VŽ renkasi: sveiko dydžio išmanieji

Publikuota: 2015-12-21
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vėluojančius su šventinėmis dovanomis arba svarstančius nuo naujųjų metų atsinaujinti nepakeičiamu gyvenimo palydovu tapusį išmanųjį telefoną nesunkiai gali prislėgti nepakeliama pasirinkimo našta – telefonų daug, parametrų daug, laiko mažai. VŽ savo skaitytojams pateikia keletą pasiūlymų, palengvinsiančių paieškas.

Kai kada pasirinkti išties lengva. Jei norite prestižo, kokybės ir naujausių programinės įrangos atnaujinimų, rinkitės tai, kas guli ant aukščiausios lentynos išmaniųjų hierarchijoje.

Nemanome, kad VŽ galioje priversti persigalvoti „Apple“ mėgėjus, tad jiems pasirinkimas akivaizdus ir kaskart toks pat – naujausias „iPhone“ (dabar ir ekrano dydis – pagal pomėgį). „Android“ mėgėjai gali nedvejodami čiupti „Samsung Galaxy S6 Edge“ arba jo didesnio ekrano variaciją. Net ir „Windows“ fanai sulaukė naujovės – „Microsoft Lumia 950“ ir to paties telefono XL variacijos. Gamintojas pasiūlė puikių charakteristikų techninę įrangą, prietaisas (mūsų rankose pabuvojusi XL variacija) veikia sklandžiai, nors šiek tiek problemų likę prisijungiant prie monitoriaus ir naudojant telefoną kaip kompiuterį. Tačiau tai atleistina – pirmieji žingsniai, vis dėl to. Kas neatleistina – tai kone beverčiu puikų telefoną paverčiantis programėlių trūkumas. (Netrukus – platesnė šio „Microsoft“ telefono apžvalga portale VZ.LT).

Ant flagmanų lentynėlės rasite ir naujuosius „Sony Xperia Z5“ bei „Sony Xperia Z5 Premium“, kurie žengia į rinką apsiginklavę puikiais procesoriais, išgirtais fotoelementais ir kameromis. Kalbant apie „Sony“ (bandėme „Premium“), tai kiek kampuoto dizaino telefonas, apginkluotas konkurencinga, nors ir ne geriausia kamera iš tų, kurias čia teko bandyti. Teks apsispręsti, ar veidrodinė nugarėlė, išsitepanti, regis, vien tik nuo žvilgsnio, yra jūsų skonio – čia nuomonės išsiskiria gana kardinaliai. Visa kita – kaip ir priklauso premium segmento prietaisui. Na, išskyrus kainą – ši lipa net ir virš brangiausiųjų konkurentų.

Tiems, kurie yra labiau linkę pasižvalgyti ir neteisia telefono pagal jo kainą, veriasi platūs horizontai. VŽ neplanuoja aprėpti visko, tačiau peržvelgėme kelis mums įdomesnius išmaniųjų telefonų variantus. Išsirinktus telefonus vertinome pagal kelis pagrindinius kriterijus – dizainą, vartotojo sąsają, baterijos gyvavimo trukmę ir telefono galimybes atlikti parankinės fotokameros („point-and-shoot“) vaidmenį.

Sveiko proto dydis: S6, A9, M9.

„Įprasto“ dydžio telefonai, jei tikėsime kai kuriais ekspertais, yra pasmerkti išnykti. Tačiau gebėjimas telefonu naudotis viena ranka vis dar lieka paklausus. Logika diktuotų žvilgtelėti laipteliu žemiau išmaniųjų hierarchijoje ir rinktis „Samsung Galaxy S6“.

Mažesnis (ir pigesnis) už kraštuotąjį pusbrolį, „Samsung Galaxy S6“ taip pat džiugina ryškiu ekranu, neperdėm apkrauta vartotojo sąsaja ir žaibiškai reaguojančia 16 MP kamera (asmenukėms – 5 MP). Techniniai telefono parametrai taip pat nenuvilia.

Telefono korpusas, kaip šį šventinį sezoną madinga, yra blizgantis ir lygus (nugarėlė ir priekis dengti „Gorilla Glass“ stiklu), todėl pirštų antspaudus renka geriau, nei patyręs CSI kriminalistas. Telefonas apginkluotas ir atpažinimu pagal piršto antspaudą, tiesa, ne tą, kuris lieka ant stiklo, o tą, kuris lieka ant ovalaus pagrindinio mygtuko. Ant jo visas piršto antspaudas netelpa ir, kaip dažna, funkcija veikia tik apytikriai, principu „60% kartų veikia visuomet“.

Tačiau šio telefono Achilo kulnas ne piršto skaitytuvas, o baterija. 2.550 mAh įmontuotas energijos šaltinis laikosi puikiai, kol procesorius negauna darbo. Jei tenka pajudinti raumenis, darbo dienos pabaigoje telefonas neišvengiamai šaukiasi pakrovėjo. Jei gerus metus kišenėse prasitrynusiam telefonui tai yra normalu, tačiau iš dėžutės išimtas prietaisas kurį laiką turėtų bent jau apsimesti, kad kasnakt jo krauti neprireiks.

Toje pačioje dydžio ir panašioje kainos kategorijoje prieš šventes spėjo pasirodyti HTC naujokas – „HTC One A9“. „iPhone“ klonu dėl dizaino pravardžiuojamas prietaisas mobiliųjų operatorių lentynose guli tik su 16 GB vidinės atminties, o tai ilgainiui gali pasirodyti ankšta.

Tarp geriausiųjų savybių (bent jau „ant popieriaus“) – 13 MP kamera su optiniu vaizdo stabilizavimu. Fotokamera, tiesa, veikia lėtokai – ko gero, dėl palyginti silpnesnio procesoriaus, o jos programėlė, nors ir kupina funkcijų (fotografavimas RAW formatu, HDR ir kita), nėra tokia patogi, kaip kai kurios kitos (LG, pavyzdžiui).

Nors optinis vaizdo stabilizavimas darbą baigia pritemus, gautų nuotraukų kokybė yra tikrai nebloga, o spalvų atvaizdavimas esant geram apšvietimui – tikslesnis, nei konkurentų.

Jei jau prakalbome apie HTC, kyla natūralus klausimas, ar nevertėtų rinktis jo vyresnio brolio – „HTC One M9“. Atsakymas čia gana paprastas – vartotojas gauna tiek, kiek pinigų sumoka. Gerokai brangesnis telefonas jaučiasi kaip flagmanas (aliuminio korpusas), 20 MP priekinė kamera veikimo sparta prilygsta ar net pranoksta „Galaxy S6“ ir pasižymi gerosiomis spalvų atkūrimo savybėmis.

Turime pripažinti, kad pirštų atspaudų skanerio nepasigedome, kaip ir optinio stabilizavimo sistemos. „Persėdus“ nuo M9 prie „Samsung“, skausmingai pasijautė baterijos gyvavimo trukmė – šioje srityje HTC sunku ką ir prikišti. Galbūt vartotojo sąsaja ir smarkiau apkrauta, nei „Galaxy S6“, tačiau ne taip smarkiai, kad trukdytų.

Šį prietaisą, net ir turint daugybę alternatyvų, buvo sunkiausia paleisti iš rankų. Ypač šaltą dieną – abu HTC gaminiai turi polinkį gerokai įkaisti, ne tik kraunant, bet ir intensyviau telefonu naudojantis (pavyzdžiui, įjungus „Wi-Fi“ stotelę).

infogr.am::infogram_0_masine_telefonu_apzvalga

Kiek didesni, kiek pigesni

„Android“ išmaniųjų telefonų rinka yra plati. Matant jos tolius kirba mintis, kad tarp visų šių skirtingų pasiūlymų galima rasti aukso vidurį, tą tobulą telefoną, kuris nekainuos brangiau, nei baldų komplektas, bet ir iš tamsiausių sielos kampelių nekels juodžiausių ir pikčiausių minčių kaskart jį įsijungus.

Vienas pirmųjų kandidatų, užkliuvusių mums už akies – „LG G4“, papuoštas odine nugarėle ir gamintojo išliaupsinta kamera (16 MP). Viena giriama kiek perdėtai, kita – visai pagrįstai. Pradėkime nuo ergonomiškai išlenktos nugarėlės.

Nemenkas odos privalumas – ji neslidi, priešingai, nei įstiklinti brangesnieji telefonai. Tačiau raudonos odos nugarėlės nelinkėtume, mat ji atrodo kaip piniginė iš turgaus. Atsargiai rinkitės spalvą – bet kurią kitą, pageidautina. Teksto autorius liko pasibaisėjęs ir grafine vartotojo sąsaja, nors kai kurie kolegos joje neįžvelgė nieko bloga. Būkite įspėti – „Android“ apvilktas nebūtinai įtiksiančiais apdarais.

Telefonas pasižymi kai kuriomis senamadiškomis savybėmis – nuimama nugarėle, keičiama baterija, mikro (ne nano) SIM kortele. Kita keistenybė – mygtukas nugarėlėje. Jei prie atrakinimo mygtuko galima priprasti, garso reguliavimo mygtukų tokioje vietoje negalime pateisinti. Jei atrodo, kad ant stalo gulintį telefoną tokiu būdu darosi labai sudėtinga „pažadinti“, nepergyvenkite – jis pabunda pabeldus į ekraną.

Telefone sumontuota milžiniška 3.000 mAh baterija, o kameros programėlė neturi lygių. Šviesos jutiklių parametrus (ISO) galima reguliuoti ir brangesniuose prietaisuose, tačiau čia vartotojo sąsaja yra patogi, viskas pavadinta savais vardais, į pakeitimus programinė įranga sureaguoja sparčiai. Tiesa, fokusavimo greitis kiek mažesnis, nei brangesniųjų telefonų, tačiau lengvai gali konkuruoti su „HTC One A9“.

Tad, jei odinė nugarėlė ir „Android“ marškinėliai neatbaido, tai išties neblogas pasirinkimas. Tačiau jei dizainas neįtinka, rinkoje yra kone identiška alternatyva – „Motorola X Style“. Šis telefonas pabunda nuo mostelėjimo virš ekrano, yra labai panašaus dydžio, o gamintojas neeksperimentavo nei su mygtukų padėtimi, nei su „Android“ išvaizda. Telefonas turi tokią pat talpią bateriją, tačiau priima nano SIM dydžio korteles ir neleis pasikeisti baterijos. Kaip ir įprasta šiais laikais. Tiesa, ekranas yra vos vos didesnis (5,7 colio, palyginti su 5,5 colio „LG G4“ ekranu) ir balansuoja ant nepatogumo ribos – viršus, laikant telefoną viena ranka, juntamai sveria įrenginį.

Šio telefono fotokamera, ypač prasto apšvietimo sąlygomis, nusileidžia konkurento iš LG, tačiau yra spartesnė, paprastesnė ir, jei tam neskiriate per daug dėmesio, pakankamai pajėgi patenkinti jūsų socialinių tinklų poreikius, jei užtenka šviesos. Užslinkus tamsai nuotraukų kokybe nepasipuikuosite. Visgi, net ir tai turint omenyje, jo kaina yra gerokai išpūsta ir kelia jį į kategoriją, kurioje jam pasigalynėti su konkurentais tikrai nepavyks.

Ir tuomet žodį tarė „Google“

Du žodžius, tiesą sakant, kuriais įvardino labiau į mūsų dydžio kategoriją tinkantį „5X“ ir didesnįjį brolį „6P“. Didesnįjį palikime kitam kartui, šiuokart mus domina „LG“ pagamintas „5X“. Sparčiausi programinės įrangos atnaujinimai ir puikus kainos ir kokybės santykis – tai paprastai būdavo IT milžinės „modus operandi“ (lot. veikimo būdas). Programinės įrangos atnaujinimai liko, kaina šiek tiek palypėjo į viršų. Pastarasis veiksmas nebūtinai atsispindi gaminio kokybėje – net ir šioje, mažesnių kainų kategorijoje, „Nexus“ jaučiasi „plastikinis“.

Be šios pastabos labai smarkiai prisikabinti prie telefono nėra kaip. „Švari“ operacinė sistema, puikiai veikiantis piršto antspaudo skaitytuvas telefono nugarėlėje (be to, kad pirštų antspaudas nekels galvos skausmo, tai dar ir labai ergonomiškas sprendimas) ir pakankamai talpi baterija. Tiesa, gali erzinti gamintojo sprendimas į telefoną įtaisyti C tipo USB jungtį vietoje klasikinės „micro USB“ jungties. Na, gal labiau tai, kad gamintojas į pakuotę neįtraukė papildomo laido su C tipo jungtimi viename ir įprasta USB jungtimi kitame gale.

Fotokameros programėlė, palyginti su konkurentais, yra primityvoka. Tačiau ir fotografuojant automatiniu režimu nuotraukų kokybė pataiko į viduriuką tiek gero, tiek prasto apšvietimo sąlygomis. Be viso to, „Nexus“ su savimi neša ir šiek tiek prestižo ir svorio įvaizdžio kategorijoje. Gal ne tiek, kiek „Apple“ ar „Samsung“, bet tikrai daugiau, nei, tarkime, „Microsoft“ ar plynas LG.

Poreikis pasirinkti

Tai, kaip renkamės telefoną, yra labai individualu. Flagmanų kategorijoje prašauti beveik neįmanoma. Smarkiai nenusivilsite ir įsigydami „HTC One M9“, „LG Nexus 5X“ taip pat nenuvils. Galbūt nebūtume iki galo tikri, ar „LG G4“ ir „Motorola X Style“ neatrodys senamadiškai jau po pusmečio. Trumpaamžė apžvelgtojo „Samsung“ baterija taip pat kelia abjeonių, ar išgyvens standartinį dvejų metų išmaniojo telefono gyvavimo ciklą. Tačiau jei jūsų naudojamas telefonas įprastai nebūna toks ilgaamžis, galite pasvarstyti ir apie juos. Ypač jei turėsite galvoje tas puikias puikias „Samsung“ nuotraukas.

Jei turite kitų puikių pasirinkimų, kurie prasprūdo pro mūsų tinklus, pasidalinkite jais komentaruose – galbūt padėsite kam nors išsirinkti.

FOTOGALERIJA VŽ renkasi: sveiko dydžio išmanieji (30 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Telia Lietuva“ grynąjį pelną padidino penktadaliu 6

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ grynasis pelnas šių metų pirmą pusmetį buvo 20,2% didesnis nei atitinkamu...

„Google“ Europoje gavo 4,34 mlrd. Eur baudą 25

Europos konkurencijos sargai JAV technologijų gigantei „Google“ skyrė 4,34 mlrd. Eur baudą dėl piknaudžiavimo...

Technologijos
2018.07.18
„Tele2“ pajamos augo 17,1% 3

Šių metų pirmą pusmetį telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ pajamos augo 17,1%, palyginti su atitinkamu...

Technologijos
2018.07.18
Izraelio „fintech“ bendrovė kuriasi Lietuvoje 3

Mokėjimų negrynaisiais pinigais sprendimus plėtojanti ir diegianti Izraelio bendrovė „Nayax“ paskelbė...

Technologijos
2018.07.17
„Open Circle Capital“ investavo į šviežią startuolį

Rizikos kapitalo fondų valdymo bendrovė „Open Circle Capital” kartu su verslo angelais investavo į neseniai...

Technologijos
2018.07.16
„TransferGo“ gavo elektroninių pinigų licenciją 3

Lietuvos bankas suteikė elektroninių pinigų įstaigos licenciją piniginių perlaidų startuoliui „TransferGo“.

Technologijos
2018.07.16
„Facebook” Rusijos interneto milžinei buvo pratęsusi galimybę prieiti prie vartotojų duomenų 3

Didžiausią socialinį tinklą valdanti kompanija „Facebook“ prie savo vartotojų duomenų prieigą buvo suteikusi...

Technologijos
2018.07.12
„ACC Distribution“ ketvirtadaliu padidino pajamas, pelną – 10 kartų

Elektronikos bei buitinės technikos prekių platinimo UAB „ACC Distribution“ praėjusiais metais gavo 224,28...

Technologijos
2018.07.12
JAV programinės įrangos kompanija plečiasi Vilniuje

Verslo komunikacijos programinę įrangą kurianti ir diegianti JAV bendrovė „Unify Square“ ketvirtadienį...

Technologijos
2018.07.12
„Facebook“ įkūrėjas pagal turtą aplenkė Buffettą 10

Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas ir jį kontroliuojančios bendrovės vadovas Markas Zuckerbergas tapo...

Technologijos
2018.07.09
„Uber“ persvarsto Artimųjų Rytų strategiją

JAV pavežėjimo paslaugų milžinė pradėjo derybas su Artimuosiuose Rytuose veikiančia konkurente „Careem“.

Technologijos
2018.07.05
Per „Gmail“ siunčiamus laiškus skaito ir trečiosios šalys 16

JAV technologijų milžinė „Google“patvirtino kalbas, kad per jos elektroninio pašto platformą „Gmail“...

Technologijos
2018.07.04
Vienas iš dalykų, kuriais tikiu: pokyčiai – į gera 10

Nuo pat pradžių ne kartą sakiau, kad į pensiją iš čia („Telia Lietuvos“ – VŽ) tikrai neišeisiu. Kai pirmą...

Technologijos
2018.07.04
Šliužą atvedusi personalo specialistė: jis vadovavo optimalų laikotarpį Premium 14

Nijolė Kelpšaitė, vadovų atrankos kompanijos „J.Friisberg & Partners“ vadovaujanti partnerė, atvedusi Kęstutį...

Technologijos
2018.07.04
Kęstutis Šliužas traukiasi iš „Telia Lietuvos“ 66

„Telia Lietuvos“ valdyba naujuoju bendrovės vadovu skiria Daną Strombergą. Jis pakeis dabartinį vadovą...

Technologijos
2018.07.04
Telefonų gamintoja HTC atleidžia 1.500 žmonių 9

Išmaniuosius telefonus gaminanti Taivano kompanija HTC atleidžia iš darbo 1.500 darbuotojų. Atstovai teigia,...

Technologijos
2018.07.03
„Bazaarvoice“ atidarė biurą Vilniuje: toliau ieško darbuotojų 4

JAV rinkodaros technologijų bendrovė „Bazaarvoice“ antradienį oficialiai atidarė savo biurą Vilniuje...

Technologijos
2018.07.03
„Dell“ apsisprendė grįžti į biržą

Viena didžiausių JAV technologijų kompanijų „Dell“ po pertraukos nusprendė grįžti į vertybinių popierių biržą.

Technologijos
2018.07.02
„Xiaomi“ IPO nuvylė

Kinijos elektronikos milžinės „Xiaomi“ išankstinio viešo akcijų siūlymo (angl. initial public offering, IPO)...

Technologijos
2018.07.02
GPAIS rakštis – spręs, ar pratęsti pereinamąjį laikotarpį Premium 6

Birželio 30 d. baigiasi Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS), kuria...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau