Ryga uždegė žalią šviesą „Akropolio“ statyboms

Rygos miesto savivaldybė išdavė visus Akropolio statyboms reikalingus leidimus. Dar 2009 m. suplanuotas projektas pagaliau gali startuoti.
Anksčiau Rygos miesto savivaldybė buvo išdavusi leidimą vykdyti Rygos Akropole statybos vadinamojo nulinio ciklo darbus leido būsimoje statybų teritorijoje atlikti tam tikrus svarbius parengiamuosius infrastruktūros darbus. Kalbant apie pačias statybas, buvo nuspręsta su atsakingomis institucijomis suderinti iš karto visą projektą ir tik tada planuoti statybas, VŽ pasakoja Emilis Gustainis, Akropolis Group vadovas.
Prekybos ir pramogų centras Akropole Rygos Maskavas gatvėje bus statomas buvusio pramonės objekto XIX-XX a. veikusio Kuznecovo porceliano fabriko vietoje. Todėl vienas svarbių projekto prioritetų yra šio istorinio Rygos miesto palikimo įamžinimas.
Šiuo metu Rygos savivaldybė yra suteikusi leidimą prekybos Akropole statybos darbams, tad iš esmės jie gali prasidėti bet kada, teigia p. Gustainis.
Jis sako kol kas negalintis įvardinti konkrečių datų, kada prasidės darbai, nes šiuo metu projektas dar koreguojamas, siekiant pagerinti kai kuriuos niuansus transporto eismo organizavimą, prekybos plotų išdėstymą ir panašiai.
Siekiame, kad Akropole taptų geriausiu ir didžiausiu daugiafunkciniu centru Latvijoje, todėl itin didelį dėmesį skiriame detalėms, aiškina p. Gustainis.
Planuojama, kad prekybos centro Akropole nuomojamas plotas bus didesnis nei 60.000 kv. m, o bendras plotas viršys 85.000 kv. m. Į prekybos centrą taip pat yra integruotas devynių aukštų 11.000 kv. m. bendro ploto biurų pastatas. Pirminiais skaičiavimais, į statybas bus investuota apie 100 mln. Eur.
Tai turėtų būti antras pagal dydį Akropolis. Rygos prekybos centro plotą viršys tik Vilniuje esantis (87.000 kv. m).
Šiuo metu Akropolio grupei priklauso prekybos ir pramogų centrai Akropolis Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, taip pat žemės sklypai žemės sklypai Vilniuje, Kaune, Latvijos sostinėje Rygoje, Estijos mieste Narvoje ir Bulgarijos sostinėje Sofijoje.
Prekybos centrus Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose valdo Akropolis Group, kurios kontrolę dalijasi Maltoje registruota Relvit Ltd. (51,78%) ir Nyderlanduose registruota Akropolis Real Estate b. v. (48,22%). 2007-aisiais Kauno Akropolį įsigijo Vokietijos įmonė Deka Immobilien.
VŽ ne kartą rašė, kad dėl Akropolių valdymo verda akcininkų kova smulkusis akcininkas Mindaugas Marcinkevičius nesutinka su partnerių noru perleisti pastatytus ir statomus prekybos centrus Lietuvoje veikiančiai Vilniaus prekybai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti