Ketvirtojo #SWITCH! žvaigždės – „blockchain“ ir dirbtinio intelekto technologijos. Renginio programos

Publikuota: 2018-09-11

Didžiausi „blockchain“, sėkmingiausių ICO, dirbtinio intelekto ekspertai, kibernetinio saugumo profesionalai, karščiausios inovacijų ir skaitmeninės naujienos – rugsėjo 20 d. didžiausiame Baltijos šalyse moderniųjų technologijų bei verslumo renginyje #SWITCH!. 

„Tai ne šiaip technologijų ir verslumo renginys. #SWITCH! yra skaitmenine ateitimi tikinčių ir technologijomis gyvenančių susibūrimas. Mums svarbu pamatyti patiems ir parodyti pasauliui, ką galime geriausio. Technologijų srityje turime didelį proveržį, daug besidominčių, krūvą sėkmingų startuolių. Šiais metais į #SWITCH! atvyks „blockchain“ profesionalų ne tik iš Europos, bet ir iš Azijos, Amerikos. Turėsime visas galimybes ne tik prisistatyti aukščiausiu lygiu, bet ir sugerti patirtį, žinias ir energiją“, –  apie ketvirtus metus iš eilės organizuojamą renginį pasakojo Europos Parlamento (EP) narys ir renginio iniciatorius Antanas Guoga.

Visas programas vienijanti inovacija

Visų renginio dalių – profesionalų, švietimo ir jaunimo – programų ašimi šiemet taps „blockchain“. „Daugelis girdėjo, kad „blockchain“ technologija gali pakeisti pasaulį, tačiau dar nesupranta, kaip. Žmonės kriptovaliutas ir „blockchain“ naudoja kaip investiciją, bet didžiausias pokytis turi įvykti tarp kompanijų“, – teigia viena renginio pranešėjų Magdalena Golebiewska, kriptovaliutų platformos LUNO vadovė Rytų Europos regione. Pasak jos, kompanijos turi ieškoti būdų, kaip panaudoti „blockchain“. „Ir verslas tikrai naudos, nes tai pigiau, greičiau ir labai saugu. Tiesiog reikia sužinoti, kaip tai padaryti ir kaip iš to užsidirbti“, – teigia M. Golebiewska, dar rugpjūtį per renginį „#SWITCH! Launch“ pristačiusi LUNO tyrimo apie kriptovaliutomis besidominčių lietuvių nuomonę rezultatus.

Tūkstančiai kontaktų po vienu stogu

„Blockchain“ technologijos įtaka pramonės efektyvumui ir skaidrumui, jos nauda paslaugų ir prekių sektoriuje, dirbtinio intelekto progreso sparta ir kryptis – apie tai diskutuos, praktiniais pavyzdžiais dalysis daugiau nei 70 aukščiausio lygio specialistų iš 14 šalių. Į renginį  susirinks skaitmeninės ateities vizionieriai, technologijas kuriančios ir taikančios įmonės, sėkmingi startuoliai „Lympo“, IOTA, LUNO, „Odem“ ir kiti. Apie reguliacinę aplinką kalbės Europos Parlamento ir Europos Komisijos, Lietuvos ir kitų šalių vyriausybių, globalių tarptautinių kompanijų, pavyzdžiui, „Google“, „Microsoft“, „Oracle“, „Skycop“, „TransferWise“ ir kitų, lyderiai.

„#SWITCH! – didžiausias kontaktų renginys regione. Čia bet kurios srities verslo ar viešojo sektoriaus atstovas gaus šimtus idėjų, kaip išnaudoti skaitmeninę revoliuciją savo veiklai, savo regionui“, – kviečia renginio sumanytojas europarlamentaras Antanas Guoga.

#SWITCH! 2018 hakatonas – inovatyviems energetikos sprendimams 

#SWITCH! hakatonas – vienintelė renginio dalis, prasidėsianti rugsėjo 19 d. ir truksianti 24 val. Šių metų hakatono tema – SMART ENERGY, jį organizuoja „Lietuvos energija“. Čia kviečiami dalyvauti ir savo idėjas siūlyti įvairių sričių entuziastai: programuotojai, dizaineriai, verslo vystytojai ar energetikos ekspertai. Nugalėtojų laukia 1500 eurų vertės prizinis fondas.

Renginio metu dalyviai bursis į komandas ir kurs realius sprendimus naujosios energetikos iššūkiams spręsti. Siūlomos temos: elektros tinklo skaitmenizavimas, „Big data“, „IoT“ ar „blockchain“ sprendimai ir kt.

„Esu tikras, kad inovacijos gali pakeisti tradicinį energetikos verslo modelį. Dėl šios priežasties „Lietuvos energija“ atveria savo infrastruktūrą ir duomenis norintiems ir žinantiems, kaip įdarbinti „Big data“, „blockchain“ ir kitas technologijas, kuriant naują, išmanią energetiką. Kviečiu registruotis visus, kurie nėra abejingi energetikos ateičiai, ir kurti kartu“, – sako Dominykas Tučkus, „Lietuvos energijos“ valdybos narys bei Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius.

Registracija – iki rugsėjo 16 dienos. Daugiau informacijos: www.switchit.lt/hakatonas.  

Ką verslui planuoja Lietuva ir Europa? 

„Lietuvos „fintech“ centras laikomas vienu iš progresyviausių ne tik regione, bet ir visoje Europoje. Apie tai, kaip naujausios technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas ar „blockchain“, keičia „fintech“ sektoriaus veidą, kokios numatomos esminės „fintech“ naujienos Lietuvoje, kokia reguliacinė Europos Sąjungos aplinka aktuali Lietuvos verslui, įžvalgomis dalysis finansų ministras Vilius Šapoka, M. Golebiewska (LUNO), Europos Komisijos aukštas pareigūnas Peter Ohrlander, Jurgis Petrošius („Skycop“), Linas Sabaliauskas („TRINITI Lietuva“), Alvar Lumberg („TransferWise“). 

Kokie pažangiausi technologiniai sprendimai galėtų padėti verslui ar vyriausybėms stiprinant kibernetini atsparumą? Kaip versle taikyti dirbtinį intelektą? Kokia ES teisinė bazė planuojama internetinėms platformoms? Šie ir kiti iššūkiai bus aptariami #SWITCH! profesionalų pranešimuose ir diskusijose (www.switchit.lt/programa). 

Švietimo programa - ne tik mokytojams 

Tarp siekiančių visapusiškai išnaudoti „blockchain“ sričių – ir švietimas. Vienas iš sėkmingų technologijos panaudojimo pavyzdžių šiame sektoriuje – amerikiečių kuriama ODEM platforma, kurią pristatys specialiai į Vilnių atskrendantys jos vadovai. Naudodama blokų grandines, ši platforma siekia suteikti galimybę studentams ir dėstytojams bendrauti tiesiogiai, dalyvauti švietimo ir mokymosi procese be tarpininkų įsitraukimo ir taip pagerinti sąlygas siekiantiems kokybiško išsilavinimo. Efektyvus tinklas turėtų sumažinti švietimo sąnaudas, kartu automatizuojant ir individualizuojant programų kūrimą ir išlaikant aukštą skaidrumo lygį. 

„Manome, kad „blockchain“ technologija yra galimybė tobulinti švietimo sistemą visame pasaulyje, vystyti pasauliniais skaičiais, pasaulinėmis tendencijomis paremtas mokymo programas. Institucijoms šie pokyčiai leis atnaujinti mokomąją medžiagą daug greičiau nei kada nors anksčiau, užmegzti glaudesnį ryšį tarpusavyje ir išnaudoti technologijas sėkmingam gyvavimui bei auditorijos augimui“, – įsitikinęs ODEM vadovas.

#SWITCH! švietimo programoje kviečiami dalyvauti verslo įmonių vadovai, švietimo bendruomenės ir aptarti valstybės bei verslo investicijas ugdant perspektyvius darbuotojus skaitmeniniame amžiuje. Bus pristatomos įdomiausios technologinio švietimo idėjos ir jų integracija švietimo sistemoje.

Technologijų šventė jaunimui

Tradiciškai #SWITCH! jaunimo programa, technologijų ir mokslo mugė bus kupinos įkvepiančių sėkmės istorijų, motyvacijos savo ateitį sieti su skaitmeniniu pasauliu, technologinių naujovių patirčių. #SWITCH! technologijų mugėje dalyviai ir vėl galės praktiškai išbandyti technologijas bei inovacijas: dronų čempionatas,  įvairūs simuliatoriai, 3D spausdintuvai, robotų kovos. Į #SWITCH! jaunimo programą nemokamai galės pakliūti visi norintys.  

#SWITCH! Mokslo mugėje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir neformalaus ugdymo atstovai iš visos Lietuvos pristatys su technologijomis ar verslumu susijusias studijų programas. Ši mugė padės visiems moksleiviams, studentams ir ypač merginoms atkreipti dėmesį į darbo rinkoje itin paklausias technologijų specialybes.

Jaunimo program ir daugiau informacijos http://switchit.lt/ bei www.facebook.com/SwitchLietuva

Bilietai į profesionalų programą bilietai.lt

[infogram id="3e097ed1-fc3b-4dac-9630-a940dfc11609" prefix="wED" format="interactive" title="TR:Switch 1"]

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Technologijų sektoriaus apžvalga: tendencijos, iššūkiai, rezultatai ir atlyginimai Premium

Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriui šie metai atrodo gana sėkmingi. Pykčių ir...

„Invega“ atrinko akceleravimo fondų valdytojus – jiems patikės 13,5 mln. Eur

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) atrinko dviejų kuriamų naujų akceleravimo fondų valdytojus.

Rinkos
13:21
Lietuvių startuolis susikirto su vokiečių draudimo ir finansų milžine Premium

Lietuvos finansinių technologijų startuolis „ORCA Alliance“ įsivėlė į teisinį ginčą dėl prekės ženklo su...

Rinkos
12:57
Lenktynės dėl momentinių mokėjimų paleidimo: naujovė Lietuvos banko sistemoje 2

Lietuvos banko mokėjimų sistemoje „CENTROlink“, kurią didieji šalies bankai aplenkia, pradėjo veikti naujovė...

Rinkos
11:46
„Paskolų klubas“ ruošiasi biržai: tapo AB, vadovybėje daugėja buvusių bankininkų 7

Lietuvos tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“ valdanti įmonė „NEO Finance“, ruošdamasi įgyvendinti...

Rinkos
10:40
Teismas: VSAT turės iš naujo vertinti „Atea“ pasiūlymą vaizdo sistemų konkurse

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) turės iš naujo vertinti informacinių technologijų bendrovės „Atea“...

Ketvirtojo #SWITCH! žvaigždės – „blockchain“ ir dirbtinio intelekto technologijos. Renginio programos Rėmėjo turinys 2

Didžiausi „blockchain“, sėkmingiausių ICO, dirbtinio intelekto ekspertai, kibernetinio saugumo profesionalai,...

ICO rinkoje – išsikvėpimo nuotaikos 5

Per pirminius kriptovaliutų siūlymus (angl. initial coin offerings, ICOs) rugpjūtį visame pasaulyje...

Rinkos
2018.09.11
Bankai ruošia atsaką „Revolut“ ir „MoQ“: žada lūžį mokėjimuose Premium 23

Lietuvos komerciniai bankai nesiruošia alternatyviems paslaugų teikėjams užleisti mokėjimų verslo ir šiuo...

Rinkos
2018.09.11
„Taxify“ išbando paspirtukus, Lietuvoje jų teks palaukti 6

Estijos pavėžėjimo paslaugų bendrovė „Taxify“ nusprendė žengti į elektrinių paspirtukų nuomos rinką. Bendrovė...

IT milžinai ir turinio kūrėjai – lobistų ir skirtingų interesų sūkuryje Premium 1

Didžiosios Europos žiniasklaidos bendrovės ir naujienų agentūros jungia jėgas, kad būtų išgirstos šį...

Rinkodara
2018.09.10
Darbuotojų apvogta „Enigma“ kelia pareigūnų kompetencijos klausimą Premium 8

Antivirusinę ir kitą apsaugos programinę įrangą vystanti ir platinanti UAB „Enigma Software Group Lt“ siekia...

Melomanams – išskirtinis dizainas ir aukščiausios klasės garsas Rėmėjo turinys 4

Šiandien, melomanų aukso amžiuje, kai kokybiška muzika prieinama nebrangiai čia ir dabar, svarbi ir aukštos...

Laisvalaikis
2018.09.10
„Tesla“ akcijas nusodino vadovų pasitraukimai 5

Elono Musko „Tesla“ penktadienį neteko vyriausio finansininko ir personalo vadovės, o su tokiomis žiniomis –...

Technologijos
2018.09.07
10 keisčiausių ir įdomiausių įrenginių IFA 2018 parodoje

Berlyne pasibaigė visą savaitę vykusi didžiausia kasmetinė technologijų paroda IFA 2018. Kaip ir kasmet,...

Buvęs NRD vadovas įkūrė naują IT įmonę, investavo „Helis“ 4

Alvydas Šidlauskas, ilgametis registrų ir informacinių sistemų kūrimo UAB NRD direktorius, įkūrė programavimo...

Viena didžiausių skrydžių skaitmeninės informacijos tiekėjų pasaulyje atidarė biurą Kaune 6

Bendrovė OAG, viena didžiausių skrydžių skaitmeninės informacijos tiekėjų pasaulyje, atidarė savo biurą...

Transportas
2018.09.07
Lietuva – 4-ta pasaulyje pagal diplomuotųjų skaičių 14

Lietuva užima ketvirtą vietą pasaulyje pagal daugiausiai aukštąjį išsilavinimą turinčių 25-34 m. žmonių...

Vadyba
2018.09.07
Kriptovaliutų investuotojų nervams – vėl krūvis 15

Bitkoino rinką antrą kartą per parą buvo sudrebinęs staigus pigimas, kuris populiariausios pasaulio...

Rinkos
2018.09.06
Premjeras tik po tyrimo dėl švietimo ministrės interesų spręs dėl jos likimo

Premjeras Saulius Skvernelis žada pirmiausia sulaukti išsamaus tarnybinės etikos sargų tyrimo dėl švietimo ir...

Verslo aplinka
2018.09.06
Parse Error line 0, character 0
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau