Prie „Cast AI“ Vilniuje prisijungė buvęs „Oracle“ viceprezidentas L. Kupermanas

Startuolio iš Floridos Cast AI inžinerijos centras Vilniuje plečiasi techniniu direktoriumi (CTO) tapo Leonas Kupermanas, buvęs Oracle Debesų apsaugos departamento viceprezidentas. Produktų kūrimui debesų kompiuterijos ekspertas taiko lean startup metodiką užuot slėpus produktą iki galutinio varianto, geriau dar kuriant daugkart jį išbandyti.
Kaip nurodoma pranešime spaudai, daugiau kaip 95% Cast AI produktų kūrimo darbų atliekami Vilniuje. Komanda, kuriai Lietuvoje vadovaus daugiau kaip 25 m. patirties IT produktų valdyme ir programinės įrangos kūrime turintis L. Kupermanas, sprendžia užduotis, su kuriomis susiduria įmonės, naudojančios debesų kompiuterijos sprendimus, skirtus, pavyzdžiui, aplikacijų ar mašininio mokymosi modelių talpinimui.
Bendrovės produktas leis tokiai įmonei kelių mygtukų paspaudimu migruoti į kitą debesų kompiuterijos platformą ar naudotis kelių debesų kompiuterijos tiekėjų paslaugomis iš karto šiuo metu to įprastai padaryti neįmanoma.
Prisijungus prie neseniai susikūrusio startuolio galima iš esmės pakeisti debesų kompiuterijos industriją, kurios vertė jau dabar viršija 330 mlrd. USD. Kelis dešimtmečius dirbau debesų kompiuterijos srityje, tad tvirtai tikiu, kad Cast AI kuriamas produktas gali sutaupyti daugybę resursų ir galvos skausmo milijonams įmonių visame pasaulyje. Kalbu ne apie šiek tiek patobulintus procesus ar kiek geresnę vartotojo patirtį galime sukurti tokį produktą, kuris atneš dešimt kartų didesnę naudą ir iš esmės pakeis žmonių, dirbančių IT srityje, darbą. Kartu su komanda Vilniuje norime sukelti tikrą revoliuciją kompiuterinių išteklių srityje (angl. IaaS industry), pranešime spaudai cituojamas L. Kupermanas.
Nurodoma, kad debesų kompiuterijos ekspertas, vadovaudamas komandai Vilniuje, remsis lean startup metodika. Amerikietiškų startuolių taikoma praktika leidžia sutrumpinti produkto kūrimo ciklą. Priešingai nei įprastu būdu kuriami produktai, kai per viešą pristatymą sukuriamas ir visiškai išpildomas detalus produkto kūrimo planas, lean startup filosofija pabrėžia būtinybę eksperimentuoti, gauti grįžtamąjį ryšį iš klientų bei nuolat tobulinti produktą atsižvelgiant į rinkos poreikius.
IT produktai turi būti kuriami tam, kad išspręstų didžiausias vartotojų problemas, o jų nauda turi būti milžiniška. Vis dar gajus mitas, kad įmonė turi slėpti savo produktą iki pat paskutinės akimirkos. Priešingai kuo daugiau atsiliepimų gausite, tuo geresnis jūsų produktas bus visais jo kūrimo etapais. Lean startup metodas tapo įprasta praktika daugeliui startuolių, o be visų kitų naudų, jis mums leidžia suburti produktu besinaudojančią bendruomenę ir užmegzti ryšį tarp vartotojų ir Cast AI komandos, pasakoja L. Kuperman.
Jis pažymi, kad taikant lean startup metodą, produkto kodas į realią aplinką paleidžiamas kasdien, nors įprastai įmonėse tai daroma kas mėnesį, savaitę ar net kas ketvirtį. Toks intensyvumas reiškia, kad visi produkto kūrimo procesai turi būti automatizuoti, įskaitant testavimą ir diegimą.
Cast AI komandoje Vilniuje dirba 26 darbuotojai, per artimiausius trejus metus komandą planuojama išplėsti iki 100 darbuotojų. Įmonė aktyviai samdo ne tik programuotojus, bet ir rinkodaros, pardavimų bei produktų plėtros specialistus.
VŽ rašė, kad Floridoje įsikūrusi Cast AI 2020 m. pradžioje pritraukė 4,8 mln. USD investicijų ir dabar plečiasi. 2019 m. pabaigoje įkurta bendrovė siekia palengvinti naudojimąsi skirtingų kompanijų debesijos paslaugų resursais. 81% debesijos naudotojų, pasak tyrimų ir konsultacijų bendrovės Gartner, kliaujasi kelių teikėjų (populiariausi yra Amazon, Microsoft ir Google) paslaugomis, tačiau neturi galimybės sklandžiai sinchronizuoti duomenų. Būtent šią problemą siekia išspręsti Cast AI.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti