Kaip išlaikyti motyvaciją dirbant vienam

Darbas sau pirmiausia yra patraukli idėja pabandyti kelią į nuosavą verslą. Net jei iš pradžių savarankiška veikla atrodo labiau amatas, dažnai būtent nuo savarankiško vieno įkūrėjo darbo prasideda verslo augimas.
Forbes nurodo savarankiškos veiklos pranašumus: saviraišką, individualų darbo grafiką ir kitus, tačiau verslininkui tenka ir savikontrolės atsakomybė, taip pat reikia susikaupimo, disciplinos ir motyvacijos, kai su kliūtimis susiduri vienas.
Svarbu prisiminti, kad verslo pradžia ir jo auginimas maratonas, o ne sprintas. Ypač tai aktualu pirmosiomis dienomis, kai dirbama ilgai, bet rezultato nematyti. Jei neskaičiuosite darbo valandų, individuali veikla taps visos paros darbu, kuris ilgainiui virs išsekimu. Tad kartais sudėtingiausia dalis yra atrasti darbo ir poilsio pusiausvyrą. Nors atrodo, kad iš kiekvienos minutės galima išspausti naudos nuosavam verslui, reikia prisiminti, kad poilsis suteikia daugiau, o ne mažiau produktyvumo. Todėl, užuot tapę robotu, raskite laiko veiklai, kuri įkvepia ir suteikia energijos.
Dirbantiems savarankiškai labai svarbus aplinkinių palaikymas. Žinoma, šeimos ir draugų parama yra labai reikšminga, tačiau motyvacijos ir įkvėpimo galima semtis ir kitur. Pavyzdžiui, rasti mentorių, kuris gali patarti ir nukreipti teisinga linkme. Taip pat galima kreiptis į konsultantą, trenerį, kurio parama, kitaip nei mentoriaus, truktų trumpiau ir būtų sutelkta į konkrečius rezultatus. Forbes teigimu, tendencija, kai smulkieji, susidūrę su iššūkiais, moka už paslaugas konsultantams, sparčiai plinta. Priežastis paprasta tokios konsultacijos orientuotos į rezultatus, todėl padeda tikslus pasiekti greičiau, nei pavyktų vienam pačiam, ir kilsteli verslą į kitą lygį.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą