Kaip įmonėje sulaikyti jaunimą

Nors pandemija darbuotojus paskatino labiau saugoti darbo vietą, tačiau jaunimui ši taisyklė vis dar retai galioja. Taigi, kuo juos sudominti, kad liktų įmonėje.
Tai, kad vienoje darbovietėje būtų dirbama keliolika ar net keliasdešimt metų, šių dienų jaunimui atrodo kažkas lyg iš fantastikos srities. Vokietijoje šių metų pradžioje atlikta apklausa parodė, kad jauni darbuotojai naujo darbo jau imtų žvalgytis praėjus vos 6 mėnesiams nuo įsidarbinimo.
Tiesa, apklausa daryta dar prieš karantiną, todėl dabar dalis jaunų specialistų galbūt labiau saugo darbo vietą. Tačiau tai, kad daugelis įmonių savo svetainėse ar socialinių tinklų paskyrose nuolat ieško darbuotojų, rodo, jog kaita yra pakankamai didelė, rašo portalas WiWo.de.
Laiko balansas
Apklausos rezultatai parodė, kad pinigai jaunimui yra svarbu, tačiau ne pats svarbiausias dalykas. Jiems reikia visumos kad darbe jaustųsi gerai ir kad būtų tinkamas balansas tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Todėl darbdaviai, pasiūlę lankstų grafiką ar galimybę dirbti nuotoliniu būdu, visada yra pranašesni, negu to nesiūlantys.
Nori pasitikėjimo
Kitas svarbus dalykas susitapatinimas su įmonės vertybėmis. Apklausa rodo, kad noras keisti darbą išauga dvigubai ar net trigubai tada, kai darbuotojas jaučia vadovo nepasitikėjimą. Taip pat jiems aktualu žinoti įmonės tikslus, finansinius duomenis, būti informuotiems apie vadovų sprendimus, turėsiančius įtakos jų darbui.
Nebijo kritikuoti
Jaunimui ypač svarbu laisvai reikšti savo nuomonę ir tikėtis, kad ji bus išgirsta. Todėl vadovai į pasisakymus ir pasiūlymus turėtų visada reaguoti, net jei įgyvendinti šiems nėra galimybių. Tuomet reikėtų išaiškinti, pateikti argumentus, tačiau nesureaguoti į pastabas būtų klaida, kuri galbūt paskatintų jauną darbuotoją kelti sparnus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti