2017 m. technologijų tendencijos: akcentai verslui

Metams baigiantis tyrimų centrai, rinkų analitikai, futuristai ir IT milžinės dalijasi savo įžvalgomis, kokių technologijų reikšmingos pažangos pasaulis gali tikėtis kitais metais. VŽ atrinko dažnai skirtingų ekspertų minimas tendencijas, kurios gali paveikti ir verslą.
Išskiriamos tendencijos technologijų entuziastų nenustebims. Dalies jų proveržis žadamas jau dešimtmečius. Tačiau ekspertai primena apie šiais metais jau įvykusius ir artimiausioje ateityje žadamus IT milžinų žingsnius, kurie turėtų supurtyti visą rinką.
Dauguma kitų metų pokyčių bus priklausomi nuo besimokančių sistemų ir dirbtinio intelekto tobulinimo.
Virtualus asistentas
2017 m. ryškesnių pokyčių tikimasi iš virtualių asistentų. Čia didieji žaidėjai yra Amazon kuriamos sistemos Echo ir Alexa AI, Google Assistant, Apple asistentas Siri bei Microsoft Cortana.
2013 m. išleisto ir krūvą apdovanojimų susižėrusio filmo Ji (angl. Her) scenarijaus kitais metais pasaulis neturėtų paversti realybe. Tačiau virtualūs asistentai taps geresni pašnekovai ir įgyvendins daugiau užduočių. Taip pat jie gebės imliau mokytis iš savo klaidų.
Pokalbių simuliatoriai
Kartu į priekį pasistūmės ir pokalbių simuliatoriai (angl. Chatbots). Jie, pasitelkiant dirbtinį intelektą, bendrauja su klientais. Pokalbių simuliatorių proveržio metais turbūt galima vadinti 2016 m., kai ši technologija tapo viena iš labiausiai aptarinėjamų tamų technologijų naujienų portaluose ir rubrikose.
Dirbtinio inetelekto dėka mes matėme, kaip pokalbių simuliatoriai 2016 m. buvo dėmesio centre, pasitikdami 2017 m., mes tikimės, kad ši tendecija pagreitins dar daugiau inovacijų, ypatingai pramogų srityje, - mano Ashu Gargas, Silicio slėnyje įsikūrusios rizikos kapitalo fondų valdymo bendrovės Foundation Capital partneris. Jį cituoja CIO.com.
Prognozuojama, kad 2020 m. 85% visų klientų užklausų bus išsprendžiamos be žmogaus įsikišimo.
Kitokia realybė
Didžioji dalis tarptautinės žiniasklaidos kalbintų specialistų ir šiais metais stato ant virtualios bei papildytosios realybės. Šiais metais į tokias technologijas stambiausi technologijų rinkos žaidėjai sumerkė krūvas pinigų. Pasirodė keletas naujų įrenginių, o daug vilčių įžiebė žaidimas išmaniesiems įrenginiams Pokemon Go.
Tyrimų bendrovė IDC prognozuoja, kad per artimiausius metus 30% į privačius klientus orientuotų Forbes Global 2.000 priklausančių bendrovių pasiners į eksperimentus su virtualia realybe.
Šioje srityje jau galimybių aktyviai ieško tokios bendrovės kaip McDonalds, Budweiser, Kelloggs, IKEA ar Lego. Jeigu pažvelgtume dar toliau, prognozuojama, kad iki 2020 m., nuolatinę prieigą prie virtualios ar papildytosios realybės įrenginių turės 1 mlrd. pasaulio gyventojų, rašo Investors Business Daily.
Manoma, kad kitais metais ši technologija bus aktyviau naudojama medicinoje ir psichologijoje. Pavyzdžiui, bus paprasčiau susidoroti su žmonių fobijomis ar priklausomybėmis.
Tiesa, proveržiui dar reikia patobulinti virtualios realybės akinius bei valdiklius.
Automobiliai herojai
Autonominius ir savavaldžius automobilius mėginančios sukurti bendrovės akcentuoja, kad šios technologijos padidins saugumą keliuose. Kasmet dėl automobilių avarijų pasaulyje žūva 1,2 mln. žmonių. Be to, bent 90% avarijų įvyksta dėl žmogiškojo faktoriaus.
Tačiau iki šiol autonominiai automobiliai mokėsi suprasti įprastą aplinką. Jie važinėjo ten, kur yra tvarkingas kelių ženklinimas, aukšta vairavimo kultūra. Kitais metais bus tikrinama, kaip šios sistemos gali reaguoti į netikėtus atvejus.
Žmogus avarinėje situacijoje dažnai elgiasi instinktyviai, bet nebūtinai pasirenka patį geriausią variantą. Tačiau dirbtinis intelektas turėtų atlikti tokius automobilio manevrus, kad išvengtų bet kokių iškylančių pavojų.
Įvairiose kompanijos dirbančių kūrėjų tikslas sukurti tokią sistemą, kuri automobilyje avarinės situacijos atveju vienodai pasirūpintų visa 5 asmenų šeima, sėdinčia transporto priemonėje.
Išmanių namų technologijos
Apie namus, kuriuose visi elektra varomi prietaisai, būtų valdomi telefonu, kalbama ilgai. Išmaniųjų namų technologijų proveržio buvo tikimasi ir šiais metais. Tačiau jis neįvyko.
Yra gausybė bendrovių, kurios kuria savo prietaisus bei sistemas ir konkuruoja dar nesusiformavusioje rinkoje. Ekspertai sako, kad tai pristabdė plėtrą ir kitais metais tikisi daugiau bendradarbiavimo. Be to, šiais metais buvo pristatytos Apple Home, Google Home ir išpėsta Amazon Echo programėlė išmaniųjų namų valdymui. Tikimasi, kad rinkos dalyviai prisitaikys prie jų siūlomų sistemų ir tai paskatins didesnę šios technologijos plėtrą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti