25 metus švenčiantis apšvietimo lyderis iššūkių nebijo

Publikuota: 2016-07-12

Jau ketvirtį amžiaus skaičiuojanti lietuviško kapitalo įmonė „Gaudrė“ jubiliejų pasitinka turėdama pripažintų apšvietimo ekspertų vardą. Išsikovoję šalies rinkos lyderio pozicijas, lietuviai ketina žengti į užsienio rinkas ir netrukus žada pristatyti absoliučiai naujus savo gaminius – keletas iš jų bus visiška naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Įmonės vadovas Vladislavas Mickevičius sako, kad pripažinimo ir sėkmės „Gaudrė“ sulaukė tada, kai suvokė, jog tinkamas apšvietimas – tai technologijų, dizaino, naudojimo patogumo bei adekvačios kainos visuma.

Ne tik pardavimai

Šiandien „Gaudrė“ – puikiai Lietuvoje žinomi apšvietimo sistemų ekspertai, įgyvendinę gausybę projektų – nuo individualių bei biuro interjerų apšvietimo iki sudėtingų architektūrinių, pramoninių, namų fasadų, pramoginių erdvių apšvietimo sistemų projektavimo ir įgyvendinimo. Jų nuveiktų darbų sąraše – „Klaipėdos Smeltės“, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro Vilniuje (VU biblioteka), Prekybos centro RYO Panevėžyje, LR generalinės prokuratūros lauko apšvietimas, SPA Vilnius Anykščiuose vidaus ir lauko apšvietimo sprendimai, Menų inkubatoriaus Rupert Vilniuje architektūrinio apšvietimo sprendimai ir daugybė kitų mažesnių ir didelio masto projektų.

„Pradėjome, žinoma, nuo prekybos ir ši kryptis mums svarbi iki šiol – tikrai nebesuskaičiuotume, kiek privačių namų ir butų apšviečia mūsų šviestuvai. Juokauju, kad nuo pat veiklos pradžios buvome tiesiog užprogramuoti kokybei: pirmieji gaminiai, kuriais pradėjome prekiauti, buvo gerai Europoje žinomų gamintojų Glamox ir RZB šviestuvai, tad nuleisti kartelės nebegalėjome. Vis dėlto šiandien savęs vien pardavėjais nebevadiname. Žinoma, parduoti labai svarbu, bet dar svarbiau – pasiūlyti klientui apšvietimą tokį, kokio jam reikia. Esame patarėjai, apšvietimo specialistai, pasirengę surasti klientui geriausią sprendimą, o tik vėliau pasiūlyti tinkamiausią prekę. Kitą sykį reikiamam rezultatui nebūtinos didelės investicijos, galbūt užtenka nesudėtingo šviestuvo ar paprastos lemputės. Mūsų tikslas – ne parduoti brangiausią prekę, bet surasti tinkamą apšvietimo sprendimą ir išlydėti patenkintą pirkėją,“ – šypsosi bendrovės vadovas, jau du dešimtmečius į šviesos techniką besigilinantis Vladislavas Mickevičius.

„Gaudrės“ klientų būryje gausu ne tik pavienių pirkėjų, glaudžiai bendradarbiaujama su projektuotojais, architektais, ypač pradinėse projekto stadijose, kai dar tik kuriama bendra vizija, idėja. Pasak pašnekovo, apšvietimo pasaulis – daugialypis, ir jokiu būdu neapsiriboja vien tinkamo galingumo šviestuvo ar lemputės parinkimu.

„Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo specialistų, išmanančių, kiek šviestuvų turi būti patalpoje, tačiau dizaino srityje tvyrojo absoliutus vakuumas, pavyzdžiui, mažai kas kalbėjo ir galvojo apie apšvietimo kokybę, įtaką kuriamam interjerui, psichologine ir fiziologine įtaką žmonėms. Lūžis įvyko suvokus, jog apšvietimas – be galo svarbi bet kurio projekto dalis, kuriai būtina skirti tiek pat dėmesio, kiek ir, pavyzdžiui, tinkamai elektros instaliacijai ar vėdinimo klausimams. Mes tikri, kad geriausias rezultatas pasiekiamas bendradarbiaujant įvairių sričių specialistams – architektams, šviesos dizaineriams, inžinieriams, net psichologams, kurie apie šviesos poveikį žmogaus savijautai galėtų pasakoti ilgas valandas,“ – tikina p. Vladislavas.

Vadovaujantis sinergijos principu šiandien suformuota ir „Gaudrės“ specialistų komanda. Joje dirba inžinieriai, architektai, šviesos dizaineriai, visi – aukščiausio lygio profesionalai, kai kurie turintys net mokslinį daktaro laipsnį. Skirtingų sričių ekspertai veikdami išvien randą optimaliausią apšvietimo sprendimą kiekvienam poreikiui. Ponas Mickevičius pabrėžia žodį „optimaliausią“: apšvietimas turi būti ne tik komfortiškas, o jo elementai – darniai įsilieti į bendrą interjerą ar eksterjerą, negalima pamiršti ir ekonominės pusės. „Apšvietimo sistemų kaina neturėtų sudaryti didesnės dalies projekto biudžeto, be to, labai svarbu ir energetinis efektyvumas, ir naudojimosi patogumas. Tik apgalvojus visus šiuos dalykus galima sakyti, jog rastas tinkamiausias sprendimas. Jo paieška – tai kūrybinis procesas, ne vien dizaino ir techninių specifikacijų derinys,“ – neabejoja p. Mickevičius.

Patys kuria šviestuvus

„Gaudrė“ – vieni iš nedaugelio šviesos sferoje veikiančių įmonių, ne tik prekiaujančių, bet ir vystančių gamybą: jau daugiau kaip 10 metų kompanija turi nuosavą šviestuvų liniją. Visi jie – nuo idėjos iki gamybos proceso – yra lietuvių kūrėjų darbas, o gimė iš noro pasiūlyti klientams tai, ko reikia jiems, o ne tai, ką galima rasti Europos gamintojų kataloguose. Pamatę, kad pirkėjui reikalingo varianto tiesiog niekur nėra, lietuviai ryžosi jį pagaminti patys. Taip atsirado šiuolaikiniais technologiniais sprendimais pagrįsta gaminių serija VINDO, kurios didelė sėkmė turbūt buvo staigmena ir patiems kūrėjams. Šiandien nuosavos produkcijos pardavimai „Gaudrei“ atneša trečdalį visų pajamų, o gamybos apimtys nenustoja augti nuo pat pirmųjų eksperimentinių gaminių. Prieš keletą metų į šviestuvus imta montuoti naujos kartos šviestukus (LED), vadinamus ateities technologija, padedančia ženkliai sumažinti elektros energijos išlaidas.

Įsitikinę, kad yra pajėgūs gaminti kokybiškus produktus, praeitais metais „Gaudrės“ specialistai drąsiai priėmė iššūkį per itin trumpą laiką sukurti ir pagaminti šviestuvus visam naujam verslo centrui „Quadrum“. Projekto vystytojai bei architektai ir projektuotojai kėlė didelius reikalavimus ne tik apšvietimo elementų dizainui, bet ir apšvietimo sistemos dydžiui, be to, visi šviestuvai privalėjo būti naujos kartos, su šviesos diodais. Eilinį kartą susidūrę su pasiūlos vakuumu, „Gaudrės“ specialistai per rekordinį laiką – 3 mėnesius – sukūrė, išbandė ir pristatė projekto vystytojams savo šviestuvą. Jis puikiai atitiko visus reikalavimus ir šiuo metu „Gaudrės“ naujieji gaminiai jau apšviečia „Quadrum“ verslo centro erdves. 

Nustebinti pasaulį

Artimiausiuose lietuvių bendrovės planuose – bendras kūrybinis darbas su VU specialistais, kurio rezultatas turėtų sudominti jau ne tik mūsų pirkėjus. Pašnekovas žada, kad kai kurie iš naujųjų gaminių savo inovatyviais sprendimais gali būti unikali naujiena netgi pasaulinėje šviestuvų rinkoje. Jis įsitikinęs, kad lietuviški gaminiai gali drąsiai konkuruoti su užsienio gamintojų produkcija ir ateities planus sieja su eksporto plėtra. „Namų rinkoje plėstis nebelabai turime erdvės, tad praeitais metais ėmėme ieškoti naujų kelių. Šiuo metu vykdome pirmus projektus Kazachstane bei Skandinavijoje ir esame nusiteikę optimistiškai: matome, kad mūsų turimos ekspertinės žinios, ilgalaikių santykių principas, kuriuo nuolat vadovaujamės santykiuose su klientais ir kokybiški gaminiai suteikia realių galimybių laimėti aršią konkurencinę kovą tarptautinėje arenoje,“ – sako p. Mickevičius.

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Sweco Lietuva“ gavo užsakymą projektuoti kariuomenės objektus

Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir NATO Paramos ir pirkimų agentūra (angl. NSPA) pasirašė beveik 1,3 mln.

Statyba ir NT
2019.04.18
Vilniuje vietoje buvusios „Žalgirio“ bazės – svečių namai  3

Buvusios Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ poilsio bazės teritorijoje, sostinės Žolyno g. 29, planuojami...

Statyba ir NT
2019.04.18
Bendradarbystės centrų operatoriai plėtrą planuoja ir Lietuvoje, ir užsienyje 2

Keli bendradarbystės (angl. co-working) centrų operatoriai žada naujų vietų tiek Vilniuje, tiek Kaune. Be to,...

Statyba ir NT
2019.04.18
Kaune ir Klaipėdoje – dviženklis naujų butų kainų augimas 2

Pirmąjį šių metų ketvirtį šalyje būstui įsigyti buvo išleista apie 440 mln. Eur, arba 15,6% daugiau nei...

Statyba ir NT
2019.04.18
„Belmonto“ savininkė Vilniaus centre planuoja būstus „prabangą galintiems leisti žmonėms“ 18

„Belmonto“ laisvalaikio kompleksą Vilniuje valdanti UAB „Vordana“ prie Vilniaus sporto rūmų planuoja būstų...

Statyba ir NT
2019.04.18
Prie Vilniaus Vakarinio aplinkkelio suplanavo 30.000 kv. m ploto biurų kompleksą 10

Estų investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) valdymo bendrovė „Capital Mill“ Vilniuje, šalia Vakarinio...

Statyba ir NT
2019.04.18
Inovatyvūs gaminiai ir spalvų sprendimai – Baltijos šalių rinkai Verslo tribūna

Didžiosios Britanijos aplinkotvarkos specialistai įvardindami 2019 m. vyrausiančias aplinkotvarkos...

Ateities statyba
2019.04.17
Vyriausybė spartina ministerijų pastatų atnaujinimą  1

Lietuvai rizikuojant sulaukti baudų už lėtą viešųjų pastatų renovavimą, Vyriausybė trečiadienį pritarė...

Statyba ir NT
2019.04.17
Vyriausybė pritarė siūlymui „Nemuno žiedo“ trasą atnaujinti koncesijos būdu

Ministrų kabinetas trečiadienį pasitarime pritarė, kad lenktynių trasa „Nemuno žiedas“ būtų atnaujinta...

Statyba ir NT
2019.04.17
„Girteka“ imasi būstinės statybos Vilniuje – investuojama 60 mln. Eur 24

Krovinių gabenimo grupė „Girteka“ investuoja į naują būstinę Vilniuje, kurioje po kelerių metų perkels dirbti...

Statyba ir NT
2019.04.17
Ieško, kas už 2,1 mln. Eur sutvarkytų Gedimino kalną  5

Lietuvos nacionalinis muziejus antrą kartą skelbia Gedimino kalno sutvarkymo konkursą – pernykštis neįvyko...

Statyba ir NT
2019.04.17
„3 burė“ įvertinta aukščiausiu LEED sertifikatu 1

Vilniaus biurų komplekso „3 burės“ trečiasis pastatas įvertintas aukščiausiu tarptautinės tvarių pastatų...

Statyba ir NT
2019.04.17
„BaltCap“ investicija – senelių namai 6

Didžiausias Baltijos šalyse privačių fondų valdytojas „BaltCap“ investuoja į senelių namus.

Rinkos
2019.04.17
Su „Vlantana“ susijusi „Stonus Invest“ prie Klaipėdos planuoja logistikos centrą Premium 1

Bendrovė „Stonus Invest“ Klaipėdos rajone, šalia autostrados Vilnius–Klaipėda, ketina statyti naują...

„Eikos“ rangos verslas šovė į viršų, planuose – daugiau bendrabučių Premium 3

Praėjusiais metais nekilnojamojo turto (NT) įmonių grupėje „Eika“ į viršų šovė rangos verslas. Vis dėlto...

Statyba ir NT
2019.04.17
 Populiarėjantis pastatų BREEAM standartas – keliama kartelė vystytojams Verslo tribūna 2

Mūsų šalyje BREEAM standartu įvertintų pastatų kol kas – vienetai. Vis dėlto specialistai teigia, kad šis...

Išmani Lietuva
2019.04.16
„Luminor“ aukcione išparduoda turto už 7,8 mln. Eur 1

Bankas „Luminor“ e. aukcione ruošiasi parduoti 53 nekilnojamojo turto (NT) objektus, kurių bendra pradinė...

Statyba ir NT
2019.04.16
„Ober-Haus“: butų kainos kovą didmiesčiuose augo 5% 6

Bendras butų kainų lygis penkiuose Lietuvos didmiesčiuose per 12 mėnesių nuo kovo buvo paaugęs 5%.

Statyba ir NT
2019.04.16
„Akropolio Group“ įmonė skolinasi 140 mln. Eur 9

UAB „Ozo turtas“, kuriai priklauso Vilniaus prekybos centras (PC) „Akropolis“, iš kelių bankų skolinasi 140...

Statyba ir NT
2019.04.16
Naujam daugiabučių renovacijos etapui – beveik trečdalis milijardo Verslo tribūna

Investicijos į naują senos statybos daugiabučių namų renovacijos etapą Lietuvoje turėtų siekti 304 mln. eurų.

Statyba ir NT
2019.04.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau