...

Technologijos
2018.12.31
Agrobotai: 4 būdai, kuriais robotika 2019 pakeis žemės ūkį 4

Ūkininkams visame pasaulyje susiduriant su eile problemų, nuo darbo jėgos trūkumo iki stichinių nelaimių, vis...

Agroverslas
2018.12.30
Kibernetinė ataka sutrikdė JAV spaudos leidybą ir platinimą

Keli svarbūs JAV leidiniai patyrė trikdžius spaudos leidyboje ir platinime dėl įvykdytos kibernetinės atakos.

Rinkodara
2018.12.30
Technologijų sektorius: sulaužytos ietys, brangūs pokyčiai ir augimas Premium

Štai ir prabėgo 2018-ieji. Atrodo, tik vakar ruošėmės Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymui. O...

Verslo klasė
2018.12.29
„Alna Intelligence“ vadovauja A. Jankauskas 3

Informacinių technologijų įmonė „Alna Intelligence“ turi naują vadovą Artūrą Jankauską – jis pakeitė kiek...

Vadyba
2018.12.28
Bankai išjudino „MoQ“ ieškoti papildomų nišų Premium 14

Ryšio operatorių įkurtas mobiliųjų mokėjimų startuolis „MoQ“ (UAB „Mobilieji mokėjimai“) ruošiasi spurtui.

Technologijos
2018.12.28
Analitikas: „Apple“ akcijos 2019-aisiais pigs 25% 16

JAV technologijų sektoriaus flagmanės „Apple“ akcijos 2019 m. gali neišvengti 25% vertės nuopuolio.

Rinkos
2018.12.28
Kėdainiai įrengs viešųjų interneto prieigų

Kėdainių raj. savivaldybė gaus 15.000 Eur  Europos Sąjungos paramą įrengti viešosioms interneto prieigoms.

Technologijos
2018.12.28
„Roam Like At Home“ rašo pliusą, iniciatyva išjudino ES ryšio rinką 5

Praėjus pusantrų metų po ES tarptinklinio ryšio (angl. „roaming“) mokesčių panaikinimo arba vadinamojo „Roam...

Technologijos
2018.12.27
Biotechnologijų „Froceth“: kuriame inovatyvius vaistus itin sunkioms ligoms gydyti Premium

Jaunų lietuvių mokslininkų įkurta biotechnologijų įmonė „Froceth“, gaminanti individualiai pritaikytus...

Technologijos
2018.12.27
Mano bankininkas – robotas 10

Turbūt daug kam pažįstamas jausmas, kai norėdamas gauti finansinę konsultaciją banke prarandi kantrybę...

Rinkos
2018.12.26
„SpaceX“ paleido pirmą karinį palydovą 18

Po keturių nesėkmingų bandymų kosmoso bendrovei „SpaceX“ pavyko paleisti raketą su karinės navigacijos...

Technologijos
2018.12.24
Kas mūsų laukia 2019-aisiais: 5 grėsmių prognozės

Kibernetinio saugumo ekspertai prognozuoja, kad 2019 m. sulauksime daugiau su kriptovaliutų kasyba ir...

Technologijos
2018.12.24
Lietuvos ir Suomijos startuolių ekosistemų palyginimas 8

Remiantis naujausiais organizacijos „Startup Lithuania“ duomenimis, 2018 m. startuolių skaičius Lietuvoje...

Technologijos
2018.12.23
Startuolis nišą atrado netikėtai, investuotoją – irgi atsitiktinai 4

Dažnas verslininkas, prisiminęs verslo pradžią, pasakoja nesitikėjęs ir juo labiau neplanavęs, kaip įmonė...

Technologijos
2018.12.22
Interneto rinka ir operatorių pajamos toliau auga 3

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, bendrosios elektroninių ryšių sektoriaus pajamos 2018 m. III...

Technologijos
2018.12.21
„Facebook“ Rygoje steigia turinio peržiūros centrą 5

Vokietijos tarptautinė paslaugų centrų bendrovė „Competence Call Center“ (CCC) pasirašė su „Facebook“ sutartį...

Technologijos
2018.12.21
5G ryšys – jau Vilniuje 16

Bendrovė „Telia“ poroje Vilniaus mikrorajonų penktadienį pradėjo tiekti 5G ryšį ir pademonstravo jo...

Technologijos
2018.12.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau