Rusijos rinka bus atveriama palaipsniui

Rusija sankcijas maisto produktams, kurias taiko nuo 2014 m. rugpjūčio, veikiausiai atšauks nuo 2018 metų, tačiau tai darys palaipsniui, prognozuoja Aleksandras Tkačiovas, Rusijos žemės ūkio ministras.
Interviu televizijos kanalui Rossija 24 jis teigė, kad leidimai importuoti gali būti suteikti tiek atskiriems produktams, tiek pavienėms įmonėms.
Pono Tkačiovo žodžiais, prezidentas Vladimiras Putinas jau yra pareiškęs, kad importo draudimas galios iki 2018 metų pabaigos iki to laiko Rusijos žemės ūkio bendrovės turės lengvatinį pereinamąjį laikotarpį, kad pasiruoštų embargo panaikinimui.
Tačiau, jeigu net ir politiniu lygmeniu procesas bus sureguliuotas, nebus taip kad uždanga bus pakelta ir vartai atkelti. Nieko panašaus neįvyks. Mes labai atidžiai ir atsargiai leisim įvežti produktus pagal tam tikras pozicijas arba atskiroms, pavienėms įmonėms, žiūrėdami, kad jos nesugriautų nusistovėjusios tvarkos, mūsų įtvirtintos koncepcijos, kad jos nepaveiktų kainų ir neturėtų įtakos kitoms ekonomikos sritims. Visa tai turės būti naudinga ir priimtina, ypač rusų žemės ūkio produkcijos gamintojams, ministrą cituoja portalas rns.online/industry.
Maisto produktų embargą Rusija šiuo metu yra patvirtinusi iki 2017 m. gruodžio 31 dienos.
Ministro teigimu, nuo 2014 m. rugsėjo iki šios dienos maisto produktų importas į šalį sumažėjo nuo 60 mlrd. USD iki 20 mlrd. USD, žemės ūkio sektorius per šiuos metus paaugo 3%.
Tiesa, grėsmingai auga palmių aliejaus importas jo per 9 šių metų mėnesius į Rusiją įvežta 652.000 tonų už 466 mln. USD 17% daugiau negu pernai. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos palmių aliejaus importas viršys 800.000 t.
Sumenkusi importuojamų maisto produktų dalis atsiliepė kainų kilimu per pastaruosius dvejus metus dėl susitraukusios konkurencijos maisto kainos šovė aukštyn beveik trečdaliu (31,6%), pusantro karto aplenkdamos infliaciją. Maisto produktų brangimas ir įnešė didžiausią indėlį į infliaciją.
Rusijoje išlaidos maistui, kaip rašo kaliningrad.kp.ru, sudaro 46% visų išlaidų.
Palyginimui visose Lietuvos gyventojų išlaidose maisto dalis per 2015 m. bendrame išlaidų krepšelyje sumažėjo 1,5% iki 22,9%.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą