Modernių technologijų ieškotojai „Būstuva“ – visada žingsniu priekyje

Publikuota: 2015-09-17
UAB „Būstuva“ – ilgametė inovacijų lyderė statybų sektoriuje. Naujausias jos kūrinys – baigiamas statyti daugiabutis, kuris pirmasis Lietuvoje turėtų atitikti A+ energinę klasę.
UAB „Būstuva“ – ilgametė inovacijų lyderė statybų sektoriuje. Naujausias jos kūrinys – baigiamas statyti daugiabutis, kuris pirmasis Lietuvoje turėtų atitikti A+ energinę klasę.

Moderniausias Lietuvoje daugiabutis, pirmasis šalyje B klasės namas, aukščiausias modernios statybos daugiaaukštis Kaune. Baigiamas statyti pirmasis A+ klasės standartus turėsiantis atitikti daugiabutis šalyje, pagal skandinavišką modelį kuriamas naujas kvartalas. Visa tai – bendrovės „Būstuva“ darbai, kuriuos įgyvendinti padėjo patirties, noro tobulėti ir sąžiningo darbo derinys.

Reikėjo naujo buto – pasistatė daugiabutį

Įdomiai susiklostė šios Kauno nekilnojamojo turto vystymo bendrovės darbo principas: statyti namus klientams tik taip kaip sau. Ir šiukštu – ne prasčiau. Šiandien, praėjus jau dvidešimt metų nuo pirmojo daugiabučio Prancūzų gatvėje, Kaune, pridavimo tai nėra vien tik žodžiai.

1993 metais, Laisvos Lietuvos aušroje, Kaune visiškai nebuvo naujos statybos butų. Paprasčiausiai jų niekas nebestatė, nes šalies NT statybų sektoriuje buvo suirutė. Todėl norėdami susikurti sau patogų būstą, grupelė entuziastų sumanė pasistatyti sau daugiabutį namą. Ir ne bet kokį, o svajonių namą.

Taip, vadovaujant dabartiniam UAB „Būstuva“ vadovui, buvo pastatytas ir 1995 m. pripažintas tinkamu naudoti pirmasis Lietuvoje daugiabutis, kuris buvo saugomas saugos tarnybos, vietoje rūsių buvo įrengta moderni sporto salė, sauna, baseinas, video stebėjimas. Visos durys, vartai, varteliai buvo su automatiniu atidarymu, lauke – medinių grindų krepšinio aikštelė, aptverta teritorija. Dėl visų šių, anuomet neregėtų daugiabučiuose, modernių įrengimų šis namas Kaune tapo legenda.

Patirties įgijo padėdami kitiems

Tai neliko nepastebėta ir 1994 m. į šiuos entuziastus pagalbos kreipėsi kiti Kauno gyventojai. Pastarieji buvo 1990 m. pradėję statytis kooperatinius butus, tačiau dėl nesąžiningų žmonių neteko savo pinigų ir visiškai sustojo statybos. Prašymas buvo paprastas: padėkite susigrąžinti prarastus pinigus arba baikite statybas.

Taip, gelbėjant žmonių santaupas, UAB „Būstuva“ kolektyvas 1996 m. pastatė dar vieną daugiabutį Žiemių g. 29 Kaune. Tačiau tuo veikla nesibaigė, nes tais pačiais metais nuskambėjo dar vienas toks pat prašymas. Tik šį kartą daugiabutis jau buvo statomas patyrusio kolektyvo, kuriam niekada netrūko išradingumo. Todėl šis daugiabutis namas Kampo g. 25, Kaune 1997 metais tapo vienu iš pirmųjų Lietuvoje daugiabučiu apšiltintu akmens vata, su autonominiu šildymu. Tuo metu tai buvo vienas šilčiausiu daugiabučių Lietuvoje.

Po šio projekto įgyvendinimo dėkingi žmonės, matydami sąžiningo kolektyvo darbo vaisius, patarė tęsti naudingą darbą Kaunui, todėl 1998 m. kovo 10 dieną buvo įregistruota UAB „Būstuva“.

Kiekvienam butui – po židinį

Jau tais pačiais metais bendrovė „Būstuva“ ėmėsi naujų projektų: Partizanų g. 27g, Kaune buvo suprojektuotas ir pastatytas pirmasis daugiabutis namas Kaune, turėjęs garažus po juo ir autonominius dujų katiliukus kiekviename bute. Šis 60 butų daugiabutis išsiskyrė dar ir tuo, kad buvo pirmasis tokio tipo namas Lietuvoje, kur kiekviename bute buvo įrengtas židinys. Tuo metu tai buvo daugiabutis, kuriame už šildymą žmonės mokėjo mažiausiai Lietuvoje.

Šio projekto vystymo metu Lietuvą paveikė Rusijos krizė, statybų bendrovėms tai buvo ganėtinai sunkus metas. UAB „Būstuva“ padarė viską, kad jos klientai nenukentėtų finansiškai, buvo įvykdyti visi bendrovės įsipareigojimai.

2004 metais buvo baigti dar du akmens vata apšiltinti 20-ties butų daugiabučiai namai su garažais Kalantos g. 183, 183A Kaune. Pastarieji buvo pirmieji Kaune daugiabučiai su autonomine miesto šildymo apskaita. Tai leido gyventojams taupyti šildymą ir taip mokėti mažiausius mokesčius Kaune.

Pirmasis B klasės namas – prieš dešimtmetį

UAB „Būstuva“ statydama namus ir toliau naudojo principą KAIP SAU, diegė moderniausias tuo metu žinomas technologijas, ir, nuolat brangstant šildymui, prioritetu laikė kuo didesnį šildymo efektyvumą.

Todėl dar 2005 m., kada nebuvo jokių energetinės klasės vertinimų, bendrovė Radvilėnų pl. 5, Kaune pastatė pirmąjį Lietuvoje daugiabutį, atitinkantį B energinės klasės reikalavimus. 2006 m. UAB „Būstuva“ Kaune, pradėjo statyti „Būstuvos kvartalą“, kuriame 2007 m., Ašmenos II-oje gatvėje 37, baigtas pirmasis Lietuvoje B energetinės klasės 88 butų daugiabutis namas.

Prasidėjus Lietuvoje masinei B energetinės klasės daugiabučių statybai UAB „Būstuva“ vėl ieškojo naujovių. Taip 2008 m. pradėtas statyti aukščiausias Kaune, su išskirtine miesto panorama, modernios architektūros daugiabutis. Jame įrengtos naujausios šilumos, karšto ir šalto vandens apskaitos ir duomenų kaupimo sistemos, kurios leidžia kiekvienam gyventojui nuotoliniu būdu matyti savo duomenis, atsiskaitant pagal įvadinį skaitiklį su Kauno energijos tiekėjais.

Tačiau netrukus statybos bendroves vėl palietė pasaulinė krizė. UAB „Būstuva“ siekdama išsaugoti savo klientų piniginius įnašus viena pirmųjų Lietuvoje paskelbė restruktūrizaciją. Ir nors dauguma restruktūrizuojamų įmonių Lietuvoje bankrutuoja, UAB „Būstuva“ restruktūrizavimo procesą sėkmingai pabaigė, išsaugodama savo klientų ir partnerių pinigus.

Nauji siekiai

„Būstuvos kvartale“ 2016 metais planuojama pabaigti energiškai pasyvų daugiabutį, kuris pagal projektą atitinka A klasės reikalavimus. Tačiau UAB „Būstuva“ ketina pasiekti A+ klasę, ir jei tai pavyks, tai neabejotinai vėl bus pats šilčiausias daugiabutis ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje.

Kokybei netaupo

Įmonės direktorius juokaudamas sako, kad UAB „Būstuva“ konkuruoja PATI SU SAVIMI, nes prieš 10–13 metų statytų UAB „Būstuva“ butų kainos išlieka artimos naujos statybos butų kainoms, t. y. UAB „Būstuva“ butų kainos per tiek metų išlieka beveik nesumažėjusios.

„Niekada netaupome kokybės sąskaita. Visada naudojame tik geriausias medžiagas ir pažangiausius sprendimus, todėl net praėjus 15–20 metų nereikia jokio didesnio remonto“, - sako jis. Tačiau didžiausiu pasiekimu vadovas laiko tai, kad UAB „Būstuva“ statytus butus dažniausiai perka jau esamų klientų giminės ir artimieji.

Nuolatinis naujovių diegimas ir sąžiningas darbas neliko nepastebėtas – 2013 metais bendrovei buvo įteiktas „Statybos generolų“ diplomas už „Indėlį į energiškai efektyvią statybą“.

Naudoja skandinavišką modelį

„Būstuvos kvartale“ bus statomi tik aukščiausius energinio efektyvumo standartus atitinkantys daugiabučiai. Jie projektuojami pagal Švedijos Lundo universiteto absolventų ir Malmės miesto urbanistikos specialistų rekomenduojamą socialinį modelį, kuomet viename kvartale yra statomi kelių tipų daugiabučiai: aukšti ir daug butų turintys namai šalia mažesnių ir labai mažai gyventojų turinčių namų.

Šio modelio idėja paprasta: skirtingų poreikių ir patirčių turintys žmonės vieni kitus papildo aplinkos priežiūroje, todėl toks kvartalo socialinis modelis bus kur kas gyvybingesnis ir ilgiau išlaikys savo vertę, o tai naudinga ne tik gyventojams ir visuomenei, bet ir vystytojui.

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
LB apklausa: dėl didmiesčių NT plėtros – skirtingi lūkesčiai

Nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai mano, kad kitąmet nauji butai Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose...

2018.12.31
Monako kapitalo įmonė planuoja kurti tyrimų bazę Lietuvoje Premium

Gegužę įsteigta Monako kapitalo įmonė UAB GRH LT Lietuvoje numato įkurti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės...

Pramonė
2018.12.31
Rusijos daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas 5

Pirmadienio paryčiais Rusijos Magnitogorskio mieste Uralo regione daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas.

Verslo aplinka
2018.12.31
Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto J. Čerkeso-Besparnio namą

Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto, Lietuvos kariuomenės savanorio Juozo Čerkeso-Berparnio sodybą,...

Statyba ir NT
2018.12.30
Druskininkų mero R. Malinausko sodybos byloje bus atliekama ekspertizė 1

Bylą dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko sodybos ant Ratnyčios upės kranto nagrinėjantis teismas...

Statyba ir NT
2018.12.30
NT: šiemet pinigai degino kišenę ir spyrė pirkti greitai Premium

2018 m. komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje pažymėti visų laikų rekordu. Milijonai investuotojams...

Verslo klasė
2018.12.30
„Swedbank“ parduoda 13 pastatų 10

Vienas didžiausių šalyje komercinių bankų „Swedbank“ už 2,7 mln. Eur parduoda trylika pastatų. 

Statyba ir NT
2018.12.28
Architektai išteisino „Lords LB“ verslo centrą, bet supeikė teismų būstinę 17

Vilniaus Regioninė architektų taryba (RAT) įvertino du Vilniuje planuojamus projektus, kuriuos parengė...

Statyba ir NT
2018.12.28
Atsistatydina Vilniaus Regioninės architektų tarybos pirmininkas

Tomas Grunskis, prie Lietuvos architektų rūmų veikiančios Vilniaus Regioninės architektūros tarybos  (RAT)...

Statyba ir NT
2018.12.28
Statybų sąnaudos per metus brango 2,7%

Per metus (2018 m. lapkričio mėn., palyginti su 2017 m. lapkričio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos...

Statyba ir NT
2018.12.28
„Prosperus“ fondas įsigijo „Maxima“ parduotuvę Palangos autobusų stotyje 2

Verslininko Gedimino Baltakio netiesiogiai valdoma investicijų bendrovė „Prosperus Real Estate Fund III“...

Statyba ir NT
2018.12.28
NT plėtotojų lūkesčiai 2019-iesiems: svarbiausia suvaldyti kainų augimą 12

2019-aisiais vienas didžiausių iššūkių nekilnojamojo turto (NT) rinkoje bus suvaldyti medžiagų ir darbo jėgos...

Statyba ir NT
2018.12.28
Kelių plėtrai ir priežiūrai 2019 m. skiriama 477,5 mln. Eur 11

2019 m. Lietuvos kelių tinklo plėtrai, priežiūrai ir eismo saugai gerinti iš valstybės biudžeto skiriama...

Transportas
2018.12.28
G. Marcinkevičiaus „Inlieta“ įsigijo pastatą Vilniaus centre

Buvusio „VP grupės“ akcininko bei verslininko Gintaro Marcinkevičiaus valdoma bendrovė „Inlieta“ iš...

Statyba ir NT
2018.12.27
Tarp Baltijos šalių daugiausiai būstui planuoja skolintis Lietuvoje 3

Lietuviai palankiausiai iš Baltijos šalių gyventojų žiūri į skolinimąsi ir planuoja daugiausiai skolintis...

Finansai
2018.12.27
Kiek kainuoja įsirengti biurą: Vilnius regione – prie brangesnių 3

Įsirengti žemos specifikacijos 1.000 kv. m ploto biurą įmonei Vilniuje gali atsieiti 488.000 Eur –...

Statyba ir NT
2018.12.27
Didžiausi 2018-ųjų biurų nuomos sandoriai

Šiais metais Vilniuje du didžiausius nuomos sandorius sudarė banko SEB grupė.

Statyba ir NT
2018.12.25
S. Dariaus ir S. Girėno stadioną rekonstruos be dalies ES lėšų 2

Kauno savivaldybė nusprendė S. Dariaus ir S. Girėno rekonstrukciją vykdyti atsisakant dalies jam skirtų...

Statyba ir NT
2018.12.24
TOP20 didžiausių viešbučių pagal 2017 m. pajamas 6

VŽ surikiavo daugiausiai pajamų 2017 m. gavusių viešbučių dvidešimtuką.

Paruošė pėsčiųjų tiltų per Nemuną Kaune projektą 8

Visuomenei įvertinti pateikti dviejų pėsčiųjų tiltų per Nemuną nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki...

Statyba ir NT
2018.12.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau