Teismas: „Kristianos“ pretenzijos valstybei dėl NT Juodkrantėje – nepagrįstos

Vilniaus apygardos administracinis teismas konstatavo, kad UAB Kristiana negali remontuoti prieš 16 metų Juodkrantėje iš valstybės įsigytų apleistų pastatų. Anot teismo, šioje teritorijoje jokia statyba negalima ir įsigydama turtą bendrovė tai žinojo, todėl jos pretenzijos valstybei nepagrįstos.
Parfumerijos ir kosmetikos bendrovė Kristiana prieš 16 metų iš Valstybės turto fondo už maždaug 65.500 Eur įsigijo apleistus sovietinių kareivinių pastatus Juodkrantėje, Miško g. 21. Tačiau šiuo turtu bendrovė disponuoti negalėjo.
Kristiana kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydama iš Lietuvos valstybės priteisti 48.489 Eur turtinę žalą bei 5% dydžio procesines metines palūkanas.
Anot bendrovės, žalą ji patyrė dėl neteisėtų Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, Vyriausybės ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos veiksmų, nes nuo 2000 m. institucijos bendrovei trukdė naudotis nuosavybės teise valdomais statiniais.
Kristiana taip pat prašė panaikinti Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos 2013 m. pabaigoje priimtą sprendimą neišduoti bendrovei specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų pastatų kapitaliniam remontui bendrovė prašė teismo, kad šis įpareigotų Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją išduoti tokį dokumentą.
Pareiškėja taip pat prašė kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Tvarkymo plano nuostatų atitikties Konstitucijai.
Teismas konstatavo, kad teritorija, esanti Juodkrantėje, Miško g. 21, patenka į nacionalinio parko rekreacinių parkų teritoriją, todėl vykdant joje veiklą privalu vadovautis Bendruoju planu ir Tvarkymo planu. Pagal Bendrąjį planą Kristianos turimi pastatai buvusios sovietų armijos kareivinės pažymėti kaip likviduotini objektai. Pareiškėja juos pirkdama apie tai buvo informuota, tad turėjo įvertinti įsigyjamo objekto teisinį statusą ir naudojimosi juo apribojimus.
Anot teismo, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija pagrįstai vadovavosi teisės aktų nuostatomis, kad miškai, esantys nacionaliniuose parkuose, tvarkomi, naudojami ir atkuriami, miškotvarkos projektai rengiami vadovaujantis Miškų apsaugos ir naudojimo saugomose teritorijose taisyklėmis bei kitais teisės aktais ir teritorijų planavimo dokumentais.
Teisėjų kolegija, konstatavo, kad pareiškėja neįrodė neteisėtų Vyriausybės veiksmų, todėl jos reikalavimo atlyginti turtinę žalą netenkino. Teismas taip pat konstatavo, jog Kristiana neįrodė, kad yra pagrindas kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Tvarkymo plano atitikties Konstitucijos nuostatoms, todėl atmetė ir šį pareiškėjos prašymą.
Kaip pažymima teismo sprendime, statiniai iš pareiškėjos nėra paimami visuomenės poreikiams, tačiau naudodamasi jai priklausančiu turtu, Kristiana privalo laikytis teisės aktų reikalavimų, pagal kuriuos statyba Juodkrantėje, Miško g. 21, negalima.
Benas Gudelis, Kristianos akcininkas, šį rudenį viešai paskelbė, kad problemą dėl nuosavybės Juodkrantėje mėgins spręsti per Europos žmogaus teisių teismą, kuriam apskundė Lietuvos valstybę. Ponas Gudelis kalbėjo nežinojęs apie veiklos apribojimus, o turtą pardavusi valstybė dabar nori jį nacionalizuoti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti