Prasidėjo Lietuvoje virtualiai vykstantis Europos verslumo festivalis „Gen-E 2021“

Antradienį prasidėjo Europos antreprenerystės festivalis Gen-E 2021. Dvi savaites truksiantį renginį pradeda Lietuvoje virtualiai vykstanti Europos moksleivių ir studentų verslų paroda eXpo.
Europos antreprenerystės festivalis Gen-E 2021 vyks iki liepos 15 d., kai tiesioginėje geriausių Europos jaunimo verslų apdovanojimų transliacijoje paaiškės ir geriausios šių metų moksleivių ir studentų komandos.
Šiemet Lietuva yra Gen-E 2021 festivalio šeimininkė renginį organizuoja Europos jaunimo verslumo ugdymo organizacijų tinklas Junior Achievement kartu su Lietuvos Junior Achievement.
Pirmąją festivalio dieną transliuojama jaunimo bendrovių ir startuolių paroda eXpo, virtualiai vykstanti Lietuvoje 10.30-14.00 val.
Skaitmeniniai sprendimai leidžia pristatyti daugiau kaip 800 jaunųjų verslininkų iš jų pažangiausių idėjų išrinksime geriausias Europoje, sakė Andželika Rusteikienė, Lietuvos Junior Achievement vadovė.
Salvatore Nigro, Europos Junior Achievement vadovas, priminė, kad iki liepos 15 d. visi gali balsuoti už labiausiai patikusią komandą ir jos verslo idėją, o eXpo dalyvaujantys finalininkai buvo išrinkti per tris atrankų etapus: mokyklų, regionų ir nacionalinės atrankos.
Šiemet virtualiai susitinkame Lietuvoje, kur susitiksime su daugiau kaip 800 jaunųjų verslininkų iš 40 šalių. Jie buvo išrinkti iš daugiau kaip 370.000 dalyvių, kurie varžėsi nuo praėjusio rugsėjo, sakė S. Nigro.
Jaunuosius verslininkus kūrėjais ir partneriais besikeičiančiame ir iššūkių kupiname pasaulyje pavadinusi premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad labiau nei bet kada anksčiau Europai reikia kūrybiško atsako į iššūkius ir originalių iniciatyvų. O jaunimo verslumo renginys siunčia dvi žinutes ne tik dalyviams verslas yra kūrybiškumas, o autentiškas verslumas neįmanomas be komandinio darbo.
Šiandien jauni žmonės garsiausiai kalba apie teisingumo, aplinkos, klimato pokyčių ir žmogaus teisių problemas. Neleiskite užsidegimui nuslūgti ir netrukus pamatysime vaisių, Gen-E 2021 sakė I. Šimonytė.
Su jaunaisiais verslininkais patarimais dalijosi ir Junior Achievement programos alumnai. Gabrielius Landsbergis, užsienio reikalų ministras, priminė, kad svarbiausia išlikti smalsiam ir sunkiai dirbti. Milda Mitkutė, Vinted įkūrėja, patarė nelikti vieniems verslumo kelionėje kartu linksmiau, lengviau ir galima pasiekti daugiau. Kad sėkmės paslaptis komanda ir supratimas, jog siekiama ilgalaikių tikslų, priminė ir duomenų mokslo specialistus ruošiančio mokymų startuolio Turing College įkūrėjai Tomas Moška ir Lukas Kaminskis.
180 komandų
Verslų mugėje prisistatys 180 Europos mokyklose ir universitetuose įkurtų jaunųjų bendrovių, kurias sukūrė 800 finalininkų moksleivių ir studentų iš 39 Junior Achievement tinklo šalių.
Kaip nurodo Lietuvos Junior Achievement (LJA), eXpo dalyvauja 6 komandos iš Lietuvos. Dvi iš jų atstovauja Europos jaunimo verslumo konkursuose. Iš mokinių bendrovių varžosi geriausia 2021 m. Lietuvos moksleivių jaunoji bendrovė Yuffi, kurios komanda kuria virtualius meniu restoranams. Klientai juos gali pasiekti naršyklėse, priliesdami telefoną prie ant restorano staliukų priklijuotų NFC jutiklių ir taip maistą bei gėrimus užsisakyti be padavėjų įsiterpimo.
Su studentų verslais konkuruoja geriausia 2021 m. Lietuvos studentų jaunąja bendrove paskelbta komanda ForFun, sukūrusi stalo žaidimą pavadinimu Kondigno, kurį papildo mobilioji programėlė, leidžianti žaidimą žaisti ir akliesiems bei silpnaregiams.
Kaip nurodo organizatoriai, Gen-E 2021 pirmą kartą sujungia du kasmet vykstančius didžiausius Europos Junior Achievement tinklo konkursus: moksleivių verslumo Company of the Year Competition (CoYC) ir European Enterprise Challenge (EEC) studentų verslumo konkursą.
Lietuvos Junior Achievement 28 m. Lietuvos mokyklose įgyvendina ekonominio švietimo, verslumo, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programas.
Sausį organizacijos inicijuoto ir bendrovės Spinter Research atlikto tyrimo duomenimis, 72% apklaustųjų nurodė manantys, kad verslumo ugdymui skiriamas dėmesys yra nepakankamas, 17% kad pakankamas.
Apklaustieji Lietuvos gyventojai verslumą buvo linkę vertinti vidutiniškai (7,21 balo), o savo asmeninį verslumą dar prasčiau 5,23 balo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti