„Vilniaus prekybos“ kronikos (IV): sklypas prie Vingio parko laukia

Publikuota: 2015-08-31
Atnaujinta 2015-08-31 13:52
2008 03 12. Tvarkymo darbai buvusios "Velgos" gamyklos teritorijoje. Griaunami senieji pastatai. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuor.
2008 03 12. Tvarkymo darbai buvusios "Velgos" gamyklos teritorijoje. Griaunami senieji pastatai. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuor.

Įsismarkavus „Vilniaus prekybos“ (VP) akcininkų per dvidešimtmetį sukurto verslo dalyboms, „Verslo žinios“ siūlo prisiminti istorinius VP raidos etapus. Tiems, kuriems įdomu, kaip kūrėsi viena didžiausių ir įtakingiausių Lietuvos verslo grupių, pateikiame to laikmečio VŽ straipsnius. Ketvirtojoje ciklo dalyje - sklypo sostinėje prie Vingio parko (Geležinio Vilko g. 2) bylomis apaugusi istorija.

2010 m. VP grupė dar sykį ėmėsi bylinėtis su valstybe. „Akropolis“, kuris įsigytame sklype prie Vingio parko (Geležinio Vilko g. 2) Vilniuje ketino statyti naują prekybos centrą, už žemę valstybei turėjo sumokėti 40,5 mln. Lt, iš kurių 32,4 mln. Lt dalies mokėjimas buvo atidėtas.

„Akropolio“ savininkai pareikalavo sumažinti sklypo kainą perpus dėl labai pasikeitusių ekonominių aplinkybių, krizės rinkoje. Bendrovės ieškinyje nurodyta, kad sklypas vertas maždaug 21,97 mln. Lt. Vilniaus apygardos teismas nutarė, kad „Akropolis“ valstybei neprivalo sumokėti pusės suderėtos kainos - maždaug 21 mln. Lt. Tačiau Nacionalinė žemės tarnyba, kuri perėmė likviduotos Vilniaus apskrities viršininko administracijos atstovavimo byloje teises, apskundė šį teismo sprendimą Lietuvos apeliaciniam teismui.

Ieškinio grupė atsisakė pati, tiesa jau įsikišus prezidentei Daliai Grybauskaitei ir tuometiniam premjerui Andriui Kubiliui.

TAIP PAT SKAITYKITE:

„Vilniaus prekybos“ kronikos (I): saldžioji istorija

„Vilniaus prekybos“ kronikos (II): 76 mln. Lt „Spindulio“ šešėlis

„Vilniaus prekybos“ kronikos (III): elektra pakratė

*Įdomi detalė šiandienos kontekste:

Viena iš VP grupės įmonių („Geležinio vilko projektas“) šiemet padavė į teismą tuometinį „Akropolių“ vadovą Mindaugą Marcinkevičių dėl to, kad jis atsiėmė minėtą ieškinį, o tai bendrovei pridarė žalos. Ponas Marcinkevičius atsakyme teisinosi, kad tai buvo paties Nerijaus Numavičiaus priimtas sprendimas, nes įmonės reputacija viešumoje tuo metu buvo prasta. „Verslo žinios“ 2015 08 12 skelbė, kad „Geležinio vilko projekto“ ieškinį, kuriuo „Akropolį“ prie Vingio parko turėjusi statyti bendrovė siekia prisiteisti iš p. Marcinkevičiaus daugiau nei 5 mln. Eur, pats p. Marcinkevičius vadina absurdišku. Savo atsiliepimą ir argumentus jis pateikė ir Vilniaus apygardos teismui.

Įvykių chronologija: 2010 01 14

Leidimą gavo, bet lauks

Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti prekybinės ir administracinės paskirties statinius buvusioje gamyklos „Velga“ teritorijoje, tačiau UAB „Akropolis“ sako, kad apie realią darbų pradžią ir naują prekybos centrą kalbėti dar anksti.

2010 06 01

Teismas ketvirtadienį nagrinės „Akropolio“ ieškinį prieš valstybę

Žiniasklaida šiandien skelbė, kad prekybos centrų "Akropolis" statytojai padavė valstybę į teismą. Verslininkai mano permokėję už sklypą prie sostinės Vingio parko ir siekia atgauti 20 mln. Lt. Verslininkai nusprendė, kad už šį sklypą, kuriame bus statomas naujas „Akropolis“, jie gerokai permokėjo.

2010 06 16

Teismas leido Akropoliui nemokėti 21 mln. Lt už žemę prie sostinės Vingio parko

 Teismas argumentuoja, jog teritorijos plėtros sutartyje numatyta sutvarkyti gretutines teritorijas, pavyzdžiui, šalia yra 162 hektarų ploto Vingio parkas, jo aptarnavimui nėra automobilių stovėjimo aikštelių, buvo atliktos gretutines gatvių apkrovos ekspertizės, ir su ieškovu pasirašyta sutartis, kad jis finansuos darbus - gatvių įrengimo, išplečiant Gerosios Vilties gatvę, požeminės perėjos, kitus objektus. Ieškovas pateikė įrodymus, kad tų darbų vertė yra daugiau nei 80 mln. Lt. „Akropolis“ už žemę valstybei turėjo sumokėti 40,5 mln. Lt.

2010 06 22

Dovanų karalius dar nemirė

Istorijos centre – sklypas Vilniuje, prie Vingio parko. VP kontroliuojama bendrovė „Akropolis“ jame planuoja statyti naują prekybos ir pramogų centrą „Akropolis“, šalia jo – biurų ir gyvenamųjų namų kompleksą. Už iš valstybės perkamą žemę buvo suderėta 40,478 mln. Lt suma.Tačiau „Akropolis“ iki šių metų sausio tesumokėjo pusę sumos, t. y. 19,371 mln. Lt. Ir piniginės atverti daugiau neketina – pasirodo, „smarkiai pasikeitė ekonominės aplinkybės“.

2010 06 30

Išsivaikštanti Vilniaus apskritis išmetė paskutinę kortą prieš „Akropolį“

Birželio 16-osios teismo sprendimas apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą. Tai VZ.LT patvirtino Zita Malova, likviduojamos Vilniaus apskrities viršininko administracijos (VAVA) juridinio poskyrio vedėja.

Apeliaciniame skunde, kurio kopiją gavo „Verslo žinios“, teigiama, kad teismas neturėjo pagrindo taikyti Civilinio kodekso straipsnio, numatančio sutartinių įsipareigojimų vykdymą pasikeitus aplinkybėms ir pakeisti sudarytų sutarčių sąlygų.

2010 07 07

„Akropolis“ skaido veiklas ir projektus

Registrų centrui pateiktose atskyrimo sąlygose teigiama, kad po reorganizacijos nuo "Akropolio" bus atskirtos ir užregistruotos UAB „Geležinio vilko projektas“ ir UAB „Akropolis group“. Įmonės bus registruotos Vilniuje.

Aurimas Namajuška, „Akropolio“ Finansų ir IT departamento vadovas, VZ.LT sakė, jog baigus „Akropolio“ reorganizaciją ši bendrovė valdys investicijas Bulgarijoje, dėl to bus keičiamas ir įmonės pavadinimas - bendrovė vadinsis "Nikola Mushanov projektas".

2010 07 23

„Akropolis“ atsisakė ieškinio dėl 21 mln. Lt

„Akropolis“ pranešė nusprendęs atsisakyti ieškinio dėl kainos sumažinimo sklypui Geležinio vilko g. 2, Vilniuje ir penktadienį įteikė pareiškimą Lietuvos apeliaciniam teismui dėl ieškinio atsisakymo.

Apeliacinis teismas VZ.LT patvirtino, kad „Akropolis“ teismui pateikė minėto turinio pareiškimą, kuriuo prašoma nutraukti bylą bei pranešama, kad „Akropoliui“ yra žinomos tokio pareiškimo pateikimo pasekmės.

2010 08 03

„Akropolis“ virto „Nikola Mushanov projektu“

„Vilniaus prekybos“ grupės kontroliuojama UAB „Akropolis“ baigė sumanytą veiklos pertvarką ir įsteigė naujas įmones, joms po reorganizacijos patikėti projektai Lietuvoje bei užsienyje.

 Po reorganizacijos nuo UAB „Akropolis“ atskirtos ir Vilniuje liepos 30 d. užregistruotos UAB „Geležinio vilko projektas“ ir UAB „Akropolis group“, rodo Registrų centro duomenys. Po atskyrimo likusiai įmonei „Akropolis“ patikėta valdyti investicijas Bulgarijoje, dėl to pakeistas ir įmonės pavadinimas – dabar bendrovė vadinasi „Nikola Mushanov projektas“. „Geležinio vilko projekto“, kurio įstatinis kapitalas yra 219,13 mln. Lt, direktoriumi paskirtas Robertas Mažeikis, „Akropolio“ Investicijų ir eksploatacijos departamento vadovas. Su 25,628 mln. Lt įstatiniu kapitalu įkurtos „Akropolis group“ vadovu tapo Mindaugas Marcinkevičius, „Akropolio“ direktorius ir valdybos pirmininkas.

2011 02 19

Akropolio planai Vilniuje statyti dar vieną prekybos centrą statybos darbais netampa

Užpernai gavęs leidimą buvusios „Velgos“ gamyklos teritorijoje imtis statybų UAB „Akropolis“ jų iki šiol nesiėmė.

„Leidimas statybos darbams buvusios „Velgos“ gamyklos teritorijoje buvo išduotas dar 2009 m. pabaigoje, o prieš kurį laiką, įvykdžius reorganizaciją, jis buvo perrašytas įmonei „Geležinio vilko projektas“, - sako Robertas Mažeikis, UAB „Akropolis Group“ Investicijų ir eksploatacijos departamento vadovas.

2012 05 08

Antrasis „Akropolis“ jau pats ant prekystalio

Anksčiau ketinęs sostinėje statyti antrą „Akropolį“, UAB „Akropolis Group“ šiuo metu svarsto galimybę buvusios „Velgos“ gamyklos teritoriją parduoti. Tačiau tai nebus lengva – specialistai samprotauja, kad tokią teritoriją geriau išskaidyti dalimis.

„Būtume patys pajėgūs plėtoti teritoriją, tačiau laukiame ir pasiūlymų ją parduoti. Šia teritorija potencialūs pirkėjai nuolat pasidomi, tiesa, rimtų pasiūlymų kol kas nesame gavę. Turime leidimus sklype statyti prekybinės paskirties ir biurų pastatus, tačiau padėtis keičiasi – ir patys į ankstesnę teritorijos koncepciją žiūrėtume iš naujo, o ir kitos įmonės galėtų susitvarkyti kitokius leidimus“, – tokį „Akropolis Group“ požiūrį į šią teritoriją VŽ išdėstė Jolanta Bivainytė, „Akropolis Group“ direktorė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Egipto viešbučiams gresia prarasti žvaigždutes 1

Egipte nuspręsta šalyje veikiančius viešbučius iš naujo klasifikuoti pagal tarptautinius Pasaulinės turizmo...

Vilniaus „Akropolis“ pasipildė dviem naujais prekių ženklais 6

Šį mėnesį Vilniaus „Akropolyje“ atidarytos JAV drabužių prekių ženklų – „Tommy Hilfiger“ ir „Calvin Klein...

„Douglas“ keičia logotipą 1

Nuo 2018 m. pradžios visoje Europoje „Douglas“ tinklas atnaujina savo logotipą. Investicijos į atnaujinimą...

Kauno „Serfas“ šiemet tikisi 1,8 mln. Eur pelno 1

Lietuvos kapitalo statybinių medžiagų gamybos ir prekybos įmonė „Serfas“ šiemet planuoja gauti apie 55 mln.

Pramonė
2018.08.17
Perveneckas: artėjant politiniam sezonui, prekybininkai pradedami kaltinti dėl kainų 45

Neaišku, kodėl iš dvidešimties tyrime lygintų drabužių keturiolikos prekių ženklai pasirinkti tie, kuriems...

Pareigūnai: Lietuvoje ne viskas brangiau, bet turime žinoti, kurios kainos pas mus didesnės 21

Teisingumo ministerija ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pristatė tyrimą apie drabužių,...

20 didžiausių vaikų darželių pagal 2017 m. pajamas Premium 1

Dvidešimt didžiausių privačių Lietuvos vaikų darželių pernai gavo 14,1 mln. Eur pajamų, tai 12% daugiau nei...

Siūlo prekybininkams kainas žymėti didesniu šriftu 3

Prekybos tinklų „Maxima“, „Palink“, „Rimi“, „Norfa“ ir „Lidl“ vadovai gavo politikų siūlymą kainas žymėti...

„Rimi Lietuvos“ pajamos šiemet išaugo 2,8% iki 155,2 mln. Eur

Vieną didžiausių mažmeninės prekybos tinklų šalyje valdančios bendrovės „Rimi Lietuva“ apyvarta pirmąjį šių...

Nauja IKEA Rygoje: asortimentas Vilniuje liks didesnis

Rugpjūčio 30 d. duris atvers Švedijos baldų mažmeninės prekybos įmonės parduotuvė IKEA Rygoje. Didžiausios...

Dėl salmoneliozės užkrato „Forto dvare“ Panevėžyje sunegalavo penki žmonės

Specialistai tiria galimą salmoneliozės užkrato atvejį Panevėžyje, prekybos ir pramogų centre „Babilonas“...

Tikrina, ar prekybininkai tinkamai tvarko pirkėjų asmens duomenis 4

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) pradeda didžiųjų maisto, namų apyvokos prekių parduotuvių bei...

Į priekį juda VCUP planas išsiplėsti ir rinkai pasiūlyti biurų 8

Šeštus metus Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės (VCUP) rengiamas planas pasistatyti biurų priestatą...

Statyba ir NT
2018.08.16
„Crocs“ gamyklą uždaro, bet niekur nedingsta

Diskusijas sukėlusi naujiena apie „Crocs“ gamyklos uždarymą Italijoje yra tik dėmesio atkreipimas į vieną iš...

Vizija: išgelbės spynos ant prekybos centrų 16

Eiliniai tautos „gelbėtojai“ imasi reguliuoti maisto kainas – ar bent jau mano tai padarysiantys. Vienas iš...

Verslo aplinka
2018.08.16
„Maxima“ pristato išparduotuvių formatą, „Norfa“ eina kitu keliu Premium 2

Pasiteisinus Vilniuje, „Maxima bazėje“, veikiančiam išparduotuvių formatui, ketvirtadienį „Maxima“ atidaro...

Neliko specializuotų „Adidas“ parduotuvių Premium 3

Vokietijos sportinių drabužių, avalynės, inventoriaus gamintojo „Adidas“ specializuotos parduotuvės Lietuvoje...

Profsajungos pritaria prekybos centrų darbo sekmadieniais draudimui 20

Šalies profesinių sąjungų atstovai teigiamai vertina valdžios užmojį riboti prekybos centrų darbą...

Verslo aplinka
2018.08.15
Pigios liros efektas: turistai šturmuoja parduotuves 16

Turkijos liros kurso smukimas išprovokavo tikrą pardavimų bumą prabangos segmente besispecializuojančiuose...

Kas ketvirtoje kavinėje prie magistralės Vilnius–Kaunas–Klaipėda – pažeidimai 3

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Kauno VMVT) rugpjūčio 4–9 d. patikrinusi 24 viešojo...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau