Neskundžiama nutartis: leido parduoti „Akropolius“

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį neskundžiama nutartimi nusprendė leisti parduoti prekybos ir pramogų centrus Akropolis. (Papildyta Mindaugo Marcinkevičiaus ir Relvit komentarais)
Teismas paskelbė, kad panaikina laikinąsias apsaugos priemones ir leidžia parduoti Akropolius UAB Vilniaus prekyba arba kitiems jos nurodytiems asmenims.
Apeliacinis teismas nustatė, kad nėra pagrindo uždrausti atsakovui Maltoje registruotai bendrovei Relvit LTD ir Vilniaus prekybai sudaryti sandorius dėl pirmosios valdomų bendrovių akcijų pardavimo.
2015 m. gegužę sudaryti tokius sandorius buvo laikinai uždraudęs Vilniaus apygardos teismas smulkiojo Vilniaus prekybos akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus prašymu.
Akcininkų ginčas kilo, kai buvo nutarta parduoti Akropolius Vilniaus prekybai (šiuo metu jie priklauso Relvit LTD). Maltos teisme p. Marcinkevičiaus iniciatyva buvo pasiekta, kad sandoris būtų laikinai sustabdytas.
Lietuvos teismas to paties akcininko prašymu gegužę taip pat pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, uždraudusias parduoti Akropolius. Maltos teismas gegužę yra nusprendęs, kad byloje pateikti įrodymai rodo, jog atsakovas suteikė visą reikalingą informaciją tam, kad akcininkai, įskaitant ir smulkiuosius, galėtų balsuoti turėdami visą reikalingą informaciją, bei panaikinęs skirtus apribojimus.
VŽ rašė, kad šiuo metu p. Marcinkevičius ir Vilniaus prekyba dėl Relvit valdymo bylinėjasi Maltoje. Be to, smulkusis akcininkas Estijos teismuose ginčija UAB Franmax perleidimą, o Vilniaus prekyba į teisininkus kreipėsi dėl esą p. Marcinkevičiaus viešumoje paskleistos netiesos apie mokesčių vengimo schemas.
Tik teisinis niuansas
Ponas Marcinkevičius, Akropolių sandorį stabdęs mažasis Vilniaus prekybos grupės akcininkas, sako, kad šis sprendimas tik formalumas, nes minėto sandorio laikas jau pasibaigęs.
Teismas panaikino dar gegužę pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones pavasarį siūlytam sandoriui. Tai reiškia, kad tas sandoris gali vykti, tačiau pats sandoris baigė galioti dar gegužės pabaigoje, VŽ sako p. Marcinkevičius.
Pasak jo, norint parduoti Akropolius, dabar tektų iš naujo pradėti visą procesą: atlikti naują turto vertinimą, akcininkų balsavimą ir pan.
Ponas Marcinkevičius sako, kad po šio teismo sprendimo vis dar lieka daug neatsakytų klausimų, pavyzdžiui, ar Relvit vis dar reikia reorganizacijos, ar jam pareikštas 100 mln. ieškinys dėl sandorio stabdymo bus atsiimtas, ar kitą kartą sandoris bus vykdomas skaidriai ir pan.
Visais atvejais esu suinteresuotas bendrovės plėtra ir jos rezultatais, ir toliau visomis išgalėmis bandysiu užmegzti kontaktą su bendrove ir į teismus kreipsimės tik išeikvojus visas kitas galimybes, - sako p. Marcinkevičius.
Dar ne pabaiga
Diana Dominienė, Relvit valdančios Lemax Ltd. atstovė, valdybos narė, mato tam tikrą grupės pergalę.
Ši nutartis užkerta kelią akcininko teisių piktnaudžiavimui nesąžiningai prisidengdamas mažojo akcininko teisių pažeidimu, p. Marcinkevičiui iki šiol sėkmingai stabdė bet kokią Relvit Ltd. veiklos bei Akropolio įmonių plėtros iniciatyvą, atsiųstame komentare VŽ teigia ji.
Ponios Dominienės teigimu, nuo pat visos šios Akropolių sandorio stabdymo istorijos pradžios esą buvo aišku, kad tai yra jokios teisinės perspektyvos neturintis p. Marcinkevičiaus mėginimas bandyti kitų akcininkų kantrybę nesibaigiančiais ieškiniais.
Deja, nesitikime, kad ši nutartis sustabdys p. Marcinkevičių panašu, kad jis ir toliau nepaisys absoliučios daugumos akcininkų valios ir kaip galima ilgiau slopins pastangas surasti resursus Relvit Ltd. veiklos vykdymui bei Akropolio įmonių plėtrai, teigia ji.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti