„Vilniaus prekybos“ kronikos (IV): sklypas prie Vingio parko laukia

Publikuota: 2015-08-31
Atnaujinta 2015-08-31 13:52
2008 03 12. Tvarkymo darbai buvusios "Velgos" gamyklos teritorijoje. Griaunami senieji pastatai. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuor.
2008 03 12. Tvarkymo darbai buvusios "Velgos" gamyklos teritorijoje. Griaunami senieji pastatai. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuor.
 

Įsismarkavus „Vilniaus prekybos“ (VP) akcininkų per dvidešimtmetį sukurto verslo dalyboms, „Verslo žinios“ siūlo prisiminti istorinius VP raidos etapus. Tiems, kuriems įdomu, kaip kūrėsi viena didžiausių ir įtakingiausių Lietuvos verslo grupių, pateikiame to laikmečio VŽ straipsnius. Ketvirtojoje ciklo dalyje - sklypo sostinėje prie Vingio parko (Geležinio Vilko g. 2) bylomis apaugusi istorija.

2010 m. VP grupė dar sykį ėmėsi bylinėtis su valstybe. „Akropolis“, kuris įsigytame sklype prie Vingio parko (Geležinio Vilko g. 2) Vilniuje ketino statyti naują prekybos centrą, už žemę valstybei turėjo sumokėti 40,5 mln. Lt, iš kurių 32,4 mln. Lt dalies mokėjimas buvo atidėtas.

„Akropolio“ savininkai pareikalavo sumažinti sklypo kainą perpus dėl labai pasikeitusių ekonominių aplinkybių, krizės rinkoje. Bendrovės ieškinyje nurodyta, kad sklypas vertas maždaug 21,97 mln. Lt. Vilniaus apygardos teismas nutarė, kad „Akropolis“ valstybei neprivalo sumokėti pusės suderėtos kainos - maždaug 21 mln. Lt. Tačiau Nacionalinė žemės tarnyba, kuri perėmė likviduotos Vilniaus apskrities viršininko administracijos atstovavimo byloje teises, apskundė šį teismo sprendimą Lietuvos apeliaciniam teismui.

Ieškinio grupė atsisakė pati, tiesa jau įsikišus prezidentei Daliai Grybauskaitei ir tuometiniam premjerui Andriui Kubiliui.

TAIP PAT SKAITYKITE:

„Vilniaus prekybos“ kronikos (I): saldžioji istorija

„Vilniaus prekybos“ kronikos (II): 76 mln. Lt „Spindulio“ šešėlis

„Vilniaus prekybos“ kronikos (III): elektra pakratė

*Įdomi detalė šiandienos kontekste:

Viena iš VP grupės įmonių („Geležinio vilko projektas“) šiemet padavė į teismą tuometinį „Akropolių“ vadovą Mindaugą Marcinkevičių dėl to, kad jis atsiėmė minėtą ieškinį, o tai bendrovei pridarė žalos. Ponas Marcinkevičius atsakyme teisinosi, kad tai buvo paties Nerijaus Numavičiaus priimtas sprendimas, nes įmonės reputacija viešumoje tuo metu buvo prasta. „Verslo žinios“ 2015 08 12 skelbė, kad „Geležinio vilko projekto“ ieškinį, kuriuo „Akropolį“ prie Vingio parko turėjusi statyti bendrovė siekia prisiteisti iš p. Marcinkevičiaus daugiau nei 5 mln. Eur, pats p. Marcinkevičius vadina absurdišku. Savo atsiliepimą ir argumentus jis pateikė ir Vilniaus apygardos teismui.

Įvykių chronologija: 2010 01 14

Leidimą gavo, bet lauks

Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti prekybinės ir administracinės paskirties statinius buvusioje gamyklos „Velga“ teritorijoje, tačiau UAB „Akropolis“ sako, kad apie realią darbų pradžią ir naują prekybos centrą kalbėti dar anksti.

2010 06 01

Teismas ketvirtadienį nagrinės „Akropolio“ ieškinį prieš valstybę

Žiniasklaida šiandien skelbė, kad prekybos centrų "Akropolis" statytojai padavė valstybę į teismą. Verslininkai mano permokėję už sklypą prie sostinės Vingio parko ir siekia atgauti 20 mln. Lt. Verslininkai nusprendė, kad už šį sklypą, kuriame bus statomas naujas „Akropolis“, jie gerokai permokėjo.

2010 06 16

Teismas leido Akropoliui nemokėti 21 mln. Lt už žemę prie sostinės Vingio parko

 Teismas argumentuoja, jog teritorijos plėtros sutartyje numatyta sutvarkyti gretutines teritorijas, pavyzdžiui, šalia yra 162 hektarų ploto Vingio parkas, jo aptarnavimui nėra automobilių stovėjimo aikštelių, buvo atliktos gretutines gatvių apkrovos ekspertizės, ir su ieškovu pasirašyta sutartis, kad jis finansuos darbus - gatvių įrengimo, išplečiant Gerosios Vilties gatvę, požeminės perėjos, kitus objektus. Ieškovas pateikė įrodymus, kad tų darbų vertė yra daugiau nei 80 mln. Lt. „Akropolis“ už žemę valstybei turėjo sumokėti 40,5 mln. Lt.

2010 06 22

Dovanų karalius dar nemirė

Istorijos centre – sklypas Vilniuje, prie Vingio parko. VP kontroliuojama bendrovė „Akropolis“ jame planuoja statyti naują prekybos ir pramogų centrą „Akropolis“, šalia jo – biurų ir gyvenamųjų namų kompleksą. Už iš valstybės perkamą žemę buvo suderėta 40,478 mln. Lt suma.Tačiau „Akropolis“ iki šių metų sausio tesumokėjo pusę sumos, t. y. 19,371 mln. Lt. Ir piniginės atverti daugiau neketina – pasirodo, „smarkiai pasikeitė ekonominės aplinkybės“.

2010 06 30

Išsivaikštanti Vilniaus apskritis išmetė paskutinę kortą prieš „Akropolį“

Birželio 16-osios teismo sprendimas apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą. Tai VZ.LT patvirtino Zita Malova, likviduojamos Vilniaus apskrities viršininko administracijos (VAVA) juridinio poskyrio vedėja.

Apeliaciniame skunde, kurio kopiją gavo „Verslo žinios“, teigiama, kad teismas neturėjo pagrindo taikyti Civilinio kodekso straipsnio, numatančio sutartinių įsipareigojimų vykdymą pasikeitus aplinkybėms ir pakeisti sudarytų sutarčių sąlygų.

2010 07 07

„Akropolis“ skaido veiklas ir projektus

Registrų centrui pateiktose atskyrimo sąlygose teigiama, kad po reorganizacijos nuo "Akropolio" bus atskirtos ir užregistruotos UAB „Geležinio vilko projektas“ ir UAB „Akropolis group“. Įmonės bus registruotos Vilniuje.

Aurimas Namajuška, „Akropolio“ Finansų ir IT departamento vadovas, VZ.LT sakė, jog baigus „Akropolio“ reorganizaciją ši bendrovė valdys investicijas Bulgarijoje, dėl to bus keičiamas ir įmonės pavadinimas - bendrovė vadinsis "Nikola Mushanov projektas".

2010 07 23

„Akropolis“ atsisakė ieškinio dėl 21 mln. Lt

„Akropolis“ pranešė nusprendęs atsisakyti ieškinio dėl kainos sumažinimo sklypui Geležinio vilko g. 2, Vilniuje ir penktadienį įteikė pareiškimą Lietuvos apeliaciniam teismui dėl ieškinio atsisakymo.

Apeliacinis teismas VZ.LT patvirtino, kad „Akropolis“ teismui pateikė minėto turinio pareiškimą, kuriuo prašoma nutraukti bylą bei pranešama, kad „Akropoliui“ yra žinomos tokio pareiškimo pateikimo pasekmės.

2010 08 03

„Akropolis“ virto „Nikola Mushanov projektu“

„Vilniaus prekybos“ grupės kontroliuojama UAB „Akropolis“ baigė sumanytą veiklos pertvarką ir įsteigė naujas įmones, joms po reorganizacijos patikėti projektai Lietuvoje bei užsienyje.

 Po reorganizacijos nuo UAB „Akropolis“ atskirtos ir Vilniuje liepos 30 d. užregistruotos UAB „Geležinio vilko projektas“ ir UAB „Akropolis group“, rodo Registrų centro duomenys. Po atskyrimo likusiai įmonei „Akropolis“ patikėta valdyti investicijas Bulgarijoje, dėl to pakeistas ir įmonės pavadinimas – dabar bendrovė vadinasi „Nikola Mushanov projektas“. „Geležinio vilko projekto“, kurio įstatinis kapitalas yra 219,13 mln. Lt, direktoriumi paskirtas Robertas Mažeikis, „Akropolio“ Investicijų ir eksploatacijos departamento vadovas. Su 25,628 mln. Lt įstatiniu kapitalu įkurtos „Akropolis group“ vadovu tapo Mindaugas Marcinkevičius, „Akropolio“ direktorius ir valdybos pirmininkas.

2011 02 19

Akropolio planai Vilniuje statyti dar vieną prekybos centrą statybos darbais netampa

Užpernai gavęs leidimą buvusios „Velgos“ gamyklos teritorijoje imtis statybų UAB „Akropolis“ jų iki šiol nesiėmė.

„Leidimas statybos darbams buvusios „Velgos“ gamyklos teritorijoje buvo išduotas dar 2009 m. pabaigoje, o prieš kurį laiką, įvykdžius reorganizaciją, jis buvo perrašytas įmonei „Geležinio vilko projektas“, - sako Robertas Mažeikis, UAB „Akropolis Group“ Investicijų ir eksploatacijos departamento vadovas.

2012 05 08

Antrasis „Akropolis“ jau pats ant prekystalio

Anksčiau ketinęs sostinėje statyti antrą „Akropolį“, UAB „Akropolis Group“ šiuo metu svarsto galimybę buvusios „Velgos“ gamyklos teritoriją parduoti. Tačiau tai nebus lengva – specialistai samprotauja, kad tokią teritoriją geriau išskaidyti dalimis.

„Būtume patys pajėgūs plėtoti teritoriją, tačiau laukiame ir pasiūlymų ją parduoti. Šia teritorija potencialūs pirkėjai nuolat pasidomi, tiesa, rimtų pasiūlymų kol kas nesame gavę. Turime leidimus sklype statyti prekybinės paskirties ir biurų pastatus, tačiau padėtis keičiasi – ir patys į ankstesnę teritorijos koncepciją žiūrėtume iš naujo, o ir kitos įmonės galėtų susitvarkyti kitokius leidimus“, – tokį „Akropolis Group“ požiūrį į šią teritoriją VŽ išdėstė Jolanta Bivainytė, „Akropolis Group“ direktorė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Iš darbdavio įsigijęs nuostolingą verslo dalį, per metus pastatė įmonę ant kojų Premium

Turėti tik vieną pirkėją yra rizikinga, tačiau būti priklausomam nuo vienintelio tiekėjo – rizika ne ką...

Verslo pusryčių tema – draudimų ir reguliavimo pasekmės verslui Rėmėjo turinys

Praėjusį trečiadienį asociacija „American Chamber of Commerce in Lithuania“ pakvietė verslininkus į...

„Kesko Senukai“ perka e. prekybos grupę „1A“ 4

Prekybos tinklas „Kesko Senukai“ taps didžiausiu Baltijos šalyse veikiančios e. prekybos grupės „1A“...

„Kesko Senukai“ Vilniuje atidarys statybų profesionalams skirtą prekybos erdvę-sandėlį 5

Kitą savaitę „Kesko Senukai“ Vilniuje atidarys statybų 1,5 mln. Eur kainavusį, specialistams bei statantiems...

Išpasakojo didžiausio istorijoje lietuvių pirkinio užsienyje detales Premium 9

Sunkiai pasiekiami sandorio įgyvendinimo terminai, gyvenimas lėktuvuose ir automobiliuose, kreivokas švedų...

Rinkos
2018.06.20
„Neste Lietuva“ šiemet planuoja plėsti degalinių tinklą 4

Suomijos kapitalo automatinių degalinių tinklą valdanti bendrovė „Neste Lietuva“ šiemet planuoja atidaryti...

EVD: Konkurencijos taryba tiria vaistinių kainas bei susijusius įkainius 2

Kovo pabaigoje tyrimą dėl šalyje veikiančių vaistinių tinklų galimo kartelinio susitarimo pradėjusi...

Po muitų Kinijai atvėso JAV verslo palankumas Trumpui Premium

Donaldui Trumpui, JAV prezidentui, praėjusią savaitę paskelbus apie muitų kiniškoms prekėms paketą, o,...

Verslo aplinka
2018.06.19
Kai kurios „Lidl“, „Maxima“, „Rimi“ parduotuvės vasarą dirba ilgiau

Atsižvelgdami į pirkėjų srautus vasarą, prekybos tinklai ilgina darbo laiką kai kuriose parduotuvėse...

VVTAT nubaudė „Norfą“

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) skyrė sankciją UAB „Norfos mažmena“ už nesąžiningą...

Tobula vieta lentynoje – šalia didžiųjų ženklų, sėkmės kodas – akcija Premium

Nors vartotojai ir teigia, kad nori didelio produktų pasirinkimo, iš tiesų tai juos dažniau vargina, nei...

Rinkodara
2018.06.18
„Barboros“ ir „Assorti“ prekių išvežiojimo sprendimų palyginimas Premium

Elektroninės prekybos maisto produktais versle reikšmingą kaštų dalį sudaro prekių pristatymas. Šio verslo...

Statybų bendrovės „Alvora“ sėkmės priežastis – itin maža darbuotojų kaita Rėmėjo turinys 2

Viena iš sėkmingiausiai Lietuvoje ir užsienyje dirbančių šalies statybos bendrovių „Alvora“ įgyvendino...

Statyba ir NT
2018.06.18
„Google“ investuoja 550 mln. USD į Kinijos e. prekybos milžinę

JAV technologijų gigantė „Google“ investuoja į stambią Kinijos elektroninės prekybos kompaniją „JD.com“.

Technologijos
2018.06.18
Visi tiekėjai svarbūs, bet vienas gali būti svarbiausias 1

Suformuoti asortimentą ir nuolat jį keisti pagal pirkėjų pageidavimus, nelengva, bet prekybininkai pataria...

Būsimos Šiaurinės gatvės patrauklumą Vilniuje mažina elektros linija 3

Vilniuje suplanuota stambi transporto arterija – Šiaurinė gatvė – turėtų patraukti prekybininkų ir komercinio...

Statyba ir NT
2018.06.17
Kai kurie Slovėnijos prekybos centrai priims bitkoinus 3

Finansinių technologijų startuolis „Eligma“ keliuose Slovėnijos prekybos centruose, veikiančiuose...

„McDonald's“ Europoje plastikinius šiaudelius ima keisti popieriniais 3

Didžiausias pasaulyje maitinimo tinklas „McDonald's“ Europoje plastikinius šiaudelius ima keisti...

„Zzz.lt“ atsisveikino, bet įmonės nelikvidavo 2

Liepos pradžioje sukaks vieneri metai, kai elektroninės prekybos maisto produktais UAB „Zzz.lt“ nebeteikia...

„Barbora“ iki liepos išsirinks šaldymo įrangos tiekėjus

Tarptautinį konkursą dėl šaldymo įrangos tiekimo surengusi internetinė maisto produktų parduotuvė „Barbora“...

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau