„Tele2“ kuria „Inovacijų biurą“, jo veidu tapo Arnoldas Lukošius
FOTOGALERIJA Tele2 interneto greičiu važiuojantis automobilis (29 nuotr.)
Vilniaus oro uoste Tele2 šiandien pristatė, kaip pati sako, interneto greičiu važiuojantį automobilį. Iš esmės tai Nissan visureigis su lietuvių sukurta aktyvia greičio palaikymo sistema arba vadinamuoju autopilotu (angl. adaptive cruise control). Operatorei kur kas svarbesnis buvo pats renginys ir jo siunčiama žinia apie inovacijas.
Tele2 kuria vadinamąjį Inovacijų biurą, kuris taps ilgalaikės rinkodaros ir įvaizdžio kampanijos dalimi. Jos tikslas pristatyti visuomenei bendrovės kartu su pradedančiaisiais verslininkais ir mokslininkais vykdomus projektus ir formuoti Tele2, kaip inovacijas puoselėjančios, skatinančios bei remiančios bendrovės įvaizdį.
Tele2 jau kurį laiką bendradarbiauja su universitetais, mokslininkais ir išradėjais. Štai 2013 m. bendrovė prisidėjo prie išmaniojo bevielio ryšio laboratorijos įkūrimo VGTU Tele2 padovanojo universitetui įrangos už maždaug 14.500 Eur. Po poros metų ji prisidėjo ir prie M2M arba vadinamojo daiktų interneto laboratorijos Vilniaus universitete (VU) atidarymo. Taip pat pristatė kitų inovacijų.
Tačiau visuomenė pavienius gerus darbus ir periodiškai į viešąją erdvę išmetamą informaciją apie inovacijų projektus greitai užmiršta, juoba kad nesnaudžia ir kiti du didieji operatoriai. Tele2 Inovacijų biuro uždavinys padaryti taip, kad visuomenė tokių dalykų neužmirštų, t. y. nuosekliai formuoti inovacijas palaikančios ir remiančios bendrovės įvaizdį.
Tele2 Inovacijų biuro veidu tapo Arnoldas Lukošius, žinomas muzikantas ir buvęs Lrytas.lt žurnalistas. Jis taip pat kurs su inovacijomis ir kitais Tele2 projektais susijusį turinį, rūpinsis jo sklaida, kartais rodysis reklamose.
Autopilotą kūrė VGTU
Kalbant apie renginio metu pristatytą interneto greičiu važiuojantį automobilį, verta paminėtui, kad mašiną eksperimentui suteikė kompanijos Nissan atstovai Lietuvoje. O autopiloto sistemą kūrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybiškumo ir inovacijų centro LinkMenų fabrikas inžinieriai kartu su telekomunikacijų bendrovės atstovais.
Automobilis kelyje rieda tokiu greičiu, kokia toje vietoje yra mobilaus interneto sparta megabitai per sekundę paverčiami į kilometrus per valandą. Didžiausias iššūkis kuriant sistemą, buvo užtikrinti, kad vienas procesas nesikirstų su kitu. Pavyzdžiui, situacijoje, kai priešais atvažiuoja kitas automobilis, sistema nepradėtų staiga didinti greičio ar stabdyti ir nesukeltų pavojaus vairuotojui bei aplinkiniams, sako Mykolas Bistrickas, VGTU LinkMenų fabriko Mechanikos laboratorijos vedėjas ir šio projekto vadovas.
Kadangi automobilio greičio palaikymo sistema nėra visiška naujiena panašios sistemos jau kurį laiką montuojamos visuose aukštesnės komplektacijos automobiliuose Tele2 ir VGTU inžinierių bei programuotojų komanda šią valdymo sistemą kūrė ir testavo maždaug mėnesį.
Lapkritį šis automobilis bus užregistruotas Uber platformoje, tad jį galės nemokamai išbandyti visi norintys.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti