Pasaulio gamyklos lapkritį didino apsukas
Lapkričio mėnuo pasaulio gamintojams buvo sėkmingas ir visuose žemynuose produkcijos apimtys didėjo. Tą rodo naujausias pramonės sektoriaus Pirkimo vadybininkų indeksas (PMI), kurį skaičiuoja Londono Markit institutas.
Euro zonos pramonės PMI lapkritį buvo didžiausias nuo 2014-ųjų sausio ir pasiekė 53,7. Bet koks rodiklis virš 50 rodo augimą.
Tiesa, prastesnius rezultatus demonstravo Jungtinės Karalystės gamintojai, kurių gamybos sąnaudas išaugino kritęs svaro kursas. JK PMI, priešingai nei prognozavo Reuters apklausti ekonomistai, krito nuo 54,2 iki 53,4. Ekspertai pažymi, kad JK rezultatas vis tiek išlieka geras, o pagrindiniai Brexit referendumo sukelti iššūkiai dar laukia ateityje ir greičiausiai atsilieps šaliai kitąmet, kai sumažės vidinis vartojimas, sulėtės investicijos ir kris realios gyventojų pajamos.
Aukštesnius PMI rodiklius lapkritį demonstravo ir Kinija, Taivanas bei Vietnamas, lėtesniu tempu augo gamyba Japonijoje. Kinijos PMI siekė 51,7, paskutinį kartą toks rezultatas pasiektas 2014 m. liepą, Japonijos 51,3, tai yra geriausias rodiklis per dešimt mėnesių. Tiesa, ne visose Azijos šalyse gamintojams sekėsi: Indijos pramonės PMI, greičiausiai dėl rupijų banknotų atšaukimo, krito daugiausiai nuo 2013-ųjų kovo, ketvirtą mėnesį iš eilės mažėjo Pietų Korėjos indeksas, penkių mėnesių žemumas jis pasiekė ir krizę išgyvenančioje Malaizijoje.
Ekspertai pažymi, kad neaiškumo Azijos rinkoms prideda Donaldo Trumpo, išrinktojo JAV prezidento planuojami politikos pokyčiai tarptautinės prekybos srityje. Ponas Trumpas žadėjo vos tik tapęs prezidentu pasitraukti iš Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių laisvos prekybos sutarties (TPP) bei įvesti papildomų protekcionistinių priemonių Azijos gamintojams.
Pačioje JAV pramonės PMI pakilo nuo 51,9 spalį iki 53,2 lapkritį, daugiau nei prognozavo analitikai. Jie pažymi, kad lapkričio pramonės rezultatai visame pasaulyje gali būti bumo viršūnė, nes įvairios monetarinės centrinių bankų skatinimo priemonės išsikvėps.
Aukštus PMI rodiklius geriausiai gali paaiškinti taikytos skatinimo priemonės, todėl jie greičiausiai nebus stabilūs, Reuters cituoja Julianą Evansą-Pritchardą, Capital Economics ekonomistą. Gamybos augimui neigiamos įtakos gali turėti ir OPEC pasiektas susitarimas mažinti naftos gavybą ir taip didinti kainas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti