Kompensuoti pastoviųjų įmonių išlaidų nesvarstoma, verslas primena apie nuomą

Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia šiuo metu nesvarstanti Europos Komisijos (EK) siūlymo valstybėms kompensuoti iki 70% nuo pandemijos nukentėjusio verslo pastoviųjų sąnaudų. Lietuvos verslininkų teigimu, ši priemonė galėtų pakeisti baigtas mokėti patalpų nuomos kompensacijas.
Ministerijos teigimu, dėl šios paramos turės spręsti jau nauja Vyriausybė.
Europos Komisija gali daug ką siūlyti, svarbiausia, ar pati šalis turi lėšų. Kol kas svarstymo dėl lėšų skyrimo tai priemonei nebuvo, nes jų tiesiog sudėtinga rasti, BNS sakė ekonomikos ir inovacijų ministro patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė.
Reikia klausti naujos valdžios, bus naujoji ministrė ir tada bus galima jos klausti, kaip ji matytų tą priemonę, ar verta apie ją galvoti, bet turbūt viskas remiasi į valstybės galimybes, pridūrė jis.
Gediminas Balnis, Viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentas, bendrovės Amber Food vadovas, sako, kad tokia pagalba įmonėms ypač reikalinga, nes ji leistų apmokėti nuomos, komunalinių paslaugų išlaidas ir taip sumažinti nuostolius.
Nepaisant veiklos sustabdymo, šildome, nuomą mokame, darbo užmokestį irgi dalinai mokame, turime labai daug sąnaudų. EK sukūrė tokią priemonę, kuri yra labai logiška, BNS sakė G. Balnis.
Pasak jo, iki karantino patalpų nuoma įmonei per mėnesį kainavo apie 400.000 Eur.
Yra sutrikę pinigų srautai, skaičiuojame, kokio dydžio bus nuostoliai, tai bus daugiau nei milijonas nuostolių per kelis mėnesius, sakė G. Balnis.
EK lapkričio viduryje pratęsė nuo kovo galiojantį komunikatą, kuriame numatytos laikinosios valstybės pagalbos priemonės, siekiant padėti atsitiesti ekonomikai. EK teigimu, parama vidutinėms įmonėms neturėtų viršyti 70%, o labai mažoms ir mažoms 90% pastoviųjų išlaidų.
Pagalbą galėtų gauti įmonės, kurių metinė apyvarta nuo kovo sumažėjo bent 30%, o bendra paramos suma vienai įmonei neturėtų viršyti 3 mln. Eur.
Lietuvoje įmonėms, kurių veikla dėl koronaviruso krizės buvo sustabdyta ar apribota, nuo karantino pradžios iki rugsėjo kompensuota iki 50% nuomos išlaidų, jeigu nuomotojas suteikia bent 30% nuolaidą, o nuomininkai padengia dar 20%, tačiau šios priemonės tęsti neketinama.
Bendrovės Investicijų ir verslo garantijos (Invega) duomenimis, gegužę-spalį valstybė išmokėjo 23,25 mln. Eur nuomos subsidijų. Šiai priemonei skirta 40 mln. Eur, o paraiškos paramai baigtos priimti antradienį.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti