Norėtų lankstesnių santykių, bet į šalis nesižvalgo

Publikuota: 2015-08-02
Anna Maria Nyström, SEB grupės paslaugų teikimo centrų Vilniuje ir Rygoje vadovė: „Reikėtų daugiau darbo santykių reguliavimo lankstumo. Ypač kalbant apie darbo laiką ir jo apskaitą, verslo kelionių ir komandiruočių reglamentavimą, administracinius reikalus ir darbo sutarčių nutraukimą.“
JUDITOS GRIGELYTĖS (VŽ) NUOTR.
Anna Maria Nyström, SEB grupės paslaugų teikimo centrų Vilniuje ir Rygoje vadovė: „Reikėtų daugiau darbo santykių reguliavimo lankstumo. Ypač kalbant apie darbo laiką ir jo apskaitą, verslo kelionių ir komandiruočių reglamentavimą, administracinius reikalus ir darbo sutarčių nutraukimą.“ JUDITOS GRIGELYTĖS (VŽ) NUOTR.

Liberalesnių darbo santykių Lietuvoje tikisi ir SEB grupės paslaugų teikimo centras, sako Anna Maria Nyström, SEB grupės paslaugų teikimo centrų Vilniuje ir Rygoje vadovė, prisidėdama prie pastaruoju metu Lietuvoje vykstančios diskusijos.

Švedai tikina į kitas šalis nesižvalgantys, esą nepriklausomai nuo to, kas bus nuspręsta dėl naujo darbo kodekso, SEB grupės paslaugų teikimo centras Vilniuje šiais ir kitais metais bus plečiamas. Planuojama priimti bent 60 žmonių. Trečdalis iš jų bus įvairių sričių IT profesionalai, likusieji – banko operacijų specialistai.

Kokie tolesni SEB planai paslaugų centrų srityje?

Esame čia ir turime ilgalaikę strategiją. Nuolatos plečiame abu savo centrus, juose atliekamas operacijas ir nemažai į juos investuojame – į patalpas, darbo vietas, mokymus ir kt. Pavyzdžiui, siūlome savo darbuotojams kalbų mokymus. Šiais ir kitais metais planuojame augti apie 10% – t. y. priimti apie 60 naujų darbuotojų. Daugiausia žmonių reikės iš finansų ir IT sričių. Turiu galvoje ne tik programuotojus. Reikės testuotojų, analitikų, projektų vadovų ir kt. Dirbame ir pagal „Agile“ projektų valdymo metodiką, tiriame šios metodologijos galimybes, ieškome veiksmingiausių derinių, todėl norime turėti daugiau kompetencijų šioje srityje.

Ką reiškia ilgalaikė strategija? Juk pasaulinė praktika rodo, kad paslaugų centrai kas 5–7 metus vis apsižvalgo pasaulio rinkoje, įvertina šalių verslo aplinką bei kitas sąlygas ir, jeigu randa patrauklesnių vietų, persikelia.

Verslo aplinka čia yra gera. Be to, Vilniuje, kaip ir Rygoje, centrai yra glaudžiai susiję ir bendradarbiauja su mūsų banko padaliniais Baltijos ir Skandinavijos šalyse. Iš dalies dėl to centrai čia ir buvo įsteigti. Daugiau tokių niekur neturime ir šiuo metu į šalis nesižvalgome.

Sakote, verslo aplinka čia yra gera. O kas galėtų būti dar geriau?

Dirbu šioje pozicijoje nuo kovo, todėl į šiuos dalykus Lietuvoje ir Latvijoje tik pradedu gilintis. Bet jau dalyvavau keliose diskusijose. Tad galiu pasakyti, kad tikrai reikėtų daugiau darbo santykių reguliavimo lankstumo. Ypač kalbant apie darbo laiką ir jo apskaitą, verslo kelionių ir komandiruočių reglamentavimą, administracinius reikalus ir darbo sutarčių nutraukimą.

Vilniuje turite darbuotojų iš ne ES šalių? Kaip tvarkotės užsieniečių darbinimo klausimais?

Turime jų, bet tik kelis. Dar keli netrukus atvyks į Rygą. Užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimas ir imigracijos reikalai Lietuvoje taip pat yra komplikuotas reikalas. Šiuos procesus reikėtų palengvinti ir supaprastinti. Bet mes esame didelė organizacija, tad galime susikurti standartizuotus procesus, numatančius, kaip, ką ir kokia tvarka daryti, kad viskas vyktų kuo sklandžiau ir paprasčiau. Tai šiuo metu ir darome.

Rinkoje nuolatos kalbama apie darbuotojų stygių. Ar susiduriate su šia problema, tai nekliudys planuojamai plėtrai?

Jaučiame, kad konkurencija darbo rinkoje, ypač IT srityje, stiprėja. Rasti tinkamų specialistų užtrunka kiek ilgiau, pritraukti jų pavyksta.

Persiviliojate žmonių iš kitų kompanijų?

Nesakyčiau, kad tenka perpirkti darbuotojus, bet žmonių judėjimas yra. Nemanau, kad reikia konkuruoti vien atlyginimais. Svarbiau yra bendra lanksti atlyginimų politika, požiūris į darbuotojus ir įdomūs projektai. (Iš kitų paslaugų centrų į SEB pastaruoju metu perėję keli programuotojai VŽ sakė, kad tai padarė dėl galimybės dalyvauti įdomesniuose projektuose, bet užsimena, kad SEB pasiūlė ir didesnį atlyginimą, – VŽ.)

Be to, samdome daug jaunų žmonių. Kreipiamės į universitetus, kolegijas, bendraujame su studentais. Liepą pradėjome specialią programą studentams „Jauni IT profesionalai“. Tai tarsi praktika su mentoriais – duodame jauniems žmonėms galimybę pamatyti, kaip atrodo darbas su IT projektais, įvairiose šio sektoriaus srityse. Parinksime kokią nors vieną IT sritį, nuo kurios studentas pradės. Vėliau jis pereis prie vis kitų ir priklausomai nuo gebėjimų bei mūsų poreikių galės pasirinkti sau įdomiausią veiklą likti pas mus. Programoje numatyta 12 vietų, gavome 66 paraiškas.

O kaip išlaikote darbuotojus, kaip pasiekiate, kad tie jauni specialistai kiek pramokę neišeitų į kitas įmones?

Paslaugų teikimo centre Vilniuje turime platų veiklos spektrą. Tai suteikia puikių karjeros galimybių. Žmogus organizacijoje gali keisti veiklos sritis, padalinius, vykti dirbti į kitas šalis, vystytis ir plėsti žinias. Tokį judėjimą skatiname. Tai naudinga ir visai organizacijai, nes darbuotojai įgauna naujos patirties ir kompetencijos. Stengiamės kurti atvirą bendravimo kultūrą, kalbėtis su darbuotojais apie jų poreikius, norus, karjerą. Tai vyksta ne tik per metinius pokalbius. Atvirai bendrauti su pavaldiniais – tiesioginė kiekvieno vadovo atsakomybė.

Kuo užsiima paslaugų teikimo centras Vilniuje, kokios pagrindinės jo užduotys ir funkcijos?

Nuo pradžios 2008 m., kai turėjome 50 žmonių, centras išaugo beveik iki 600 darbuotojų. Taip pat turime mažesnį centrą Rygoje. Ten dirba apie 340 darbuotojų. Rygoje atliekame operacijas vertybiniais popieriais, valiutomis ir kitokias dideles operacijas, susijusias su mokėjimais. Vilniaus centro paslaugų spektras kur kas platesnis, pradedant sąskaitų atidarymu ir kitomis su sąskaitų tvarkymu susijusiomis operacijomis, baigiant IT projektais. Šiuo metu tai yra sparčiausiai auganti sritis. Vilniuje kartu su kolegomis iš Stokholmo plėtojame interneto banko įrankius, skirtus dideliems verslo klientams. Čia taip pat atliekame įvairius vidinius procesus. Nemažai savo veiklos į Vilnių perkėlė mūsų žmogiškųjų išteklių ir grupės finansų departamentai, tad yra nemažai buhalterių, apskaitininkų, finansininkų. Čia yra ir IT pagalbos skambučių centras, aptarnaujantis SEB darbuotojus įvairiomis kalbomis.

Gyvenate Stokholme, o vadovaujate paslaugų centrams Vilniuje bei Rygoje. Kaip sekasi vadovauti per nuotolį? Ar pavyksta nuolat būti įvykių sūkuryje?

Keliauju daug. Stengiuosi bent kartą per savaitę atvykti į Rygą ir Vilnių. Mano darbas yra užtikrinti, kad viskas vyktų sklandžiai ir kad visi jaustųsi įtraukti, kad tesėtume pažadus ir spėtume atlikti projektus numatytu terminu. Tai nuolatinis dialogas su partneriais, verslu ir žmonėmis iš mūsų organizacijos. Todėl didžiąją dalį laiko praleidžiu susitikimuose, vaizdo konferencijų salėse ir oro uostuose. Pastaruosiuose stengiuosi praleisti kuo mažiau laiko, bet, kalbant apie susisiekimą su Lietuva, tai yra šioks toks iššūkis. Kartais patiriame nepatogumų dėl riboto skrydžių skaičiaus. Be to, tai užtrunka nemažai laiko, ypač kai tenka skristi per Rygą. Būtų nuostabu, jeigu būtų skrydis į Stokholmą ir atgal per pietus. Bet ir dabar susitvarkome – pasideriname darbotvarkes, susitikimus, naudojame vaizdo konferencijas ir paprastai viską padaryti pavyksta.

Užsienio investuotojai kaip vieną iš Lietuvos pranašumų įvardija vietą. Esą labai patogu, kai į bet kurią Europos sostinę galima nusigauti per valandą ar pusantros. Kaip vertinate susisiekimą su Vilniumi, ar bendrovei „Air Lithuanica“ nutraukus veiklą padėtis nepablogėjo?

Turėjau bilietą į vieną iš neįvykusių skrydžių. Dabar naudojamės „airBaltic“, SAS ir „Norwegian Air“ paslaugomis.

 

Straipsnis publikuotas VŽ rubrikoje „Premium“ liepos 20 d.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Alibaba“ Honkongo biržoje gali pritraukti iki 12,9 mlrd. USD

Kinijos elektroninės prekybos milžinė „Alibaba“ per akcijų platinimą Honkongo vertybinių popierių biržoje...

Rinkos
15:21
Apžvalga: Lietuvos startuolių ekosistema auga sparčiau už latvių ir estų

Tarp 3 Baltijos šalių Lietuvoje rizikos kapitalo investicijų augimas yra didžiausias – Estiją lenkiame 47%, o...

Paslaugos
13:28
„Plačiajuostis internetas“ nutraukė 20 mln. Eur vertės ryšio bokštų konkursus

Įsiteisėjus teismo sprendimui, viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“ nutraukė tris daugiau nei 20...

„Bolt“ skaičiuoja pirmojo paspirtukų sezono rezultatus  2

Pirmąjį paspirtukų nuomos sezoną Lietuvoje baigusi Estijos kapitalo transporto dalijimosi platforma...

JAV kapitalo įmonės idėja – sukurti asmeninę sveikatos sistemą Premium

Prieš penkerius metus Lietuvoje įsteigta JAV programinės įrangos kūrėjos „Exadel Inc“ antrinė įmonė „Exadel...

Pramonė
08:26
Viešbučių užimtumas Hurgadoje ir Šarm el Šeiche pasiekė 75%

Vidutinis viešbučių užimtumas Egipto Raudonosios jūros kurortuose Hurgadoje ir Šarm el Šeiche pasiekė 75%,...

Paslaugos
2019.11.19
Vyno ir desertų čempionatas: už laimėtojų nugaros – geriausi latvių ir estų restoranai

Lapkričio 18 d. Vilniuje vykusio 10-ojo atvirojo Vyno ir desertų derinių čempionato pirmąsias vietas užėmė...

Laisvalaikis
2019.11.19
„Google“ įžengė į 150 mlrd. USD vertės vaizdo žaidimų rinką

Antradienį interneto milžinė „Google“ pristatė naują žaidimų transliavimo platformą „Stadia“, taip įkeldama...

Paslaugos
2019.11.19
I. Laursas kuria investavimo platfomą: siūlys tokenizuoti NT Premium 5

Verslininkas ir investuotojas Ilja Laursas kuria sutelktinio finansavimo platformą „Oz finance“, kuri, kaip...

Rinkos
2019.11.19
CRM sąsiuvinyje išmanios sistemos neatstos, bet reikia tvarkingų procesų Premium

Jeigu verslo organizacijos procesai nesutvarkyti, verslo valdymo sistema mažai kuo padės, todėl kuriantieji...

Gazelė
2019.11.19
Čekijos planuose – skaitmeninis mokestis „Google“ ir „Facebook“

Čekijos vyriausybė pritarė siūlymui įvesti 7% skaitmeninio verslo mokestį, kuriuo siekiama padidinti...

Rinkodara
2019.11.19
Turkija įvedė pagalvės mokestį turistams 1

Turkijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, numatančiam viešbučiuose apsistojusius turistus nuo 2020 m.

Paslaugos
2019.11.19
Turkų „Anex Tour“ perka „Thomas Cook“ padalinius Vokietijoje, taps Nr.2 pasaulyje

Turkijos kelionių operatorius „Anex Tour“ pasirašė preliminarų susitarimą dėl bankrutavusios „Thomas Cook“...

Paslaugos
2019.11.19
Paštomatus diegianti „Itella Logistics“ išnaudos ryšius su prekybininkais Premium 1

Sparčiai augančioje siuntų terminalų rinkoje įsitvirtinti sieks ir valstybinės Suomijos įmonės „Posti Goup“...

HP atmetė „Xerox“ įsigijimo pasiūlymą  Premium

Bendrovė HP (dalis buvusios „Hewlett Packard“), atmetė „Xerox“ pasiūlymą įsigyti kompaniją už 33,5 mlrd. USD...

Technologijos
2019.11.19
Italai ruošia daugiau mokesčių turistams

Nuo 2020 m. liepos 1 d. atvykusiems į Veneciją teks mokėti miesto lankymo mokestį. Rinkliavą už dieną...

Laisvalaikis
2019.11.18
Skaitmenina 100 mln. Eur vertės Lietuvos vestuvių rinką Premium

Kasmet Lietuvoje susituokia apie 20.000 porų, o išlaidos šiai šventei viršija 100 mln. Eur. Įkvėpta vestuvių...

Paslaugos
2019.11.18
Konkurencijos sargai pradėjo tyrimą dėl Palangos baseino valdymo perdavimo

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti...

Paslaugos
2019.11.18
„Qoorio“ pritraukė 2 mln. Eur investiciją ir startuoja Jungtinėje Karalystėje

Lietuvių sukurta žinių dalijimosi platforma „Qoorio“ pritraukė 2 mln. Eur investiciją produkto vystymui ir...

Paslaugos
2019.11.18
Pasaulyje pirmaujančių FinTech inovatorių reitinge - vienintelė Lietuvos įmonė Verslo tribūna 4

Tarptautinė audito, mokesčių ir verslo konsultacijų bendrovė KPMG kartu su rizikos kapitalo investicijų fondu...

Finansai
2019.11.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau