25 metus švenčiantis apšvietimo lyderis iššūkių nebijo

Reklama publikuota: 2016-07-12
svg svg

Jau ketvirtį amžiaus skaičiuojanti lietuviško kapitalo įmonė „Gaudrė“ jubiliejų pasitinka turėdama pripažintų apšvietimo ekspertų vardą. Išsikovoję šalies rinkos lyderio pozicijas, lietuviai ketina žengti į užsienio rinkas ir netrukus žada pristatyti absoliučiai naujus savo gaminius – keletas iš jų bus visiška naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Įmonės vadovas Vladislavas Mickevičius sako, kad pripažinimo ir sėkmės „Gaudrė“ sulaukė tada, kai suvokė, jog tinkamas apšvietimas – tai technologijų, dizaino, naudojimo patogumo bei adekvačios kainos visuma.

Ne tik pardavimai

Šiandien „Gaudrė“ – puikiai Lietuvoje žinomi apšvietimo sistemų ekspertai, įgyvendinę gausybę projektų – nuo individualių bei biuro interjerų apšvietimo iki sudėtingų architektūrinių, pramoninių, namų fasadų, pramoginių erdvių apšvietimo sistemų projektavimo ir įgyvendinimo. Jų nuveiktų darbų sąraše – „Klaipėdos Smeltės“, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro Vilniuje (VU biblioteka), Prekybos centro RYO Panevėžyje, LR generalinės prokuratūros lauko apšvietimas, SPA Vilnius Anykščiuose vidaus ir lauko apšvietimo sprendimai, Menų inkubatoriaus Rupert Vilniuje architektūrinio apšvietimo sprendimai ir daugybė kitų mažesnių ir didelio masto projektų.

„Pradėjome, žinoma, nuo prekybos ir ši kryptis mums svarbi iki šiol – tikrai nebesuskaičiuotume, kiek privačių namų ir butų apšviečia mūsų šviestuvai. Juokauju, kad nuo pat veiklos pradžios buvome tiesiog užprogramuoti kokybei: pirmieji gaminiai, kuriais pradėjome prekiauti, buvo gerai Europoje žinomų gamintojų Glamox ir RZB šviestuvai, tad nuleisti kartelės nebegalėjome. Vis dėlto šiandien savęs vien pardavėjais nebevadiname. Žinoma, parduoti labai svarbu, bet dar svarbiau – pasiūlyti klientui apšvietimą tokį, kokio jam reikia. Esame patarėjai, apšvietimo specialistai, pasirengę surasti klientui geriausią sprendimą, o tik vėliau pasiūlyti tinkamiausią prekę. Kitą sykį reikiamam rezultatui nebūtinos didelės investicijos, galbūt užtenka nesudėtingo šviestuvo ar paprastos lemputės. Mūsų tikslas – ne parduoti brangiausią prekę, bet surasti tinkamą apšvietimo sprendimą ir išlydėti patenkintą pirkėją,“ – šypsosi bendrovės vadovas, jau du dešimtmečius į šviesos techniką besigilinantis Vladislavas Mickevičius.

„Gaudrės“ klientų būryje gausu ne tik pavienių pirkėjų, glaudžiai bendradarbiaujama su projektuotojais, architektais, ypač pradinėse projekto stadijose, kai dar tik kuriama bendra vizija, idėja. Pasak pašnekovo, apšvietimo pasaulis – daugialypis, ir jokiu būdu neapsiriboja vien tinkamo galingumo šviestuvo ar lemputės parinkimu.

„Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo specialistų, išmanančių, kiek šviestuvų turi būti patalpoje, tačiau dizaino srityje tvyrojo absoliutus vakuumas, pavyzdžiui, mažai kas kalbėjo ir galvojo apie apšvietimo kokybę, įtaką kuriamam interjerui, psichologine ir fiziologine įtaką žmonėms. Lūžis įvyko suvokus, jog apšvietimas – be galo svarbi bet kurio projekto dalis, kuriai būtina skirti tiek pat dėmesio, kiek ir, pavyzdžiui, tinkamai elektros instaliacijai ar vėdinimo klausimams. Mes tikri, kad geriausias rezultatas pasiekiamas bendradarbiaujant įvairių sričių specialistams – architektams, šviesos dizaineriams, inžinieriams, net psichologams, kurie apie šviesos poveikį žmogaus savijautai galėtų pasakoti ilgas valandas,“ – tikina p. Vladislavas.

Vadovaujantis sinergijos principu šiandien suformuota ir „Gaudrės“ specialistų komanda. Joje dirba inžinieriai, architektai, šviesos dizaineriai, visi – aukščiausio lygio profesionalai, kai kurie turintys net mokslinį daktaro laipsnį. Skirtingų sričių ekspertai veikdami išvien randą optimaliausią apšvietimo sprendimą kiekvienam poreikiui. Ponas Mickevičius pabrėžia žodį „optimaliausią“: apšvietimas turi būti ne tik komfortiškas, o jo elementai – darniai įsilieti į bendrą interjerą ar eksterjerą, negalima pamiršti ir ekonominės pusės. „Apšvietimo sistemų kaina neturėtų sudaryti didesnės dalies projekto biudžeto, be to, labai svarbu ir energetinis efektyvumas, ir naudojimosi patogumas. Tik apgalvojus visus šiuos dalykus galima sakyti, jog rastas tinkamiausias sprendimas. Jo paieška – tai kūrybinis procesas, ne vien dizaino ir techninių specifikacijų derinys,“ – neabejoja p. Mickevičius.

Patys kuria šviestuvus

„Gaudrė“ – vieni iš nedaugelio šviesos sferoje veikiančių įmonių, ne tik prekiaujančių, bet ir vystančių gamybą: jau daugiau kaip 10 metų kompanija turi nuosavą šviestuvų liniją. Visi jie – nuo idėjos iki gamybos proceso – yra lietuvių kūrėjų darbas, o gimė iš noro pasiūlyti klientams tai, ko reikia jiems, o ne tai, ką galima rasti Europos gamintojų kataloguose. Pamatę, kad pirkėjui reikalingo varianto tiesiog niekur nėra, lietuviai ryžosi jį pagaminti patys. Taip atsirado šiuolaikiniais technologiniais sprendimais pagrįsta gaminių serija VINDO, kurios didelė sėkmė turbūt buvo staigmena ir patiems kūrėjams. Šiandien nuosavos produkcijos pardavimai „Gaudrei“ atneša trečdalį visų pajamų, o gamybos apimtys nenustoja augti nuo pat pirmųjų eksperimentinių gaminių. Prieš keletą metų į šviestuvus imta montuoti naujos kartos šviestukus (LED), vadinamus ateities technologija, padedančia ženkliai sumažinti elektros energijos išlaidas.

Įsitikinę, kad yra pajėgūs gaminti kokybiškus produktus, praeitais metais „Gaudrės“ specialistai drąsiai priėmė iššūkį per itin trumpą laiką sukurti ir pagaminti šviestuvus visam naujam verslo centrui „Quadrum“. Projekto vystytojai bei architektai ir projektuotojai kėlė didelius reikalavimus ne tik apšvietimo elementų dizainui, bet ir apšvietimo sistemos dydžiui, be to, visi šviestuvai privalėjo būti naujos kartos, su šviesos diodais. Eilinį kartą susidūrę su pasiūlos vakuumu, „Gaudrės“ specialistai per rekordinį laiką – 3 mėnesius – sukūrė, išbandė ir pristatė projekto vystytojams savo šviestuvą. Jis puikiai atitiko visus reikalavimus ir šiuo metu „Gaudrės“ naujieji gaminiai jau apšviečia „Quadrum“ verslo centro erdves. 

Nustebinti pasaulį

Artimiausiuose lietuvių bendrovės planuose – bendras kūrybinis darbas su VU specialistais, kurio rezultatas turėtų sudominti jau ne tik mūsų pirkėjus. Pašnekovas žada, kad kai kurie iš naujųjų gaminių savo inovatyviais sprendimais gali būti unikali naujiena netgi pasaulinėje šviestuvų rinkoje. Jis įsitikinęs, kad lietuviški gaminiai gali drąsiai konkuruoti su užsienio gamintojų produkcija ir ateities planus sieja su eksporto plėtra. „Namų rinkoje plėstis nebelabai turime erdvės, tad praeitais metais ėmėme ieškoti naujų kelių. Šiuo metu vykdome pirmus projektus Kazachstane bei Skandinavijoje ir esame nusiteikę optimistiškai: matome, kad mūsų turimos ekspertinės žinios, ilgalaikių santykių principas, kuriuo nuolat vadovaujamės santykiuose su klientais ir kokybiški gaminiai suteikia realių galimybių laimėti aršią konkurencinę kovą tarptautinėje arenoje,“ – sako p. Mickevičius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Statyba ir NT“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Aiškėja daugiau detalių dėl pusšimčio mln. Eur „Kapitel“ investicijų prie Vilniaus sporto rūmų Premium

Estijos kapitalo nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Kapitel“ į biurų ir viešbučio projektą sostinės...

„Revolut“ ir „WeWork“ sandoris dėl biuro JAV – bitkoinais Premium

Jungtinės Karalystės finansinių paslaugų įmonė „Revolut“, pradėjusi plėstis JAV, skelbia su pasauline...

Statyba ir NT
2021.10.03
NT brokerių komisiniai JAV – po didinamuoju stiklu Premium 4

Nekilnojamojo turto (NT) brokerių komisiniams JAV iškilo grėsmė. Teisingumo departamentas pradėjo...

Statyba ir NT
2021.10.02
Australijoje būsto kainų kilimas didžiausias per daugiau nei 30 metų 1

Būsto kainų kilimas 2021 m. sausį–rugsėjį Australijoje buvo didžiausias per daugiau nei 30 metų – nuo pat...

Statyba ir NT
2021.10.02
Viešbučiai tebesidžiaugia vasarišku atsigavimu, tačiau nuo spalio prasideda išbandymai Premium

Paskutinio vasaros mėnesio rezultatus suskaičiavę Vilniaus viešbutininkai neslepia santūraus džiaugsmo –...

Paslaugos
2021.10.01
„Realinijos“ daugiabutis Vilniaus Naujamiestyje sertifikuotas BREEAM

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realinija“ Vilniaus Naujamiestyje pastatytas daugiabutis namas...

Statyba ir NT
2021.10.01
Butai Taline per metus pabrango beveik 14%

Butų Estijos sostinėje Taline vidutinė kaina, patvirtinta pirkimo-pardavimo sandoriais, rugsėjį per metus...

Statyba ir NT
2021.10.01
„Civinity“ pradeda platinti 8 mln. Eur vertės obligacijų emisiją

Verslininko Deivido Jackos valdoma pastatų priežiūros įmonių grupė „Civinity“ pradeda platinti viešą...

Statyba ir NT
2021.10.01
Vyriausybė kuria statybų kodeksą: parodys kelią įstatymų labirintuose paklydusiems statytojams Premium 3

Statytojams dažnai galvą susukančius įstatymus Vyriausybė nori sukelti į vieną aplanką, o pagal tam tikrus...

Statyba ir NT
2021.10.01
Statybų vertėms didėjant – nevisiško draudimo rizika Verslo tribūna

Per penkerius metus statybų vertės išaugo 15-25 proc., priklausomai nuo statinio konstrukcijų ir paskirties,...

Finansai
2021.10.01
Atidarytas naujausias „Danske Bank“ biuras Lietuvoje: pandemija padiktavo lankstumo poreikį Premium 1

„Danske“ miestelyje atidarytas naujausias „Danske Bank“ biuras Lietuvoje – 13.000 kv. m „DC Meadow“, kuriame...

Vadyba
2021.09.30
Rugsėjį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Rugsėjį Vilniuje pradėjo kilti viešbutis „Clarion“, siuntų terminalas oro uoste, 20 aukštų daugiabutis,...

Statyba ir NT
2021.09.30
Sostinės žaliuosiuose planuose – šimtai tūkstančių medžių, milijonai naujų krūmų 11

Per artimiausius dvejus metus Vilniuje bus pasodinta 100.000 naujų medžių, 10 mln. krūmų, 300.000 vijoklių,...

Verslo aplinka
2021.09.30
Ieškoma 120 mln. Eur vertės tvoros pasienyje statybos rangovo 6

Ketvirtadienį valstybės valdoma energetikos grupė „Epso–G“ paskelbė beveik 120 mln. Eur vertės tvoros su...

Statyba ir NT
2021.09.30
Klaipėda turi naująjį bendrąjį planą 2

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė naujajam uostamiesčio bendrajam planui.

Statyba ir NT
2021.09.30
Gedimino kalną tvarkiusi „Hidroterra“ Nacionaliniam muziejui pateikė 580.000 Eur ieškinį 3

Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo projektą parengusi projektavimo paslaugų įmonė „Hidroterra“ praneša...

Statyba ir NT
2021.09.30
Prekybos objektų portfelį turintis „Lords LB“ fondas Lietuvoje pradeda turto išpardavimą Premium

Veiklą baigiantis investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondas, kuris valdo prekybos objektų...

Statyba ir NT
2021.09.30
„Capitalica“ fondas pirmąjį pusmetį uždirbo 1 mln. Eur pelno 1

Investicijų bendrovės „Capitalica Asset Management“ vadomo fondo „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“...

Statyba ir NT
2021.09.30
„Merko statyba“ gavo 19 mln. Eur užsakymą statyti vėjo jėgainių parką Akmenės rajone

Estijos kapitalo statybų ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Merko statyba“ gavo 19 mln. Eur vertės...

Statyba ir NT
2021.09.30
Savivaldybės socialinį būstą galės pirkti per skelbimus

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtiems nekilnojamųjų daiktų įsigijimo nutarimo...

Statyba ir NT
2021.09.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku