Kaip atsisveikinti su nesugyvenamo charakterio darbuotoju

Ar galiu atleisti žmogų, jei jis jokių didelių darbo drausmės pažeidimų nepadarė, bet yra nesugyvenamo charakterio, nesiskaito nei su manimi, nei su bendradarbiais, kalba arogantiškai, netvardo emocijų? klausia VŽ skaitytojas.
Kai kurie darbuotojai jau kreipėsi į mane ir prašo jį atleisti arba perspėja išeisiantys patys, nes darbe tokia atmosfera, kad nesmagu dirbti. Su tuo darbuotoju bandžiau tartis gražiuoju, kad išeitų, bet jis nesutinka. Pareiškė, kad atleisčiau. Bet tada juk turėsiu mokėti išeitinę pašalpą? Nemanau, kad tai būtų sąžininga mano ir įmonės atžvilgiu. Tad ar galiu jį atleisti, nepagarbų elgesį įskaitydamas kaip darbo drausmės pažeidimą? situaciją apibūdina skaitytojas.
Atsako Irina Janukevičienė, Valstybinės darbo inspekcijos Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo skyriaus vedėjo pavaduotoja:
Personalo valdymo specialistai nuolat pabrėžia, kad ypač svarbu tinkamai atsirinkti darbuotojus, tačiau neretai kandidatas pasirodo puikiai, o problemos išryškėja ilgainiui. Sudėtingas darbuotojo charakteris, dėl kurio kenčia aplinkiniai, yra vienas iš atvejų siekiant atleisti šį žmogų, tad būtina kruopščiai viską fiksuoti ir įrodyti, kad darbuotojas pažeidė darbo drausmę.
Įgyvendindami savo teises ir vykdydami pareigas tiek darbdaviai, tiek darbuotojai turi laikytis įstatymų, gerbti bendro gyvenimo taisykles ir veikti sąžiningai, laikytis protingumo, teisingumo ir sąžiningumo principų. Darbo drausmė darbovietėje užtikrinama sudarant organizacines ir ekonomines sąlygas normaliam našiam darbui. Darbdavys ir administracija privalo tinkamai organizuoti darbuotojų darbą, o darbo tvarką darbovietėje apibrėžti darbo tvarkos taisyklėmis.
Būtina supažindinti
Darbuotojai savo ruožtu privalo paklusti darbdavio nustatytai tvarkai, dirbti dorai ir sąžiningai, laikytis darbo drausmės. Reikėtų turėti omenyje, kad darbuotojas turi būti pasirašytinai supažindintas su įmonės dokumentais, reglamentuojančiais darbo tvarką ir darbo drausmę; kitaip tariant, konkrečiai žinoti, kaip reikia elgtis darbe ir kaip draudžiama elgtis.
Drausminės nuobaudos, tarp jų ir griežčiausia drausminė nuobauda atleidimas iš darbo, gali būti taikomos tik darbo drausmės pažeidimą padariusiam darbuotojui. Paminėtina, kad darbo drausmės pažeidimo faktas turi būti realus, įrodytas ir tinkamai užfiksuotas, todėl neapibrėžta formuluotė už nepagarbų elgesį, manytina, nėra pakankamas įstatyminis pagrindas darbuotojui atleisti iš darbo.
Svarbu užfiksuoti
Tačiau jeigu darbuotojas nesilaiko darbo tvarkos taisyklių, su kuriomis tinkamai supažindintas, pažeidinėja darbo drausmę ir tokie nusižengimai atitinkamai užfiksuoti ir įrodyti, šio darbuotojo atžvilgiu darbdavys gali taikyti drausminio poveikio priemones, t. y. laikantis Darbo kodekse nustatytos tvarkos skirti jam pastabą, papeikimą arba atleisti iš darbo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti