Kai pakuotėje telpa inovacijos, gamta ir dėmesys žmonėms

Reklama publikuota: 2016-10-11
svg svg

„Stora Enso Packaging“ šįmet mini veiklos Lietuvoje dvidešimtmetį. Gerai šalyje žinoma įmonė gamina pakuotes bene visoms svarbiausioms Lietuvos pramonės šakoms, o savo veikloje vadovaujasi atsakingo ir etiško verslo principais.

Koncernas „Stora Enso“ yra pasaulyje pirmaujantis perdirbamų pakavimo sprendimų, biologinių medžiagų, medienos konstrukcijų ir popieriaus tiekėjas. Pakuočių padaliniui priklausanti „Stora Enso Packaging“ siūlo pakavimo įrenginių sprendimus gamybinėms įmonėms ir pati gamina įvairių rūšių pakuotes iš gofruoto kartono, skirtas prekybai bei transportavimui. Jomis aprūpina baldų, elektronikos, maisto ir gėrimų, tekstilės, metalo, chemijos pramonės gamintojus Lietuvoje.

Kaune veikianti kompanijos gamykla įvairių konstrukcijų ir dizaino pakuotes gamina iš E, B, C, BC ir EB tipo gofruoto kartono. 2002 m. džiugesį ir pergalės jausmą stiprino iki    100 000 kvadratinių metrų ūgtelėjusi per mėnesį pagaminamos produkcijos apimtis, tačiau šiandien šis skaičius jau kelia šypseną: kalbant apie dabartinę apimtį, jį reikėtų padauginti keliasdešimt kartų. Prie sėkmingos įmonės veiklos neabejotinai prisidėjo gilios ir per šį laikotarpį dar labiau sutvirtėjusios Lietuvos pramonės tradicijos, tačiau vargu ar vien jos būtų padėjusios užaugti įmonei, neturinčiai stiprių vidinių išteklių. Apie tai, kas veda kompaniją į sėkmę, kalbamės su „Stora Enso Packaging“ vadovu Miku Kibilda.

Pergales pasiekia žmonės

Paklaustas apie tai, kas per 20 metų labiausiai prisidėjo prie nuolatinio įmonės augimo, pašnekovas nesuabejoja: žmonės ir nuolatinis dėmesys kokybei. Savo komandą vadovas apibūdina kaip „tinkamus žmones tinkamose vietose“ ir didžiuojasi tuo, jog darbuotojai noriai dirba kompanijoje.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Aš įsitikinęs, kad ne fabrikai ir ne įrengimai veda verslą į priekį, o aktyvūs ir atsakingi žmonės. Į juos tikrai daug investuojame: tiek į darbo sąlygas, saugių darbo vietų kūrimą, tiek į profesinių įgūdžių tobulinimą. Nepradedame darbo be pokalbio apie saugą, visi susirinkimai taip pat prasideda pokalbiu šia tema. Darbuotojai dažnai vyksta į tobulinimosi kursus, mokymus. Tikriausiai dėl to žmonių kaita pas mus labai maža, o komanda yra komanda tikrąja ta žodžio prasme,“ – sako p. Kibilda.

Kai 1996 m. Kaune buvo įsteigtas „Stora Enso Packaging“ pardavimų biuras, jame darbą pradėjo pora darbuotojų. Augant įmonei, o ypač 1999 m. Lietuvoje atidarius gamyklą, daugėjo ir žmonių: šiandien iš viso įmonėje dirba 47, iš jų tik dvylika darbuojasi biure, didžioji dauguma – gamyboje.

Tinkamų žmonių laiku priimti sprendimai kompanijai leido palyginus nesunkiai išgyventi ekonominės krizės laikus: ji atsipirko sandėlių Klaipėdoje uždarymu, dabar visa produkcija ir gamyba yra sukoncentruota vienoje vietoje. O apie tai, kas reikšmingo ir teigiamo įvyko per du dešimtmečius, p. Kibilda gali šnekėti ilgai. Išvardina kompanijos turimus sertifikatus, tarp kurių ne tik ISO 9001 ir ISO 22000, bet ir gerokai retesni – pavyzdžiui, FSC, užtikrinantis, kad produktas pagamintas iš medienos, gautos iš miško, kuriame laikomasi tvarios plėtros principų. Įmonėje įdiegta 5S verslo valdymo sistema, optimizuoti kaštus ir didinti efektyvumą padeda ir SOM (angl. Smart Operation Model – protingo veikimo modelis).

Ne tik gamina, bet ir pataria

Vis dėlto didžiausiu veiklos lūžiu pašnekovas laiko užsakymo planavimo sistemą, kuri iš esmės pakeitė suteikiamų paslaugų kokybę ir darbo pobūdį.

„Turėdami šią sistemą, galime kompiuterizuotai valdyti visą kliento užsakymą nuo žaliavų atvykimo į mūsų gamyklą iki gatavo produkto ir bet kuriuo metu suteikti tikslią informaciją, kas ir kada bus padaryta. Neslėpsiu, įdiegti ją buvo nelengva, nes tai reiškė esminį perversmą iki tol susiklosčiusioje darbo rutinoje. Prireikė nemažai pastangų ir darbo su žmonėmis, tačiau buvo verta. Rezultatus pamatėme iš karto: klientams be galo patogu ir naudinga, o pardavimai šoktelėjo į viršų,“ – neslepia p. Kibilda.

Klientų aptarnavimui kompanija teikia išskirtinį dėmesį ir, kaip sako pašnekovas, tai yra dar viena stiprioji jų pusė: „Veikiame ne tik kaip gamintojas, o kaip patarėjas: pirmiausia siūlome sprendimą, o ne produktą. Jeigu iš savo patirties matome, kad klientui jo norimas produktas nelabai tinkamas, jam šioje situacijoje reikėtų kitokio, nepuolame jo aklai vykdyti: kalbamės, atkreipiame kliento dėmesį į alternatyvas, siūlome tai, kas jam tikrai tiktų.“

Dėmesys gamtai

Kalbėdamas apie verslo sėkmę, p. Kibilda kiek netikėtai prabyla apie, jo manymu, neatsiejamą šio dalį – socialinę atsakomybę.

„Tam, kad lydėtų sėkmė, turime dirbti atsakingai, verslas turi būti etiškas. Pirmiausia atsakomybę kompanijoje suprantame per žmonių sąmoningumo ugdymą, pagarbą darbuotojams, klientams ir partneriams. Kadangi esame gamybinė kompanija, jaučiame pareigą prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir tausojimo. Pagrindinis mūsų energijos išteklius – elektra, dalyvaujame daugelyje didesnių ir mažesnių projektų, susijusių su racionaliu elektros naudojimu. Vadovaudamiesi aplinkosauginėmis vertybėmis net ir klientams siūlome pirmiausia tokius sprendimus, kurie tausoja gamtą,“ – pasakoja p. Mikas.

Pasaulinis „Stora Enso“ koncernas sau kelia tikslą diegiant inovacijas kurti naujus produktus bei paslaugas atsinaujinančių žaliavų pagrindu. Su socialine atsakomybe susiję ir artimiausi „Stora Enso Packaging“ ateities planai – kitąmet kompanija žada įsidiegti dar vieną aplinkosauginį standartą - ISO 14000.

Paklaustas apie kompanijos ateitį „Stora Enso Packaging“ vadovas pabrėžia, kad tobulėjimas, technologinė pažanga – įmonės kasdienybė: „Pakavimo rinka auga ir tokios tendencijos turėtų išlikti. Konkurencinėje kovoje nugalės tie, kas koncentruosis ne tik į kokybę, inovacijas, bet ir santykius su savo klientais. Tad į priekį žvelgiu optimistiškai.“ Pokalbį p. Kibilda baigia koncerno „Stora Enso“ ilgalaikiu tikslu – Do good for people and planet (daryk gera žmonėms ir planetai – vert.). Pasak jo, šiuose paprastuose žodžiuose telpa visa kompanijos filosofija ir vertybės: rūpintis planeta per rūpestį žmonėmis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Lietuvos vaidmuo bręstant pasaulinei maisto krizei: galimybė, realybė ir grėsmė Premium 2

Lietuva yra viena didžiausių grūdų eksportuotojų Europoje – esame 5 vietoje. Reaguojant į kylančias maisto...

Pramonė
05:45
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Metalo laužo kainos – rekordinėse aukštumose 1

Toomas Kollamaa, metalo laužo perdirbimo bendrovės „Kuusakoski“ valdybos narys ir pardavimų direktorius,...

Pramonė
2022.03.31
JAV ketina atverti strateginį rezervą ir paduoti į rinką rekordinį kiekį naftos

Baltųjų Rūmų ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kiek vėliau šiandien JAV prezidentas...

Pramonė
2022.03.31
SkGD saugumo dedamoji Lietuvos dujų vartotojams mažės beveik 60%

Visi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo naudotojai nuo gegužės už paslaugas mokės vienodą...

Pramonė
2022.03.31
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Kremlius nuo penktadienio reikalaus už dujas mokėti rubliais, grasina kontraktų nutraukimu 7

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nurodoma, kad už dujų sandorius su šalies...

Pramonė
2022.03.31
„Lifosos“ sprendimas dėl darbuotojų prastovų po balandžio 10 d.

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų netiesioginiam savininkui Andrejui Melničenkai veiklą balandžio 10-ąją...

Pramonė
2022.03.31
Japonija palaiko sankcijas Rusijai, bet iš bendro naftos ir dujų projekto nesitraukia

Japonija neketina stabdyti savo dalyvavimo bendrame su Rusija naftos ir dujų projekte, nors ir prisijungė...

Pramonė
2022.03.31
ES pasiruošusi organizuoti greitojo tiekimo prekybos kelius į Ukrainą 1

Europos Komisija (EK) yra pasiruošusi suformuoti specialius prekybos kelius tarp Lenkijos ir Ukrainos, kurie...

Logistika
2022.03.31
Seimas leido prie buitinių priskirti nuotekas, susidarančias naudojant vandenį verslo darbuotojų poreikiams

Nuo šių metų gegužės griežtinamas nuotekų su pavojingais teršalais išleidimas į aplinką. Seimas priėmė tai...

Pramonė
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 1

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
V. Zelenskis ragina Nyderlandus boikotuoti rusišką energiją 1

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, ketvirtadienį sakydamas dar vieną kalbą užsienio valstybių...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Hella“ ir „Continental“ nekeičia planų Lietuvoje

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios Vokietijos automobilių komponentų gamintojos „Hella“ ir...

Pramonė
2022.03.31
Premjerė: Klaipėdos SkGD terminalo nepakanka visoms Baltijos šalims 12

Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo nepakanka patenkinti visų Baltijos šalių dujų...

Pramonė
2022.03.31
„Gren“ įsigijo „Energia Verde“ Latvijoje

Baltijos šalyse šilumos energiją gaminanti bendrovė „Gren“ užbaigė įsigijimo sandorį, pagal kurį iš „BaltCap...

Rinkos
2022.03.31
EIB skolina 43 mln. Eur Vilniaus šilumos tinklų modernizavimui

Europos investicijų bankas (EIB) bendrovei Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skolina iki 43 mln. Eur. Bankas ir...

Pramonė
2022.03.31
Vyriausybė balandį planuoja siūlymus dėl vėjo ir saulės parkų sausumoje plėtros 2

Ingrida Šimonytė, ministrė pirmininkė, teigia, jog atsinaujinančių energetikos išteklių plėtra yra vienas...

Pramonė
2022.03.31
G. Nausėda: elektros tinklus nuo Rusijos turime atjungti nelaukiant 2025 m. 1

Lietuva nuo elektros tinklų su Rusija turi atsijungti kuo greičiau, nelaukiant 2025 metų, kai bus baigtas...

Pramonė
2022.03.31
„Gazprom“ įmonių biuruose Vokietijoje atliktos kratos

Europos Sąjungos antimonopolinės tarnybos trečiadienį atliko kratas Rusijos dujų monopolininko „Gazprom“...

Rinkos
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku