„Vičiūnai“ Ispanijoje: svarbiausia – dideli kiekiai

Ispanijos mieste Santandere įsikūrusi Vičiūnų grupės gamykla Sistemas Britor klientui paprašius užsakymą gali atlikti per dieną. Tai yra pagrindinis bendrovės pranašumas prieš gamintojus iš Azijos. Pernai bendrovė pagamino 15% daugiau produkcijos.
Rimantas Beržanskis, Sistemas Britor generalinis direktorius, anksčiau dirbęs grupės fabrike Plungėje, sako, kad visos žinios ir patirtis į Santandere veikiančią gamyklą keliauja iš Plungės.
Vis dar matau šią kompaniją kaip antrinę Plungės įmonę, nors ji jau užaugo, dydžiu yra panaši į kitus svarbiausius surimio produkcijos gamintojus Ispanijoje. Dar neseniai Plungės įmonė mums buvo kelrodė žvaigždė, o dabar jau pasiekėme panašų lygį, komentuoja p. Beržanskis.
Anot įmonės vadovo, Vičiūnai yra tarptautinė žuvų produktų gamybos grupė, todėl bendrovei nepaprastai svarbu būti arti klientų.
Lemiamas pranašumas
Ispanams svarbu, kad produkcija būtų pagaminta čia, o ne kur nors Rytų Europoje. Kiekvienoje šalyje labiau vertinami vietoje pagaminti produktai, todėl jeigu nori sėkmės, turi tapti vietos gamintoju. Mes čia tokie jau ir esame, sako p. Beržanskis.
Būdama Ispanijoje Vičiūnų grupė gali produkciją prekybininkams pristatyti greitai. Tai yra bene lemiamas konkurencinis pranašumas kovoje su Azijos gamintojais, žuvų produktus į Europą plukdančiais konteineriais. Jie atveža pigių produktų, tačiau dėl didelio atstumo neturi galimybės aptarnauti klientų lanksčiai.
Praėjusiais metais Sistemas Britor fabrikas Ispanijoje pagamino 15% daugiau žuvų ir jų produktų nei 2014 m. Tikslių pardavimo pajamų ir pelno rodiklių įmonė neskelbia.
Žuvų suvartojimas, tenkantis vienam gyventojui, Ispanijoje yra didžiausias Europoje. Vadinasi, žmonės čia nesvarsto, ką rinktis žuvis ar mėsą, jie kasdien valgo žuvų patiekalus.
Ilgalaikės sutartys
Dabar įmonė gamina apie 100 skirtingų produktų, ir kasmet jų vis daugėja. Visa Vičiūnų grupė kasmet sukuria apie 100 naujų produktų, o iš viso jų turi per 3.000.
Sistemas Britor gamykla daugiausia orientuojasi į didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų Aldi, Lidl, La Sirena, Dia, Carrefour, Ahorramas, Continental užsakymus.
Kai į rinką eini su savo prekės ženklu, gali užimti tik tam tikrą nišą. Mums svarbu ne trumpalaikis pelningumas, bet ilgalaikio bendradarbiavimo perspektyva. Parduodamas didesnį kiekį tampi reikšmingesniu rinkos dalyviu, sako Stephanas Verhamme, Vičiūnų grupės pardavimų įmonės VG Iberia vadovas.
Kelia sau kartelę
Bendrovė kasdien seka gamybos rodiklius kiek produkcijos pagaminta per tam tikrą laiką, kiek žmonių buvo įtraukta į gamybos procesą. Kaupiami duomenys ir apie pakuočių, žaliavų sąnaudas.
Žiūrime, kur iššvaistyta, kur dar galime pasitempti, pasakoja p. Beržanskis. Kasmet kartelę keliame vis aukščiau. Anksčiau operatorius spręsdavo, kokiu greičiu turi dirbti tam tikra linija. Dabar mašinų darbo parametrai operatoriams pateikiami kartu su produkto aprašu.
Jeigu kas nors vyksta ne taip, kaip turėtų, vadinasi, ne procesas ar darbo greitis yra blogas, o problemos reikia ieškoti kur nors kitur, pabrėžia p. Beržanskis.
Šiuo metu Sistemas Britor išnaudoja 82% savo gamybos pajėgumų. Tai reiškia, kad tiek laiko įrenginiai dirbo visu našumu. Įmonės tikslas pasiekti 85% apkrovos rodiklį.
Šiuo metu Sistemas Britor dirba daugiau nei 150 žmonių. 90% darbuotojų yra ispanai. Kompanijoje, įskaitant vadovą, dirba 4 lietuviai.
FOTOGALERIJA Vičiūnų grupė Ispanijoje (16 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti