Neįgyvendinti ES projektai atsirūgsta ieškiniais

Dabar jau bankrutavusi Liežio kooperatinė bendrovė bando per teismą atgauti avansą, mokėtą konsultantui už paslaugas, siekiant ES paramos. Kooperatyvas paramą gavo, tačiau nesugebėjo ja pasinaudoti.
Avansas už paslaugas konsultantui pagal 2013 metų sausį sudarytą sutartį su kooperatyvu siekė 28.962 Eur, arba tuomet 100.000 Lt. Iš viso konsultantui planuota sumokėti 72.464 Eur (250.000 Lt) plius PVM.
Nacionalinė mokėjimo agentūra Liežio kooperatinės bendrovės projektui pagal priemonę Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas skyrė 2,8 mln. Eur. Kooperatyvas turėjo įgyvendinti projektą Pieno perdirbimas ir rinkodaros cecho steigimas, planuota gaminti koncentruotą lieso pieno baltymą, turintį itin mažą kiekį laktozės. Šio produkto paklausa tuomet buvo didelė, technologija nauja ir brangi.
Iš pradžių kooperatyvas siekė investuoti Panevėžio LEZ, vėliau analogišką sutartį dėl investicijų pramonės parke sudarė su Alytaus savivaldybe. Tačiau nei ten, nei ten neinvestavo nė cento.
Konsultanto pastangų dėka kooperatyvui 2013 m. pabaigoje buvo leista pakeisti projekto įgyvendinimo vietą, pailginti investavimo terminą. Tačiau kooperatyvas nesugebėjo gauti kofinansavimo, neturėjo statybas leidžiančių dokumentų ir ES pinigų nesulaukė.
Sutartis su konsultantu abipusiu sutarimu buvo nutraukta. Šalys nurodė viena kitai pretenzijų neturinčios. O 2014 m. pabaigoje Liežio kooperatinei bendrovei buvo iškelta bankroto byla tuomet iš konsultanto ir pareikalauta grąžinti beveik 30.000 Eur avansą, nors, šio tvirtinimu, jam buvo sumokėta kur kas mažiau 18.974 Eur.
Lietuvos apeliacinis teismas bankrutavusio kooperatyvo ieškinį atmetė, o bendrovės keltą versiją neva pagal sutartį konsultantas privalo grąžinti jam mokėtą avansą pripažino nepagrįsta.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti