Sintetiniai deimantai užkariauja rinką

Augant dirbtinių deimantų gamybai natūralūs briliantai gali išnykti iš rinkos ekspertai prognozuoja, kad tokiam pokyčiui užteks kelių dešimtmečių.
Po keleto dešimtmečių pirkėjams bus prieinami tik sintetiniai briliantų analogai, teigia Martinas Roscheisenas, sintetinių briliantų gamybos Diamond Foundry generalinis direktorius.
Morgan Stanley vertinimu, jau po penkerių metų kas dešimtas parduodamas deimantas bus dirbtinis, rašo The Wall Street Journal.
Deso Kilalea, RBC Capital Markets analitiko, nuomone, sintetiniai deimantai rinką užkariauja, nes yra pigesni už tikruosius. Tradiciniai skaidrūs bespalviai deimantai, užauginti laboratorijose, dažniausiai yra 2030% pigesni lyginant su tokios pačios kokybės, dydžio ir atspalvio deimantais iš žemės gelmių. Dirbtinio deimanto gamybos savikaina yra žemesnė nei kainuoja natūralaus akmens išgavimas.
Technologinė pažanga nužengė taip toli, kad be specialios įrangos atskirti dirbtinį ir natūralų deimantą beveik neįmanoma. Ekspertai svarsto, kad tokia tendencija gali atpiginti natūralų brangakmenį. Juolab, kad jų abiejų cheminės bei fizinės savybės nesiskiria: jie taip pat spindi ir yra tokie pat kieti, tad abu vienodai galima panaudoti. Sintetiniai deimantai dedami į puslaidininkius, naudojami nanotechnologijų srityje ir pan.
Be to, daugėja atvejų, kai prekiautojai laboratorijoje išaugintus akmenis pateikia kaip natūralius.
Kol kas didelės grėsmės sintetiniai deimantai nekelia per metus jų pagaminama nuo 250.000 iki 350.000 karatų, kai kalnakasybos įmonės iškasa apie 135 mln. karatų deimantų per metus.
Sintetiniai deimantai yra auginami arba gaminami laboratorijose, kaip pagrindą panaudojant natūralų arba kitą dirbtinį deimantą.
Briliantu deimantas tampa jį nušlifavus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti