„Pro-implant“: augti galima ir beprotiškos konkurencijos sąlygomis

Reklama publikuota: 2016-10-07

Kai prieš pora dešimtmečių Lietuvoje buvo uždegta žalia šviesa privačiai odontologijai, jos kabinetai ėmė rastis vienas po kito. Kone pirmasis Kaune pacientams duris atvėrė Počebutų odontologijos kabinetas, vėliau gavęs „Pro-implant“ odontologijos klinikos vardą. Jau 20 metų jos profesiniu veidu esantis Darius Počebutas atskleidžia, kas padeda taip ilgai išlaikyti klientų pasitikėjimą.

Profesiją p. Darius pasirinko sekdamas mamos pėdomis ir baigęs tuometinį Kauno medicinos institutą, įsidarbino Kėdainių centrinėje ligoninėje. Kai privati odontologija atsiskyrė nuo valstybinės, jiedu su mama išėjo iš darbo valstybinėse įstaigose ir kartu atidarė Galinos ir Dariaus Počebutų odontologijos kliniką. Pavadinimas vėliau keitėsi, tačiau verslas iki šiol yra šeimos rankose – klinikai vadovauja p. Dariaus brolis Martynas, o Darius Počebutas yra vyriausiasis gydytojas ir įmonės veidas. Jis įsitikinęs, kad privačios odonotologijos atsiradimas buvo milžiniškas postūmis paslaugų kokybės prasme – ėmę investuoti į technologijas, kokybiškas medžiagas, profesinių žinių gilinimą, Lietuvos odontologai per trumpą laiką pasivijo pasaulinį lygį. Šiandien į kliniką atėjęs žmogus jaučiasi lygiai taip pat, kaip odontologo kabinete, pavyzdžiui, Vokietijoje. „Na, bent jau tol, kol neatsiverčia paslaugų kainyno,“ – šypteli pašnekovas, neslepiantis, kad medicinos paslaugos Lietuvoje vis dar gerokai pigesnės.

Podiplomines implantologijos studijas p. Darius baigė J.W.Goethe institute Frankfurte prie Maino, su šia šalimi jį sieja ir profesiniai bei verslo ryšiai, tad jos odontologijos sistema lietuviui puikiai pažįstama.

Prisimindamas pačią veiklos pradžią, sako, jog anuomet žmonės buvo ištroškę kokybiško dantų gydymo, todėl į privačius kabinetus tiesiog plūste plūdo. Dabar, anot jo, odontologų aukso amžius jau pasibaigęs, o pacientai, susiradę informacijos internete, yra gerokai labiau išprusę, nori visko, kas geriausia. Smarkiai šoktelėjo ir rinkos spaudimas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Tiesa sakant, dirbame beprotiškos konkurencijos sąlygomis – jeigu Europoje dešimčiai tūkstančių gyventojų tenka vidutiniškai 6 odontologai, tai Lietuvos vidurkis yra 15, o Kaune – net 30,“ – stulbinančius skaičius vardina p. Počebutas.

Sėkmingos veiklos ingredientai

Nuoseklus darbas, aukščiausios kokybės įranga bei medžiagos, itin kvalifikuotas kolektyvas ir partnerystė su tarptautiniu implantacijos institutu „Pro-implant“ (Vokietija) – pamatai, ant kurių jau du dešimtmečius laikosi ir auga p. Počebuto klinika.

„Greitas, bet trumpalaikis rezultatas mūsų netenkina. Mėgstu lyginti: yra „greitasis maistas“ ir „lėtasis maistas“, taip ir su odontologija. Aš už tai, kad gydymui būtų skirta tiek laiko ir pastangų, kiek iš tiesų reikia, dirbtinai neskubinant įvykių. Šiuo principu vadovaujamės ir kitose verslo srityse. Dirbame su geriausia įranga, kokią tik galima gauti Lietuvoje, ir medžiagomis, kurių kokybę garantuoja daugybė tyrimų ir ne vienas klinikinės praktikos dešimtmetis. Kokybė, o ypač sveikatos kokybė, kainuoja. Aišku, galima rinktis pigesnius mažai žinomo gamintojo implantus, bet kaip jausis žmogus, kai po kelerių metų šis gamintojas bankrutuos? Tas pats su plėtra – geriau teiksime aukščiausio lygio paslaugas vienoje klinikoje, nei vidutiniškas keliose,“ – veiklos filosofija dalinasi p. Počebutas.

Šiuo metu klinikoje dirba 11 visų odontologijos sričių specialistų ir tiek pat asistentų, kurių kvalifikacijai skiriama ne mažiau dėmesio – pasak pašnekovo, gydytojas su asistentu yra tandemas, nuo kurio profesionalumo tiesiogiai priklauso gydymo rezultatai.

Iš tarptautinės partnerystės laimi visi

Vis dėlto didžiausiu įmonės kokybiniu šuoliu jis vadina prieš 16 metų įvykusią pažintį su dr. Bernhardu Giesenhagenu, kuris tuomet jau buvo Europoje pripažintas burnos chirurgas. Pažintis, peraugusi į profesinę bičiulystę, o vėliau ir į verslo santykius, iš esmės pakeitė lietuvio požiūrį į odontologiją, leido suprasti, kokia turi būti moderni dantų klinika.

„Lankydavausi jo klinikoje Vokietijoje, ten drauge atlikdavome operacijas. Įgytas žinias pritaikydavau savo praktikoje. Daktaro Giesenhageno idėjos, darbo principai mane sužavėjo, be galo džiaugiuosi, kad man teko laimė turėti tokį mokytoją,“ – pasakoja p. Počebutas.

2009 m. lietuvių įmonė tapo lygiaverte dr. Bernhardo Giesenhageno vadovaujamo Tarptautinio implantacijos instituto „Pro-implant“ partnere. Partnerystės nauda klinikos klientams akivaizdi: mūsų šalyje pradėtas taikyti vokiečio sukurtas unikalus kaulo žiedo augmentacijos metodas, pasaulyje vadinamas implanotologijos revoliucija.

Iki šiol keletą kartų per metus B. Giesenhagenas vieši Kaune ir „Pro-implant“ klinikoje kartu su D. Počebutu konsultuoja ir operuoja pacientus. „Konsultacijos nemokamos ir be jokių įsipareigojimų, žmogui išdėstome viską apie jo burnos situaciją, o jis pats sprendžia, ar norės gydytis ir kur tai darys. Žinoma, dalis jų sugrįžta pas mus, bet tikrai ne visi. Kai kas nors sako, jog neapmokestindami tokio lygio konsultacijų darome verslo klaidą, atsakau, jog kiekvienas susitikimas su pacientu yra nauda ir man pačiam, suteikianti progą tobulėti ir aptarti tai su savo partneriu,“ – teigia p. Počebutas.

Progų mokytis mokant kitus jis turi ir daugiau – kartu su dr. Giesenhagenu Vienoje Medicinos universitete jiedu veda kaulo žiedo augmentacijosmetodo kursus patyrusiems implantologams iš įvairių šalių. Į kliniką Lietuvoje stebėti sudėtingų operacijų atvyksta specialistai iš kitų Europos šalių. „Jie, beje, neretai be galo nustemba, pamatę, kaip dirbame. Net išgirstame, kad tokio lygio klinikų, kokią mato čia, Lietuvoje, net Austrijoje reikia gerai paieškoti. Akivaizdu, kad mūsų šalies medicinos įvaizdis užsienyje vis dar neatitinka realybės,“ – sako p. Počebutas.

Perspektyvoje – plati pacientų geografija

Tarptautinis bendradarbiavimas, jokių kompromisų kokybei, siekis dirbti taip, kad pilnavertiškai išspręstum žmogų kamuojančią bėdą padeda įmonei ne tik skaičiuoti jau trečią savo istorijos dešimtmetį, bet ir veikti pelningai bei auginti apyvartą: 2015 m. „Pro-implant“ pripažinta viena sparčiausiai augusių smulkaus ir vidutinio verslo įmonių Lietuvoje ir apdovanota „Gazelės“ rinkimuose bei gavo Metų stipriausiojo apdovanojimą, suteikiamą už stabilią ir patikimą kreditingumo istoriją.

„Turime savo kryptį ir vertybes, aukščiausio lygio partnerius, tad nuosekliai dirbsime ir toliau, – sako Darius Počebutas. – O ateities planai susiję su medicininiu turizmu. Šioje srityje matome daug potencialo, tad įstojome į Lietuvos medicinos turizmo klasterį „LitCare“, aktyviai važiuojame į tarptautines parodas, pristatinėjame savo šalį. Esame įsitikinę, kad tik laiko klausimas, kada įvyks lūžis ir Lietuvos medikai sulauks pacientų būrio iš kitų šalių. Ir dabar tie, kurie apsilanko, vėliau atveža šeimos narius ar draugus, o lietuviai emigrantai jau seniai atostogas Lietuvoje derina su vizitais pas odontologus.“

Baigdamas pokalbį, p. Darius mintimis vėl nusikelia į karjeros pradžią, kai jis, ką tik universiteto duris užvėręs specialistas, svajojo apsilankyti Vakaruose ir pamatyti, kaip dirba gydytojai odontologai už geležinės uždangos. Svajonė išsipildė su kaupu. „Dabar jau noriu, kad žmonės iš svečių šalių atvažiuotų pas mus, ir savo akimis įsitikintų, kad esame pažangi šalis su aukščiausio lygio medicina,“ – tikina p. Počebutas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Gazelė“
Naudotų automobilių aukso amžius Premium 17

Nepakankamas naujų automobilių tiekimas verčia dar kartą įvertinti naudotas transporto priemones, kurių...

Automobiliai
09:14
Darbdaviai šokiruoti: kai kurie darbuotojai kitur nėra gavę „baltos“ algos Premium 17

Mokėti visus mokesčius, atrodytų, yra savaime suprantama, tačiau tik ne maitinimo sektoriuje. Vis dėlto...

Gazelė
05:45
Startuolių mokytojas: nesureikšminkite idėjos kaip labai perspektyvios, kol nesurinkote įrodymų ir įkalčių Premium 1

Klaipėdietis dr. Donatas Jonikas, verslo konsultantas, bendradarbiaujantis su „Startup Lithuania“, „Verslia...

Gazelė
05:45
Dėl kainų verslo nekala prie kryžiaus

Ekonomikos fronte – ne itin giedra padangė: brangstantys energetikos ištekliai, paskui juos į viršų šokančios...

Nuomonės
00:01
Turizmo verslui 4 mln. Eur parama per maža, ketinama vertinti kitas pagalbos galimybes

Lietuvos turizmo verslo organizacijų atstovams pareiškus, kad papildoma 4 mln. Eur parama nuo pandemijos...

Gazelė
2022.04.06
„Newcrush“ šuolis: kokie eksperimentai ant šeimos verslo pamato pasitvirtino Premium 1

Į šeimos verslą atėjusi jaunoji karta dažnai jį praturtina ar atnaujina tiek, kad kilstelėtų į kitą lygį. O...

Gazelė
2022.04.06
EK pritarė Lietuvos pagalbai nuo pandemijos nukentėjusiam turizmo verslui

Europos Komisija antradienį pritarė, jog Lietuva papildomai gali teikti apie 4 mln. Eur pagalbą nuo...

Gazelė
2022.04.06
Socialinį verslą kviečia dalyvauti „Poveikio laboratorijoje“

Socialinis verslas ir pilietinės organizacijos kviečiamos registruotis dalyvauti projekte „Poveikio...

Gazelė
2022.04.05
Startuolius kviečia į paskutinį „TechHub“ preakceleratorių

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia registruotis į šeštąjį, kol kas, planuojama,...

Gazelė
2022.04.04
Verslo plėtra: kad noras augti nevirstų nesėkme Premium

Net jei verslo pradžiamokslis įveiktas, įmonės augimas maloniai džiugina širdį, nusprendus imtis plėtros,...

Gazelė
2022.04.04
„Burger Kiosk“ strategija: būti klientams ant tako, į užkandines investuoti iki 20.000 Eur Premium

Svajonę turėti savo restoraną ar kavinę galima įgyvendinti su palyginti nedidelėmis investicijomis. „Burger...

Gazelė
2022.04.03
Patarimai restoranams: sąnaudų kainų valdymas prasideda nuo audito

Maitinimo įstaigoms pastaraisiais metais dorojantis su skirtingais iššūkiais, gastronomijos verslo...

Gazelė
2022.04.02
Dienos pietų kainos – arti psichologinės ribos: kokių sprendimų rado restoranai Premium 14

Kai produktai, energija, kuras brangsta kone kasdien, vis daugiau maitinimo įstaigų griebiasi skaičiuotuvo ir...

Gazelė
2022.04.01
„TrenkTuras“: kaip žygiai suvienija įmones? Verslo tribūna

Gera darbuotojų emocinė ir fizinė sveikata bei puikūs santykiai komandoje – viena pagrindinių užduočių,...

Gazelė
2022.04.01
Po rekordinių metų startuoliams – investicijų štilis, bet laukiama kelių stambių sandorių Premium

Per pirmąjį metų ketvirtį penki Lietuvos startuoliai, remiantis viešai skelbtais duomenimis, pritraukė apie...

Inovacijos
2022.03.31
„H Drop“ pagaliau galės atidaryti gamyklą Joniškyje, kurios veiklai kelias buvo užkirstas Premium

Kanapių perdirbėjai lengviau atsikvėpė, kai kovo viduryje Vyriausybė patvirtino pluoštinių kanapių perdirbimo...

Gazelė
2022.03.30
„Citadele“ pradėjo teikti mikropaskolas smulkiajam verslui

„Citadele“ pradeda teikti iki 25.000 Eur vertės mikropaskolas specialiai smulkaus verslo įmonėms.

Gazelė
2022.03.30
Prieš ir po: keli šimtai NT dekoravimui grįžta 5–20% didesne pardavimo kaina Premium 5

Padidinti NT kainą ir pagreitinti sandorį gali patrauklesnis objekto vaizdas, kuris lemia ir pirmąjį įspūdį.

Gazelė
2022.03.30
Sulaukę pagražintų CV, susikūrė įrankį, kad negaištų laiko netinkamiems kandidatams Premium

Dalis kandidatų atsiunčiamų CV būna pagražinti, todėl atrankai skyrus nemažai laiko, gali paaiškėti, kad...

Gazelė
2022.03.29
Pandemijos verslo „kūdikiai“: kaip sekasi po dvejų metų Premium

Karantinų metai – 2020 m. – kai kuriais mėnesiais buvo rekordiniai naujų įmonių kūrimuisi, o analitikai dėl...

Gazelė
2022.03.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku