Ketvirtojo #SWITCH! žvaigždės – „blockchain“ ir dirbtinio intelekto technologijos. Renginio programos

Publikuota: 2018-09-11

Didžiausi „blockchain“, sėkmingiausių ICO, dirbtinio intelekto ekspertai, kibernetinio saugumo profesionalai, karščiausios inovacijų ir skaitmeninės naujienos – rugsėjo 20 d. didžiausiame Baltijos šalyse moderniųjų technologijų bei verslumo renginyje #SWITCH!. 

„Tai ne šiaip technologijų ir verslumo renginys. #SWITCH! yra skaitmenine ateitimi tikinčių ir technologijomis gyvenančių susibūrimas. Mums svarbu pamatyti patiems ir parodyti pasauliui, ką galime geriausio. Technologijų srityje turime didelį proveržį, daug besidominčių, krūvą sėkmingų startuolių. Šiais metais į #SWITCH! atvyks „blockchain“ profesionalų ne tik iš Europos, bet ir iš Azijos, Amerikos. Turėsime visas galimybes ne tik prisistatyti aukščiausiu lygiu, bet ir sugerti patirtį, žinias ir energiją“, –  apie ketvirtus metus iš eilės organizuojamą renginį pasakojo Europos Parlamento (EP) narys ir renginio iniciatorius Antanas Guoga.

Visas programas vienijanti inovacija

Visų renginio dalių – profesionalų, švietimo ir jaunimo – programų ašimi šiemet taps „blockchain“. „Daugelis girdėjo, kad „blockchain“ technologija gali pakeisti pasaulį, tačiau dar nesupranta, kaip. Žmonės kriptovaliutas ir „blockchain“ naudoja kaip investiciją, bet didžiausias pokytis turi įvykti tarp kompanijų“, – teigia viena renginio pranešėjų Magdalena Golebiewska, kriptovaliutų platformos LUNO vadovė Rytų Europos regione. Pasak jos, kompanijos turi ieškoti būdų, kaip panaudoti „blockchain“. „Ir verslas tikrai naudos, nes tai pigiau, greičiau ir labai saugu. Tiesiog reikia sužinoti, kaip tai padaryti ir kaip iš to užsidirbti“, – teigia M. Golebiewska, dar rugpjūtį per renginį „#SWITCH! Launch“ pristačiusi LUNO tyrimo apie kriptovaliutomis besidominčių lietuvių nuomonę rezultatus.

Tūkstančiai kontaktų po vienu stogu

„Blockchain“ technologijos įtaka pramonės efektyvumui ir skaidrumui, jos nauda paslaugų ir prekių sektoriuje, dirbtinio intelekto progreso sparta ir kryptis – apie tai diskutuos, praktiniais pavyzdžiais dalysis daugiau nei 70 aukščiausio lygio specialistų iš 14 šalių. Į renginį  susirinks skaitmeninės ateities vizionieriai, technologijas kuriančios ir taikančios įmonės, sėkmingi startuoliai „Lympo“, IOTA, LUNO, „Odem“ ir kiti. Apie reguliacinę aplinką kalbės Europos Parlamento ir Europos Komisijos, Lietuvos ir kitų šalių vyriausybių, globalių tarptautinių kompanijų, pavyzdžiui, „Google“, „Microsoft“, „Oracle“, „Skycop“, „TransferWise“ ir kitų, lyderiai.

„#SWITCH! – didžiausias kontaktų renginys regione. Čia bet kurios srities verslo ar viešojo sektoriaus atstovas gaus šimtus idėjų, kaip išnaudoti skaitmeninę revoliuciją savo veiklai, savo regionui“, – kviečia renginio sumanytojas europarlamentaras Antanas Guoga.

#SWITCH! 2018 hakatonas – inovatyviems energetikos sprendimams 

#SWITCH! hakatonas – vienintelė renginio dalis, prasidėsianti rugsėjo 19 d. ir truksianti 24 val. Šių metų hakatono tema – SMART ENERGY, jį organizuoja „Lietuvos energija“. Čia kviečiami dalyvauti ir savo idėjas siūlyti įvairių sričių entuziastai: programuotojai, dizaineriai, verslo vystytojai ar energetikos ekspertai. Nugalėtojų laukia 1500 eurų vertės prizinis fondas.

Renginio metu dalyviai bursis į komandas ir kurs realius sprendimus naujosios energetikos iššūkiams spręsti. Siūlomos temos: elektros tinklo skaitmenizavimas, „Big data“, „IoT“ ar „blockchain“ sprendimai ir kt.

„Esu tikras, kad inovacijos gali pakeisti tradicinį energetikos verslo modelį. Dėl šios priežasties „Lietuvos energija“ atveria savo infrastruktūrą ir duomenis norintiems ir žinantiems, kaip įdarbinti „Big data“, „blockchain“ ir kitas technologijas, kuriant naują, išmanią energetiką. Kviečiu registruotis visus, kurie nėra abejingi energetikos ateičiai, ir kurti kartu“, – sako Dominykas Tučkus, „Lietuvos energijos“ valdybos narys bei Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius.

Registracija – iki rugsėjo 16 dienos. Daugiau informacijos: www.switchit.lt/hakatonas.  

Ką verslui planuoja Lietuva ir Europa? 

„Lietuvos „fintech“ centras laikomas vienu iš progresyviausių ne tik regione, bet ir visoje Europoje. Apie tai, kaip naujausios technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas ar „blockchain“, keičia „fintech“ sektoriaus veidą, kokios numatomos esminės „fintech“ naujienos Lietuvoje, kokia reguliacinė Europos Sąjungos aplinka aktuali Lietuvos verslui, įžvalgomis dalysis finansų ministras Vilius Šapoka, M. Golebiewska (LUNO), Europos Komisijos aukštas pareigūnas Peter Ohrlander, Jurgis Petrošius („Skycop“), Linas Sabaliauskas („TRINITI Lietuva“), Alvar Lumberg („TransferWise“). 

Kokie pažangiausi technologiniai sprendimai galėtų padėti verslui ar vyriausybėms stiprinant kibernetini atsparumą? Kaip versle taikyti dirbtinį intelektą? Kokia ES teisinė bazė planuojama internetinėms platformoms? Šie ir kiti iššūkiai bus aptariami #SWITCH! profesionalų pranešimuose ir diskusijose (www.switchit.lt/programa). 

Švietimo programa - ne tik mokytojams 

Tarp siekiančių visapusiškai išnaudoti „blockchain“ sričių – ir švietimas. Vienas iš sėkmingų technologijos panaudojimo pavyzdžių šiame sektoriuje – amerikiečių kuriama ODEM platforma, kurią pristatys specialiai į Vilnių atskrendantys jos vadovai. Naudodama blokų grandines, ši platforma siekia suteikti galimybę studentams ir dėstytojams bendrauti tiesiogiai, dalyvauti švietimo ir mokymosi procese be tarpininkų įsitraukimo ir taip pagerinti sąlygas siekiantiems kokybiško išsilavinimo. Efektyvus tinklas turėtų sumažinti švietimo sąnaudas, kartu automatizuojant ir individualizuojant programų kūrimą ir išlaikant aukštą skaidrumo lygį. 

„Manome, kad „blockchain“ technologija yra galimybė tobulinti švietimo sistemą visame pasaulyje, vystyti pasauliniais skaičiais, pasaulinėmis tendencijomis paremtas mokymo programas. Institucijoms šie pokyčiai leis atnaujinti mokomąją medžiagą daug greičiau nei kada nors anksčiau, užmegzti glaudesnį ryšį tarpusavyje ir išnaudoti technologijas sėkmingam gyvavimui bei auditorijos augimui“, – įsitikinęs ODEM vadovas.

#SWITCH! švietimo programoje kviečiami dalyvauti verslo įmonių vadovai, švietimo bendruomenės ir aptarti valstybės bei verslo investicijas ugdant perspektyvius darbuotojus skaitmeniniame amžiuje. Bus pristatomos įdomiausios technologinio švietimo idėjos ir jų integracija švietimo sistemoje.

Technologijų šventė jaunimui

Tradiciškai #SWITCH! jaunimo programa, technologijų ir mokslo mugė bus kupinos įkvepiančių sėkmės istorijų, motyvacijos savo ateitį sieti su skaitmeniniu pasauliu, technologinių naujovių patirčių. #SWITCH! technologijų mugėje dalyviai ir vėl galės praktiškai išbandyti technologijas bei inovacijas: dronų čempionatas,  įvairūs simuliatoriai, 3D spausdintuvai, robotų kovos. Į #SWITCH! jaunimo programą nemokamai galės pakliūti visi norintys.  

#SWITCH! Mokslo mugėje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir neformalaus ugdymo atstovai iš visos Lietuvos pristatys su technologijomis ar verslumu susijusias studijų programas. Ši mugė padės visiems moksleiviams, studentams ir ypač merginoms atkreipti dėmesį į darbo rinkoje itin paklausias technologijų specialybes.

Jaunimo program ir daugiau informacijos http://switchit.lt/ bei www.facebook.com/SwitchLietuva

Bilietai į profesionalų programą bilietai.lt

[infogram id="3e097ed1-fc3b-4dac-9630-a940dfc11609" prefix="wED" format="interactive" title="TR:Switch 1"]

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Akių ligų ikiklinikiniams tyrimams  –  1 mln. Eur 

Suomijos mokslinių tyrimų bendrovei „Experimentica Ltd“, kuri Lietuvoje yra įsteigusi antrinę įmonę, skirta 1...

Pramonė
2018.09.30
„Facebook“ aptiko saugumo spragą 50 mln. vartotojų profiliuose 1

„Facebook“ pranešė aptikusi saugumo spragą, kuri galėjo paveikti 50 mln. socialinio tinklo vartotojų.

Technologijos
2018.09.28
Dėl nesaugaus elektroninio parašo atšaukiama dalis tapatybės kortelių 1

Nustačius, kad 2009-2012 m. išduotose asmens tapatybės kortelėse integruoti elektroninio parašo įtaisai yra...

Technologijos
2018.09.28
Bus kuriamas skaitmeninis Baltijos kelias 1

Rygoje (Latvijoje) vykstančioje 5G technologijos konferencijoje „5G Techritory“ Latvijos ir Estijos ministrai...

Technologijos
2018.09.28
Keičiasi „Telia Lietuvos“ valdybos pirmininkas 1

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ valdybos pirmininkė Henriette Wendt atsistatydina.

Vadyba
2018.09.28
Kaip nuomonės lyderiai gali padėti startuoliui pasiekti rinką? Rėmėjo turinys

Šiandien kiekvienas daugiau laiko praleidžiantis socialiniuose tinkluose žino, kas yra nuomonės lyderis arba...

„Tele2“ nubausta už nenurodytas sutarties sąlygas 7

Mobiliojo ryšio operatorė „Tele2“ nubausta už nenurodytas papildomas sąlygas pasirašant mobiliojo ryšio...

Technologijos
2018.09.27
Į lietuvių „Tasker“ investavo 0,3 mln. Eur 2

Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ kartu su technologijų bendrove „iTo“po 150.000 Eur investuoja į...

Technologijos
2018.09.27
FNTT tiria kriptovaliutų „kasėjo“ Aršausko įmonę 13

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą, įtardama kriptovaliutų kasimą vykdančius...

Rinkos
2018.09.27
Jau galima pasinaudoti pažangiomis technologijomis, skirtomis gydyti ar net išgelbėti gyvybę Rėmėjo turinys

Pažangia technologija, leidžiančia išsaugoti naujagimio virkštelės kraujo kamienines ląsteles ir pačios...

Technologijos
2018.09.27
Palangos verslą džiugina saulė, o Šiaulių - debesija Rėmėjo turinys

Karšta šių metų vasara džiaugėsi ne tik Palangos verslininkai, bet ir Šiaulių bendrovė „Nirlita“, kuri...

Technologijos
2018.09.27
„Tesonet“ pakeitė pavadinimą, steigia 4 naujas įmones 5

Kibernetinio saugumo ir didžiųjų duomenų sprendimų bendrovė „Tesonet“ pakeitė pavadinimą į „Teso LT“, nuo...

Technologijos
2018.09.26
Vyriausybė palaimino LEU rūmų perdavimą Vilniaus kolegijai

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė centrinių Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rūmų perdavimui...

Statyba ir NT
2018.09.26
Aukso amžių išgyvenančiam biotechnologijų sektoriui trūksta tik vietinių investuotojų 4

Per artimiausią dešimtmetį biotechnologijų ir gyvybės mokslų sukuriama Lietuvos BVP dalis turėtų išaugti iki...

Technologijos
2018.09.26
„Veika“ kurs biodegraduojančią pakuotę

Inovatyvias technologijas tapetų pramonei kurianti UAB „Veika“ kreipia savo žvilgsnį į kitą sritį – užsiims...

Pramonė
2018.09.26
KAM ir „Infobalt“ ginčas gali nukeliauti net iki Europos Komisijos 3

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtas Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo projektas...

Technologijos
2018.09.26
„Apple I“ aukcione parduotas už šešiaženklę sumą 2

Antradienį, rugsėjo 25d., Bostone surengtame aukcione parduotas vienas iš kelių išlikusių veikiančių „Apple...

Laisvalaikis
2018.09.26
MITA vėl kviečia mokslą bendradarbiauti su verslu, projektams – 2,5 mln. Eur

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė konkursą, skirtą finansuoti tarptautinės mokslo ir...

Technologijos
2018.09.25
„Instagram“ palieka kompanijos įkūrėjai

Kevinas Systromas ir Mike‘as Kriegeris, kurie prieš aštuonerius metus įkūrė socialinį tinklą „Instagram“,...

Laisvalaikis
2018.09.25
Biotechnologijų bėda: rizikos kapitalas 10 metų laukti nenori Premium 2

Nors biotechnologijos laikomos Lietuvos stiprybe ir šalyje kasmet įsikuria po 7-8 naujas gyvybės mokslų...

Technologijos
2018.09.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau