25 metus švenčiantis apšvietimo lyderis iššūkių nebijo

Publikuota: 2016-07-12
svg svg

Jau ketvirtį amžiaus skaičiuojanti lietuviško kapitalo įmonė „Gaudrė“ jubiliejų pasitinka turėdama pripažintų apšvietimo ekspertų vardą. Išsikovoję šalies rinkos lyderio pozicijas, lietuviai ketina žengti į užsienio rinkas ir netrukus žada pristatyti absoliučiai naujus savo gaminius – keletas iš jų bus visiška naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Įmonės vadovas Vladislavas Mickevičius sako, kad pripažinimo ir sėkmės „Gaudrė“ sulaukė tada, kai suvokė, jog tinkamas apšvietimas – tai technologijų, dizaino, naudojimo patogumo bei adekvačios kainos visuma.

Ne tik pardavimai

Šiandien „Gaudrė“ – puikiai Lietuvoje žinomi apšvietimo sistemų ekspertai, įgyvendinę gausybę projektų – nuo individualių bei biuro interjerų apšvietimo iki sudėtingų architektūrinių, pramoninių, namų fasadų, pramoginių erdvių apšvietimo sistemų projektavimo ir įgyvendinimo. Jų nuveiktų darbų sąraše – „Klaipėdos Smeltės“, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro Vilniuje (VU biblioteka), Prekybos centro RYO Panevėžyje, LR generalinės prokuratūros lauko apšvietimas, SPA Vilnius Anykščiuose vidaus ir lauko apšvietimo sprendimai, Menų inkubatoriaus Rupert Vilniuje architektūrinio apšvietimo sprendimai ir daugybė kitų mažesnių ir didelio masto projektų.

„Pradėjome, žinoma, nuo prekybos ir ši kryptis mums svarbi iki šiol – tikrai nebesuskaičiuotume, kiek privačių namų ir butų apšviečia mūsų šviestuvai. Juokauju, kad nuo pat veiklos pradžios buvome tiesiog užprogramuoti kokybei: pirmieji gaminiai, kuriais pradėjome prekiauti, buvo gerai Europoje žinomų gamintojų Glamox ir RZB šviestuvai, tad nuleisti kartelės nebegalėjome. Vis dėlto šiandien savęs vien pardavėjais nebevadiname. Žinoma, parduoti labai svarbu, bet dar svarbiau – pasiūlyti klientui apšvietimą tokį, kokio jam reikia. Esame patarėjai, apšvietimo specialistai, pasirengę surasti klientui geriausią sprendimą, o tik vėliau pasiūlyti tinkamiausią prekę. Kitą sykį reikiamam rezultatui nebūtinos didelės investicijos, galbūt užtenka nesudėtingo šviestuvo ar paprastos lemputės. Mūsų tikslas – ne parduoti brangiausią prekę, bet surasti tinkamą apšvietimo sprendimą ir išlydėti patenkintą pirkėją,“ – šypsosi bendrovės vadovas, jau du dešimtmečius į šviesos techniką besigilinantis Vladislavas Mickevičius.

„Gaudrės“ klientų būryje gausu ne tik pavienių pirkėjų, glaudžiai bendradarbiaujama su projektuotojais, architektais, ypač pradinėse projekto stadijose, kai dar tik kuriama bendra vizija, idėja. Pasak pašnekovo, apšvietimo pasaulis – daugialypis, ir jokiu būdu neapsiriboja vien tinkamo galingumo šviestuvo ar lemputės parinkimu.

„Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo specialistų, išmanančių, kiek šviestuvų turi būti patalpoje, tačiau dizaino srityje tvyrojo absoliutus vakuumas, pavyzdžiui, mažai kas kalbėjo ir galvojo apie apšvietimo kokybę, įtaką kuriamam interjerui, psichologine ir fiziologine įtaką žmonėms. Lūžis įvyko suvokus, jog apšvietimas – be galo svarbi bet kurio projekto dalis, kuriai būtina skirti tiek pat dėmesio, kiek ir, pavyzdžiui, tinkamai elektros instaliacijai ar vėdinimo klausimams. Mes tikri, kad geriausias rezultatas pasiekiamas bendradarbiaujant įvairių sričių specialistams – architektams, šviesos dizaineriams, inžinieriams, net psichologams, kurie apie šviesos poveikį žmogaus savijautai galėtų pasakoti ilgas valandas,“ – tikina p. Vladislavas.

Vadovaujantis sinergijos principu šiandien suformuota ir „Gaudrės“ specialistų komanda. Joje dirba inžinieriai, architektai, šviesos dizaineriai, visi – aukščiausio lygio profesionalai, kai kurie turintys net mokslinį daktaro laipsnį. Skirtingų sričių ekspertai veikdami išvien randą optimaliausią apšvietimo sprendimą kiekvienam poreikiui. Ponas Mickevičius pabrėžia žodį „optimaliausią“: apšvietimas turi būti ne tik komfortiškas, o jo elementai – darniai įsilieti į bendrą interjerą ar eksterjerą, negalima pamiršti ir ekonominės pusės. „Apšvietimo sistemų kaina neturėtų sudaryti didesnės dalies projekto biudžeto, be to, labai svarbu ir energetinis efektyvumas, ir naudojimosi patogumas. Tik apgalvojus visus šiuos dalykus galima sakyti, jog rastas tinkamiausias sprendimas. Jo paieška – tai kūrybinis procesas, ne vien dizaino ir techninių specifikacijų derinys,“ – neabejoja p. Mickevičius.

Patys kuria šviestuvus

„Gaudrė“ – vieni iš nedaugelio šviesos sferoje veikiančių įmonių, ne tik prekiaujančių, bet ir vystančių gamybą: jau daugiau kaip 10 metų kompanija turi nuosavą šviestuvų liniją. Visi jie – nuo idėjos iki gamybos proceso – yra lietuvių kūrėjų darbas, o gimė iš noro pasiūlyti klientams tai, ko reikia jiems, o ne tai, ką galima rasti Europos gamintojų kataloguose. Pamatę, kad pirkėjui reikalingo varianto tiesiog niekur nėra, lietuviai ryžosi jį pagaminti patys. Taip atsirado šiuolaikiniais technologiniais sprendimais pagrįsta gaminių serija VINDO, kurios didelė sėkmė turbūt buvo staigmena ir patiems kūrėjams. Šiandien nuosavos produkcijos pardavimai „Gaudrei“ atneša trečdalį visų pajamų, o gamybos apimtys nenustoja augti nuo pat pirmųjų eksperimentinių gaminių. Prieš keletą metų į šviestuvus imta montuoti naujos kartos šviestukus (LED), vadinamus ateities technologija, padedančia ženkliai sumažinti elektros energijos išlaidas.

Įsitikinę, kad yra pajėgūs gaminti kokybiškus produktus, praeitais metais „Gaudrės“ specialistai drąsiai priėmė iššūkį per itin trumpą laiką sukurti ir pagaminti šviestuvus visam naujam verslo centrui „Quadrum“. Projekto vystytojai bei architektai ir projektuotojai kėlė didelius reikalavimus ne tik apšvietimo elementų dizainui, bet ir apšvietimo sistemos dydžiui, be to, visi šviestuvai privalėjo būti naujos kartos, su šviesos diodais. Eilinį kartą susidūrę su pasiūlos vakuumu, „Gaudrės“ specialistai per rekordinį laiką – 3 mėnesius – sukūrė, išbandė ir pristatė projekto vystytojams savo šviestuvą. Jis puikiai atitiko visus reikalavimus ir šiuo metu „Gaudrės“ naujieji gaminiai jau apšviečia „Quadrum“ verslo centro erdves. 

Nustebinti pasaulį

Artimiausiuose lietuvių bendrovės planuose – bendras kūrybinis darbas su VU specialistais, kurio rezultatas turėtų sudominti jau ne tik mūsų pirkėjus. Pašnekovas žada, kad kai kurie iš naujųjų gaminių savo inovatyviais sprendimais gali būti unikali naujiena netgi pasaulinėje šviestuvų rinkoje. Jis įsitikinęs, kad lietuviški gaminiai gali drąsiai konkuruoti su užsienio gamintojų produkcija ir ateities planus sieja su eksporto plėtra. „Namų rinkoje plėstis nebelabai turime erdvės, tad praeitais metais ėmėme ieškoti naujų kelių. Šiuo metu vykdome pirmus projektus Kazachstane bei Skandinavijoje ir esame nusiteikę optimistiškai: matome, kad mūsų turimos ekspertinės žinios, ilgalaikių santykių principas, kuriuo nuolat vadovaujamės santykiuose su klientais ir kokybiški gaminiai suteikia realių galimybių laimėti aršią konkurencinę kovą tarptautinėje arenoje,“ – sako p. Mickevičius.

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vilniaus maniežo architektūriniame konkurse – 21 pasiūlymas

Vilniaus savivaldybės paskelbtame architektūriniame konkurse lengvosios atletikos maniežo projektui sukurti...

Statyba ir NT
2020.07.02
„Axis Tech“ gavo užsakymą statyti biokuro jėgainę Lenkijoje

Koncernui „Icor“ priklausanti energijos gamybos sprendimų ir metalo apdirbimo įmonė „Axis Tech“ gavo užsakymą...

Statyba ir NT
2020.07.02
„Eika“: naujų butų pardavimai Vilniuje antrąjį ketvirtį krito 72% 1

Šių metų antrąjį ketvirtį sostinėje buvo susitarta dėl 411 naujos statybos butų pardavimo – 72% mažiau nei...

Statyba ir NT
2020.07.02
NT plėtotojų asociacijoje R. Dargį keičia M. Statulevičius 3

Visuotiniame Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių susirinkime prezidentu išrinktas...

Statyba ir NT
2020.07.02
Proga laisvam kapitalui, kuria dažnas Lietuvoje bijo pasinaudoti Premium

Koronavirusas vienų verslininkų visą laiką suvalgė likvidumo paieškoms. O kitiems atveria naujų galimybių,...

Statyba ir NT
2020.07.02
„Maximos“ įmonei pavyko atsikovoti teises į sklypą Vilniaus Žirmūnuose  Premium

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino žemesnės instancijos sprendimą ir atmetė prokurorų ieškinį, kuriame...

Statyba ir NT
2020.07.02
„Mokslo salos“ rangovo konkurse gautas daugiau nei vienas pasiūlymas

Kauno miesto savivaldybė trečiadienį susipažino su pasiūlymais, pateiktais mokslo ir inovacijų centro „Mokslo...

Statyba ir NT
2020.07.01
Buvusio bankininko R. Baranausko namo vietoje daugiabučius plėtos „Realco“ Premium 1

Anksčiau Vilniaus Naujamiestyje stovėjusio bankrutavusio banko „Snoras“ akcininko Raimondo Baranausko namo...

Statyba ir NT
2020.07.01
„Verslo trikampio“ valdytoja prisijungs pagrindinę akcininkę 1

Sostinės biurų kompleksą „Verslo trikampis“ valdanti to paties pavadinimo investicijų bendrovė prisijungs...

Statyba ir NT
2020.07.01
Betono gaminių rinkoje – naujos gairės Verslo tribūna

Inercija dangų naudojimo sferoje slopsta. Stambios pramonės, logistikos įmonės transporto, sandėliavimo ir...

Statyba ir NT
2020.07.01
Karantininės būsto paskolos: suma krito beveik trečdaliu, palūkanos stabilios Premium 1

Naujai išduotų paskolų būstui įsigyti vidutinės palūkanos Lietuvoje gegužę siekė 2,4% – buvo kiek didesnės...

Statyba ir NT
2020.07.01
Išrinko geriausią Vilniaus Vokiečių gatvės atnaujinimo idėją 9

Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą Vokiečių gatvės rekonstravimo architektūrinės idėjos konkursą...

Statyba ir NT
2020.06.30
„Airbnb“ vadovas: koronaviruso pandemija tarptautinį turizmą pakeis iš esmės

Trumpalaikės būsto nuomos platformos „Airbnb“ vienas įkūrėjų ir vadovas prognozuoja, jog koronaviruso...

Paslaugos
2020.06.30
„Darnu Group“ pardavė antrąjį verslo centro „Park Town“ pastatą 2

Koncernui „MG Baltic“ priklausanti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė verslo...

Statyba ir NT
2020.06.30
Pro „Šventosios vartus“ – į naujai atrastą poilsį Lietuvoje Verslo tribūna 8

Nekilnojamojo turto bendrovė „Realco“ rinkai pristato unikalų projektą Šventojoje, šalia miestelyje esančio...

Statyba ir NT
2020.06.30
Buvęs „KDS grupės“ vadovas ir akcininkai turi įmonei sumokėti 1,6 mln. Eur Premium

Bankrutavusios inžinerines ir statybos įmones valdančios bendrovės „KDS grupė“ administratorius teisme įrodė,...

Statyba ir NT
2020.06.30
„Fegda“ pernai pelną augino 9 kartus, o griežtą karantiną tvertų 6 mėnesius Premium 2

Kelių tiesimo ir asfaltbetonio gamybos UAB „Fegda“ įmonių grupė pernai išlaikė stabilias pardavimo pajamas, o...

Statyba ir NT
2020.06.30
„Merko statyba“ gavo 6 mln. Eur užsakymą iš NATO

Estijos kapitalo UAB „Merko statyba“ už 6 mln. Eur (be PVM) statys NATO kareivines Kaune.

Statyba ir NT
2020.06.29
„Galio Group“ Vilniaus Žirmūnuose planuoja 280 butų 6

Verslininko Nerijaus Numos kontroliuojama nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Galio Group“ Vilniaus...

Statyba ir NT
2020.06.29
Statybos darbai gegužę buvo pabrangę 1,8%

Šių metų gegužę statybos sąnaudų elementų kainos buvo 1,8% didesnės, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu...

Statyba ir NT
2020.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus